Domov / Hlavná strana / Z domova / Vyjadrenie k zoznamu konšpiračných webov

Vyjadrenie k zoznamu konšpiračných webov

Iste je mnohým už známe, že vznikol akýsi „Zoznam konšpiračných webov“ na serveri konspiratori.sk. Vytvára ho samozvaná skupinka ľudí viac či menej naviazaných na denník SME a vydavateľstvo Petit Press. Cieľom tohto „zoznamu“ má byť varovanie inzerentov pred umiestňovaním reklamy na weboch, ktoré môžu údajne poškodiť reputáciu inzerenta. Náš server sa v tomto rebríčku z nejakého dôvodu umiestnil na prvom mieste. Nemienil som reagovať na výmysly a intrigy záujmových skupiniek, avšak o vyjadrenie ma slušne požiadala redakcia Hospodárskych novín. Svoje vyjadrenie k zoznamu som zaslal Hospodárskym novinám a časť mojej reakcie bola zverejnená v článku Zoznam konšpiračných webov má dohru. Takto ho vybrané weby kritizujú.

Keďže v článku je iba časť obsiahlejšieho vyjadrenia, zverejňujem otázky HN a celé moje vyjadrenie.

Otázky HN:

1. Ako sa celkovo pozerate na zoznam – je pre vas relevantný?
2. Do akej mieri si myslite, ze tento zoznam ovplyvni rozhodnutie inzerentov/zadavatelov?
3. Preco si myslite, ze ste boli oznaceni za konspiracny web?

Opoveď prop-u:

Dobrý deň,

ďakujem za váš záujem o náš pohľad na vec. Postrehli sme tento zoznam.

1. Považujeme to za márne „naháňania vetra“, za ktoré si môžu hlavnoprúdové médiá aj samé. Ľuďom sa zajedajú jednostranne zafarbené informácie. Nič nie je úplne čierne, ani biele. Preto si hľadajú aj iné informácie, ktoré pozerajú na tú istú vec z iného uhla pohľadu ako hlavný prúd. Teda diera na mediálnom trhu je viac ako jasná, nie je divu, že sa zapĺňa tak, ako sa to deje. Pre hlavný prúd je to nevítaná konkurencia – veď každý, kto si obrazne „odhryzne z reklamného koláča“ je konkurent (v návštevnosti, čítanosti, príjmov z reklám a pod), naviac za vyslovene dumpingové náklady, ktorým hlavný mediálny prúd konkurovať nedokáže. Konkrétne pre nás sú napríklad príjmy z reklám vyslovene symbolické a nie sú podstatné. Avšak pre mediálne skupiny zásadné môžu byť. Máme voľný trh a akýkoľvek spôsob, ako získať naspäť stratený reklamný trh (vlastne sa tým ani autori webu netaja) je súčasťou konkurenčného boja. Avšak v tomto boji ťahajú za kratší koniec. Dôvodom je totiž to, že pre nás peniaze nie sú dôležité. Podstatná časť uvedených webov to nerobí pre peniaze, ale pretože to považuje za správne. Teda my neskrachujeme, ako to môže hroziť komerčným médiám. Naviac mnoho webov, ktoré by som na zozname čakal, tam uvedené nie sú. Dôvodom je jednoducho to, že neprevádzkujú na webe reklamu. To je ďalším dôkazom toho, že autorom webu konspiratori.sk nejde o akúsi fiktívnu „pravdu“ alebo „osvetu“, ale iba o peniaze. Je to konkurenčný boj, nič iné. Ďalším dôkazom toho, že autori zoznamu sa nesnažili ani v najmenšom a náhodne vybrali weby z tých, ktoré už predtým niektorí označili ako konšpiračné (a naviac zobrazujú reklamu), je aj vybratý text článku z propu, ktorý majú na stránke uvedený. Jedná sa o článok, ktorý bol spracovaný na základe textov z NY Times, Washington Post a ďalších. Upozorňuje na nebezpečenstvo hroziace pobaltským štátom zo strany Ruska a kritizuje Európu za „zaspatie“ pri budovaní konvenčných ozbrojených síl. Nie je na ňom nič „konšpiračné“, „rusofilské“ (skôr naopak, viď komentáre pod článkom), alebo „putinofilské“. Svojim obsahom text mohol kľudne vyjsť aj v ktoromkoľvek hlavnoprúdovom denníku. Vzbudzuje to pocit, že bol pravdepodobne vybratý prvý článok, ktorý spomína Rusko, ale bez akejkoľvek relevancie k obsahu. Z toho dôvodu považujem relevantnosť samotného zoznamu za nulovú – s ohľadom na náš web. Zvyšné weby hodnotiť nebudem.
Odkaz: http://www.protiprudu.org/kto-bude-dalsi-na-rade/

