Domov / Hlavná strana / Komentáre / Veľký úspech slovenského národa

Veľký úspech slovenského národa

conspiracySlovenský národ dosiahol začiatkom roka 2015 – január, február, marec – veľký a znamenitý úspech, ktorý nedokázali ani slávne historické národy ako Angličania, Švédi, Nemci, Hoľanďania, Dáni, Francúzi, Poliaci, či Gréci. Úspech, ktorý v budúcnosti môže písať národné dejiny a určiť osudy nás všetkých. Dokázali sme, čo lepší od nás nie, a preto máme plne právo byť na seba hrdý a pyšný. Na moje prekvapenie tento úspech zostal nepovšimnutý protiprúdovými médiami a časťou obyvateľstva, ktorému sa vymanilo spod režimovej propagandy a naďalej sa nenechá manipulovať.

Januárom započala najdôležitejšia fáza vojny o slovenský informačný priestor. Podarí sa propagandistom spracovať verejnosť aby bezvýhradne verila súčasnej doktríne? Alebo naopak, zvíťazia po tvrdom a ukrutnom zápase nezávislé média čo vyústi vo vzostup síl národného sebaurčenia?

Sme historickými svedkami a zároveň účastníkmi masívnej propagandy, ktorou režimu poplatné média zápasia o monopol na informácie. Alternatívne média sú témou číslo jeden pomaly všetkých mainstreamových médií. V socialistickom režime to boli papieriky, motáky a samizdaty, čo bolo tŕňov v oku pohlavárov, teraz to sú nezávislé médiá, ktoré nemôžu kúpiť na trhu. Zatiaľ si len obtierajú hubu ale ak nebudeme bojovať za slobodu slova, skončíme ako vo Francúzsku, kde blokujú islámistické stránky a je len otázka času, kedy sa pojem terorizmus obohatí o kritiku liberálno-demokratického zriadenia. To nie je „len tak“, keď sú alternatívne média celé dni démonizované a už sa to dostáva aj do politickej diskusie. To nie je tak, že teraz sa náhodne niečo stalo a oni si to všimli. Nie. Problém je tento: pred dvomi-tromi rokmi bol nezávislý mediálny priestor neobsadený, prázdny. Za ten čas sa tento priestor podarilo dostatočne obsadiť a podarilo sa u veľmi veľa ľudí rozleptať dôveru v politicko-ekonomické usporiadanie. V minulosti spravodajstvo denníka SME verejnosť žrala s navijakom. Dnes je istá kriticky rozmýšľajúca masa a široké masy pochybujú. A oligarchovia a novinári s týmto majú problém. Ide im o chlieb. Samozrejme, že sa hnevajú a že chcú tomuto trendu zabrániť. Takže to, že mienkotvorné média sa venujú len samým konšpiráciám, je snaha zahrať celú vec do stratena, do autu tým, že iných označia za bláznov, idiotov a hlupákov.

Mediálne blúznenie začalo Face 2 Face konferenciou organizovanou americkou ambasádou a nezávislým a nestranným Denníkom N. Na FB stránke udalosti sa diskutéri zabávali na tvrdení, že média sú kúpené, zaujaté, jednostranné. Téma bola ako čeliť konšpiračným médiám. Moment na to Denník N označil Čarnogurského za nepriateľa, ktorý sa nesmie dostať do mediálneho vysielania. Čarnogurský je súčasťou tohoto režimu, jeho odporné a protislovenské činy o ňom jednoznačne vypovedajú, len naivných voličov loví inde než väčšina trhových demokratov. Takže ak si hocikto, hoci aj politik vysloví kriticky o západe a dovolí si tú nehoráznosť nepreukazovať nekonečnú lásku a oddanosť Bielemu domu a Washingtonu, je nepriateľ, hoci je liberálno-demokratickému režimu verný telom i dušou. Nasledovala perlička: inkvizítor Juraj Smatana vypracoval zoznam 42 webov, ktoré šíria proruskú propagandu, čím de facto tvrdí, že ich treba zakázať. Smatana sa verejne stotožnil s názorom Pavla Šafra ohľadom kritérií označenia človeka za agenta Putinovho Ruska: bez ohľadu na to, či osoba podpísala spoluprácu s ruskou tajnou službou ju je možné označiť za ruského agenta na základe prezentácie určitých názorov. Kritizuješ americké dobíjanie sveta? Si sovietský špión, nepriateľ, spoločenská škodná a treba ťa odstrániť, si nebezpečný. Nezávislé média písali o odsúhlasení Kódexu preberania obsahu na internete obsahujúcom presné pravidlá pre využívanie obsahu. Odsúhlasilo ho združenie AIBA Slovakia, pôvodne Asociácia internetových médií a správu potvrdila riaditeľka združenia Michaela Slaninová. O dodržiavanie zásad sa podľa nej postará etická komisia. Naši otcovia tomu hovorili cenzúra, dnes to je dodržiavanie morálky a etických pravidiel.

