Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Viac vojen v roku 2014?

Viac vojen v roku 2014?

Operation Pakistan AssistKtoré sú najnebezpečnejšie miesta sveta v roku 2014?

Najviac prehliadanou ale vysoko nebezpečnou je Indiou kontrolovaná časť sporného Kašmíru. Vzbura moslimskej väčšiny proti Indickej vláde začína opäť vrieť. V konflikte je viac než 1,6 milióna indických a pakistanských vojakov, disponujúcich aj jadrovými zbraňami. Potýčky pozdĺž Kašmírskej kontrolnej línie sú časté. Nukleárne sily Indie a Pakistanu sú v neustálej pohotovosti s asi trojminútovým varovaním pred nepriateľským útokom.

Falošné varovanie o blížiacich sa strelách alebo lietadlách, pohraničné zrážky alebo masívna ofenzíva zo strany Indie, ktorú dráždia gerilové útoky z Pakistanu, by mohli spustiť vojnu, ktorá by mohla zabiť milióny ľudí a zamoriť celú planétu rádioaktívnym prachom. Odhliadnuc od Indie a Pakistanu, ťažko si niekto vie predstaviť krásny, vzdialený, nebezpečný Kašmír.

Kórejská demilitarizovaná zóna je druhé najnebezpečnejšie miesto na svete, kde sa stretáva 1,5 milióna severokórejských a juhokórejských vojakov a 28 000 Američanov. Napätie pozdĺž DMZ by sa dalo krájať. Asi 11 tisíc severokórejských diel a rakiet je namierených na Soul, hlavné mesto Južnej Kóreje. O Severnej Kórei sa tvrdí, že má 4 až 6 primitívnych jadrových zariadení schopných zasiahnuť Južnú Kóreu alebo Japonsko.

Severokórejský vodca Kim Čong-un dal v decembri zatknúť a popraviť svojho strýka. Toto bol ďalší znak nestability režimu Pchjongjangu a tiež znak nebezpečne nestáleho správania zbrklého mladého vodcu, Kim Čong-una. Vojna by na DMZ mohla vypuknúť kedykoľvek. Ako sa predpokladá, Severná Kórea by sa zrútila, čím by poslala 25 miliónov hladujúcich severanov hľadať útočisko v Južnej Kóreji, čoho sa Soul obáva.

Starý dobrý Stredný východ. Sýria sa môže rozpadnúť na niekoľko bojujúcich miništátov. Američania, Saudi, Izraelčania a Turci vyvolali povstanie proti sýrskemu prezidentovi Bašárovi Asadovi, aby potrestali Irán, kvôli čomu región zaplavili milióny utečencov. Irán a Saudská Arábia (podporený tajným spojencom Izraelom) budú bojovať o krvácajúce telo Sýrie, keď raz bude táto krásna krajina neúprosne zničená. Jemen bude v plameňoch aj naďalej.

Americkí neokonzervatívci a ich najaté ruky v Kongrese vyvíjajú snahy, aby USA zaútočili na Irán, alebo aby aspoň donútili ísť Spojené štáty do vojny proti Iránu, ak Izrael vyvolá konflikt. Medzitým sa Izrael pripravuje na ďalšiu inváziu do Libanonu, s cieľom zničiť Hizbaláh, pričom Izrael môže vtrhnúť aj priamo do Sýrie. Egypt, ktorý teraz riadi fašistická militantná chunta, pracuje ruka v ruke s Izraelom a Saudskou Arábiou. Takzvaná izraelsko-palestínska mierová dohoda je veľmi zlým vtipom, blízkovýchodným tancom Kabuki, v ktorý nikto neverí.

Východná Afrika – nový kotol ťažkostí. Snahy Washingtonu na upevnenie Američanmi vedeného afrického protektorátu Južný Sudán, Uganda, Rwanda, Keňa, Somálsko – riadené blízkym spojencom USA Etiópiou – sa dostali do problémov. Všetky krajiny sú diktatúry, roztrieštené kmeňovými, etnickými a regionálnymi problémami.

Všimnite si, ako nové Americké riadenie Afriky zasahuje čoraz hlbšie do Východnej, Strednej a Severnej Afriky – všetkých regiónov akoby náhodou obsahujúcich ropu.

Čínske more – Čína sa potáca do otvorenej konfrontácie s Japonskom, Taiwanom, Vietnamom a Filipínami, kvôli jej tvrdeniam o ostrovoch vo Východočínskom mori. Kvôli tomu USA posilnili svoje pacifické sily a spojenectvá. Japonské a čínske vojenské lietadlá a lode hrajú každý deň okolo sporných ostrovov Senkaku/Diaoju hru na kura. Agresívna pozícia Číny spôsobila zvýšenie japonských vojenských výdavkov, a spolu s hrozbami Severnej Kóreje môže vyústiť do rozmiestnenia japonských jadrových zbraní – ktoré môže Japonsko vyrobiť za 90 dní.

Zvyčajne obratní a obozretní čínski diplomati zalarmovali veľkú časť Východnej Ázie, ale nie z dobrých d;vodov. Čínska vláda pochabo rozdúchava plamene nacionalizmu medzi mladými ľuďmi. To všetko rezonuje s rovnako idiotským, primitívnym správaním, ktoré spustilo Prvú svetovú vojnu. Hodiny rýchlo tikajú.

Ukrajina rozdelená kvôli sporom je ďalším sudom s pušným prachom. Jej západná polovica sa chce zapojiť do Európy; rusky hovoriaca východná časť sa chce znovu spojiť s Ruskom. Západ je zaneprázdnený miešaním hrnca v Kyjeve. Moskva je naštvaná a vidí hanebné západné intrigy, ktoré začnú trieštiť Ruskú Federáciu, ktorá je sužovaná vzburou na Kaukaze. Toto všetko je hrozbou v podobe zrážky Ruska a NATO. Diplomacia, nie podvratná činnosť, je naliehavo potrebná.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Rockwell

O ::prop

Leave a Reply