Domov / Hlavná strana / Z domova / Zahmlievanie

Zahmlievanie

kotlebaPodľa komentárov slovenskej tlače k župným voľbám, existoval v nich len jeden problém. A ten sa volá Kotleba. Noví autori Rodokapsov a Modro-mov v slovenských periodikách z toho urobili niečo podobné, ako nedávno puč z Lánov u susedov v Českej republike. Podľa týchto komentárov vôbec nie je problém, že na voľby prišlo otrasne málo ľudí, účasť vskutku mizerná. Ale ani sa niet čo čudovať, pretože tzv. župy, to je len kaleidoskop neschopných úradníkov, ktoré sa obsadzujú podľa straníckeho kľúča.

Slováci aj teraz dali najavo, že celkom hlúpi nie sú a vidia celkom dobre. Aj preto sa už ozývajú hlasy, aby tu boli len tri kraje. Takže tento nezáujem dobre vidiacich a rozumne uvažujúcich prikrývame a zahmlievame Kotlebom. A akože inak, voľakedy existovali buržoázni nacionalisti, potom nepriatelia štátu a teraz sa im dostalo prívlastku – extrémisti. Nazvať ich buržoáznymi nacionalistami logicky nemôžeme a hoci na slobodu prejavu máme obmedzujúce zákony ,nezlučiteľné s deklaráciami OSN, nemôžeme ich nazvať ani nepriateľmi štátu. Lebo by sme ich museli nazvať nepriateľmi Lisabonskej zmluvy, nebodaj nepriateľmi nového Kremľa v Bruseli. A tak sú to extrémisti, čo sa na Slovensku asociuje s teroristami.

A tak autori Rodokapsov a a Modro-mov píšu, že dokonca Kotleba nosí zbraň a kúpil si aj pozemky a  má rád uniformy. Dokonca sa k nemu vyjadril aj riaditeľ múzea SNP v Banskej Bystrici a údajne aj historik. V USA nosí zbraň takmer každý, príslušníci Národnej gardy sú hrdí na svoju uniformu a tiež majú aj pozemky. Na rozdiel od USA Kotleba nestrieľa, tak ako je to zvykom v USA, kde každý druhý deň zomierajú ľudia, teda Američania sa zabíjajú sami. Podľa logiky oných autorov, celé USA je jedna hnedá škvrna. Možno by sme boli prekvapení, aký záujem by bol u kúpu osobnej zbrane na Slovensku, ak by sme to dali do ústavy. A vieme aj prečo. A to PREČO je zo dňa na deň horšie.

O Kotlebovi sa vyjadrujú na stránkach účelovo vybraní ľudia, ale nikto sa napríklad nepýta na názor jeho voličov. Aj taká je objektivita slovenských médií. Nepýtajú sa, lebo by museli čeliť jednoduchej pravde a tú si teda nemôžu dovoliť uverejniť. A tak donekonečna skloňujú slovo extrémisti, podľa toho sú teda všetci čo volili Kotlebu extrémisti. Podľa tejto úbohej logiky ten, kto je znechutený, rozčarovaný politikou na Slovensku – je jednoducho extrémista. Už chýba len jedno – šup ho do gulagu.

Ale inde je pes zakopaný. Pán Kotleba získal nebezpečne veľa hlasov ako poslanec, teda ak by kandidoval do Európskeho parlamentu vo voľbách na budúci rok, mohol by sa tam dostať. Hnutia, či strany, ktoré rozhodne protestujú proti terajšej podobe Európskej únie, vo Francúzsku, Belgicku, Rakúsku, Nemecku, Maďarsku, Česku, silnejú a podľa posledných výskumov by získali v budúcoročných voľbách do EP až 30 percent hlasov, čo je už silná frakcia v tomto parlamente.

[space height=“20″] [poll id=“6″]
[space height=“20″]

Je jasné, že v Banskobystrickej župe urobia všetko, aby v druhom kole vyhral pán Maňka, dokonca ho bude voliť aj iný kandidát, ktorý nepochodil, bludný Gemerčan – Kaník. Ale vo voľbách do EP by uspel Kotleba. A to je už problém. Náš ústretový Bruselčan, premiér Fico by si to musel zliznúť. Aj preto je Kotleba problém, s ktorým určite naše silové ministerstvo bude musieť niečo urobiť, scenárov je hodne, už odskúšaných. A je skutočne zábavné sledovať, ako premiér tvrdí, že Kotleba je problém pravice, hoci na Slovensku pravica neexistovala a ani neexistuje, rovnako ako aj ľavica. To čo tu existovalo a aj existuje je nedefinovateľný džem/maliny, černice, hrušky, slivky, borievky a marhule dohromady/. Jednoducho lekvárový kaleidoskop.