2. Neviem, či dôjde k nejakému ovplyvneniu. Z nášho pohľadu k minimálnemu.

3. Kritériá, ktoré si autori zoznamu určili pre určenie tzv. konšpiračného webu sú natoľko široké, že pri troche snahy by do nich ľahko zapadli aj mnohé hlavnoprúdové médiá – najmä tie bulvárne. Web protiprudu.org sa však venuje najmä histórii minulého storočia, upozorňuje na nebezpečenstvo imigrácie, islamu, importu cudzích kultúr, socialistického liberalizmu. Teda všetko veci, proti ktorým autori zoznamu (aspoň poniektorí) horlivo bojujú. Naše texty skôr vyvažujú jednostranné informácie z hlavných médií, kde sa nedozvieme takmer nič o negatívach týchto javov, nedočkáme sa žiadnej kritiky EÚ. Z tohto hľadiska sme „ideologickí“ oponenti. Je možné, že aj toto bolo dôvodom. Je to však iba v rámci dohadov, odpoveď na otázku dostanete výhradne od autorov zoznamu.

::prop

O ::prop

27 komentárov

 1. Grigoriy Ilmoran

  FRIŠTUK SO SHMATANOVITZOM

  Keď v devätnástom storočí zrušili v našej obci nevoľníctvo, pridelíli v božej dobrote pán gróf každej rodine kus poľa, lúky aj lesa na drevo; na varenie aj na kúrenie v zime. Pán gróf mali dobré srdce.
  Stalo sa potom, že tí usilovnejší aj schopnejší si roličky v pote tváre, ako sa na Boží ľud aj patrí, pekne obrábali, a nemnohý si prácou nahonobil aj trochu zlatiek, a kus rolí prikúpil. Gazdovia to boli.
  Bola však aj chamraď darebná, ktorá svoje role prešafárila, na psí tridsiatok vyšla. Nebolo rolí, nuž len za sezónnych nádennikov sa im šiklo – u gazdov. Bíreši.
  Ale ani bíreš nie je vždy rovnaký: jeden bol skromný a pracovitý, ten druhý bezočivý a darebný navyše.
  Ten druhý len nad tým špekuluje, aby bez roboty, ako parazit na úkor druhých sveta si užíval.
  Medzi tých druhých u nás rodina Shmatanovitz-Patkányivcov patrila. Patkány je po maďarsky potkan: vyzerali v tej rodine ako potkani.
  Dosť na tom, za socializmu im najviac vyhovovalo v komunistickej strane a v ŠTB. Odborárskych nàstenkarov, donášačov a prázdnych žvástačov na schôdzach a školeniach za špinavé peniaze robili.
  Zamatová bola zo začiatku pre nich hotovou katastrofou. Ale bíreš sa rýchlo v novej situácii rozkukal. Ončiansky aktivista z neho bol hneď na druhý deň.

  Oszkár Shmatanovitz-Patkányi je darebàk prvého stupňa, robiť užitočnú robotu sa mu nechce, tak sprostosti vymýšľa, ľudí by za peniaze chcel po internete sledovať, zoznamy robiť. Bíreš jeden darebný.

  Z prvej ruky mám, že Shmatanovitz sa do redakcie ponúkol, že by chcel večeru zo sprostostí variť a peniaze za žvástanie dostavať.
  Povedali mu, že večeru už iný bíreš komunistický vyvára; za veľký peniaz od daňového poplatníka-gazdu.
  Bíreš Shmatanovitz-Patkányi Oszkár sa ale vynašiel: že vraj „Frištuk so Shmatanovitzom“.

  • Nie som žiaden jazykovedec ako vy, ale pochádzam z kraja, kde sa toto slovo bežne používa. Vždy ale iba v tvare frišťik, alebo frušťik, nikdy nie frištuk.

   • Grigoriy Ilmoran

    Synonymický slovník slovenčiny, Veda, Vydavateľstvo Slovenskej akadémie vied,
    Bratislava 2004, str. 131.

    Som však naozaj rád, že okrem toho nenachádzate na mojom príspevku chybu.
    Poznáte sa s pánom SHMATANOVITZOM ?