Ďalej masírovanie pokračovalo bohatou dávkou článkov o nezmyselnosti konšpirácií a konšpiračných teórií, napádali ich, zomiešňovali, popierali a vyvracali, Lukáš Krivošík pripomenul, prečo je Slovensko tiež západ, čech Jiří Pehe prezradil, prečo je lepšie mýliť sa s USA než mať pravdu s Ruskom, František Šebej sa podelil o bystrý postreh, že priaznivci Putina sú neonacisti a odcudzení mladí muži, a tak ďalej.

Medzi agresívnymi a očierňujúcimi článkami útočiacimi na nezávislé médiá sa objavila práve táto informácia, ktorá vysvetlila čo sa vlastne deje: prestížny časopis Foreign Policy si všimol „raketový nástup konšpiračných médií a ich pád na úrodnú slovenskú pôdu a nárast rusofílie“. Logicky, verejnosť končí s mainstreamovými médiami a prechádza na nezávislé a kritické k Amerike samotnej. No a politrukovia si toto vyložili ako ruskú propagandu.

Aktuality zverejnili výsledok výskumu, z ktorého vyplynulo, že takmer polovica Slovákov verí konšpiráciám a mnohí by obetovali demokraciu. Práve pre tento dôvod na Slovensko upriamil zrak časopis Foreign Policy. Inými slovami, značná časť verejnosti prestala žrať americkú propagandu a chce si utvoriť názor, preto hľadá informácie.

Výskumy robené SAV-kou znamenajú toto: väčšina ľudí neverí a pochybuje o správnosti režimovej ideológie a mnohí pochopili, že liberálna demokracia je zamaskovaná tyrania, schovávajúca sa za ľudské práva a osobné slobody. Na Slovensku je veľká skupina kriticky rozmýšľajúcich ľudí, ktorým docvaklo ako systém funguje. Oligarchom a novinárom musel tento prieskum verejnej mienky zvraštiť tvár až do nenávisti a vyryť vrásky do čela, musia doslova blúzniť od nepríčetného trýznivého hnevu.

Lebo oni prehrávajú: stratili niekdajšie pozície a dnes už nedokážu formovať presvedčenie más. Takýto je dôvod beštiálneho mediálneho terorizovania. Preto každý boží deň zbesilo útočia na nezávislé médiá.

Výskum hovorí o 45,5% a ja hovorím o väčšine – a to z dvoch dôvodov. I dnes sa používa jednoduchá metóda manipulácie, kedy sa umelo navýši počet percent podporovateľov aby mal slovenský občan pocit, že vec podporuje väčšina, mohlo k tomu dôjsť i teraz, to po prvé. Zverejnenie výsledku, že viac ako 50% občanov verí konšpiráciám by ešte pochybujúcich utvrdilo v správnosti ich názoru. Preto si oligarchovia proste nemôžu dovoliť zverejniť výskum dokazujúci, že nadpolovičná väčšina už propagande neverí. Za druhé, výskum nemusel byť presný: poniektorí ľudia sa boja povedať názor nahlas v kaviarni na kávičke, nikdy by ho nepovedali do telefónu ak sa má zvečniť zhotovením nahrávky.

