Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Zničia demokraciu konšpiračné teórie?

Zničia demokraciu konšpiračné teórie?

september-11Jeden z nedávnych článkov BBC začína:

„Čím viac informácií máme o tom, čo vlády a korporácie robia, zdá sa nám, že tým menej im môžeme veriť. Budú to nakoniec konšpiračné teórie, ktoré zničia demokraciu?“

BBC by sa nemala starať o to, ako takzvané konšpiračné teórie zničia demokraciu. Namiesto toho by sa mala venovať samotným konšpiráciám.

Ľudia, ktorí odhaľujú konšpirácie, a ktorí sú pohŕdavo označovaní samotnými konšpirátormi a ich otrockými médiami ako takzvaní „konšpirační teoretici“, sú iba poslovia.

Nestrieľajte na poslov!

Článok v BBC útočí na bývalého britského premiéra Gordona Browna ako na človeka idúceho cestou nebezpečných konšpiračných teoretikov:

„… pán Brown – povedal, že horlivo študoval zavraždenie JFK – pozná konšpiráciu, keď ju vidí. ‚Máte pocit, že vidí konšpirácie, pretože má spôsob myslenia, ktorý je podobný mysleniu konšpiračných teoretikov,‘ povedal (profesor politológie na Cambridge University David) Runciman.“

V skutočnosti Brown vedel, že Blair konšpiroval s Georgeom W. Bushom na páchaní vojnových zločinov, vrátane zločinu najväčšieho – agresie. Počas príprav na inváziu do Iraku Bush a Blair viedli sprisahanie na „úpravu faktov okolo politiky,“ ako zistilo Downing Street Memo. Ako už dnes celý svet vie, Blair a Bush spriadali spoločne konšpirácie, aby oklamali celý svet falošnými ospravedlneniami pre vojnu.

Klamstvá a konšpirácie Blaira a Busha zničili demokraciu. V demokracii sú to ľudia a ich demokraticky zvolení zástupcovia, kto rozhoduje, či ísť alebo neísť do vojny. A rozhodnutie ľudí musí byť založené na presných informáciách, inak to neznamená nič.

Gordon Brown, vykreslený na BBC ako konšpiračný teoretik posadnutý atentátom na JFK, viedol revolúciu labouristov, ktorá zvrhla vojnového zločinca a ničiteľa demokracie Tonyho Blaira.

Ale čo mala BBC na mysli poukazovaním na to, že Brown „spozná konšpiráciu keď ju vidí“ na základe jeho študovania zavraždenia JFK?

Možno Brown vedel, že zavraždenie JFK a následný incident pod falošnou vlajkou v Tonkinskom zálive znamenali začiatok vojny vo Vietname – rovnakým spôsobom ako 9/11 a klamstvá o irackých zbraniach hromadného ničenia začali vojnu v Iraku.

Kniha Jamesa Douglassa „JFK a nevyslovené“ poskytuje zdrvujúce dôkazy o tom, že atentát na JFK (rovnako ako 9/11) bol dvorným prevratom vojnových štváčov. Prezident Kennedy podstúpil radikálny obrat „k mieru“ na jar v roku 1963, a mal v pláne stiahnuť americké jednotky z Vietnamu, akonáhle by to bolo politicky priechodné. Pokiaľ chceli svoju vojnu vo Vietname, zástancovia tvrdej línie vo vojensko-priemyslovom komplexe museli odstrániť JFK od moci. A jediný spôsob, ako odstrániť veľmi populárneho JFK, bola jeho vražda.

9/11 bol iný druh prevratu vojnovými štváčmi. Namiesto rýchlej výmeny amerických top vodcov došlo k radikálnej zmene politickej atmosféry. 9/11 tiež posilnilo neokonzervatívcov, ktorí už dlho volali po vojne proti Arabom a moslimom.

Falošný útok v Tonkinskom zálive v roku 1964 – neexistujúci útok na americkú loď – bol relatívne malou lžou. To je aj dôvod, prečo bol úplne odhalený.

Klamstvá o irackých zbraniach hromadného ničenia boli tiež relatívne malé lži. Nikto nie je schopný predstaviť si také klamstvá zo strany svojich vodcov. Odhalenia týchto klamstiev priamo neohrozujú stabilitu americkej a britskej spoločnosti.

Ale 9/11 a 7/7 „inside jobs“, rovnako ako JFK „inside job“, sú veľké klamstvá. Americká a britská vláda (za pomoci svojich priateľov z Izraela) okázalo zavraždili veľké množstvo svojich vlastných ľudí, z tohto veľkolepého masového vraždenia obvinili svojich nepriateľov a výslednú vojnovú hystériu využili na zabitie viac než jedného milióna nevinných ľudí v Iraku a Afganistane.

