Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Záplava migrantov

Záplava migrantov

Európa stojí doslovne na začiatku skutočného tsunami. Povedal to vzhľadom na európsku migračnú krízu Arnon Soffer, šéf Chaiklinskej katedry pre geostratégiu na univerzite v Haife.

«Nejde tu o krátku aféru, ktorá sa rýchlo skončí», hovorí Soffer. «Sme svedkovia začiatku masovej migrácie, možno porovnateľnej s vpádom Hunov.» Soffer je ďalej názoru, že situácia na Blízkom Východe sa neustále zhoršuje, africký kontinent nie je schopný zvládnuť rýchly rast svojho obyvateľstva, voda je očividne stále nedostatkovejšia a zmena klímy je bezohľadná.

«Zrejme», vysvetľuje profesor, «sú milióny migrantov na ceste smerom Európa: žiadny iný kontinent v oblasti nie je tak bohatý a má zároveň potrebu mladých pracovných síl. K tomu sa pridáva, že Európa je unavená vojnou a ešte verí svojim vlastným vytvoreným sloganom, ako demokracia, liberalizmus, mier medzi národmi, na búranie múrov, Európsku úniu a mnohé iné.»

Ak bude táto situácia trvať, budeme musiet čoskoro rátať aj s pakistanskými migrantami.

Celkovo očakáva Arnon Soffer pred pozadím migračnej vlny v nastávajúcich rokoch vzostup politickej pravice a radikálny postoj voči migrantom v Európe.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Jacques Ungar, 11. september 2015

O ::prop

2 komentáre

 1. Áno!!!!! Novým nevzdelaným migrantom dáme prácu, jednoducho si ju vymyslíme, ako v jednej východoslovenskej obci bolo 1100 počerných ľudí na verejnoprospešných prácach. Týchto 1100 ľudí chodilo s metlami po obci a akože zametali bordel a špinu čo sami vytvorili, a my biely zo svojich daní sme im za to platili, je to des tento režim.

 2. podotkol by som ešte jeden fakt, ktorý pseudohumanisti radi opomínajú.
  štatistiky hovoria, že medzi migrantmi sú hlavne muži. po novom zo sýrie je akože dosť aj žien. vojna v sýrii trvá od roku 2011, tj. nech 4 roky. teraz je 2015.
  pri potýčkach migrantov na hraniciach maďarska často migranti využívajú deti ako živé štíty, dokonca tam akási sýrčanka začala po zásahu slzákom rodiť!
  a tu je problém! koľko je tam detí do 4 rokov? veď všetky tieto malé deti sa museli narodiť až po vypuknutí vojny v sýrii. spočítajte si, koľko detí máte vy, či si ich môžte dovoliť, a či vôbec máte rodinu.
  silno pochybujem, že všetky tieto deti sú len zo znásilnení tých sýrčaniek isilom.
  tie ženy doteraz boli v občianskej vojne v sýrii, alebo v nejakom utečeneckom tábore v turecku.
  a mali sa tam iste ako prasce v žite, keď mali toľko času nechať sa nahoniť, a okotiť.
  ony si dovolili priviesť tie deti na svet v kríze a občianskej vojne!!!!! veď to si nedovolí ani mnoho európanov a to tu máme relatívne blahobyt!

Leave a Reply