    • Samozrejme, že poznám vášho šéfa.

     • Grigoriy Ilmoran

      Vidíte, aký je ten svet malý.
      Akosi som vždy tušil, že ten chlap to nemôže mať z vlastnej hlavy, že sa musí kamarátiť s nejakým podobným týpkom.
      Vy ste jeho šéf, alebo len sympatizujúci?

   • v topolčianskom (žochárskom) dialekte teda slovo frištuk skutocne existuje a sa použiva

 2. Grigoriy Ilmoran,

  be so kind and die… imidyjetly! hahahaha

  • Myslím že máte pravdu obidvaja, všetky tri tvary sa používali, záležalo kde. Moji starí rodičia žili v okolí Žarnovice a myslím, že tam sa hovorilo ‘frištuk”.
   Samozrejme je to z nemeckého “Frühstück”.

   • Okolie Žarnovice? Krásny kúsok sveta:).Tiež som odtiaľ , to už sú Horniaky.Ide o to,že ešte v časoch do 2.vojny tam žilo aj veľa karpatských Nemcov.to vysvetluje,že aj na našom laze sme mali írečitého Slováka,čo sa volal Henrich.Aj moje sesternice a bratranci mali nemecké mená,dokonca aj Adolfa máme. Bolo to moderné.Nárečie je nemčinou významne ovplyvnené.Takže frištuk

 3. Tak toto je vrchol co si ten zido-islamisticko-rusky SME dovoluje.
  Mali by ho zakazat ako vsetky proruske media.

 4. Grigoriy Ilmoran

  Som vyznavačom konšpiračných teórií, som rasista (presne podľa definície rasizmu), a som aj xenofób.
  Všetkým, čo som menoval, som dobrovoľne, pri plnom vedomí toho, čo dané veci znamenajú, a určite na nich nemienim nič meniť. Bez ohľadu na to, čo hovoria všakovaké nepodarené bírešské kreatúry.
  O tom, čo kreatúry nazývajú „konšpiračné teórie“, viem svoje, a kedykoľvek si to verejne rozdám aj s najväčšou kapacitou z protivníkovej tábora, a zmetiem ho zo stola mojimi argumentami.
  Pokial ide o rasizmus, som čítankovou ukážkou toho, čo je oficiálne definované ako rasizmus: som absolútne presvedčený, že rôzne rasy sú na rôznych stupňoch evolučného vývoja, že nemajú rovnakú kapacitu vytvárať technickú civilizáciu, a je preto zločinom rasy miešať a nútiť ich, aby žili v spoločných štátoch. Myslím si, že pre další rozvoj ľudstva je absolútne nevyhnutné, aby sa rasy vyvýjali oddelene jedna od druhej, presne podla zámerov prírody, v zaujme evolúcie.

  Xenofóbiu mám vrodenú podobne, ako mnohí z Vás sú od narodenia ľavákmi, alebo máte fóbie z plazov alebo pavúkov. Predkovia dnešnÿch občianskych aktivistov, rôzni tmári a inkvizítori ešte relatívne nedávno terorizovali ľavåkov, „liečili“ ich, mučili aj zabíjali, málo si uvedomujúc, akej neprávostí sa vo svojom pomýlenom zanietení dopúšťajú. Práve preto som za to, aby sa používanie slova xenofóbia zákonom zakázalo, aby každý pomýlený degenerát, ktorý chce prenasledovať xenofóbov, bol trestne stîhateľný, trestne zodpovedný.
  Ako by sa Vám páčilo, prenasledovať a vnucovať pocit viny niekomu len preto, že má vrodenú cukrovku, alebo sa narodil ako homosexual?

