Domov / Hlavná strana / Zahraničie / USA zásobujú Kyjev „redigovanými“ výzvednými informáciami

USA zásobujú Kyjev „redigovanými“ výzvednými informáciami

usa-flag-wallpaper-702.03.2015 – Biely dom v minulom roku schválil ukrajinskú žiadosť na dodanie satelitných snímkov a iných výzvedných dát. Pred ich odovzdaním však USA „vygumujú“ nástupné územia na ruskom teritóriu a redukujú ostrosť snímkov.

„To sa robí preto, aby nebolo celkom rozpoznateľné miesto protivníka, čím sa ovplyvňuje hodnota týchto dát pre ukrajinských veliteľov. Tým chce Washington zabrániť, aby ruská armáda vedela zhodnotiť satelitné možnosti Washingtonu, ak by sa zmocnila týchto snímkov, tvrdia noviny.

Predtým vyhlásil velitel armády USA v Európe, generalplukovník Frederick Hodges, že armáda USA začne v marci s výcvikom ukrajinských vojakov, ktorí sa zúčastňujú na nasadení jednotiek v Doneckej panve.

Britský predseda vlády David Cameron svojho času oznámil, že Londýn vyšle svojich vojenských poradcov na Ukrajinu a dá k dispozícii ukrajinskej armáde taktické výzvedné informácie. Avšak nejde pritom vraj o žiadnu vojenskú podporu.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Russkaja Vesna

O ::prop

16 komentárov

 1. Dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, až sa ucho odtrhne! Kto neverí, presvedčí sa na vlastnej koži.Len hlupáci sa učia na vlastných chybách!

 2. Je potvrdene, ze 20. februara 2014 v Kyjeve na Majdane vrazdili zlocinci najati prostrednictvom najvacsej statnej teroristickej organizacie na svete, americkej CIA (najvyssi velitel vsetkych ozbrojenych sil USA B. Obama), ostrelovanim neozbrojenej policie a demonstrantov (vid zistenia vtedajsej komisarky zahranicia EU Ashtonovej) s vysledkom viac ako sto zavrazdenych… Cielom bolo vzbudit vasne davu, ktore po podpisani dohod s prezidentom Janukovycom o volbach a za garancie ministrov zahranicnych veci Francuzska, Polska a Nemecka, nahle zacali utichat a bolo jasne, ze spory skoncia zmierom…

  Ozbrojeny konflikt obnovili az do dnesneho stavu zapadni genozlocinci, ktori ucitili na Ukrajine korist… Rovnako je tomu v pripade vrazdy Nemcova 28. februara 2015 v Moskve, ked sa blizil termin opozicnych protestov na den 1. marca 2015 a situacia ukazovala na krach tychto demonstracii… Preto bolo potrebne opat vzrusit davove vasne…

  Zapadni genozlocinci nasadili ukrajinsku agentku CIA Hannu Durycku ako volavku, ktora mala za ulohu vylakat Nemcova rovno pred Kremel…! Vsetko dopadlo podla planov B. Obamu, az na jednu vec…, rusky narod nepodlahol primitivnym vasnam, ktore mu zlocinci vnucovali… Durycka si nahle uz nic nepamata a zmizla na Ukrajinu, mozno sla po odmenu na kanadsku ambasadu, ktora v mene CIA vyplacala aj zlocincov, ktori na Majdane polievali benzinom neozbrojenych policajtov a podpalovali ich za ziva… Len aby sa nestratila celkom…! Zapadni genozlocinci vzdy zametaju stopy…

 3. Protestujúcich vraždili štátne zložky na majdane už aj pred 20,2., máte prachmizerné informácie. Taktiež 20.2. to nebolo inak. Ashton iba komentovala čo sa rozpráva medzi ľuďmi a jej telefónny rozhovor bol následne zmanipulovaný, čo aj sama potvrdila.

  Situácia absolútne neukazovala na krach žiadnych protiputinovských demonštrácií, naopak – odpor proti Putinovi v Rusku rastie a bude rásť. Rozprávate veci úplne mimo reality. Ruská opozícia je systematicky umlčovaná, je to dlhodobý a celkom očividný proces, pravda pre rýchlokváskov ak vy je to proces neviditeľný.

