Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Za masakrom v meste Aqrab stoja rebeli

Za masakrom v meste Aqrab stoja rebeli

nasiliePodľa britských mediálnych správ sa ukazuje, že za hrozným masakrom stoviek civilistov v meste Aqrab stoja protivládni sýrski rebeli a nie vládne sily. V správach Channel 4 vysielaných v piatok očití svedkovia naznačili, že rebeli bojujúci proti prezidentovi Bašar al-Assadovi a vládnym silám nie sú sýrski bojovníci za slobodu, ako je propagované v západu naklonených médiách, ale sú skôr teroristi exportovaní do Sýrie a ich cieľom je zvrhnutie prezidenta Assada.

Podľa propagandistických webových stránok rebelov, 2. decembra vstúpili do mesta Aqrab, kde vládne sily uväznili stovky vlastných stúpencov vo veľkej budove v meste. Neskôr ju úplne zničili pri útoku, ktorému padlo za obeť až 250 civilistov. Avšak očití svedkovia, ktorým sa podarilo uniknúť z mesta, povedali korešpondentovi Alexovi Johnsonovi zo stanice Channel 4, že „až 500 väzňov bolo zadržiavaných povstalcami po útoku.“

Správa citovala svedkov, ktorí hovorili, že zostali uväznení bez jedla a vody deväť dní až do utorka 11. decembra, keď „opísali tri kamióny väzňov [ktoré ich zobrali] do neďalekej dediny a bezpečia.“

„Štvrté vozidlo odišlo, ale nikdy nedošlo do dediny“ dodáva správa. „Nákladiak smeroval do rebelmi držanej al-Houly.“ Kým osud zvyšku väzňov transportovaných do al-Houly nie je jasný, správa citovala funkcionára susedného mesta, ktorý tvrdil, že boli zabití povstalcami.

Tieto domnienky sú čoraz intenzívnejšie, keď vezmeme do úvahy, že hovorca rebelského sýrskeho Úradu pre dohľad nad ľudskými právami so sídlom v Londýne vyhlásil minulý týždeň, že v meste Aqrab bolo zabitých približne 150 civilistov .

Medzitým očití svedkovia povedali, že „nedokázali porozumieť, čo [rebeli] hovorili“, a že „[rebeli] neboli oblečení normálnym spôsobom“, čo naznačuje, že rebeli, ktorí ich zadržiavali v meste Aqrab, neboli sýrskeho pôvodu.

Preklad ::prop
Zdroj presstv.ir

O ::prop

Leave a Reply