Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Výcviková príručka Pentagonu: bieli muži majú nespravodlivé výhody

Výcviková príručka Pentagonu: bieli muži majú nespravodlivé výhody

white_supremacyViac než 600 stranová kontroverzná armádna príručka, slúžiaca pri výcviku dôstojníkov na tému „Rovnaká príležitosť“, učí, že „zdraví, bieli, heterosexuálni, kresťanskí“ muži majú nespravodlivú výhodu pred inými rasami a detailne varuje pred takzvaným „Klubom bieleho muža“.

„Jednoducho povedané, zdravý, biely, heterosexuálny, kresťanský muž dostáva veľa nezaslúžených sociálnych výhod, zatiaľ čo čierna, homosexuálna, ateistická žena krehkého zdravia je sociálne znevýhodňovaná,“ píše sa v príručke vytvorenej Inštitútom pre obranu rovnakých príležitostí (Defense Equal Opportunity Management Institute – DEOMI).

Príručka, ktorú sa podarilo získať stanici Fox News, taktiež inštruuje jednotky, aby „podporovali velenie farebnými ľuďmi. Robte to dôsledne, ale nie nekriticky,“ uvádza príručka.

[quote align=“center“]Armádna príručka zachádza až do detailov pri takzvanom „Klube bieleho muža“.[/quote]

Učebnica Poradca pre rovnosť príležitostí bola použitá počas trojmesačného kurzu DEOMI na leteckej základni Patrick na Floride. Jednotlivci, ktorí sa zúčastnili odbornej prípravy, vedú porady „rovnakých príležitostí“ na vojenských základniach po celej krajine.

637 stranový manuál pokrýva široké spektrum otázok od rasizmu a náboženskej rozmanitosti, až ku kultúrnemu povedomiu, extrémizmu a výsadám bielych.

Získal som kópiu manuálu od dôstojníka „Rovnaká príležitosť“, ktorý bol rozrušený obsahom kurzu a zúril na to, ako sa DEOMI spolieha na informácie o „extrémistických“ skupinách od Southern Poverty Law Center.

„Zúčastňujem sa vyučovania vecí, ktoré nie sú pravdivé,“ povedal mi inštruktor. Požiadal ma, aby som ho nemenoval, pretože má obavy z odvetných opatrení.

„Nemal som sa dostať do takejto pozície,“ povedal. „Porušuje ústavné princípy, ale tiež porušuje moje svedomie. A nemienim to robiť – nebudem to robiť.“

Prečítajte si ukážku z učebnice Poradca pre rovnosť príležitostí.

Inštruktori DEOMI sú tiež zodpovední za briefingy na základniach po celej krajine, na ktorých falošne označili evanjelikov, katolíkov a ďalšie kresťanské cirkvi ako vnútorné nenávistné skupiny.

Viackrát som kontaktoval Pentagon a DEOMI a žiadal som odpovede na otázky okolo tohto príbehu, ale zatiaľ nereagovali.

DEOMI začal svoju činnosť v roku 1971 ako reakciu na hnutie za občianske práva. Je zodpovedný za vzdelávanie o rovnosti príležitostí/rovnosti pracovných príležitostí a odbornú prípravu vojakov v aktívnej službe a záložníkov, ako uvádza na svojej internetovej stránke.

[quote align=“center“]Predmet privilégií belochov sa objavil v 20 stranovej sekcii pod názvom „Moc a Privilégiá.“[/quote]

„Belosi sú skupina s mocou,“ deklaruje manuál. „Bieli muži reprezentujú ‚tých čo majú‘ v porovnaní s ‚tými čo nemajú.'“

Vojenský dokument radí personálu, aby „predpokladal, že rasizmus je všade a vždy“ a „všímal si kódové slová pre rasy“. Taktiež im poradil, aby „pochopili a poučili sa z histórie belošstva a rasizmu.“

[quote align=“center“]“Predpokladajte rasizmus vždy a všade,“ môžeme čítať v sekcii s názvom „Ako byť silným ‚bielym spojencom.'“[/quote]

„Jednou z výsad byť bielym je celú dobu nevidieť rasizmus,“ hovorí manuál. „Musíme sa naučiť vidieť následky rasizmu.“

Manuál na strane 181 poukazuje, že postavenie a bohatstvo sa zvyčajne odovzdáva z generácie na generáciu a „predstavuje klasický príklad nezaslúžených výhod a sociálnych privilégií.“

„Nespravodlivé ekonomické výhody ako také a znevýhodnenia vytvorené pred dávnymi rokmi inštitúciami pre bielych, mužov, kresťanov, atď. stále ovplyvňujú socioekonomické privilégiá aj dnes,“ píše sa v príručke.

