Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Židovský vodca varuje: „Ak Židia odídu, Európa bude čeliť ekonomickej katastrofe“

Židovský vodca varuje: „Ak Židia odídu, Európa bude čeliť ekonomickej katastrofe“

europe-economic-disaster-jews„Európania by mali urýchlene prijať skutočné opatrenia v boji proti antisemitizmu, inak Židia odídu a vezmú so sebou aj svoje peniaze a obchody,“ povedal predseda Európskeho židovského kongresu (European Jewish Congress – ECJ). Vzostup xenofóbie a antisemitizmu v Európe vedie mnoho židovských rodín k premýšľaniu nad útekom, vyjadril sa prezident ECJ Moše Kantor, pôvodom z Ruska. „Táto menšina odíde definitívne z Európy, ak úrady neprijmú skutočné, ale naozaj skutočné opatrenia,“ povedal pre agentúru Reuters Kantor. „Táto menšina definitívne opustí Európu, pretože v každej židovskej rodine v Európe sa preberá otázka: odísť, alebo ostať.“

Židovská organizácia, ktorá zhromažďuje údaje o antisemitizme – Community Security Trust (CST) – ohlásila, že za posledné mesiace utrpela britská židovská obec vyšší zaznamenaný počet antisemitských incidentov (1168), než za celý minulý rok, predovšetkým v dôsledku konfliktu v Gaze.

Francúzsko poukázalo na podobný nárast antisemitských aktov: v roku 2014 sa zdvojnásobil na počet 851 registrovaných prípadov, oproti roku 2013, kedy ich bolo 423. Čísla uviedla hlavná židovská skupina vo Francúzsku – Výbor splnomocnencov francúzskych židov (Representative Council of French Jews – CRIF).

Tohtoročné útoky na Židov v Paríži a Kodani viedli premiéra Izraela Benjamina Netanjahua k prehláseniu, v ktorom vyzval európskych Židov k emigrácii do Izraela.

Ak to Židia urobia, vyvolá to v Európe vážnu hospodársku krízu, varuje Kantor.

„Podľa môjho názoru uvažuje z troch miliónov Židov žijúcich v Európe najmenej jeden milión o odchode. Je to práve tá aktívna, mladá a sebestačná časť. Jej odchod bude katastrofou, ekonomickou katastrofou pre celú Európu, pretože s nimi odídu aj nežidovskí priaznivci Židov. Je to mnoho peňazí, ktoré odídu z Európy,“ tvrdí Kantor.

Ešte dodal, že je tu „silný dopyt zo strany občianskej spoločnosti na zmenu legislatívy v boji proti rasizmu, xenofóbii a antisemitizmu.“

Novinári v Británii a vo Francúzsku sa v poslednej dobe snažili zmerať mieru antisemitizmu a chodili po uliciach s tradičnou židovskou pokrývkou hlavy…

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

Poznámka redakcie:
Dúfajme, že aspoň raz dodržia svoje sľuby…

O ::prop

23 komentárov

 1. nech len rýchlo idú. katastrofou bude, ak tu ostanú.

  • a prečo len jeden milión ? nie je to málo?

  • …uz sa niekedy zidia zamysleli, preco ich maju ludia tak radi…?

  • niekto s vás poznal že sa zvyšuje antisemitizmus?ja teda o ničom neviem.židia sú negatívne vnímaný od vtedy ako sa zozliezli po svete a odvtedy proti tom nic nespravili aby si svoju povest napravili práve naopak.to že s europy chcú ujst znamená len jedno-vedia viac ako ostatný že tu bude vojna.tak ako utekali ako prvý pred 1sv.pred 2sv skorej (tý zámožnejší)ako dopadla prvá humanitárna bomba na juhosláviu židia boli preč.to že niekde vo francuzku zastrelili 2židov to je len zámienka a tak ako bububu s holokaustom aby ich co najviac dotiahli do izraela

 2. Hospodárske následky takejto udalosti sa dnes dajú len ťažko odhadnúť.
  Z krátkodobeho hľadiska by pri sponatannych oslavách takej udalosti naozaj mohlo dôjsť k hospodárskym stratám vzhladom na pokles produkcie, pretože milióny ľudí by namiesto prace niekoľko týždňov jednoducho tancovali od radosti a hodovali.

