Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Vo Veľkej Británii plánujú prvú školu špeciálne pre gay a transrodových žiakov

Vo Veľkej Británii plánujú prvú školu špeciálne pre gay a transrodových žiakov

gays-in-schoolsŠkola starajúca sa len o lesbických, gay, bisexuálnych a transrodových (LGBT) mladých ľudí by mohla byť otvorená do troch rokov. Podporovatelia hovoria, že poskytne bezpečné útočisko pred diskrimináciou.

Škola bude sídliť v Manchesteri a bude ponúkať 40 miest pre školských a 20 miest pre predškolských študentov, ktorí tiež túžia navštevovať obyčajnú štátnu školu.

Podľa zakladateľov školy bola potreba otvoriť inštitúciu „o zachraňovaní životov“ a pomoci zraniteľným mladým ľuďom, ktorí by boli v obyčajnej štátnej škole vystavení riziku.

„Napriek zákonom, ktoré tvrdia, že ochraňujú gayov od homofóbneho šikanovania, pravdou je, že najmä v školách je šikanovanie stále neuveriteľne bežným a kvôli nemu sa mladí ľudia cítia izolovaní a odcudzení, čo často vedie ku záškoláctvu a v najhorších scenároch, k samovražde,“ povedala Amelia Lee, strategická riaditeľka pre LGBT North West denníku The Guardian.

„Toto nie je o vytvorení malej, bezpečnej enklávy mimo skutočného sveta: pracujeme s 9000 bežnými žiakmi a 1000 učiteľmi ročne, aby sme im pomohli s vzdelávaním o homosexualite. Navyše, podpora, ktorú bude táto nová škola poskytovať predškolským žiakom, by mohla byť v bežnej škole, ak to je to, čo chcú,“ dodala.

Vývoj školy prichádza v čase, keď Oddelenie pre spoločenstvá a miestne samosprávy (DCLG) a Výbor mesta Manchester diskutujú o tom, ako môže poskytnúť služby a podporu pre mladých LGBT ľudí.

Minulý september spáchala v manchesterskom parku 14-ročná Elizabeth Lowe samovraždu, pretože sa obávala pred rodičmi vyjsť von s pravdou o svojej homosexuálnej orientácii.

„Máme vzdelávací systém, ktorý je nastavený tak, aby 5 až 10% žiakov neprešlo kvôli strachu alebo štruktúre, lebo normálne nedokáže rozoznať a začleniť potreby ľudí bojujúcich so svojimi identitami. Môžeme buď dúfať, že každá škola bude pre všetkých, alebo môžeme uznať, že tam ešte nie sme a tak, pre túto chvíľu, potrebujeme špecializovanejšie školy,“ povedala Lee.

Hoci bude škola fungovať ako obyčajná štátna inštitúcia, bude tiež zdôrazňovať osobné zručnosti a budovanie sebadôvery. Škola bude súčasťou manchesterského centra Joyce Layland LGBT, ktoré poskytuje podporu pre LGBT komunitu v meste.

„Sme si až príliš vedomí toho, ako niektoré školy nechávajú svojich LGBT a pýtajúcich sa študentov tápať a poznáme vysokú úroveň pokusov o samovraždu,“ povedala. „Silne podporujeme toto úžasné a dôležité dobrodružstvo,“ povedala Sue Saunders, národná predsedkyňa Schools Out UK.

Hovorca Výboru mesta Manchester potvrdil, že prebiehali rokovania o otvorení jednoúčelovej školy, rovnako ako rozšírení služieb na pomoc mladým LGBT ľuďom.

„Jedna z ich rozvojových ambícii je o tom, ako by mohli sprístupniť dodatočnú vzdelávaciu podporu mladým LGBT ľuďom. Mali sme s nimi o tom úvodnú diskusiu, ale nie sme si vedomí, že by v súčasnosti existovali plány na otvorenie LGBT školy v meste,“ povedal hovorca.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

Poznámka redakcie:
Keď sa toto podarí, nasledovať bude ďalší krok – špeciálne školy pre nekrofilov a zoofilov…

O ::prop

8 komentárov

 1. Aman Againsttime

  Ja by som zase chcel otvoriť školu určenú iba pre bielych heterosexuálov. Môžem,že ? 🙂

 2. Konecne to budu mat ti debili s diplomom . Buzerant s diplomom , supis titul.

 3. “jen houšť a větší kvapky”
  Konečne. Rím zhynul na homosexualitu, medziiným.
  Kdo to Rímu ‘zafíroval’, vieme.
  Je otázkou, či Anglia bude vedieť, kdo to im ‘zafírova’ kď konečne zhynie.

 4. Áno nové školy pre nich s novým trendom: že cez ústa budú vypúšťať žumpové splášky a cez konečník budú prijímať pervezmarxistickú idéu amorálnosti.

  • Hmm, „perverz-marxistická idéa“. Tento skvost si musím zapísať. Nechať ho len tak odznieť v priestore a čase by bolo jednoducho trestuhodné! Nakoniec, možno ide o životnú myšlienku génia…

 5. Takže v Česku chystajú školskú deformu,ktorá by umožnila začlenenie mentálne handicapovaných detí do bežnej školskej výučby,čo bude mať za následok pribrzdenie celého vzdelávacieho procesu a obrovskú záťaž pre učiteľov.
  A v Británii idú zavádzať špeciálne školy pre deti,ktoré sa okrem svojej sexuálnej deformácie mentálne,ani fyzicky nijako neodlišujú od väčšinovej populácie.
  Táto civilizácia ide do riti !!!!

  • Ja do určitej miery i súhlasím, že LGBT deti to môžu mať v živote ťažšie a môžu sa stretnúť vo väčšej miere so šikanou na školách (a dokážem i pochopiť prečo vyvolávajú averziu, hoci rozhodne neschvaľujem žiadnu šikanu. Týmto deťom treba podať pomocnú ruku a ich stav adekvátne riešiť – nie ich šikanovať!). Ale podobných skupín, ktoré sa stávajú na školách častejšie terčom šikany by sa dalo nájsť hneď niekoľko: nerdi, bifľoši, ťažkí introverti, vypatlanci, spomalenci, fyzicky škaredí, obézni, atď. To budeme teraz pre všetkých vytvárať osobitne školy? WTF? 🙂

 6. tak potom aj speci skolu pre tucne deti, pre deti s okuliarmi atd , lebo sikanovany moze byt hocikto a hocikym, ked sa chce dovod sa najde …takze sikana nebude asi pravy dovod na zalozenie tejto institucie…povedala by som skor, ze mozno infiltracia propagandistickych dristov deckam priamo do zily a to uz od materskej skoly….no nieco ako sa chysta u nas len nie v takej koncentracii …takze mila slovac nezabudnite ist na referendum 🙂

Leave a Reply