Príručka tiež poukazuje na to, že belosi sú – na rozdiel od černochov – nadmerne zastúpení v pozitívnych novinových správach, že černošská stredná trieda žije v biednejších štvrtiach než stredná biela trieda, a že aj keď je viac bielych zločincov než má akákoľvek iná rasa, spravodajstvo o čiernych zločincoch je zhruba rovnaké ako o bielych zločincoch.

„Napriek povstaniam otrokov, občianskej vojne, 13., 14. a 15. dodatku, hnutiu sufražetiek vedúcemu k 19. dodatku, hnutiu za občianske práva, mestským povstaniam a súčasnému feministickému hnutiu, klub pretrváva,“ uvádza dokument.

DEOMI hovorí, že „plný prístup k zdrojom klubu stále uniká vízii spravodlivého rozdelenia.“

Armáda taktiež naznačuje, že bieli Američania môžu popierať rasizmus.

V sekcii s názvom „Odôvodnenia pre podporu privilégií a vyhnutiu sa zodpovednosti“ armáda označuje výhovorky, ktoré používajú belosi.

„Dnes niektorí bieli ľudia môžu používať taktiku popierania, keď hovoria: ‚Sú rovnaké podmienky; toto je krajina rovnakých príležitostí,'“ môžeme čítať v príručke. „Niektorí belosi môžu prechádzať do protiútoku používajúc pravidlá politickej korektnosti univerzít, alebo chcú špeciálne postavenie.“ (pozn. prekladateľa: do protiútoku môže ísť len ten, kto čelí útoku, viď ďalej)

DEOMI poukazuje na to, že ak „belosi nedokážu tvrdiť, že všetky zverstvá sú už minulosťou, môžu zvoliť taktiku, v ktorej sa súčasná situácia bude zdať izolovaná.“

Tvrdia, že niektorí belosi môžu robiť zo seba obete vďaka výrokom ako: „Mám to rovnako zlé ako všetci ostatní“, „berú nám prácu“, „belosi sú pod útokom.“

Armáda uzatvára časť tým, že nabáda študentov k „pochopeniu a poučeniu sa z histórie belošstva a rasizmu“ a k „podpore velenia farebnými“.

Zavolal som bývalému kongresmanovi, podplukovníkovi Allenovi Westovi (vv), a požiadal ho o jeho názor na manuál. Výsledok – chce požiadať o vyšetrovanie Kongresu.

„Toto je prerastanie Obamovej administratívy pre sociálnu spravodlivosť do armády Spojených štátov,“ povedal mi. „Rovnaká príležitosť v armáde, v ktorej som vyrástol, nemala nič spoločného s privilégiami bielych.“

West povedal, že je príručkou veľmi znepokojený.

„Keď prezident hovoril o fundamentálnej zmene Spojených štátov amerických, verím, že tiež mal špeciálne plány pre armádu Spojených štátov,“ povedal West. „Priority jeho administratívy sú úplne postavené na hlavu.“

Manuál DEOMI pripomína Westovi podobný program z doby prezidenta Clintona.

„Prišli s novými požiadavkami na výcvik pod názvom ‚Uvažovanie o výcviku ostatných,'“ povedal West. „Vojaci mali sedieť v kruhu, prechádzať obrázkami a hovoriť o svojich pocitoch.“

Skutočne si želám, aby mi Pentagon a DEOMI odpovedali na moje telefonáty. Chcel by som vedieť, čo naučí vojakov, letcov a námorníkov prednášanie o výsadách bielych a o podnecovaní rasovej segregácie a ako im to pomôže ochrániť náš národ pred nepriateľom.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: foxnews

O ::prop

4 komentáre

  1. Toto hlasa zidovska Frankfurtska skola uz skoro sto rokov.
    Odkedy zacali v Nemecku a teraz v USA.
    Zidia uz 2000 rokov prenasleduju krestanov a toto je len dalsi krok.

  2. Ešte zo 2 podobné príručky, a nasledujúcu veľkú vojnu Rusi vyhrajú ľavou zadnou.

Leave a Reply