Kotleba je niečo iné, ten totiž zastupuje hromady mladých a nezamestnaných, ktorých sú v Európe ale aj na Slovensku neuveriteľné počty, v niektorých krajinách je to aj viac ako 40 percent mladej populácie. A táto generácia v celej Európe nebude čakať na pečené holuby z Bruselu, ktoré tu lietajú z EÚ už viac ako desať rokov a nič sa nezmenilo. Aj preto slovenský premiér pred voľbami keťasil, že Slovensko žiada na mladých od Bruselu dvesto miliónov eur. Dostane možno ani nie polovicu. Dobrý manažér žiada 500 miliónov, aby dostal 200. Ale tieto milióny problém nevyriešia, kde ich zamestnáme, ak sa podľa svetových ekonómov kríza ešte povlečie 10 rokov. Hoci je nezamestnanosť mladých na Slovensku vysoká, do toho nie sú zarátaní tí, čo príležitostne pracujú v zahraničí. A keď prídu nejaké drobné z Bruselu, budeme ich platiť za to, že sledujú pohyb vtákov na oblohe alebo nebodaj ich pošleme rátať medvede v slovenských lesoch?

Jednoducho, ak sa dnes triafame do Kotlebu a jeho voličov ako do extrémistov, tak sa triafame do samých seba, do vlastnej nemohúcnosti, neschopnosti, zahmlievame skutočné problémy a snažíme sa ich prikryť chlpatou dekou, ktorú ešte k tomu prášime a v kúdole prachu sa zjavujú ďalší a ďalší Kotlebovci. A to napokon polovicu Slovákov nazveme extrémistami?

Svätoboj Clementis, www.protiprudu.org

O ::prop

22 komentárov

 1. A to napokon polovicu Slovákov nazveme extrémistami?

  Žiadny problém. Keď v minulosti mohli nazvať nie polovicu ale všetkých Slovákov fašistami, gardistami, hlinkovcami, nacionalistami, klerikálmi a čo ja viem čím ešte, tak prečo nepridať aj extrémistami a napokon aj anitsemitmi. Taká maličkosť a obraz Slovákov je hotový. Už len čakať humanitárne bombardéry.

 2. Všetci kričia extrémista, fašista, netvor, mimovládky mimoriadne v noci zasadajú a nariekajú, ale nevedia že za Kotlebu sú jedine a výlučne zodpovední kolaboranti čo tu vyše 20 rokov vládnú(kradnú) oni jedine oni ho stvorili a spravili úspešným!Ja osobne ho nemusím ale ako facka tomuto zdegenerovanému fašizoidnému systému yess!!! a už len kvôli tomu by som mu dal hlas nech ich aj jebne aj ked na vedenie župy nebude s profesionálneho hladiska stačiť so svojimi“manežerskými“schopnosťami:-), zaroveň predpokládam že systém ho nenechá vyhrať proste niečo „vybavia“s volbami.Určite lepšia alternatíva jak ten kolaborant a zlodej maňka čo mu je ja 20 funkcií málo.

  • Velmi s vámi souhlasím, Kotleba je nechtěným produktem chorého systému, který vládne na Slovensku stejně jako v Čechách a bohužel všude kam oko dohlédne. Sám jsem svůj názor na Kotlebu napsal níže.

 3. Aj zapredané média zaujíma dôvod Kotlebovho úspechu. Je to síce pre nich nepochopiteľné, lebo si žijú vo svojom svete, ale zaujímajú sa. Príkladom je článok na sme:
  http://www.sme.sk/c/7002715/volia-extrem-hoci-v-nom-neziju-kotleba-im-dava-nadej.html

  Samozrejme článok je napísaný štýlom SME propagandy a nálepkovania, ale ľudí cituje doslovne.

 4. Máme veľa problémov, ktoré sa nedajú riešiť naraz. On im chce dať nejakú postupnosť a riešiť ich. Vybral si len tie najvypuklejšie (niekde sa začať musí). Zdesenie z jeho možného úspechu pramení hlavne zo strachu, že sa mu ich aj podarí dotiahnuť k nejakému výsledku. Nehovorím, že k ideálu, ale k merateľnému posunu – k viditeľnému zmenšeniu problému. Ak sú všelijaké mimovládky podporované našimi ministrerstvami a zahraničím zavesené na probléme a ryžujú z neho, nič horšieho by sa im nemohlo stať. Čo by robili potom, ak by problém zmenšil, ba až zanikol?
  Bude zaujímavé sledovať, kto všetko mu bude hádzať polená pod nohy a z čoho všetkéhoho ho obvinia.