  Zvyšok nekomentujem, sú to hrubé bludy a dohady hodné triedy s osobitným vyučovaním.

  • Omyl. Pri každej „farebnej revolúcii“ v réžii CIA bola zaznamenaná streľba „záhadných snajperov“ do opozičných demonštrantov – vo Venezuele pri demonštráciách proti Chavezovi (viac o tom v dokumente The War on Democracy od Johna Pilgera – dá sa nájsť na nete s českými titulkami), v Rusku, keď sa moci ujímal opitý zradca Jeľcin, myslím, že aj v Litve, v Kirgizsku, v Egypte, v Tunisku aj inde. Streľba „záhadných snajperov“ do demonštrantov ako akcia pod falošnou vlajkou je štandardný postup CIA pri vyvolávaní nepokojov namierených proti nepohodlnej vláde, ktorá sa odmieta podriadiť diktátu USA..

   • Ani len náhodou omyl, neviem odkiaľ beriete tú drzosť také niečo povedať. Najprv si overujte informácie a potom komentujte.

    Neviem čo kto robil vo Venezuele, ale na majdane bola väčšina ľudí zavraždených úplne jednoznačne automatickými zbraňami a nie odstreľovacími, štátne zložky vraždili protestujúcich už pred 18.2., do ľudí bolo strieľané zo smeru odkiaľ nijaký iný ako vládny sniper nemohol strieľať, ľudia boli Stranou regiónov platenými provokatérmi z „antimajdanu“ vraždení za asistencie štátnych zložiek aj pred 20.2. – najmä 18.2., čo je už najmenej rok všeobecne známe, len ku vám podobným ľuďom sa tieto informácie akosi záhadne nikdy nedostanú.

    Pokiaľ by tam vraždil nejaký protivládny sniper, mohlo to byť jedine v prípadoch pri ktorých nie je známe odkiaľ sa do obete strieľalo a týchto prípadov je len veľmi málo. To tiež samo o sebe vylučuje to, žeby išlo o streľbu protivládnych síl – nemala by ani len najmenší strategický zmysel. Z toho čo sa dalo vidieť som osobne som videl iba jediný prípad, kde to budilo dojem, že streľba prišla z hotela a nie zo smeru provládnych síl, avšak aj v tomto prípade išlo o inštinktívne otočenie sa ľudí za smerom zvuku a ten sa od hotela mohol aj odraziť, výstrel mohol byť teda prevedený z úplne iného miesta.

    Dám vám malú radu – neskúšajte ma informovať o tom čo sa dialo na majdane, nemáte ani len najmenšiu predstavu, koľko času som mu venoval a koľko stoviek hodín streamov som videl v reálnom čase.

    • V zachytenom rozhovore predsa verziu o ostreľovačoch najatých súčasnou „vládou“ vyslovili bývalá „ministerka zahraničia“ EÚ Ashľtonová a akýsi estónsky papaláš, myslím, že tiež minister zahraničia.
     Stovky hodín presedených pri počítači a takú dôležitú informáciu si Jozef nechá uniknúť… .D alebo zafungovala autocenzúra povoľujúca iba protiruské myšlienky.

     • Nič som neprehliadol, to vy ste prehliadli. Už stokrát som tu písal a dokonca aj teraz pred pár dňami v bode sedem poslednej mojej reakcie pod článkom „Európska únia pobúrená porušením prímeria na Ukrajine“ , že Ashton v rozhovore iba rozoberala, čo sa hovorí medzi ľudmi a že bol tento rozhovor zostrihaný aby dával iný význam. Sama to po zverejnení upraveného hovoru povedala, aj to ste ale prehliadli.

