Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Vojnový krikľúň NATO

Vojnový krikľúň NATO

NATO-RasmussenNáčelník NATO Anders Fogh Rasmussen mal náročný týždeň. Týždeň začal tým, ako klamal, chrlil propagandu, usiloval sa o potešenie Washingtonu, pokúšajúc sa podnietiť v Európe vojnu proti Rusku a skončil s varovaním Rusku, aby odstúpilo od svojej vojenskej agresie.

Taký nabitý je život bábky na šnúrkach, poskakujúcej podľa toho, ako za ne ťahá jeho pán. Od tejto chvíle by mal byť Rasmussen premenovaný na „vojnového krikľúňa“.

Začiatkom tohto týždňa predniesol Fogh Rasmussen na mítingu v Paríži prejav o „transformácii NATO.“ Povedal:

„Od Strednej Afriky po Východnú Európu pomáhajú francúzske sily robiť svet bezpečnejším – či už pod práporom NATO, Európskej únie, alebo Francúzska,“ lízal francúzskym lídrom topánky.

Robiť svet bezpečnejším? To bola pocta francúzskej armáde, ktorá podnietila masovú sektársku vojnu v Stredoafrickej republike, kde boli od príchodu francúzskych vojakov vlani v decembri, pod zámienkou „zastavenia genocídy,“ zabité tisíce ľudí.

Ako bolo spomenuté v predchádzajúcom odseku, Francúzsko nezastavilo sektárske zabíjanie v Stredoafrickej republike; Francúzsko umožnilo masové zabíjanie, keď francúzski vojaci jednostranne odzbrojili moslimov, kým miestnej kresťanskej milícii nechali voľnú ruku, aby pokračovala v besnení. To všetko za tým účelom, aby Francúzsko zabralo vo svojej bývalej africkej kolónii bohaté prírodné zdroje, konkrétne urán.

„Vojnové štvanie“ zjednotilo tento vražedný francúzsky neoimperializmus v Afrike s obranou Európy tým, že odporne zahrnulo Rusko do zoznamu nových teroristických hrozieb. Povedal, že Európa je konfrontovaná,:

„Pretože od Sevastopoľa po Sýriu a Sahel čelíme nebezpečnému svetu, v ktorom sú hrozby komplexné, nepredvídateľné a navzájom prepojené. Novšie výzvy, ako terorizmus, zrútené štáty, kyber útoky a raketové útoky. A staršie výzvy v nových maskách, ako pokusy o silové prekreslenie hraníc.“

Všimnite si tiež, akým spôsobom náčelník NATO teraz preoblieka teroristov v Sýrii, podporovaných NATO, za nepriateľa ohrozujúceho Európu – ktorú má zachrániť NATO! Avšak, neprestajne veselo tancoval, čím sa sám zaplietal do šnúrok svojej vlastnej propagandy.

Rasmussen, ktorý bol predtým, ako prijal prácu hlásnej trúby v NATO v roku 2009 predchádzajúcim premiérom Dánska, pokračoval v chrlení klamstiev o ruskej agresii na Ukrajine a hrozivo vyzval na „akčný plán pripravenosti.“

„Súčasná kríza (na Ukrajine) predstavuje vážnu výzvu pre našu spoločnú bezpečnosť,“ tvrdil tento týždeň.

„Ale,“ uistil, „Severná Amerika a Európa stoja spolu, aby tomu čelili. A stojíme zajedno v našej neústupnej odpovedi. V posledných týždňoch sme videli jasnú oddanosť Spojených štátov voči bezpečnosti Európy… Musíme posúdiť pripravenosť všetkých našich síl,“ povedal Rasmussen, ktorý znel ako niečo medzi mizerným generálom a predajcom zbraní pracujúcim pre Washington.

Môžeme si byť istí, že Rasmussenovi páni vo Washingtone naozaj milovali ten kúsok melodrámy o tom, ako Amerika a Európa stoja spolu a o oddanosti USA voči bezpečnosti Európy.

Pretože to je presne to, čo dánsky politický niktoš robí. Dáva európsky prízvuk do washingtonskej strategickej agendy zasievania konfliktu medzi Európou a Ruskom, aj keď to znamená podnecovanie jadrovej vojny.

Vláda Vladimíra Putina má pravdu, keď odmieta tvrdenia NATO o ruskej vojenskej hrozbe pre Európu. Tieto bezohľadné tvrdenia sú jednoducho trikom na predĺženie amerického vojenského a politického zasahovania do európskych vzťahov s Ruskom. Toto zasahovanie začína v Studenej vojne po roku 1945 a pokračuje až dodnes, viac než dve desaťročia od oficiálneho konca Studenej vojny.

