Domov / Hlavná strana / Náboženstvo / Židokresťanstvo

Židokresťanstvo

Why-We-FightNasledujúci text je z knihy „Prečo bojujeme“.

Videné globálne sa jedná o svetonázor, ktorý prináleží židovstvu i kresťanstvu, avšak s tým, že hlavnú podobu získal od kresťanstva, najprv ako náboženstvo, neskôr (v novoveku) ako ideológia.

Uvedenie židokresťanstva do Európy znamenalo cudzorodý prvok a kultúrny prelom na kontinente, ktorý bol do tej doby formovaný panteisticky a polyteisticky. Odtiaľ pochádza ten duchovno-kultúrny rozkol vedomia, na ktorý narážame na každom kroku: na jednej strane vedomie prestúpené kresťanstvom, egalitárské a univerzalistické, na druhej strane vedomie pohanské, mysliace partikulárne. Vedecký spôsob myslenia vznikol a rozvíjal sa v Európe proti duchu židokresťanstva, teda na základe pohanstva. Naproti tomu politické ideológie (egalitarizmus, kozmopolitizmus, pokrokárstvo, individualizmus) sa nachádzajú úplne vo vodách židokresťanského spôsobu myslenia. Napríklad marxistické postuláty naďalej strašiace (i po skončení historického etablovaného komunizmu) u politickej ľavice nie sú ničím iným než sekularizovanými židokresťanskými prísľubmi spásy.

Rovnako sa k protestantskej variante židokresťanstva hlási americký expanzionizmus a „humanitárne“ motivovaný intervencionizmus i americký komerčný model spoločnosti. Pritom je však treba zdôrazniť, že židovstvo (to, ktoré nebolo dotknuté pavlovskou schizmou) nikdy univerzalisticky ani kozmopolitne nemyslelo, pretože v židovstve má odjakživa nad akúkoľvek predstavu navrch prikázanie „vyvoleného národa.“

Tradičný katolicizmus, ktorý sa sformoval v stredoveku, však svedčí o istej aklimatizácii, určitej „paganizácií“ židokresťanstva: v tomto zmysle je pevnejšou – i keď nie výlučnejšou – zložkou európskej tradície.

V skutočnosti pohanstvo existuje v Európe úplne všade. Je živé v umení, kultúre, vo filozofii, v rozpoložení myslí i v ľudových zvykoch. Rovnako tiež nie je možné christianizáciu Európy zrovnávať so súčasnou výbojnou islamskou kolonizáciou, pretože európske kresťanstvo bolo vypracované na základe cudzích prameňov samotnými Európanmi, kým islam – ktorý predstavuje ďaleko horšie ohrozenie než sama amerikanizácia! – sa vnútil ako kompletný celok bez možnosti „aklimatizácie“ a to ako európskej predstavivosti a európskym tradíciám dokonale protikladné, dokonca smrteľne nepriateľsky zmýšľajúce poňatie sveta a spoločnosti.

Kresťanstvo, ktoré vzišlo z II. vatikánskeho koncilu rovnajúce sa návratu k biblickým koreňom raného kresťanstva však predstavuje rozchod s kompromisným „pohansko-kresťanským“ riešením.

Tento rozchod navyše posúva náboženské dogmy kresťanstva do svetskej sféry, tzn., že politizuje jeho duchovné postuláty, čo dlhodobo muselo nutne posilniť zrútenie katolíckej náboženskej praxe. Toto neokresťanstvo schválené v rokoch 1962 až 1965 dokonca opustilo svoj liturgický jazyk, latinčinu (zatiaľ čo islam sa so svojim liturgickým jazykom, klasickou arabčinou, nerozišiel!), podľahlo vábeniu sirén „modernity“ a stratilo svoju sakralitu, ktorá až doposiaľ vyvierala z pôvodnej podprahovej, inštinktívnej energie. V skutočnosti sa ale vrátilo k neeurópskym radikálne rovnostárskym zdrojom prvotnej cirkvi, teda k ranému kresťanstvu. Výsledkom bola recidíva ateizmu par exellence, ako to ukazujú i spisy moderných katolíckych teológov.

