Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Zavraždenie nevinného bieleho muža nevyvoláva pobúrenie médií

Zavraždenie nevinného bieleho muža nevyvoláva pobúrenie médií

Hate-CrimesPrípad Christopher Lane zdôrazňuje zákernú rasovú agendu mainstreamových médií a politikov.

V piatok 16. augusta 2013 bol 22 ročný Austrálčan s baseballovým štipendiom, Christopher Lane, zastrelený počas rekreačného behu v Duncane, Oklahoma, s populáciou 23 tisíc obyvateľov. Bol na mieste mŕtvy.

Polícia zadržala troch podozrivých, dvaja sú černosi, jeden beloch. Ten posledný povedal, že sa nudili a rozhodli sa na Laneho strieľať zo „zábavy“.

Keďže Lane bol biely a strelec čierny, ako možný motív sa vynoril rasizmus. Vo štvrtok sa objavili správy, že vražda bieleho muža mohla byť iniciačným obradom čiernych výrastkov pri prijatí do niektorej odnože gangov Crips alebo Blood.

Čo sa stalo v Oklahome a reakcie, alebo skôr ich nedostatok, nám veľa vypovedá o Amerike roku 2013 a nie je to nič dobrého.

Výrastkovia, ktorí sa rozhodnú strieľať a zabiť človeka počas nudných letných dní, sú morálni barbari, mŕtve duše.

Kto vytvoril tieto monštrá? Skade sa vzali? Jedno vysvetlenie spočíva istotne v tom, že staré inštitúcie formujúce svedomie a charakter – ako domov, kostol, škola, morálna a zdravá kultúra upevňujúca základné pravdy – sa zrútili. A najťažšie bola zasiahnutá komunita čiernych Američanov.

Ak sa vrátime na koniec 2. svetovej vojny, 90 % čiernych rodín sa skladalo z matky, otca a detí vychovávaných k disciplíne svojimi rodičmi. Kostoly, ktoré tieto rodiny v nedeľu navštevovali, boli silnejšie. Čierne školy mohli byť do značnej miery segregované, ale taktiež boli hnacími motormi vlastenectva a tradičných hodnôt, zakorenených v biblických pravdách a v kresťanskej viere.

Hoci absolventmi týchto škôl boli tvrdo pracujúci, bezúhonní a produktívni občania, dnes sú uzavreté ako protiústavné.

V skutočnosti sú dnes všetky inštitúcie, formujúce svedomie a charakter, v pokročilom štádiu úpadku.

Takmer 75 % čiernych detí sa rodí slobodným matkám. Čierne deti, ktoré dosiahli dvanástu triedu, môžete často vidieť čítať učebnice zo siedmej, ôsmej, alebo deviatej triedy. V niektorých mestách pred ukončením štúdia končí školu až 50 % čiernych študentov.

Drogy sú ľahko dostupné. Z populácie čiernych mužov vo veku 18 – 29 rokov je v mestách často až jedna tretina vo väzení, prepustená na podmienku, alebo má kriminálny záznam.

Kde získavajú deti svoju predstavu o dobre alebo zle, čo je správne a čo nie? V domovoch, kde chýba otec a televízia je neustále zapnutá. Z rádia, ktoré je naladené na rap a hip-hop. Z filmov, v ktorých vyhrávajú hollywoodske hodnoty a streľba nikdy neprestáva. Od pouličných gangov, ktoré niekedy tvoria jedinú rodinu, ktorú tieto deti vôbec poznajú.

Napriek tomu nám hovoria, že kriminalita od roku 1990 poklesla.

A to sa aj stalo. Ale iba preto, že silné povojnové ročníky, najväčšia populačná vlna v našej histórii, prešli vekovou skupinou s vysokou kriminalitou pred štvrť storočím a pretože sa počet väzníc a ich osadenstva v Amerike strojnásobil.

Aké vedenie dnes vidíme v čiernej Amerike?