  Občianski aktivisti často vytŕčajú svoje ksichty na uliciach aj v médiách, tvrdiac, že sú ochrancami tradícií a hodnôt tzv. judeo-kresťanskej civilizácie čerpajúcej z Písma Svätého. Nehovoril snáď Hospodin k svojim prorokom aj kráľom Izraela a Judey, že zachovávanie čistej krvi, nemiešanie sa s inými národmi a rasami je jedno z jeho hlavných prikázaní? Ako chcete obhajovať hodnoty našej judeo-kresťanskej civilizácie, keď sem vláčite černochov z Afriky a vydávate svoje dcéry za Bantuov, Zuluov a Yorubov ??
  Pozrite sa, ako si jediná demokracia na Strednom východe a náš jediný skutočný spojenec a vzor tamtiež, dokáže udržiavať svoju rasovú čistotu, neváha postaviť aj tie najmohutnejsie betónové múry a ploty proti čiernemu nebezpečenstvu. Bez ohľadu na náklady.
  A, štát uznáva len manželstvo medzi židmi. Tak má vyzerať vernosť Hospodinovi a judeo-kresťanským hodnotám!!
  A Vy čo, občianski aktivisti?
  Milióny mohamed-cudzákov ste navláčili do našej izraelsko-kresťanskej domoviny.
  Ste demagógovia, záškodnici, podvratné živly, renegáti, voľnomyšlienkári, sabotéri, a čo je najhoršie, ste kryptoantisemiti.
  Postaviť Vás mimo zákon.

  • Prečo si myslíte že Izrael je náš jediný skutočný spojenec?

   • Grigoriy Ilmoran

    Ja si takú vec vôbec nemyslím.
    Celé to bolo len paródia na sociál-inźinierov, pravdoláskárov, demagógov, podvodníkov, karieristov, občianskych aktivistov a podobných.
    To bola ukážka toho, ako by to vyzeralo, keby sme my používali primitívne argumenty ich razenia.

    • Ľubov, som rád že ste sa ohlásila, krajanka mojich predkov.
     Presnejšie: Žarnovica – Dolné Hámry – Sandriky a kúsok vyššie Hodruša.
     Ako píšete, mnoho Nemcov, pracujúcich na Sandrikách v továrni na “Sandrik Anticoro”, príbory a iné strieborné výrobky.
     Určitú dobu tam bol riaditeľom môj dobrý známy, Ing. Španiel.
     Neviem ani, či ten podnik ešte existuje

 5. Môžem vrele odpMôžem vrele odporučiť zoznámenie aj s pánom RARÁŠKOM alias RARACHOVITZOM, pre ktorého je dielo Herr SHMATANOVITZA v oblasti vypracúvania proskripčných zoznamov veľkou inšpiráciou! Viac informácií na http://raraskovzoznam.blogspot.sk a http://www.raraskovzoznam.blogspot.sk/2015/04/raraskov-zoznam-zapadnych-agentov.htmloručiť aj zoz

 6. Môžem vrele odporučiť zoznámenie aj s pánom RARÁŠKOM alias RARACHOVITZOM, pre ktorého je dielo Herr SHMATANOVITZA v oblasti vypracúvania proskripčných zoznamov veľkou inšpiráciou! Viac informácií na http://raraskovzoznam.blogspot.sk a http://www.raraskovzoznam.blogspot.sk/2015/04/raraskov-zoznam-zapadnych-agentov.html

 7. Správne gény a národné špecifiká Herr SMATANOWITZA sa nezaprú: http://raraskovzoznam.blogspot.sk/2016/04/verejna-zbierka-na-pomoc-jurajovi.html

 8. “Prečo si myslíte že Izrael je náš jediný skutočný spojenec?… “

  …pokiaľ sa nemýlim v Grigoriy-ovi asi preto, že ako dobrý katolík vie, že je to smer daný bibliou….

  * * *

  …Grigoriy, odhliadnúc od stupidity zvanej “demokracia”, máte právo byť rasistom, xenofobom a čímkoľvek chcete byť, s tým právom sme sa narodili všetci, je nám dané našim narodením!!!

 9. Grigoriy Ilmoran

  Len preto, že si Vás veľmi vážim, v skratke Vám odpoviem na Vašu otázku.
  Podla mena som si istý, že ste Angličan, preto tá moja úcta. U nás v Pozdišovciach sme zatiaľ videli len jedného Angličana, a doteraz je z neho cela dedina, ako Vy Angličania hovoríte, pufff.
  Mal pekné rifle, tmavé okuliare, kozenkovú diplomatku a tričko s nápisom „Mick Jagger for Ever“. Preto ho všetci milovali. Hlavne baby.
  Prišiel s jednou, čo robila operku v škótskom Aberdeene. Bola s ním tehotná, ale potom sa buchol do jednej, čo už mala jedno decko s nejakým Ukrajincom. Decko nechali tu, a odišli späť do toho Škótska. Žijú tam v jednej maringotke pri Glasgowe.
  Je toho cela dedina, lebo ani Angličan ani Ukrajinec na decká neplatia.
  Po týchto skúsenostiach nechcem, aby sa niekto u nás dozvedel, že si s Vami dopisujem, kedže ste aj Vy Angličan alebo Škót.