Kostoly dnes vyzerajú ako poštové úrady a so starobylými chrámami alebo katedrálami, ktoré zdobia naše mestá, nemajú už nič spoločného. Služobní preláti rozprávajú ako odboroví funkcionári. Tým, že zabudlo na pohanský diel svojej sakrality sa oficiálne kresťanstvo II. vatikánskeho koncilu vzdalo kultu svätých a Panny Márie, zničilo vlastnú religióznu, tzn. spájajúcu funkciu a prejavuje sa už iba ako osudu európskych národov objektívne škodlivá ideológia.

Zrovnanie s raným kresťanstvom, ktoré sa vnímalo ako protestné hnutie proti rímskemu patriotizmu – až k aggiornamentu (zmodernizovanie, pozn. preklad.) 4. storočia – je viac než výstižné.

Dôkazov je habadej: tolerancia oficiálnej cirkvi, ktorá chce byť „ekumenická“ k postupu islamu, systematické smerovanie cirkevnej hierarchie na trockistické pozície, permanentná podpora etnomasochizmu, rovnako ako jej skoro perfektný súlad s „politickou korektnosťou“ intelektuálnej triedy a masových médií, pričom všetci holdujú pokryteckému náboženstvu „ľudských práv.“

Ortodoxná cirkev vo východnej Európe našťastie tento spev sirén nepočuje.

Inými slovami: katolícka cirkev sa pustila do páchania sebevraždy. Ale pravú dušu európskych národov so sebou nestrhne.

Prečo? Pretože pokonciliárna cirkev sa bezo zvyšku rozišla s tým, čo národ považuje za posvätné. I k náboženskému povedomiu európskych národov sa otočila chrbtom. Že jej dnes ovečky húfne utekajú je toho neklamným znamením. Reklamné stratégie (ako „Dni svetovej mládeže“) na tom nič nezmenia: cirkev sa sama odsúdila k tomu byť len jednou sektou medzi mnohými, ktoré zmetie horký vietor islamu.

Takže ako by mali jednať tí, ktorí sú odhodlaní klásť odpor?

Odpoveď znie: historický kompromis medzi pravými pohanmi a katolíckymi či ortodoxnými veriacimi, ktorí naďalej praktizujú tradičné európske kresťanstvo, je samozrejme možný.

Voči dnešným protivenstvám, ktorým sme vystavení, nebude totiž možný odpor bez návratu k niečomu, čo by som rád z nedostatku lepšieho označenia nazval „pohanskou dušou“, dušou, ktorá sa hlási k dvom neporaziteľným božstvám: Apollónovi a Dionýzovi.

Pierre Vial preto mohol napísať: Európa žila s kresťanstvom lepšie alebo horšie 2000 rokov. Na to by sa nikdy nemalo zabudnúť, nikdy vymazať. Je to súčasť našeho dedičstva a my ho musíme prevziať ako všetky ostatné časti: tie, ktoré nás oslovujú viac, i tie, ktoré nás oslovujú menej!“ (v: Une Terre, un peuple).

Inak povedané: Pravý pohan sa vždy postaví proti tomu, že sa kostol mení v mešitu, že minaret vytláča kostolnú vežu. Hodnostár oficiálnej cirkvi je s tým zmierený!

Prípad, ktorý sme už raz videli.

Autor: Guillaume Faye
Preklad: Aman, www.protiprudu.org

O Roland Edvardsen

43 komentárov

 1. Ďalší zlepenec.
  Ukrižovaním židom prisľúbeného Spasiteľa sa ich náboženstvo stalo satanistickým.
  Kto nedokáže rozlíšiť jednoduchú vec,že talmudisti majú so starozákonným judaizmom spoločné len háby,remienky a rituály,ale slúžia satanovi by sa nemal púšťať do žiadnych rozborov.
  Na II vatikánskom koncile služobníci synagogy satanovej vyhrali a zmenili Kristovo učenie na masonický ekumenizmus,ktorý je len cestou do spoločného náboženstva s pohanmi.

