Domov / Hlavná strana / Komentáre / V Nórsku a Dánsku klesá IQ

V Nórsku a Dánsku klesá IQ

Pred niekoľkými mesiacmi urobil vedúci výskumník merania IQ James Flynn štúdiu, ale v médiách hlavného prúdu sa o jej záveroch nediskutuje.

Inteligenčný kvocient v škandinávskych krajinách bol desaťročia na vzostupe, ale trend sa v súčasnosti zvrátil, tvrdí správa zverejnená žurnálom Intelligence. Tento zvrat koreluje so zvýšením „diverzity“.

Merania vykonané ako súčasť štúdie ukázali, že v Nórsku dosahuje vyššie úrovne matematických a lingvistických schopností menej ľudí.

„Toto bez pochyby signalizuje úbytok ľudí s vysokými kognitívnymi schopnosťami,“ povedal Flynn.

IQ Nórov sa zvyšovalo od roku 1950 až do bodu zvratu asi v roku 1995. Až kým sa imigrácia z mimo Európy dramaticky nezvýšila.

Od toho roku bolo namerané ročné zníženie IQ v priemere o 0,21 percenta, čo sa rovná 6,5 % poklesu medzi generáciami. V roku 2017 tvorila populácia imigrantov v Nórsku 16,8 %, z ktorých väčšina sú neeurópania.

Podľa novozélandského výskumníka Flynna sa úrovne inteligencie v Škandinávii stabilne zvyšovali kvôli viac abstraktnému a racionálnemu mysleniu v školách a na pracoviskách. Ale zlepšenie kvality školstva sa v súčasnosti zastavilo, usúdil.

„Vidíme, že práca v školách je menej náročná v mnohých krajinách, a že študenti trávia menej času štúdiom a robením domácich úloh,“ povedal Flynn švédskemu časopisu Forskning & Framsteg.

Masová nekontrolovaná imigrácia zo Stredného východu mala katastrofálny účinok na vzdelávanie na starom kontinente. Migranti majú značné problémy s učením sa európskych jazykov, nedokážu konkurovať miestnym na trhu práce, znižujú mzdy a sú bremenom sociálnych štátov, štedrosť ktorých ich priťahuje.

Ľudia sú rôzni, nie sú nadradení či menejcenní a zmiešanie týchto rozdielov dokopy prostredníctvom imigrácie je to, čo spôsobuje v Európe také škody.

Cesta vpred je jasná: treba zaviesť hranice, sociálne štáty musia postaviť do popredia domácich a byť menej štedré a títo migranti sa musia vrátiť späť a vybudovať svoje vlastné krajiny.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Defend Europa

O ::prop

6 komentárov

  1. Dodávam, že aj u nás. http://archive.infovojna.sk/IV05062018.mp3 Podobný kultúrny šok som zažil na strednej škole, keď po ukonční vyučovania dejepisu nastúpila filozofia, bez toho aby sme k nej dostali nejaký rozumný úvod, po popri predmetoch ako matematika a fyzika to bolo pre mňa osobne dosť ťažké sústo, ktoré navyše komplikovala dogmatická osobnosť pedagóga. Neviem to povedať inak, ale asi z toho ezoterovania už všetkým fakt …. a naozaj neviem či je horšie toto alebo liberálna demokracia, ktorej obhajcovia sa zúrivo vyhýbajú diskusii na základe faktov a preferujú dojmy a emócie. Výhody a nevýhody liberálnej demokracie sú už asi každému jasné, ale čo sa skrýva pod pláštikom tohto ezoterovania, to mi jasné nie je.

  2. O dôvod viac pritvrdiť učebné osnovy. Nie o stupeň, ale rádovo. Aj za cenu, že 3/4 deciek prepadnú a budú opakovať ročník alebo nezmaturujú. Alebo neprejdú ani cez 1. ročnk VŠ.
    Zmäkčovanie učebných osnov, aby duševne zaostalé decká neprepadávali, je cesta do záhuby.

    • Neviem, či viete, ale my sme sa na gramatike učili 5 vetných členov, pre najlepších sa ako zaujímavosť uvádzal prístavok a doplnok. Dnes sa tieto nešťastné deti učia aj ďalšie vetné členy a nie sú chytrejšie ako my, skôr naopak. Osnovy boli v poriadku, zhoršila sa kvantita, následne aj kvalita populácie spolu s náročnosťou vyučujúcich. Najžalostnejšie to vidno na počítačovýh zručnostiach. Naša generácia, čo mala k PC-čkam biedny prístup sa na nich naučila pracovať, ale títo napriek dostupnosti, niekedy nevedia ani čo to je operačný systém, a uznajte potom je dosť žalostné sa s takýmto gymnazistom alebo absolventom VŠ baviť. „Systém“ požaduje po školstve, aby za každú cenu vyprodukovalo čo najviac ľudí schopných tvoriť čo najväčšie pridané hodnoty, bez ohľadu na ich schopnosti absolvované vzdelanie absorbovať a následne využiť. A to je tragédia sama o sebe..

  3. Civilizační sebevražda. Skončí to občanskou válkou. Švédsko bude asi první zemí, kde začne občanská válka. Kriminalita je na rekordnú úrovni, stát už není schoen plnit zákaldnmí potřeby. Roste nespokojenost všech – migrantů i domácích…
    http://www.epshark.cz/clanek/220/tyden-v-multikulturnim-svedsku

Pridaj komentár