  Na druhej strane však, to, že by k motorom ekonomiky ako sú oslavy sv. Valentina, Vianoc a pod., pribudol aj sviatok Exodu, by ekonomike len prospelo.

  P.S. V roku 1978 poslali zástupcovia Romov na Slovenku pri príležitosti desiateho výročia vstupu sovietskej armády do Československa ultimatum na ÚV KSČ s výhrazkou, že ak sovietske vojská do mesiaca neodidu, vysťahujú sa všetci Romovia do USA a Kanady.

 3. Zober si tie zasraté zelené papieriky a zmizni čím skôr do riti.
  Chleba od nás nepýaj. Vy špinavé kurvy, drbali ste tento svet už dosť dlho.

 4. Nech len odidu vsetci a posleme za nimi vsetkych Ciganov. Zidia na Slovensku nadavaju na Slovensky stat ale ze oni priniesli komunizmus do Sovietskeho Zvazu a priniesli tam smrt 20 milionom ludi tak to Zidom asi nevadi. Dalej Zidia dali zabit 4 500 polskych dodtojnikov, nemali ich radi ani na Ukrajine kde Zid Kaganovich dal vyvrazdit 7 milionov Ukrajincov. Dlho som si myslel ze cernochov do Ameriky vyvazali krestania teda zapadoeuropania ale najvacsi podiel na vyvazani cernochov mali Zidia. To asi Zidom vtedy nevadilo ked cernosi boli natlaceni na spodku lode a mnohi z nich cestou zomrelo. Zidia len rozpravaju o 2. svetovej vojne. A co Palestina, cela Palestina je koncentracny tabor. Je nacase aby USA zacala bombardovat Izrael za okupovanie Palestiny

 5. Má pravdu – EKONOMICKEJ KATASTROFE…aktuálne je všetko nadstavené na „peniaze“a ich „ne-hodnotu“
  … čo, ked sa zamyslíme, môže byť len zlepšenie všetkého života v Európe. Ekonomika nie je spoločnosť ani kvalita života – ekonomika je len pseudoveda ktorá aktuálne zmutovala do stavu kedy si myslí že bez nej to nejde… 😀 LOL ….a myslí si to aj väčšina vzdelaných ludí…čo jej zas smutné.
  nech odídu čo najdalej od celej európy a nech si tam žijú svoj ekonomický život…..

 6. A kam by chceli odísť? To neprezradili. USA sú už vytunelované, žeby nazad do Ruska? Tak nechápem ten cirkus proti Putinovi.

  • Áno dobrý postreh aj podľa mňa kobylky už spásli všetko potrebujú sa presťahovať tam, kde sa ešte dá priživovať na práci druhých USA je pred bankrotom stráca pomaličky svoju vojenskú hegemóniu a pozíciu dolára takže to budú mať len ťažšie a ťažšie.

  • maršal Žukov

   Akože nechápeš? U Putina nemajú ustlané a vedia to. Sú v prdeli, už len kopú.

 7. Želám šťastnú cestu do „zasľúbenej zeme“…

 8. pravdou je, ze ak odidu zidia z europy, ekonomickej katastrofe bodu celit oni.

  takze tento strasiak sa moze ist postavit na svoje bydlo do pola….

 9. Židia žiadne peniaze nemajú, leda tak kredity. Peniaze sa zarábajú, t.j. vymieäajú za pridanú hodnotu a nie tlačia v centrálnych bankách.
  (P.S. Nemecko desne prosperovalo keď sa zbavilo Židov-hlavne bankárov Takže žiaden strach)

 10. A kde by chodili teraz ,keď sa konečne dočkali „mesiáša“? 🙁
  http://afinabul.blog.cz/1503/rabin-abraham-aronian-zidovsky-mesias-je-uz-na-svete

 11. Uz dnes je neskoro…, aby konecne uz vypadli do Zeme „zaslubenej“…:D!!!

 12. Pluto,
  Vy ste na nich nejaký ohľaduplný.
  Podľa štatistiky a Dostojevského to bolo nie 20 miliónov, ale 120 miliónov.
  A tých poľských dôstojníkov v Katyni a v okolí Smolenska bolo nie 4.500, ale 15 tisíc.
  Na ich identifilácii tam bol za Slovenský štát, na pozvanie Nemecka, Dr.František Šubík, univerzitný professor lekárskej fakulty v Bratislave, ináč známy ako jeden z najväčších slovenských básnoikov pod menom Andrej Žarnov!