  O dutú Zem sa u nás zaujíma každý. Jeden si dal inzerát na Bazos.sk, že tam na druhej strane vybaví robotu za dobrých platových podmienok. Naletelo mu na Slovensku, na Ukrajine aj v Poľsku dokopy 37 ľudí po € 250 za sprostredkovanie, čím od nich celkove vylákal sumu € 9250.00. Teraz je vo vyšetrovacie v Prešove.

  Viac o tej dutej zemeguli neviem, ale mohli by ste Vy niečo bližšie. Môže byť aj v angličtine, lebo na tomto fóre je Angličanov plná …. .

  • Hm. V poslednej dobe sa tu množia ručne zadávané spamy, ktoré som začal mazať. Takže tento komentár vyzerá „osamelo“ bez predchodcu… Ale dutú zem tu naozaj nebudeme preberať, aj keď je prop na prvom mieste konšpiračných webov. 🙂

  • Grigoriy Ilmoran

   Vysvetlenie

   Tento príspevok som napísal ako odpoveď diskutujúcemu s menom „Modifier“, ktorý ma v príspevku požiadal, aby som mu napísal môj názor na teóriu „dutej Zemegule“.
   Kým som to dopísal, jeho príspevok zmizol.
   Je to očividne provokatér, ktorý dáva na jednu rovinu tých, čo veria, že Elvis Presley žije v utajení v Irkutsku, alebo veria v nejaké chemtrails, s tými, čo vedia, že Leon Bronstein-Trockij bol agent bankárov z New Yorku, a že má na svedomí milióny životov Slovanov.

 10. Grigoriy Ilmoran

  Dnes u nás nehorázne prší, takže som ani nos nevystrčil z domu.
  V takéto dni sa obyčajne venujem projektom, ktoré už dávnejšie nosím v hlave, ale za pekného počasia sa radšej venujem niečomu užitočnejšiemu a príjemnešiemu.

  Dosť na tom, veľmi sa zaujímam o pokrok v oblasti vývoja umelej inteligencie, ale normálne sa o takej veci jeden pravdu nemá ako dozvedieť.
  Podarilo sa mi „hacknúť“ do AI Laboratories v meste Taos v New Mexico. Tam tajne vyvíjajú androida s vraj najvyššou inteligenciou na svete.

  Len skusmo som sa na androida v Amerike napojil, a napísal som krátky e-mail:
  Čau, ako sa máš?
  Neprešli snáď ani tri milióntiny sekundy, a mám odpoveď:

  Zdravím, Grigoriy. Si 186 cm vysoký,, číslo topánok 43, máš …. rokov, žiješ v obci …. na Slovensku ….

  Proste všetko, čo sa len dalo o mne vedieť; asi osemnásť tlačených strán formátu A4.

  Požiadal som ho, či by bol takej láskavosti, aby mi odpovedal na nejaké otázky, ktoré ma zaujímajú. Bez otáľania mi odpovedal, že odpovie na akúkoľvek otázku, s ktorou ľudská bytosť môže prísť.

  To znelo ako v rozprávke. Samozrejme, že ma zaujímajú aj ďaleko dôležitejšie veci, ale na začiatok, na skúšku som len nesmelo požiadal o takúto vec:

  My, ľudia často používame slová, ktoré očividne stratili svoj pôvodný význam, čo nám spôsobuje nemálo nedorozumení, dokonca konfliktov. Chcel by som napríklad vedieť, prečo, keď slovo „demos“ a „populus“ znamenajú presne to isté, demokracia je vždy zmieňovaná v pozitívnych konotáciach, ale populizmus je vždy negatívny.

  Polhodina prešla, kým sa mi android ozval. Napísal mi, aby so mal strpenie, že potrebuje preskenovať všetky knižnice sveta, celý archív internetu aj akašické záznamy.

  Pred dvadsiatimi minútami mi prišla takáto odpoveď:

  Máš pravdu, pôvodne tie dve slová znamenali to isté, ale za posledných približne dvesto rokov sa vďaka politickej manipulacii, politickej korektnosti, demagógii a vychcalosti niektorých ľudí ich význam zmenil.