  „historický kompromis medzi pravými pohanmi a katolíckymi či ortodoxnými veriacimi, ktorí naďalej praktizujú tradičné európske kresťanstvo, je samozrejme možný.“

  Autor nemá šajnu o kresťanstve.Povrchní kresťania všetci prijali ekumenizmus,až na pá jedincov :
  http://www.spolocnostsbm.com/
  http://uogcc.org.ua/cz/letters/
  Poslaním kresťanstva je odvrátiť pohanov od modiel a falošných prorokov ako Budha,či Mohamed,lebo len ten kto uverí v Ježiša Krista a podriadi svoj život Jeho príkazom sa môže zachrániť a bude mať život večný.
  Masonický ekumenizmus učí,že každý si môže veriť čo chce,lebo Bohu je to po druhom vat.koncile už jedno,len aby bol pokoj a mier.
  S Bohom nemožno robiť kompromisy,len s tými ,čo sa vydávajú za Jeho služobníkov tu na zemi,ale zhoria všetci ,ako plevy.

  „Ortodoxná cirkev vo východnej Európe našťastie tento spev sirén nepočuje.“
  https://www.youtube.com/watch?v=eJMGUqHZGyg
  Kde ste toho blbca vyhrabali?

  „katolícka cirkev sa pustila do páchania sebevraždy. Ale pravú dušu európskych národov so sebou nestrhne.“
  To znamená akú dušu? Tú ovčiu,s ktorou mohli toto všetko urobiť?

  Tí čo vládnu angloamerickému impériu “prišli so všetkou mocou, znameniami a klamnými zázrakmi satana a s každým zvodom do neprávosti pre tých,čo idú do záhuby ,LEBO NEPRIJALI LASKU K PRAVDE, aby mohli byť spasení.
  A preto Boh na nich dopúšťa silu bludu,aby verili lži a boli odsúdení všetci,čo neuverili pravde,ale obľúbili si neprávosť”
  Túto silu už nič nezastaví práve preto,že proti služobníkom satana,ktorí toto všetko robia s jeho mocou chcete bojovať sami,bez Boha.Väčšina prevádzkovateľov alternatívnych webov s Bohom ani neráta.Je to pre nich niečo nepotrebné.(okrem ABB a Hájka)
  Ale keď slepý vedie slepého…

 2. filip
  Velka vdaka , suhlas. Ale ze to bude teraz tvrde v sude. Nakoniec nam to bolo Bozou prozretelnostou oznamene zjaveniami v biblii.

 3. Pre tych , co tusia ze sa nieco velke deje .

 4. Neviem či niekto pozná známy youtube kanál „Vigilant Christian“, ale jedná sa výtvor človeka menom Mario Brisson (v podstate americká kópia filipa, len o čosi úspešnejšia), ktorý celý deň nič iné nerobí len produkuje skvosty o tom kto a kde je satanista, kto je zapredanec NWO, kto nenávidí kresťanstvo atď.. Proste sektárska klasika.
  Veľké haló sa však stalo pred rokom na fb. keď sa v záchvate úprimnosti zveril followeom, že má „mental breakdown“
  https://www.facebook.com/video.php?v=620531961323931&set=vb.365897366787393&type=2&theater
  ktorý nám čiastočne naznačuje o akých ľudí sa jedná v osobnom živote. Títo ľudia majú seriózne psychické problémy a sú mentálne nestabilní, majú v podstate problém sami so sebou. Ak by som im mohol poradiť, tak vyhľadať pre istotu odbornú pomoc „niekoho zvonku“ ich mikrosveta a tiež dať si na chvíľu pauzičku s témami ala „satanizmus“ nakoľko mám vážne obavy o ich duševné zdravie. Nerád by som videl ľudí trpieť aj keď čiastočne vlastnou vinou.

