Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Veľkodemonštrácia v Paríži proti homosexuálnym manželstvám

Veľkodemonštrácia v Paríži proti homosexuálnym manželstvám

paris-antihomo213.1.2013 Státisíce ľudí demonštrovali dnes v Paríži proti plánovanému zavedeniu manželstiev homosexuálov socialistickou vládou. Podporovaní katolíckou cirkvou, ako aj veľkou časťou konzervatívnej opozície, zúčastňujú sa vo francúzskom hlavnom meste protestných pochodov. Kontroverzný návrh zákona, ktorý poskytuje párom rovnakého pohlavia aj právo na adopciu, spôsobuje už mesiace roztržky.

Protivníci homo-manželstiev pricestovali vlakmi a autobusmi z celého Francúzska. Polícia udávala večer počet účastníkov 340.000, organizátori hovorili o 800.000 demonštrantoch. Už v polovici novembra protestovalo proti zámerom socialistov v celej krajine viac ako 100.000 ľudí. Desiatky tisíc ľudí naproti tomu demonštrovalo v polovici decembra pre tento zámer, ktorý francúzska vláda v novembri predstavila a ktorým sa má Národné zhromaždenie od konca mesiaca zaoberať.

Holland trvá na plánoch

paris-antihomoProtest sa niesol pod mottom „My všetci pochádzame od jednej ženy a jedného muža“. Mnoho účastníkov priviedlo na zhromaždenia svoje deti. „Otcovia a mamy idú do ulíc a obraňujú manželstvo“, znelo bojové heslo demonštrantov. „V semenníkoch nie sú žiadne vaječné buňky“, bolo možné okrem toho čítať na malých zástavkách a tabuľkách. Šéf konzervatívnej opozičnej strany UMP, Jean-Francois Cope, pochodoval za transparentom s nápisom „Všetci ochrancovia občianskeho zákonníka“.

Francúzsky šéf štátu Francois Hollande trvá doposial na svojich plánoch bez ohľadu na odpor. Ešte pred pár dňami povedal, že tento kontroverzný zákon je preň a „milióny Francúzov pokrok v otázkach rovnoprávnosti“. Tento projekt dokončíme, ubezpečil. Podľa jedného prieskumu z decembra je väčšina 60% Francúzov za zavedenie homo-manželstiev. Že homosexuálne páry dostanú aj právo adopcie, odmieta však tesná väčšina.

Preklad Juraj Borský, ::protiprudu.org
Zdroj http://orf.at/#/stories/2161082/

O ::prop

Leave a Reply