Kríza kvôli Ukrajine má pôvod v podvracaní tejto krajiny Washingtonom a Európou a v puči, ktorý vo februári v Kyjeve Západ sponzoroval proti vláde. Obyvateľstvo na východe Ukrajiny chce teraz vytvoriť separatistické republiky, ktoré budú priradené k Rusku, ako sa to už stalo na južnom polostrove Krym po minulomesačnom referende.

Zvaľovať vinu z nepokojov iba na ruskú agresiu, ako to robia americký prezident Barack Obama a štátny tajomník John Kerry, je prevracanie reality na hlavu. A vďaka európskym bábkam ako Rasmussen je teraz zvyšok Európy nútený do zinscenovaného konfliktu s Moskvou.

Rasmussen, tento vojnový krikľúň, zakončil týždeň s ešte zapálenejšou rétorikou, keď navštívil Českú republiku. Počas prejavu v hlavnom meste Prahe tvrdil: „Po prvý krát, odkedy krajiny ako Česká republika vyhrali svoju slobodu a Studená vojna skončila, vidíme jeden štát, ktorý sa pokúša zabrať časť cudzieho územia so zbraňou pri hlave.“

Náčelník NATO opäť obvinil Rusko z „nezákonnej agresie“ a z „hromadenia vojakov“ na hranici s Ukrajinou, pričom citoval nešpecifikované „satelitné“ dôkazy. Varoval Moskvu, aby „ustúpila.“

„Z Prahy mám pre Rusko túto správu: máte možnosť zastaviť obviňovanie iných z vašich vlastných akcií, zastaviť hromadenie svojich vojakov, zastaviť eskaláciu tejto krízy a začať sa zapájať do úprimného dialógu,“ povedal Rasmussen.

Faktom je, že Rusko vyzýva na dialóg na vyriešenie krízy na Ukrajine od prepuknutia pouličného násilia, podporovaného Západom, v Kyjeve vlani v novembri. Všetky ruské ponuky na politickú dohodu Washington a jeho spojenci z NATO odignorovali.

Rasmussen nie je nič iné, než zaplatená bábka, ktorá robí nariadenia Washingtonu. Jeho prácou nie je ochraňovať Európu, ako literatúra NATO tvrdí. Jeho prácou je podnecovať nebezpečenstvo a, ak je to potrebné, totálnu vojnu, s cieľom poslúžiť washingtonskej agende, aby Európa a Rusko boli rozdelené.

Vojnový krikľúň skončí vo svojom päť ročnom poste v NATO v septembri. Jeho ďalší kariérny posun je zatiaľ verejnosti neznámy. Ale kto sa staví, že Rasmussen skončí v nejakom think tanku financovanom Washingtonom, s tučným platom, s bonusmi za prednáškové turné? To je odmena pre niktošské bábky Washingtonu, ktoré sa zahrávajú so životmi miliónov ľudí.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV, Finiam Cunningham

O ::prop

3 komentáre

  1. Fašista Rasmussen ani robiť nič iné nemôže, ako vykrikovať do sveta fašistické heslá a robiť fašistickú propagandu, nakoľko za to berie plat – a nie malý. Bolo by skôr podivné, ak by začal vykrikovať, že je načase, aby uSSa opustilo Európu a Európania by si robili poriadky sami na svojom dvore…

  2. Rasmussen má problém nedôveryhodnosti. Putin povedal, že sa s ním v minulosti stretol niekde na rokovaní mimo oficiálnych stretnutí v kuloároch a vtieral sa mu, že by sa rád pozhováral len tak. Celý rozhovor si tajne nahral na diktafón a zverejnil. Putin povedal, že s takýmito…. Odvtedy má Rassmusen komplexy nielen z Putina, ale z celého Ruska. Američania si vedia nájsť „spojencov“: nacistov, benderovcov, Poliakov, Bútoru, Hríba… Treba povedať, že zrada je ľudská slabosť. Občas jej každý podľahne. Poznáme to všetci v živote. Tí silnejší si to uvedomia. Tí slabší tomu prepadnú ako Rassmusen. Aj ja som raz zradil:
    http://www.mordechajkapusta.com/2006/08/zrada.html
    🙂

  3. podla toho , ako traumaticka bola pre neho obrriezka . z toho su celozivotne nasledky .

Leave a Reply