  • maršal Žukov

   Hej, tých 20 je riadne podseknutych

  • Ja tu pisem o vojakoch 4 500 ktori boli zabity v Katyni a samozrejme v inych castiach Ruska boli zabity dalsi Poliaci ktori boli rodinami tychto vojakov alebo to boli clenovia polskej vlady a polska inteligencia. Tiez neviem presne cislo zabitych Slovanov v Sovietskom Zvaze ale myslim si ze to je najmenej 20 milionov zabitych clenmi NKVD tajnej policii ktora bola na 75% v rukach Zidov. Treba o tychot zidovskych zverstvach rozpravat lebo v Kanade a v USA obraz o Zidoch je ze vsetci su zli iba Zidia trpeli a trpia. Ked Zidia zaberu Palestincanom uzemie tak to je v poriadku ale ked Rusi si zoberu to co bolo ich a pritom este 95 ludi bolo za pripojenie Krymu k Rusku tak v USA sa idu rozdrapit ze je to napadnutie Ukrajiny. Koncom komunizmu som bol rad ked Rusi opustali Europu ale to som nevedel ake svine budu Americania a rozsirovat teroristicke NATO na vychod. Rusi mali ostat aspon vo vychodnom Nemecku pokial sa nerozpadne NATO a Americania neodidu z Europy. Na nestastie sme vsetci uverili amerckym slubom o nerozsirovani teroristickej skupiny NATO.

 13. V záujme historickej pravdy bude správne objasniť čísla obetí masakru nielen v Katyni ale aj v okolí ako -Vinnitsa, Selifontovo, Piatikhatky, Gniezdovo, Mednoe, Piatigorsk, Stolbnyj Island, etc.

  13 apríla 1943, všetky nemecké rádiové stanice oznámili, že jednotka nemeckej armády objavila a otvorila masové hroby nejakých 10.000 dôstojníkov Poľskej arnády, ktorí boli zavraždení Sovietmi, výstrelom z revolveru do tyla.

  Rusi uverejnili ‘on-line’ tajné záznamy o Katynskom masakri 1940, keď nejakých 22.000 členov poľskej elity bolo
  Sovietmi zavraždených.
  Šesť dokumentov, ktoré boli uverejnené na webe štátneho archívu, bolo deklasifikovaných v roku 1992 na rozkaz vtedajšieho ruského premiéra Borisa Jeľcina.

  Neuveriteľný zločin:
  Po vojne, nasledovní príslušníci nemeckej armády boli za Katynský masaker verejne, v Leningrade, popravení obesením:
  Karl Hermann Strüffling
  Heinrich Remmlinger
  Ernst Böhm
  Eduard Sonnenfeld
  Herbard Janicke
  Erwin Skotski
  Ernst Geherer

  Na medzi 20 a 15 rokov nútených prác boli odsúdení:
  Erich Paul Vogel
  Franz Friedebert
  F.Wiese
  Arno Diere

  A najväčší zločinci v histórii ľudstva, židia Churchill, ale hlavne Roosevelt ani okom nemihli, než aby odkázali Stalinovi – “nerobte to, však tí chlapci sú nevinní!”

  • takze batuska stalin ani len netusil,ze tych poliakov postrielali jeho bolsevicki sudruhovia,vsak? on bol asi len take nevinne nevadko,ktore podviedli.a keby mu zli kapitalisticki imperialisti churchill s roosveltom povedali,nerobte to,sak ti chlapci su nevinni,iste by bol nemcov nielen oslobodil,ale este vyznamenal leninovim radom 🙂 boze,boze…sme my vsetci tvoji,ci len poniektori…?

Pridaj komentár