Finančníci a oligarchovia vybudovali ohromnú, ba až gigantickú propagandistickú mašinériu, aká v našich dejinách nemá obdobu. Tisíce treťosektorových občianskych združení a desaťtisíce zapredaných aktivistov, stovky politológov – hlasných trúb a vykladačov americkej pravdy, široká spoločenská skupina intelektuálov – vzdelanci a šírenie tendenčnej pravdy, intelektuálne debaty, relácie a časopisy, desiatky režimových časopisom ako napríklad Trend, Profit, Forbes, SME, Historical Review, Quark, Hospodárske noviny, .týždeň… platení internetoví diskutéri a trolovia, zapredaní blogeri blogujúci podľa príkazu vládnej moci, veľa na oko odlišných médií, agentúr a spravodajských portálov, politická hra na pravicu a ľavicu a na opozíciu a vládu, poplatní novinári pišúci podľa potreby, neoliberálne ekonomické inštitúty, liberálne vysoké školy a teórie výhercov nobelových cien dokladajúce neomylnosť kapitalizmu.

Ale obyčajný Slovák, ktorý otročí za pár úbohých smiešnych stovák všetko toto prekukol len vďaka zdravému sedliackemu rozumu. Vie, že tu nie je demokracia a z tejto dedukcie ho nevyvedú oslnivé teórie zastupiteľskej demokracie ani kadejaké žvástanice politológov o vláde ľudu.

Veľký úspech slovenského národa je takýto: väčšina Slovákov neverí režimovej propagande a nenechá sa naďalej manipulovať.

Väčšina národa konečne chápe, že Amerika je najväčší agresor a zdroj zla, že demokracia je podvod, kde sa do vlády dostanú len oligarchické strany, že voľný trh nám blahobyt neprinesie, že média sú kúpené, a iné skutočnosti. Som radosťou bez seba.

Pritom ale zahraničie spí. Slávne a historické národy, ako na príklad národ nemecký, anglický, francúzsky, dánsky, holandský, nechápu realite a svetovému dianiu. Sú prispatí, diskonektovaní, nedostatočne kritickí, trpiaci naivnými predstavami. Priemerný Nemec je tak dobre vypasený a dobre napapaný, že nemá najmenšie potuchy o dianí dvesto metrov za hranicami jeho krajiny. Alebo Poliaci. Milujú Ameriku a hlavné spravodajstvo čítajú s vervou vlastnou pre človeka fanaticky oddaného svojej ideológii, po vplyvnej alternatíve niet ani stopy. Celá Európa je ešte pod smrteľným zovretím americkej propagandy. Kdežto na Slovensku sme už v tom v tak vzdialenej fáze informačného boja, že weby – desiatky kvalitne spracovaných webov so stovkami trefne mierených článkov – ohrozujú kontrolu nad verejnou mienkou. Predbehli sme západ, ale tentokrát v tom pozitívnom zmysle. My Slováci sme dosiahli to, čo oveľa lepší od nás nie.

Myslím si, že odmietnutie americkej propagandy a politické prebudenie slovenských más je udalosť tak významná a veľká, že bude ohnivým atramentom zapísaná v učebniciach našich moderných dejín. MUSÍ byť. Pretože táto významná udalosť by mala mať očividné následky.

Máme silný dôvod byť hrdí na náš kolektívny úspech, máme dôvod na oslavu. Hoci Slovák nevynašiel novú IT technológiu, nevybudoval globálny podnik, nenapísal ohromujúci román, nie je vedec ani politická elita svetovej úrovne, dokázal sa vymaniť spod fakt tuhej manipulácie. A to je rozhodujúce v boji o prežitie a miesto národa. Oslavujme, radujme sa, tancujme, otvárajme flaše vína a šampanského a pime až do rána!

Toto je dôkaz, že Slováci nie sú hlúpi ako ich prezentujú médiá a ako si o sebe myslia. Je to dôkaz, ktorý ma zaplavuje nádejou na uskutočnenie národnej revolúcie.