Väčšina amerických a britských občanov si nedokáže predstaviť takú „kolosálnu drzosť.“ Kým sa tak stane, ešte to bude chvíľu trvať. Napriek tomu, že Európsky parlament presvedčivo dokázal, že aliancia USA-NATO zavraždila tisícky vlastných, nevinných civilistov pod falošnou vlajkou teroristickej vlny, známej pod názvom Operácia Gladio počas studenej vojny; a aj napriek plne overeným dokumentom dokazujúcim, že všetci náčelníci amerických štábov boli pripravení spustiť masové vraždenie amerických občanov v štýle 9/11 pod názvom „Operácia Northwoods“ v roku 1962.

John Naughton, vedúci výskumu v rámci projektu Cambridge University o vplyve konšpiračných teórií na demokraciu, pripúšťa, že atentát na JFK a 9/11 boli strašné, obrovské lži. „Vo chvíli, keď sa začnete hlbšie zaujímať o veci okolo JFK a 9/11, začínate strácať vôľu k životu,“ hovorí Naughton.

Možno ľudia ako Naughton, ktorí majú vymyté mozgy falošným uctievaním skorumpovaných politických vodcov Západu, „stratia vôľu k životu“ keď zistia pravdu o JFK a 9/11.

Ale v Amerike a Veľkej Británii je stále viac a viac ľudí, ktorí nestratia „vôľu k životu“, keď zistia pravdu o týchto udalostiach.

Títo ľudia sú dosť silní, dosť odvážni, dosť vlasteneckí, dosť idealistickí a dostatočne odhodlaní postaviť sa a bojovať za to, čo je správne. Ich energiou je pravda. Nezastavia sa, kým nebudú odhalené veľké klamstvá a nebude obnovená demokracia.

To nie sú ľudia bojujúci za pravdu a spravodlivosť – ľudia, ktorých BBC nazýva konšpiračnými teoretikmi – ktorí ničia demokraciu. Sú to masmédiá, ktoré až príliš spolupracujú so skutočnými sprisahaniami a konšpirátormi – ako samotná BBC.

BBC ohlásila „pád“ budovy World Trade Center 7 dvadsať minút pred tým, ako k nemu došlo. Jednoduchým povedaním svetu, kto poskytol predčasné informácie, by pomohli chytiť a odhaliť zodpovedných za 9/11.

Namiesto toho sa BBC spojila s páchateľmi 9/11 a šíri propagandu proti „konšpiračným teoretikom“.

Profesor DeHaven-Smith vysvetľuje vo svojej knihe Teória sprisahania v Amerike, že termín „konšpiračné teórie“ bol uvedený do širokého obehu CIA v roku 1960. Výraz „konšpiračné teórie“ bol pôvodne súčasťou psychologickej vojny CIA proti ľuďom vyšetrujúcim zavraždenie JFK. Dnes je tými istými silami používaný proti všetkým, ktorí pochybujú o oficiálnej verzii 9/11.

Každé mediálne vyjadrenie, ktoré používa pojmy „konšpiračná teória“ alebo „konšpiračný teoretik“ bez toho, aby bolo vysvetlené, že tieto termíny sú súčasťou psychologickej vojny štátnych páchateľov zločinov proti demokracii, je súčasťou týchto zločinov.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

16 komentárov

 1. a nebol hlavný dôvod zavraždenia JFK jeho boj proti FED? Myslím, že to by bola mmmmmnohonásobne väčši rana pre parazitov ako zárobok na vojne vo Vietname…

  • Dôvodov je vždy viac. Podľa môjho skromného názoru FED ale používa sofistikovanejšie nástroje na odstránenie nepohodlných ľudí – ako napríklad odstavenie od peňazí, finančne neobmedzené antikampane a pod. A len tak mimochodom – z vojny mal samozrejme obrovský zisk aj FED. My sa však môžeme iba dohadovať, kto za tým skutočne stál – kto bol tou osobou, ktorá rozhodla o zavraždení JFK. Vlastne v Amerike by mohli byť radi. Pokiaľ by sa to stalo na Slovensku, už dávno by bol prípad uzavretý ako samozavraždenie.

   • je dobré si uvedomiť, že majitelia FED, najtvrdší (fakticky, nie rečami) politický jastrabi a najväčší rentieri vojensko-priemyslového komplexu sú prakticky tie isté klany – často previazené i rodinne.
    Sú to klany veľmi vplyvné, ale len zriedka sa tieto klany ocitnú v strede pozornosti, na rozdiel od politikov, ale rôzny politici prezentujúci ich záujmy sú fakticky len ich zamestnanci na pozícii „hovorcov“.