  • Nesúhlas, ale aspoň sa Hvorecký v tejto téme vymáčkol slušne, čo sa bohužiaľ o drvivej väčšine mediálnych klaunov zo SME a spol. nedá povedať. Len ten obsah je mimo. Avšak článok mi urobil radosť. Vždy sa dobre bavím keď Bratislavčan Nám ľuďom žijúcich „na Gemeri“ ide dávať rozumy ako sa tu žije (lebo sa tu zastavil v kníhkupectve a často tu „cestuje krížom krážom“, takže už vie o regióne všetko samozrejme) a akí boli Naši predkovia chrapúni čo vysídľovali „Židov a Maďarov“. Pretože bežný sedliak čo tu žil mal k politickému dianiu okolo seba veľa čo povedať… (detail ako to že Židia dnes vysídľujú Palestínčanov a že Maďari vysídľovali Slovákov z území ktoré Horthy okupoval sa prirodzene do rovnice neráta)
   Ďalej spomína napr. Rožňavu a to ako odtiaľ boli Maďari hnusne vysídlení… tento mega yntelektuál nechápe, že Rožnava (detto Rimavská Sobota) patrila Horthymu a odtiaľ boli vyvezení ako prví Slováci + nasťahovaní niektorí Maďari. Prvá viedenská arbitráž mu asi ako človeku zaoberajúcemu sa históriou veľa nehovorí… nevadí, našťastie to nie je prerekvizita na písanie blogov. Slováci sa po konci vojny do svojich domov len vrátili. Dnes je Rožňava mesto kde je tejto menšiny cca 30% (jedno z najviac osídlených miest Maďarmi na Gemeri) – až tak kruto sa tu k nim správame pán Hvorecký. 1 z 3och ľudí je tu Maďar, aká to netolerancia z našej strany. Prečo mám nepríjemný pocit, že to Vaše „krížom krážom“ cestovanie po Gemeri nezahŕňalo Rožňavu?
   Zvyšok článku sa snaží urobiť paralelu medzi tým čo sa udialo počas vojny a povojnovými dohodami (ktoré aplikujú kolektívnu vinu – termín ktorý mu opäť ušiel) tým čo sa „teoreticky“ môže stať keď sa Kotleba alebo iný „extrémista“ stane Županom. Vysťahovanie cigánov Kotlebom je wishful thinking. Na niečo také by nemal legálne páky nehovoriac o tom čo za zemetrasenie by nastalo, keby sa o niečo také pokúsil (zo strany mimovládok, EU, USA atď..). Chlap by pravdepodobne bol zbavený funkcie a zavretý. Jediné na čo by mal nárok je spravodlivé dodržiavanie zákonov každým jedným etnikom, tým mám na mysli teraz stav kde si ľudia nemôžu nárokovať legálne vlastnené územie nakoľko sú na ňom postavené nelegálne stavby/osady. To je bohužiaľ problém vlastníkov nelegálnych stavieb, zákony platia pre všetkých rovnako ja sa takisto ujovi Hvoreckému nemôžem nasťahovať do bytu ktorý vlastní. Dvojitý meter je paradoxne prostriedok ktorý uplatňovali nacisti s komunistami. Tento prežitok nemá v spoločnosti kde sme si všetci rovní čo hľadať.

  • Hvoreckého som uložil do krabice už pred 4 rokmi. Užitočný idiot.

 5. Ak niekedy tu má nastať zmena tak toto by mohol byt prvý impulz…nehovorím že ak by to náhodou vyhral Kotleba (čo ale pochybujem) tak by sa tu nastane revolúcia a do týždna si tu žijeme ako v Norsku…skorej by to bol snáď prvý skutočne nezávislý človek na nejakom vyššom poste, len aby sa nedal tiež skorumpovať….

 6. Vím, že to, co tady napíšu nebude moc populární i proto, že jsem Čech, byť silně na Slovensku zakořeněný (právě v BB), ale musím říci, že jsem např. Kotlebu viděl v nějaké televizní debatě a jeho tzv. léky na problémy jako například poslat na opravu infrastruktury místo 4x prolízovaného (čili zřejmě chtěl říct předraženého) bagru nezaměstnané (a ještě tvrdit, že při stejných nákladech), jsou výsměch jakékoli ekonomické logice, která je bohužel neúprosná. Čímž se nijak nestavím na stranu těch politických kašparů, co v té diskusi byli s ním, jen mám silné pochybnosti o jeho schopnostech a potenciálu vytvářet nějakou racionální politiku. To co jsem od něj slyšel byly většinou nebetyčné somariny, které se dobře poslouchají, pokud člověk nemá pojem o realitě

  • Ako bolo povedané v susednom článku. Kotlebu (niektorí z nás) volíme hlavne preto, aby sa tým súčasnému politickému zriadeniu zdvihol ukazovák. Teda poukázanie na to že tu v tejto republike niečo nie je v poriadku a treba s tým niečo začať robiť, nie preto že je Kotleba náš Furher a všetci ho tu žerieme aj s jeho úžasnými riešeniami ako nejaké teenagerky Justina Biebera. Vieme o ňom svoje aj o pospolitosti. Kotleba má rovnaký šajn o ekonomike ako kreacionista o biológii.