Víťazstvo síl národného sebaurčenia je ďaleko. Ale urobili sme mohutný krok týmto smerom.

Autor: Majkl Spiritus, www.protiprudu.org

O ::prop

18 komentárov

 1. Ani po dvoch prečítaniach neviem, či si tento človek z nás robí srandu, alebo to myslí vážne.

  Ani pri najväčšej predstavivosti si totiž neviem vysvetliť, prečo si nejaký vlastenec a zanietený narodovec musí dodávať autoritu tým, že sa podpíše ako Majkl. Podvedomá predstava, že len Američania môžu napísať niečo rozumné?
  Rovnako ak „christian freeman“.
  Chlapci, však sa nehanbite za to, že ste Slováci.

 2. Christian Freeman

  ak by mojim jedinym problemom malo byt, aku ma kto prezyvku pripadne pseudonym, musel by som byt zrejme najstastnejsim clovekom na zemi.
  Ale ja som dobrak, tak Ti prezradim, preco Christian Freeman – lebo za a) som, za b) vyhol som sa specialnym znakom, ktore slovencina pouziva a nechce sa mi to v HTML kodovat, ked niekedy na to pride, za c) Grigorij je ake slovenske meno? 😀 😀 😀 😀 smietko v oku ineho, brvno vo svojom? 😀

 3. Christian Freeman

  pan je internacionalista ci na predaj za najvyssiu ponuku? 😛

  • „Ten, kto už naozaj nemá v sebe nič, na čo by mohol byť hrdý, začne byť hrdý na svoj národ, náboženstvo, alebo aspoň futbalový klub, identifikuje sa s niečím, čo je väčšie ako je on sám, na čom však nemá žiadnej zásluhy.“

   To nebolo z mojej hlavy, to je citát.

   Toto však je už moje: Ak straka náhodou nájde pávie perá a zastokne si ich do zadku, nezmení ju to na páva.

   • Národovectvo nie je o tom „byť hrdý“.
    Národovectvo ako pojem sa zaužívalo, lebo to slovo najlepšie vyhovuje.

    To len masmediálni zmrdi spájali národovectvo s futbalom a podobne, a samozrejme tí, čo tomu uverili.
    Ale ten pojem dnes už nie je najvhodnejší, ako indikujú aj tunajšie debaty.

 4. pekny clanok.hmmm.ale to nadsenie ?. myslim ze autor zamiena svoje zelania ,ako realitu.mam skusenosti z prace a okolia.98% ludi maju dokonale vygumovane mozgy.oni su zhypnotizovani cez TV. este vela casu prejde nez sa to zmeni. …autor ono sa to zda ked chodis po diskusiach. tam ludia nadavaju.ale to je celkove tak 1500 ludi z celeho slovenka.ostatnich to nezauima alebo su v matrixe ,v televiznej autohypnoze.

  • Konečne reálny pohľad dilino gadzo! Vďaka!
   To je na alternatívnych weboch vzácnosť ,lebo všetci sú mimo reality a snívajú svoj nereálny sen o prebudení stáda 🙂
   A to aj ich prevádzkovatelia od Zem a Vek ,SV ,auriu, Sloboduvočkovani ,freeglobe atď…
   Pritom sa na ich stránkach motá stále rovnako veľká skupina tých istých ľudí ,ktorí nemajú šancu osprostenému stádu dať informácie z jednoduchého dôvodu- lebo stádo nechce nič vedieť a ani nemá softvér na spracovanie iných info ,ako mainstreamových:(
   Je to všetko presne tak,ako hovorí Bezmenov:

 5. Ja už 2 roky nepozerám mainstreamové správy ani správy na hnojke a narkóze…Všetko si dohľadávam sám na webe…Svetová kontrarevolúcia začne na Slovensku? Prečo nie? :-))))

 6. páni, toto čo som prečítal predčilo činnosť komunistickej propagandy, no ešte nedosiahlo kvalitu tej Goebelsovskej… vidím, že tak veľmi bažíte po slobode prejavu, že by ste ju najradšej asi zrušili, bo tie zákaerné média väčšinou tvrdia inšie ako Vy… 😀

  • Toto je najlepšia odpoved autorovi.
   Žial. prekladám: „bo aj tak na to inšie jxbxm…“

   Väčšina populácie je ale naozaj proti systému – ale to sú oni v podstate vždy, nespokojní a proti – ale to je takmer vždy všetko.
   Zmenu paradigmy robí vždy určitá podstatná zložk a záleži na jej kvalitách a jej svetonázore. Väčšina ju síce dokáže brzdiť, ale nie je rozhodujúca.