 5. Nithus
  Netrep tu kktiny a k veci argumentuj . Ja viem o com tu filip pise. Mam ten isty nazor . Vsetko , uplne vsetko je zapredane mamonu penazi ,, ZLATEMU TELATU,, Kazda cirkevna organizacia a svetska moc . Vsetko uz pohltilo temno vo forme tuzby po moci a peniazoch . O nedlho , skor je to uz otazkou mesiacov, nez rokov , zacne taky chaos na zemi ze sa vam bude Z keciek parit a nie len to. Svety sud je tu , ludstvo uz posralo uplne vsetko . Veskere pomoci zo svetla odmietlo . Syna Bozieho ,,ZAVRAZDILO,, a v pometenom rozume si naivne mysli , ze touto vrazdou bolo spasene . Idioti !!!,… snad si nemyslite ze Boh poslal svojho jedineho Syna , na vrazdu za toto TOTALNE SPROSTE LUDSTVO ??? Tolko namysleneho a totalne sprosteho stada ludskeho , tu v dejinach ducha ludskeho este nebolo … Smrt vam bude podavat ruku , kde sa len pohnete !!!

 6. Karel Kryl – Znamení doby (text piesne)

  Znamení doby
  1. Před okny sloup – znamení moru,
  předpověď provazů a divných mravů,
  klesáme hloub se strachem tvorů
  před ranou do vazu, před zlobou davu.

  2. Na stěně mříž – znamení doby,
  děsím se obrázků, děsím se šachu,
  zbyl jenom kříž, zůstaly skoby
  a myšlenka na lásku v zajetí strachu.

  *: Zástupy lidí jdou pozpátku vpřed tak, jako raci,
  zbabělost – hostii každý si pozvedá, pálí ho dlaň,
  mnozí se stydí, že stavěli svět, některý zvrací,
  dávaje bestii ze svého oběda povinnou daň.

  3. K výkazu ztrát připište sebe,
  že jste jen couvali mlčky a kvapně,
  zato když brát chtěli vám nebe,
  že jste jim kývali, Bože, tak trapně!

  4. Přes čelo stín – znamení studu,
  znamení malého lidského strachu,
  na pití blín, k zábavě nudu,
  k důvěře podlého a nasypat hrachu!

  • Text piesne Karla Kryla (ktorého si vážim a myslím si, že to trefne vystihol), je iste pádnym argumentom na podporu tvojich tvrdení… Tým chcem povedať, že od druhých žiadaš argumentáciu, pričom sám argumentuješ textom piesne a všeobecnými a nepodloženými tvrdeniami (všimni si, že nepíšem nepravdivými).

 7. OSMOZA
  Tu mas jeden z argumentov , i ked samotna necinnost cirkve je dokaz sam . Dnes kto ma oci a chut patrat vie , ze ludstvo je tesne pred CIPOVANIM . Je na tisice info., na nete ako daleko su v tomto svetove eliti . Pokial si niekto naivne mysli snad , ze Rusko a Pravoslavna cirkev je vynimkou , tak je bud tupec alebo negramotny , pretoze dokazov je cela speusta ze svetove mocnosti to v tomto tahaju spolu.http://tajomstva.org/new-world-order/selma-666-univerzalni-system-kontroly-lidi-2/
  http://www.amazon.com/Project-L-U-C-Universal/dp/1884302025
  http://gloria.tv/?media=132003

 8. Príspevok zmazaný. Vulgarizmy netrpíme.

  ::prop

 9. Nithus, ako vidím, ten fenomén Milan, Vám to tu objasnil, ako aj všetkým ostatným Ale čo sa dá robiť “z pgrázdneho buka lens sova zahúka”.

  Rád by som nadviazal kontakt s niekym, kdor by mi vedel dokázať existenciu nejakého boha.

