Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Západ démonizuje ruské letecké útoky v Sýrii, aby ospravedlnil vlastné zlyhanie

Západ démonizuje ruské letecké útoky v Sýrii, aby ospravedlnil vlastné zlyhanie

Pri ruských leteckých útokoch neboli zabití nijakí sýrski civilisti, keďže sú vykonávané s extrémnou presnosťou, povedal námestník riaditeľa Damaského centra pre medzinárodné a strategické štúdie Dr. Taleb Ibrahim Sputniku.

Podľa Ibrahima konajú Rusi veľmi profesionálne a zakladajú svoje letecké útoky na sériách sofistikovaných údajov prevzatých zo satelitov, snímok z prieskumných lietadiel a výzvedných služieb.

„Všetky tieto západné mediálne správy o Rusoch zabíjajúcich civilistov sú čisté klamstvá. Počas leteckých útokov Rusko nezabilo jediného civilistu,“ povedal Ibrahim.

Odborník povedal, že pred niekoľkými mesiacmi navštívil oblasti, ktoré boli zasiahnuté počas ruských leteckých útokov a každého môže uistiť, že civilisti dávno z týchto oblastí odišli. Teraz tam zostávajú už len militanti.

Západné médiá sa snažia dezinformovať ľudí. „Nikdy nehovoria o civilistoch zabitých každý deň v Jemene, Iraku a Afganistane. Nikdy nehovoria o svojich chybách vo výcviku „umiernených“ opozičných bojovníkov,“ povedal Ibrahim.

Jediná vec, ktorú môže Západ urobiť práve teraz, je zámerne ohovárať akcie Ruska, aby sa pokúsili nejako ospravedlniť svoje vlastné zlyhania v Sýrii. Západné médiá sa unáhlene pokúšajú porovnávať akcie Ruska v Sýrii s jeho skúsenosťou v Afganistane napriek tomu, že sa jedná o dve úplne odlišné situácie, povedal sýrsky odborník.

Ruský parlament v stredu odobril použitie vzdušných síl krajiny na prevádzanie leteckých útokov proti ISIL po požiadavke sýrskeho prezidenta Bašára Asada.

Charta OSN umožňuje použitie sily v cudzej krajine len vtedy, keď je to autorizované Bezpečnostnou radou OSN, skutkom sebaobrany, alebo na konkrétnu požiadavku autorít krajiny.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Sputnik News

O ::prop

Leave a Reply