   Ergo, aj keby sme nejaký prieskum SAV brali vážne, nie je to absolútne nič nové:-)
   A preceňovanie alternatívnych médií je to najhoršie, čo by sme si mhli namýšlať (to hovorím ako človek, ktorý do jednej investoval hodne, a je to dobre investovaná snaha, ok, ale nik nezmení prírodné zákony)

   Aby som uzavrel klasickým ale obkektívnym optimizmom: systém je už 20 rokov presýtený a je otázka krátkeho času, kedy dôjde k zmene skupenstva alebo inému katastrofickému procesu. (katastrofický … hm, to nič, to je len taký technický termín)
   He.

 7. Ideálne by bolo, keby to bolo tak ako píše autor príspevku, ale je to bohužiaľ tak, ako píše dilino gadzo. Viem zo svojho okolia ako to vyzerá s tou slovenskou uvedomelosťou. Katastrofa! Neviem či aj iné národy sú na tom lepšie, ale asi o nič moc. Určité zlepšenie je tu predsa len badať a je to zásluha alternatívnych médií. Patrí im vďaka. Len tak ďalej. Človek nemusí počúvať „ruskú propagandu“ aby si to zrovnal v hlave ako to vlastne je. Oni sami seba vystavujú posmechu za nadmerné úsilie presadzovať tú svoju „pravdu“. Jeden príklad za všetky. Kuba. 50 rokov šírili klamstvá o Kube a zavádzali sankcie. Teraz zrazu to všetko anulujú! Tak čomu veriť? Je vôbec dôveryhodné čo hovorila Amerika doteraz a čo hovorí teraz? Skúsenosti hovoria, že ani vtedy ani teraz. Oni sami sebe preukazujú medvediu službu a vystavujú sa medzinárodnému posmechu. Počúvať takých ako Šebej, Duleba, Hríb, Samson, Mesežnikov, Ondrejcsák a ďalší je priam zábava. Ja sa na nich ani nerozčuľujem, ale zabávam. V Čechách takých exotov majú ešte viacej.

 8. Keď som asi pred 50-mi rokmi bol ako záložák na voijenskomcvičení, spal vedľa mňa v stane chlapec, cigánsky chlapec, menom Fero Štrkáč. Ani jeho cigánsky pôvod, ani meno neznamenali v mojich očiac, ay som ho mal za menej-cenného, keby z druhej strany spal nejaký Majkl Spiritus.
  Neviem, či spoločenský “status” na Slovensku je najnovším zvykom vyjadrovať spôsobom, menovať svoje potomstvo, ako ‘Michaela Slaninová’, ‘Izabela Oštiepková’, “Peggy Gulášová’, alebo ‘Russel Lopata’.
  Už pred 50-mi rokmi sme sa smiali na českej ‘Ruth Vopičková’.
  A ako počúvam, pomaly bude polovica Slovenskej mládeže tetovaná. Skin-headi, ako viem sú tam už dávno, aj Mohawk účesy.“America the beautiful”! S týmto materiálom sa nikdy nič nedosiahne.
  Skutočne typicky slovenské.
  Napísané dobre, ale ak Majklk Spiritus očakáva nejakú zmenu, alebo dokonca “vzburu”, sníva.

  • Typicky slovenské?
   Ale neblázni, čo je na tom, napríklad tetovaní a iných blbostiach, typicky slovenské? Všetko to prišlo od primitívov z Ameriky.