 10. Ruská pravoslavná církev
  Neklid v Rusku vzbuzuje také mocná Ruská pravoslavná církev, která je obviňována z pravoslavného extremismu, xenofobie, antisemitismu a z vyvolávání ultranacionalistických nálad.
  „V Rusku operuje stovka nových ortodoxních hlídek, aby chránila církevní majetek i památky,“ řekl před rokem vůdce hnutí Svaté Rusko Ivan Ostrakovskij. „Byl to případ Pussy Riot, který nás zmobilizoval, abychom bojovali proti zlu ohrožujícímu Rusko.“
  Ve skutečnosti si však „pravoslavné hlídky“ chtějí přisvojit mnohem větší práva. Vedoucí oddělení vztahů církve a společnosti Moskevské patriarchie ruské tiskové agentuře RIA Novosti řekl, že hlídky budou celkově dohlížet ve večerních hodinách na veřejný pořádek a dodržování pravoslavných norem chování, kdekoliv v místě svého působení.
  Některá ruská média přirovnávají záměr vytvořit pravoslavné hlídky k existenci náboženské policie v islámských zemích, především v Iránu a Saudské Arábii, v nichž není náboženství oddělené od státu.
  http://www.armadninoviny.cz/rusky-pravoslavny-extremismus-a-neonacismus.html

 11. SITRA AHRA, napisal: Rád by som nadviazal kontakt s niekym, kdor by mi vedel dokázať existenciu nejakého boha.
  Netrap sa, Ty urcite nemas nic prisposobene v tej tvojej hlave k pochopeniu Boha a potom , ty to uz ani nepotrebujes .
  Doporucujem tebe jedno . Ked budes vidiet ze fenomen Milan nieco prispieva , rychlo to preskoc , aj tak tomu nerozumies , nemas cim , tak sa zbytocne netrap.
  Chod si pisat clanocky o demokracii , to ti ide celkom fajn. Sice je to len pojem a nie skutocnost , pretoze uz najmenej dvesto rokov nam vladnu BANKSTRI a ich prisluhovaci vo vladach, EUROPSKE KRALOVSKE RODY ale aspon sa nenudis i tvoje na zem priputane ego, bude mat s toho uzitok .

 12. pan Sitra s kym nadviazete kontakt po smrti ?

 13. Osmoza
  v tom to väzí. Veriť musí ten, kdo nevie. Je jednoduchšie veriť ako vedieť.
  Preto máme: “Uver a budeš spasený!”
  Ale nezabudnite aj na ďalšiu poučku:
  “Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské”.
  Ďakujem, do tohoto ‘kráľovstva’ sa moc tlačiť nebudem, dosť ich mám okolo seba na tomto svete.

 14. Milý Milan,
  Napísal som Vám hneď na začiatku, že mne nemóžete tykať, chruňo, lebo na to nemáte ani vek, ani vzdelanie.
  Čo sa týka Nithusa, ktorého upozorňujete že píše k….a aby argumentoval, otázka stojí inak; nie či on môže argumentovať s Vami, ale či môžete argumentoivať Vy s ním. Ja ho poznám už pár rokov a Vy mu nesiahate ani po päty.
  Keď som po dlhšej odmlke nazrel do tohoto diskuzného fóra Propu, ktoré malo v minulosti slušnú úroveň, som sa zhrozil, aký z neho ‘diskutéri’ ako Vy, urobili Augiášov chliev, ktorý treba vyzametať.
  Vae príspevky nemajú absolútne žiadnu hodnotu, čo Vy tu predvádzate je posmeškovanie, ironizovanie a vulgarity.
  Vaša gramatika, štylizácia, forma a obsah prezrádzajú Vašu priemerosť.
  To čo Vy viete som ja dávno zabudol.
  Vy ste ten posledný, ktorého by som sa opýtal čo je ‘Quantum entanglement’.
  Vypracte sa odtiuaľto, alebo sa naučte chovaniu a sopôsobom.

 15. Mily cruno SITRA AHRA.
  Urcite sa nevypracem na tvoj rozkaz na to ty si maly pan.. Uz len ty tu prispievas vecne . Clanocky o takzvanej demokracii a ine hluposti. Niekedy priemerne , co nema strach , rozhladene , ..znamena pre Boha viac ako ten co ma strach a namysla si ze ma patent na rozum. A ako vies suhajko , kolko mam rockov , haa???… Si snad jasnovidec ?..

  • K tomu, koľko máš rokov – podľa kvality tvojich príspevkov sa dajú vyvodiť dva závery. Buď si mladý šuhajko, alebo si slabší duchom. Sitra ti vlastne zložil poklonu.