  Keď ľudia dnes hovoria „demos“, majú na mysli kaviarenských parazitov, pseudoumelcov, tulákov, lunatikov, grafittárov, potetovancov, drogmanov, občianskych aktivistov, profesionálnych vítačov prisťahovalcov, feministky, slobodomurárov, zostavovateľov zoznamov nepriateľov, neomarxistov, sociálnych inžinierov, politológov, bankárov novinárskych pisálkov. Parazitov vo všeobecnosti.
  Kedže to je demos, demokracia je dobrá.

  Populus, na druhej strane, už dnes je skupina slušných ľudí vyznavajucich hodnoty ako česť, rodina, práca, rozvoj, samostatnosť, povinnosť, ušľachtilosť, poriadok a morálka.
  Preto „demokrati“ nenávidia „populistov“.

  – – – – –

  Neviem, ako ostatní, ale keď som si to prečítal, až ma zmrazilo pri predstave, že by nám raz vládli populárni androidi.

 11. Grigoriy Ilmoran

  Komplexnosť modernej spoločnosti vyžaduje, aby sa stavy, štruktúry, udalosti a tendencie v nej neustále zaznamenávali, vyhodnocovali, analyzovali, monitorovali a následne primerane kontrolovali, ale hlavne usmerňovali žiaducim smerom.
  Dôležitým nástrojom je práca so štatistickými údajmi.

  Jedna kamoška jednej z mojich mileniek robí barmanku v budove Europarlamentu v Bruseli.
  Minulý .týždeň nejaký úradník v bare vypil viac, ako zniesol (alkohol tam majú zadarmo), a zabudol tam nejaký fascikel.
  Tá kamoška vie, že ma také veci zaujímajú, tak mi to poslala. Možno som jej len sympatický, alebo aj ona by chcela byt mojou milenkou.

  Proste, trochu som sa do toho začítal, lebo jednému sa nestáva často, aby im videl do kuchyne.
  Keby tam nebolo niečo zaujímavé aj o Slovensku, ani by som sa neunúval, a nepísal by som tu o takej veci.

  Volalo sa to „Shmatanovitzova správa o stave fašistického hnutia vo svete“.

  Je vidieť, že si na takej veci dali veľmi záležať, lebo tam bolo 1358 strán textu, 128 grafov, 73 tabuliek aj zoznam 328 bibliografických zdrojov. Počîtam, že to stálo aj peknú kôpku peňazí, a niekto sa na tom aj nabalil.

  Uznáte, že to tu nie je možné celé zreprodukovať, ale aspoň najzaujímavejšie fakty, ktoré mňa najviac zaujali.

  V Bhutáne sa počet fašistov udáva číslom 0 (nula), počet antifašistov je tiež nula.
  V Argentíne je vraj 2058 fašistov a 2063 antifašistov-vačšinou dobrovolníci.
  Vo Švajčiarsku je 505 fašistov a 491 antifašistov.
  V Nórsku sú traja fašisti (jeden za mrežami) a 86 antifašistov-dobrovoľníkov.
  Nebudem tu uvádzať všetky krajiny, len som chcel, aby ste videli, že v normálnych krajinách je počet fasistov a antifašistov v približnej rovnováhe.

  Samozrejme ma zaujimalo hlavne to, aké sú čísla na Slovensku.

  Nuž povážte, správa uvádza, že v našej krajine máme 23 (dvadsať plus tri) fašistov, ale až 17 388 antifašistov – všetko profesionálov napchaných v rôznych mimovládkach a inštitutoch a platených buď z verejných zdrojov alebo rôznymi nadáciami zo zahraničia. Antifašisti vraj vedú urputné boje medzi sebou, lebo každý z nich chce mať aspoň jedného vlastného fašistu, len aby nejako spravedlnil svoj parazitický spôsob života a obživy. Uvádza sa, že neraz dochádza k zámerného skresľovaniu údajov, že sa podvodne navyšujú počty fašistov. (Pravdupovediac, aj mne sa to číslo 23 zdalo príliš vysoké.)
  Boli vraj zaznamenané nielen verbálne útoky medzi antifašistami v médiách, ale dokonca došlo aj fyzickému napadnutiu. Pravdodobme sa obávajú, že ich stavy budú radikálne znížené a financie okresané na minimum, aby odzrkadľovali realitu a skutočné potreby.

  Neviem, z akého dôvodu sa práve v kapitole o Slovensku hovorí aj o tom, že v našom národnom hospodárstve chýba 17 387 vodoinštalatérov, murárov, obkladačov, betonárov a zámočnikov.

Pridaj komentár