 2. „BBC ohlásila “pád” budovy World Trade Center 7 dvadsať minút pred tým, ako k nemu došlo. Jednoduchým povedaním svetu, kto poskytol predčasné informácie, by pomohli chytiť a odhaliť zodpovedných za 9/11.“

  Len doplním. Pád WTC 7 bol ohlásený požiarnikmi 2 hodiny pred jeho pádom, preto ich aj evakuovali a zakázali im pokračovať v záchranných a hasických operáciách. Je to nakrútené a povedali to aj médiám. Že BBC informovala o páde sedmičky 20 minút predtým ako spadla mi nepríde nijako relevantné vzhľadom k tomuto faktu (http://www.youtube.com/watch?v=WnYBX6QT0R4). Len dúfam, že trutheri nepovesia chudáka požiarnika ako zodpovedného za 9/11.
  Ale iné som chcel:

  „We are the majority!“ (sme väčšina!) http://www.youtube.com/watch?v=Atcu5_gZPsk

  Jesse Ventura – Americký politik slovenského pôvodu (sám sa k nemu hlási) známeho z trháku Predator so Schwarzeneggrom túto prestralku o JFK s Piersom vyhral na celej čiare. V diskusii povedal presne to, čo si všetci ostatní myslia. Vrele doporučujem vzhliadnuť.
  Vec sa má tak, že tzv. konšpirčné teórie prestávajú mať fakticky démonizujúci efekt na verejnú mienku ako sa snaží napr. aj tento článok podsunúť, ale skláňa sa k presnému opaku a politici a mnohé iné verejne vystupujúce osobnosti (viz. Charlie Sheen) získavajú na popularite tým že sa nimi oháňajú, čo je pochopiteľné pretože podľa prieskumov už väčšina ľudí v USA (aj v niektorých krajinách Európy) verí aspoň niektorým konšpiračným teóriám, paradoxne hlavne o 9/11 a JFK. Nastáva teda unikátna doba kedy „hlavný prúd“ sa po prvý krát v histórii pomaly dostáva do menšinovej pozície a „alternatívne informácie a.k.a konšpirační teoretici“ idú do vedenia. Budúcnosť bude ešte zaujímavá.

  • Pridelenec Nithus-Vy to máte asi podelené podľa tém a ty máš na starosti 911 a vakcíny,čo?

  • Filip znáte tú diagnózu – ,,chrobák truhlík“ + nedostatok sebareflexie. To je ona. Kiež by bouo takých chuapčiskou vácej, mohli by sme už konečne prijať ten Venus a byť šetci ščasní. Idem si ja rádši háčkovat logo anonymousa, včil sem dokončil OSN, tak mám dobrý podklad.
   Vzhúru vpřed lepším červeným zajtrajškúm bez trápnejch konšpirací.
   Gramatiku prosím nevytýkat, jak učil súdruh Bernolák ,,sláva svatému Štefanovi“, tedy to sem poplet, tuhle repliku ne, chtěl sem říci – ,,píš jako čuješ.“

 3. „Gordon Brown, vykreslený na BBC ako konšpiračný teoretik“ toto je chyba ?:
  http://www.liveleak.com/view?i=eee_1238884854

 4. Zaujímavé, že sa verejne hovorí o rôznych konšpiračných teóriách, obviňujúcich
  tých či oných,
  ale……
  jediná výnimka z akýchkoľvek verejne vyslovených konšpiračných teórií zostáva naďalej nedotknutá.
  Verejne pochybovať o oficiálnej verzii Holokaustu si nedovolí žiaden konšpiračný
  teoretik.
  A ak, tak je okamžite obžalovaný z trestného činu. Viď prípad „Horst Mahler“.
  Dokonca, na 3 roky basy odsúdili aj jeho advokátku Sylviu Stolz,
  len preto, že sa odvážila súdu predložiť dôkazy,
  ktoré boli v prospech jej klienta,pretože vyvracajú oficiálnu verziu danej story.

  Viď:
  http://www.youtube.com/watch?v=SVb-Y-0bvBs&list=PLWfQs0wHyx2uDBHXg-MUkKirDj2ZiCuHi

  Čím to len môže byť, že v tomto prípade je daná téma tak silne tabuizovaná ?

  Mohlo by byť, že odtabuizovanie tejto témy by znamenalo pre „KOHOSI“
  väčšie nebezpečie,
  než všetky konšpiračné teórie dokopy ?

  Ale prečo ? To mi nejde do hlavy !

  • Nie, téma nie je nedotknutá. Hovorí vám niečo „revizionizmus“? Je to iba iný názov pre „konšpiračných teoretikov“.

   • Aha – a kolko konspiracnych teoretikov sa za nazor ocitlo pred sudom?
    Holokaust a pravda o peniazoch – to su ich dve achilovky.

    • No, pár ich bolo. Ja som však chcel povedať, že téma nie je nedotknutá. To, že v niektorých krajinách – vrátane Slovenska – je téma tabu, to už je iná vec. Ale kníh o týchto témach je vo svete veľké množstvo, bohužiaľ, na Slovensku to však neplatí. A ak sa aj nejaká kniha objaví, hneď je poslaná hore komínom…

Leave a Reply