   K článkom od Sitru. Sú to texty, ktoré majú hlavu aj pätu. A – čo je dnes zriedkavé – pomerne jasne naznačujú, kde je problém a ako ho riešiť. Sú to jedny z najlepších textov, ktoré na prop-e v poslednej dobe vyšli. Bohužiaľ, žiaden článok od milana som ešte nikdy nečítal…

 16. AUDI,
  pri všetkej úcte, ja nechcem otázky, ale odpovede, evidenciu. Vysvetlite mi, prečo kresťanskí kazatelia strašia veriacich s peklom, aké to tam je strašné, keď ešte nikdo nemôže vedieť skutočnosť, nakioľko tam ešte nikdo nie je! Však tam pôjdeme my, tí zlí neveriaci, až poposlednom súde, ktorý ešte nebol, ten bude až keď všetci zomrieme a to móž byť za ďlašie miliardy rokov. Peklo je teda zatiaľ prázdne.
  Len taká malá nepodstatná úvaha.

  • Sitra Hatatitla-

   tebe nikto nič vysvetliť nemôže,lebo máš v hlave také absurdné bludy,s ktorými nehne nikto.
   Ten,kto píše na rovinu a bez kvetnatých fráz a vyumelkovanej štylizácie nesiaha židovskému pridelencovi Nithusovi ani po päty 🙂
   Pekne zabalené hovno zostane vždy len hovnom,aj keď sa nad ním budeš kochať a vystatovať
   .To platí aj o tvojich slaboduchých,pomýlených vývodoch o ľuďoch,aj o pekle.
   Stavím sa ,že tu píšeš aj pod nickom „Tončo“,lebo nie je možné,aby si dvaja mudrci nazbierali vo svete rovnakých bludov.

 17. SITRA AHRA, QSMOZA,Nithus,…ste obycajni namysleni idioti, co ste dokazali tym ze tu pod temu ,,Židokresťanstvo,, o ktorej nemate ani tusenia , pretoze to je o Bohu a nabozenstvach , prispievate akurat pomluvami , osocovanim a hlupostami mimo temu . ,, VED KED NEMAMTE O TOM ANI TUSENIE, TAK NACO STE TU V TEJTO KONKRETNEJ DISKUSII ???…Ja sa k veciam ako je napriklad demokracia, ani nevijadrujem , pretoze , ziadna nie je,..,, VSETKO O TOM SVEDCI,,. Osocujem v tom pripade ked som napadnuty, ..ked som napisal ze * ,..tak to pre to ze Nithus k prispevku filipa * napisal , pretoze reagoval uplne od veci , cim dokazal ze nema o probleme ziadnu znalost. NAFUKNUTE SPROSTE HLAVI , ste vy traja spolu, o com sa skoro sami presvedcite , ,,SUD JE TU , tam vam uz ten vas prepjaty mozog nepomoze !!!

 18. Je načase požiadať adninistrátoira, aby tejto nevychovanej luze, ppozostalej po komunistickej primitívnej spodine, odobral registráciu alebo vymazával ich svinstvá.
  Milan, Filip a podobní, ak sa ešte nejakí nájdu, vaša diagnóza je jednoduchá: ‘microcephaly disorder’ , je to výsledok genetickej mutácie, ktorá sa sem-tam prihodí.

  • Je mi ľúto, ale vášmu návrhu nevyhoviem, pokiaľ diskutér hrubo neporuší tých pár pravidiel, ktoré som nastavil. Mazané sú vulgarizmy a spamy. Za tie roky – na šťastie – napriek pomerne voľným pravidlám nedochádzalo k ich porušovaniu až na pár výnimiek, konkrétne dve. Jeden bol notorický internetový trol, druhý zasa notorický spamer. Na tomto mieste chcem poďakovať diskutérom, že nezneužívajú diskusiu na niečo iné, ako je primárne určená.