   Čo sa týka očakávania zmeny –
   je pravda, že ppozitívne sily sú slabé a zväčša aj – napriek tomu, že pozitívne – relatívne blbé:-)
   Ale to, že sa časy budú meniť, s tým sa dá rátať napevno ako s jedinou istotou.
   Či to bude lepšie, to je iná otázka :-))) Ale jediné rozumné je aby KAZDY, kto chce určovať svoju budúcnosť, do toho tlkol čo najviac.
   Lebo ak nebude on, budú iní.

 9. Josef Kadleček

  Vážení přátelé Slováci!
  Máte, stejně jako my, ještě konzumem a propagandou nevygumované propojení hlavy a rukou. To je deviza, kterou můžeme pořád ještě nabídnout světu. Sice nám okolo tvrdí, že máme nízkou produktivitu práce, ale to je jen tím, že oni si produkt nehají za režijní náklady vyrobit u nás a pak se, po nasazení své nehorázné marže bijí v prsa s odkazem na produktivitu svojí.
  I v US žije spousta (živořících) kreativních lidí, stejně jako v Rusku a jinde. Tenhle alternativní svět je potřeba mít propojený, takže sdílejme, braňme svobodný internet! Odvrhněme TTIP.
  Banksteři (mainstreamová média, vojensko-průmyslový komplex, farmaceutický průmysl, GMO, pojišťovny, …) už nemají co nabídnout a pořád jedou z podstaty a zvyšují své bagrování, ale loď se jim už potápí. Ještě chvíli bude jejich chcípající kobyla kopat, ale myslím, že ještě i my zažijeme jiný svět. Snad při tom přerodu nebude muset téct příliš mnoho krve. Jak zaznělo ve filmu „Ryba smrdí od hlavy“ (ten je o nadvládě tzv. „úspěšných psychopatů“) – stačí, že se probudí jen 6% populace a společnost se začne měnit. Vřele doporučuju!
  Sice bych těch „fľaší šampanského“ zatím moc neotvíral, do rána nepařil, ale přiťuknout si na lepší příští, tak to bych rád! Držím vám palce, držte nám palce. Probouzejme se, nicméně buďme připravení, aby nám přálo pověstné štěstí.

 10. Pravdou je,že Majkl Spiritus znie trochu asepticky,ale podstatou je idea. Mať pre čo pokračovať.
  Napraviť ,čo je posraté! Slováci boli zatiahnutí nevedomky do veľkej hry v 1989, kde pod rúškom zamatu sa jednalo o číročistý pripravený podvod s následkami , ktoré vidíme dnes.
  Najväčším problémom bol systém / vláda, preto sme si nechali pred nosom urobiť radikálnu zmenu,
  na nový systém / vláda. Presne ,ako vytiahnuť hlavu z konopnej slučky a strčiť ju do hodvábnej.
  Ľud stále ostáva beztvarou masou bez vlastneho rozhodovania, ktorej sa čas od času, ako to diktujú pravidlá veterinára predhodí liečba v podobe volieb.
  Tí najlepší vybraní jednotlivci vedú stádo tam, kam je to najvýhodnejšie pre tých, ktorí určujú, kto sú títo najlepší, vybraní …. a vice versa.
  Sloboda, zodpovednosť za seba a svojich blízkych, vzájomný rešpekt? Aké cudzie pojmy.
  Vlastný názor a kritické rozhodovanie, to sú veci plne v rukách systému / vlády. Samozrejme sú nutné služby tzv užitočných idiotov – prestitútok.
  Vďaka internetu sa táto schéma začína rozpadávať. Temná stránka pokroku. Môže sa obrátiť proti vládcom! Viktor

 11. Norman,
  “typicky slovenským” je nyslené to hlúpe napodobovanie (spsprávne slovensky “opičenie sa”) po iných, mýlne považovaných za ‘vyspelejších’, USA obzvlášť.
  Za mojich mladších rokov, tetovanie bolo znakom primitívnosti a mizivého IQ a s týmto druhom ľudí sa nedá nič dosuiahnúť, nezaleží na sile Internetu

 12. …s clankom suhlasim.
  a mam pekne na haku konspiracne proamericke mensinove mainstreamove debilnicky…

Leave a Reply