Čo môžeme povedať o NAACP, ktoré nedávno požiadalo Ministerstvo spravodlivosti o vyšetrenie klauna na býčom ródeu, ktorý behal po býčej aréne na vidieckom Missouri v Obamovej maske, ale neozve sa na adresu zverstiev páchaných čiernymi na bielych v Amerike?

Keď bol Trayvon Martin zastrelený počas škandálneho incidentu v Sanforde na Floride (zastrelenie černošského “mladíka” v sebaobrane, strelec, beloch, bol zbavený viny, čo vyvolalo značné nepokoje medzi čiernou komunitou – pozn. redakcie), Jesse Jackson sa tam ponáhľal s vyhlásením „Čierni sú pod paľbou… Naše vraždenie je veľký biznis.“ Trayvon bol „chladnokrvne zastrelený domobrancom… zavraždený a utýraný.“

Po chladnokrvnej vražde Chrisa Lanea napísal Jesse správu na Tweet: Tieto veci by mali byť „odsudzované.“

Ak by som mal syna, povedal prezident Obama, mohol vyzerať ako Trayvon; pred 35 rokmi som mohol byť ja Trayvonom. Možno stratil prezident hlas na rozhovor s rodičmi Chrisa Lanea.

Odkedy nastúpil Lyndon Johnson do úradu pred 50-timi rokmi, minuli sme bilióny dolárov na jeho programy zdravotnej starostlivosti, bývania, vzdelania, potravinových známok a občianskych práv. Žijeme v tom Veľkom Spoločenstve, ako nám bolo sľubované?

V tom istom desaťročí nám bolo povedané, že sociálna, kultúrna a morálna revolúcia, tryskajúca zo škôl, nás zbaví obmedzujúcej, zastaralej morálky a zastaralého náboženstva, privedie nás k väčšej rovnosti, spravodlivosti, humanite a lepšej Amerike, ako maják ľudstva.

Nie sú ale vrahovia Chrisa Lanea, ktorí ho zavraždili zo zábavy, deťmi tejto kultúrnej revolúcie?

Bolo povedané, že smrť Trayvona je odrazom skutočnej Ameriky, krajiny, kde čierny ľud žije v neustálom strachu z bielej domobrany a bielych rasistických policajtov. To je nezmysel.

V skutočnej Amerike sa deje medzirasové násilie najmä na bielych zo strany čiernych. Aj keď o tom médiá nebudú informovať, všetci to vedia.

Novinári nebudú vyhľadávať čísla, ktoré to dokazujú, pretože pravda by mohla ohroziť ich ideológiu a odporuje príbehu, ktorý riadi a dáva zmysel ich životom.

Čítaj tiež: Nevyprovokované útoky čiernych gangov na belochov

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: AFP

O ::prop

7 komentárov

  1. „V skutočnej Amerike sa deje medzirasové násilie najmä na bielych zo strany čiernych. Aj keď o tom médiá nebudú informovať, všetci to vedia.“

    Zlé je však to, že v Amerike to všetci vedia, ale v Európe to nevie nik. V kvantách Amerických filmoch sú Európanom negri vo väčšine zobrazovaní ako civilizovaní, pracovití, úspešní, mierumilovní ľudia a potom si každý Európan povie asi, že teórie o nerovnosti rás sú bludy veď „oni sú takí rovnakí ako my“. Plus to ešte keď sa vo filme objavia nejakí rasisti. Vždy sú to len bieli. V jadre zlí, amorálni a barbarskí.

    • Rasizmus je predsa vlastnosťou výhradne bielych ľudí, to už by ste predsa ako sčítaný človek mohol vedieť, alebo prinajmenšom tušiť – teda aspoň pokiaľ čítate dennú tlač, vyjadrenia ľudskoprávnych aktivistov (aj na Slovensku) a správne knihy – napr. Jay Gould: Ako nemerať človeka… 😉

  2. Rasizmus zaviedli do ludskej spoocnosti zidia z Talmudu,vyvoleny narod.
    Najsurovejsie jeho formy su doteraz aplikovane voci Palestincom v zidovskom Izraeli.

  3. no už som sa zlakol, že sa tu nespomenú židia ….

Leave a Reply