   Na druhú stranu, taktiež vidím, že mnoho príspevkov je slabo (alebo vôbec) zargumentovaných. Voči tomuto sa však musia postaviť samotní diskutéri a zamyslieť sa, či píšu iba svoje dojmy a pocity, alebo fakty. Aj to však patrí k diskusii a vytvára obraz o samotnom autorovi komentára.

   Mňa najviac mrzí nekonštruktívna kritika – napríklad aj vašich textov. Ak ich niekto považuje za také zlé, snáď by nemal byť problém napísať jasne bod po bode, v čom sa texty mýlia. A ja nemám problém takéto texty zverejniť – pokiaľ budú mať aspoň trocha logiky. Kritiku typu „celé je to zlé“, bez udania dôvodov, neuznávam.

   • Takže milí trollovia Nithus,martin,sirta harta,titla,osmoza -máte voľné pole,môžte trollovať podľa uváženia a podľa toho,koľko vám to hodí 🙂

    http://www.auria.sk/blog/trollovia-vydavatelstva-axel-springer-beru-do-450-eur-mesacne

    • No nám to hodí dosť na pravidelné spoločné dovolenky na Havaji, Bahamách, Bali. A čo máš zo svojho trolovania ty? Iba žalúdočné vredy… 🙂 A tie máš preto, lebo si zlý kresťan a nedodržiavaš desatoro. Minimálne máš problém s ôsmym – nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu. Pravda je to, čo máme hovoriť. Nemožno o druhých zle hovoriť, osočovať ich, odsudzovať, posudzovať, hovoriť klamstvá a poškodzovať ich dobré meno a česť. Ak človek oklame, má to napraviť. Nemožno krivo svedčiť.

     A čo ešte učí kresťanstvo? Miluj blížneho svojho, ako seba samého. Či – kto do teba kameňom, ty doňho chlebom. Alebo – kto ťa udrie do pravého líca, nastav mu aj ľavé. Ale ty si zlý kresťan, nepomodlíš sa za nás, závidíš nám náš judášsky groš, druhé líce nenastavíš. No takto to Kráľovstvo Božie nevybudujeme…

     Možno sa však držíš starozákonného – oko za oko, zub za zub. Jasné židokresťanstvo. 🙂

     • Presne niečo podobné som chcel aj ja napísať. Niekedy má človek fakt pocit keď si číta tieto vytreté hlody fanatikov trpiacich kontinuálnym stihomamom, že opozícii skôr závidia ich imaginárny blahobyt ako to, že proti nim bojujú z presvečenia. Tam potom niet lepšej odpovede len popriať pekný zvyšok dňa z Malorky do zaprdenej dediny v ktorej dotyčný žije.

 19. Admin, je to v poriadku, záleží to samozrejme len na Vás.
  Ja som sa tej luzy zbavil odchodomz tej krajiny už pred 46-timi rokmi.

 20. Nithus, tomu čo ste napsal tento ejakulát Filipenko nemôže rozumieť. To je príliš ‘high’ na neho. Jenu to musíte dať po lopate, tým chrapúnskym spôsobom na aký je on naučený, ovšem ja viem, ten zas Vy neovládate.
  Filipenko, keby som mal to, čo Vám chýba, bol by som zrelý na kandidatúru Nobelovej ceny a Dr. Crick, ktorý objavil Deoxyribonucleic Acid by zbledol závisťou.

 21. SITRA AHRA, QSMOZA,Nithus,.. ja neviem , u vas je to stale o tom istom. Nevecne prispevky , odsudenia , vsetko je to zle a pod.. OPAKUJEM: tema bola : Židokresťanstvo a SITRA AHRA, napisal: Rád by som nadviazal kontakt s niekym, kdor by mi vedel dokázať existenciu nejakého boha.
  Nejakeho Boha ,??…ty chudak cloviecik napises taketo nieco pod temu o Bohu ?.. Nuz ,, IDIOT , TELOM I DUCHOM SI POTOM !

  Ja vas milujem ale iba do takej miery ako si zasluzite . toto je pre vas :“Vidis smietku v oku blizneho a brvno vo vlastnom nevidis? Jezis Kristus.

Leave a Reply