  • Nerozumiem, prečo si hneď každý predstavuje, keď sa povie nezamestnaní na miesto bagra, tisíc muklov hádzajúcich lopatou pri kopaní základov Vodného diela Gabčíkovo. Ja to tak neefektívne ako ty nevidím – samozrejme treba to využívať s ROZUMOM. Povedzme si na rovinu, že určite bude efektívnejšie – ako z hľadiska ekonomického, tak aj zo spoločenského – keď obec na čistenie priekop okolo ciest nasadí nezamestnaných s lopatami a fúrikmi, ktoré svoje peniaze dostanú či sedia na riti alebo či robia niečo užitočné (takže náklady = 0) alebo si prenajmú (alebo kúpia) traktor, ktorý to urobí rýchlejšie, ale čo je hlavné – dajú sa s ním robiť rôzne černoty. A tak je to so všetkým. Starosta dá radšej kšeft za obecné peniaze známemu a pritom aj jemu niečo kvapne, ako by to dal robiť nezamestnaným, keď mu z toho plynú iba nevýhody: nič nezarobí, má prácu navyše, keďže musí robiť dohľad nad muklami, mukli – pardón, občania – sú nasratí, lebo miesto toho aby si kľudne sedeli doma musia makať a to sa odrazí pri ďalších voľbách starostu. Čo by si robil na jeho mieste? Môj záver je – na každú prácu treba správny nástroj. Dnes sa ale preferujú práve ťažké mechanizmy aj tam, kde nie sú nutné. Inak so zvyškom názorov, najmä na „Vodcove“ schopnosti, nemám problém.

   • Sorry Osmoza, ale z ekonomického hlediska je to naprostá somarina. Pokud bychom měli zaplatit každému tomu lopatou házejícímu člověku mzdu, tak se nedoplatíme, protože ten stroj to zkrátka udělá rychleji a levněji. Kdyby Kotleba řekl, že městské technické služby budou zaměstnávat jen mistry zahradníky na údržbu městské zeleně a každý mistr dostane k ruce deset nezaměstnaných, kteří tu údržbu (hrabání listí, výsadba atd) budou dělat pod jeho vedením, tak ani neceknu. Ale on vytáhl bagr na lízink čímž dokázal, že tomu hovno rozumí a jen mele nesmysly. To, že ho lidi volili natruc poblbavým loutkám, je jiná věc. To dokážu pochopit

    • Akú mzdu? O čom to točíš? Aktivačné príspevky alebo podporu, žiadnu mzdu. A ak nepôjde robiť, dostane veľké makové.

    • Mimochodom, to, o čom hovoríš, že je ekonomická somarina, už na Slovensku, ale aj v Česku, bez problémov dlhodobo funguje. Hovorím o verejnej a štátnej správe. Čo myslíš, prečo sa stále hovorí o znižovaní nákladov a šetrení v tomto „odvetví“, ale nikdy nedôjde k reálnemu zníženiu zamestnancov? Naopak, počet zamestnancov sa pomaly a plynule zvyšuje, môžu písať čo chcú, realita je inde. A títo ľudia nevyprodukujú v podstate NIČ. Menej, ako jeden lážo-plážo makajúci človek na aktivačných prácach. Česť výnimkám, ako sú napríklad hasiči. Čo by sa však stalo, ak by sa odrazu znížili stavy štátnej a verejnej správy? Máš predstavu, ako by vzrástla nezamestnanosť?

    • Ekonomický nezmysel je kŕmiť nezamestnaných len tak, bez toho, aby dávali protihodnotu. Namiesto toho máme investovať do bagrov? To je číry ekonomický nezmysel. Ty vidíš len tú jednu stránku, že bager je efektívnejší. Využitie bagra by malo ekonomický zmysel len za situácie, že je nedostatok pracovnej sily na trhu. Ekonomický zmysel je využívať čo najlacnejšie a čo najdostupnejšie zdroje. A v prípade čistenia mesta sú týmto zdrojom jednoznačne nezamestnaní.

 7. Já tomu rozumím, i jsem reagoval souhlasně na podobný příspěvek Yuriho výše. Jako „Strčtesi“ je Kotleba asi dobrý nástroj, aby soudruzi začali panikařit.

  • Kotlebov návrh o zamestnávaní nezamestnaných nie je bubu na terajších parazitických politikov, ale konkrétne ekonomické riešenie konkrétneho problému. Je to riešenie snáď v niečom nevyhovujúvce?
   Kto okrem neho má nejaké konkrétne riešenie tohto konkrétneho problému?

 8. Tak budem teda prvý.
  Gratulujem Kotlebovi k výhre. Propáci mali dobrý odhad.

Pridaj komentár