Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Západné médiá zatvárajú oči nad situáciou v Bahrajne

Západné médiá zatvárajú oči nad situáciou v Bahrajne

bahrainprotestsPolitický analytik označil účelové ignorovanie situácie západnými médiami v Bahrajne za neospravedlniteľné. Tento „blackout“ opisuje ako súčasť „skrytej agendy“ pri zatváraní očí nad utrpením Bahrajnského ľudu, oznámila agentúra Press TV.

„V západných médiách vládne totálny „blackout“ o situácii v Bahrajne,“ povedal v stredu Saíd Šehab z Hnutia za oslobodenie Bahrajnu.

„Verím, že sú za tým ‚skryté záujmy‘ v západných médiách, ktoré úplne ignorujú situáciu v Bahrajne a zameriavajú sa na iné miesta, o ktoré majú záujem,“ dodal a zdôraznil, že takúto politiku „nemožno chápať ani odpustiť.“

Analytik ďalej pokračoval, že Bahrajnčania zotrvávajú vo svojich každodenných protestoch, čo svedčí o ich odhodlaní dosiahnuť politické zmeny vo svojej krajine vlastnými silami bez toho, aby sa spoliehali na USA a Západ.

„Jediné, čo od Západu žiadajú je, aby nestál na strane vlády, nepodporoval ju a nepokračoval v poskytovaní vojenskej a bezpečnostnej podpory tomuto nefunkčnému režimu,“ dodal na záver.

Občania Bahrajnu organizujú demonštrácie od polovice februára 2011, volajú po politických reformách a konštitučnej monarchii. Táto požiadavka sa neskôr zmenial na úplnú výzvu k vypudeniu vládnuceho rodu Al Khalifa, čo malo za následok jeho brutálne zákroky proti ľudovým protestom.

Mnoho ľudí bolo zabitých, mnoho z nich umučených vo väzení, ďalšie tisíce sú zadržiavané od ľudového povstania v tomto kráľovstve pri bráne Perzského zálivu.

Protestujúci hovoria, že budú naďalej pokračovať v demonštráciách proti režimu až kým nebudú splnené ich požiadavky na vytvorenie demokraticky zvolenej vlády a nebude ukončené porušovanie práv.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: Press TV

O ::prop

Jeden komentár

  1. Tomu čo sa deje v Bahrajne, je skutočne ArabskáJar podľa ČeskPomlčkaslovenského vzoru! So všetkým čo k tomu patrí aj s pozývacím dopisom pre Saúdsko-Arabskú vládnúcu demkratickú totalitnú gerontokraciu Brežnevovského typu. Po obdržaní pozývacieho dopisu naklusal do Bahrajnu humanitný vojenský kontingent a so svojími tankami rozdrvil tam všetky nádeje a túžby po slobode.V súčasnosti tam teraz prebieha normalizačný proces. Je skutočne zaújmave, ako o týchto veciach naše PRESStitútky mlčia. Naopak, všetka moja česť a úcta stránke protiprudu.org .

Leave a Reply