Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Židovskí extrémisti atakovali novinárov a budovu AFP v Paríži

Židovskí extrémisti atakovali novinárov a budovu AFP v Paríži

Výtržnosti kahanistickej „Židovskej obrannej ligy“ pred budovou tlačovej spravodajskej agentúry „Agence France Presse“ kvôli informovaniu o udalostiach v Palestíne a v Izraeli.

Ako je možné, že žiadnemu spravodajskému médiu v nemecky hovoriacom priestore nie je hodné informovať, ako bol pred necelým týždňom francúzsky novinár v Paríži zbitý a veľké množstvo zvláštnych policajných jednotiek muselo chrániť budovu jednej z najväčších spravodajských agentúr sveta pred útokom násilníckej a maskovanej skupiny pred vniknutím do priestorov budovy?

Mlčanie znamená niekedy súhlas, alebo strach, aby sa nestali cieľom takýchto útokov. Týmto sú ale podnecovaní tí, ktorí nehľadajú dialóg, ale naďalej sa snažia násilím presadzovať svoje názory. Hrozivých príkladov práve v poslednej dobe nie je nedostatok.

Aké motívy stoja za zbabelosťou, minimálne neutrálne informovať o prípade v hlavnom meste nášho suseda, nehovoriac o prejavení solidarity so zraneným kolegom a incident čo najostrejšie odsúdiť? Čakalo sa na signál, či „Washington Post“, alebo „New York Times“ sa budú zaoberať touto témou a tento štartovací výstrel sa nekonal?

Pretože tiež v USA a Veľkej Británii nebol prejavený žiadny záujem, zatiaľ čo skoro všetky francúzske noviny a TV-stanice, ako aj španielske, čínske, nórske, maďarské, talianske, turecké, izraelské médiá a mnohé ďalšie, ďaleko mimo Európu ako v západoafrickom Togu pri zadaní hľadaného slova „David Perrotin“ do vyhľadávača okamžite nájdu prípad.

Nedôležitosťou témy to nemôže byť, keď zástupca tlače je bitý a vystavený masívnemu tlaku.

Čo sa vo štvrtok 2.októbra 2015 v Paríži odohralo?

Ako hlásil medzinárodný mediálny zväz „The Local“ s odvolaním sa na lokálne médiá, protestovalo viac ako sto členov tzv. „Ligue de Défense Juive“ (L.D.J.) (angl. „Jewish Defense League“ (J.D.L.), slovensky „Židovská obranná liga“) pred budovou Agence France-Presse (A.F.P.), zapaľovali petardy, nadávali spolupracovníkom spravodajskej agentúry do „islamistických teroristov“ a len privolaná polícia so slzným plynom im zamedzila vo vniknutí do redakčných priestorov. Pred príchodom polície prenasledovali aktivisti pomerne známej odnože krajne pravicovej americkej organizácie „Jewish Defense League“ prominentného francúzskeho novinára Davida Perrotina a cielene ho stĺkli palicami. Perrotin pracuje, m.i. pre Buzzfeed France.

Odnož „Jewish Defense League“ vo Francúzsku vyhlásila vo svojej 18 hodín trvajúcej akcii pre budovou A.F.P., že je „nešťastná“ nad spravodajstvom tlačovej agentúry a ako táto informuje o konfliktoch medzi Izraelom a Palestíncami. Zároveň odmietajú títo extrémisti „Ligue de Défense Juive“ porušovanie francúzskych zákonov, hoci dokonca F.B.I. zaradila „Jewish Defense League“ v r. 2001 ako „násilnícku a extrémistickú organizáciu“. Táto „Jewish Defense League“, ktorá je členskými štátmi EÚ a v USA zaradená ako teroristická organizácia, bola založená Meirom Kahanom, ktorého symboly doteraz používa, je zakázaná oficiálne dokonca v Izraeli a je blízka Kahanom založeným stranám, „Kach“ a „Kahane Chai“.

Buzzfeed France vydala nasledujúci deň informáciu na Twitteri, že David Perrotin je v bezpečí a je pod ochranou.

23. októbra 2015 napísal David Perrotin na svojom Twitterovom kanáli, na fotografiách a videách z udalostí predchádzajúceho dňa:

Merci pour les messages de soutien. Tout va bien.

Preklad: „Srdečná vďaka za posolstvá a podporu. Všetko je dobré.“

Nemecké komentáre s vyhlásením solidarity tam nie sú. Akoby aj mohli byť, keď v našich novinách nič nestojí, ergo nič sa nestalo.

Foto: Screenshot z Twitter-Accountu novinára Petra Allena

Zdroje:
http://www.metronews.fr/info/manifestation-anti-afp-de-la-ligue-de-defense-juive-a-paris-un-journaliste-pris-a-partie/mojv!GT9qEKh8bBnLU/
http://www.thelocal.fr/20151023/jewish-extremists-attack-french-journalist
https://www.radio-utopie.de/2015/10/27/extremisten-attackieren-journalisten-und-a-f-p-gebaeude-in-paris/#more-129071

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Radio Utopie

O ::prop

Leave a Reply