      Hovor prebehol ešte pred rokom po úteku Janukovyča, vtedy takéto reči medzi ľuďmi skutočne kolovali a aj iné sprisahanecké teórie. Dôvod bol prozaický – bolo to z dôvodu, že vtedajšia opozícia podpísala dohodu z Janukovyčom a zradila tým Majdan. Vtedajší opoziční vodcovia si ako následok podpísania tejto dohody opozície s Janukovyčom znepriatelili protestujúcich ľudí na Majdane a Janukovyč následne utiekol, až keď na opozičných vodcov nahnevaný majdan zavrhol ich aj ich dohodu z Janukovyčom a vyhlásil, že ak do desiatej rána Janukovyč neodstúpi, pôjdu na neho zo zbraňami.
      Okrem toho, aj keby vtedy Ashton povedala neviem čo, vyšetrovanie vtedy ešte ani poriadne nezačalo – nehovoriac o tom, že prebiehalo viac vyšetrovaní paralelne a vlastné si viedli a stále vedú napr. aj Genadij Moskaľ a taktiež aj rodiny obetí. Jediný problém z vyšetrovaniami je ten, že vrahovia a ostatní zodpovední za masakre zdrhli do Ruska. O tom, kto bol zodpovedný za masakry dnes nikto z nich nepochybuje, akurát verklikári Moskvy. Aj vy tu teraz verklíkujete rok vyvrátené tvrdenie.

 4. „Kdyz se zadari, tak se zadari…“, pravil s radostou Pepa Novak v Kamenakovi… „Auto prejelo snachu (svokru) a este mne aj povysili…!“

  Sprava agentur:

  Americký veľvyslanec sa v Južnej Kórei stal obeťou útoku, krvácal z hlavy

  Soul 5. marca 2015 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Yonhap, Kim Ju-Sung)

  Podozrivého zadržali

  Muž ozbrojený britvou volajúci po zjednotení Južnej a Severnej Kórei dnes v Soule napadol amerického veľvyslanca Marka Lipperta, informovali o tom juhokórejská polícia a médiá. Podľa televíznych záberov Lippert krvácal z hlavy a zápästia, no nebolo hneď zrejmé, aké zranenia utrpel. Po útoku ho previezli do nemocnice na ošetrenie.
  Na snímke Mark LippertNa snímke Mark Lippert

  Televízia YTN uviedla, že páchateľ počas útoku kričal, aby sa Južná a Severná Kórea znovu spojili. Znepriatelené Kórey sú už desaťročia rozdelené najmilitarizovanjšou hranicou na svete. Spojené štáty majú v Južnej Kórei rozmiestnených 28.500 vojakov. Niektorí Juhokórejci však vnímajú prítomnosť amerických vojakov ako prekážku zjednotenia Kóreí.

  Americký veľvyslanec má po útoku nožom 80 stehov na tvári

  Americký veľvyslanec v Južnej Kórei Mark Lippert absolvoval po štvrtkovom napadnutí nožom na verejnej akcii v Soule 2,5-hodinovú operáciu, po ktorej skončil s 80 stehmi na tvári. Oznámila to dnes nemocnica s tým, že diplomat je v stabilizovanom stave a zostane tri až štyri dni hospitalizovaný.

  • Christian Freeman

   Ivan, to akoze sa ideme tesit z pokusu o vrazdu cloveka? jaj, zabudol som, to bol „len“ American, tych mozno…co ste vy to za ludia, nestacim sa divit…aby sa clovek zacal pomaly hanbit, ze je Slovak, ked citam taketo prispevky…

   • A ty si Slovak máš čisto Slovensky nick a či meno. Že vraj sa hanbiť že chceli zabiť človeka. Nech sa hanbi Amik za to koľko ľudí pozabíjali za celu históriu tohto sku…teho štátu čo si hovorí USA. V Severnej Korei nie je rodina ktorej člen by nezahynul pri kobercovom bombardovaní ktoré realizovalo USA a príkrilo to OSN. Pozor nie som zástancom KLDR len sucho konštatujem kto by sa mal hanbiť. Jozef zasa tvoje dristy o odstreľovačoch. Už som to raz písal ten Ukrajinec čo sa priznal a na ktorého to chcú spichnúť by nestrelil zo strechy ani Slona. Na majdane strieľali z inkriminovaného hotela odstreľovači ktorých si najala dnešná Kyjevská moc. Môžeš tu vypisovať čo chceš.

 5. Christian Freeman

  aky si ja dam nick, je moja vec. Je niekde napisane, ze musim mat slovensky nick, pardon, prezyvku? A ako pozeram, dalsi krvilacny…no, je vas dost, ako pozeram..ale karma je svina, tak v tomto pripade nezostava len dufat, ze kazdemu sa dostane to, co druhemu praje.

  • Jaj prepáč že som použil slovíčko nick. Ja len že si sa dušoval že sa hanbíš za to že si Slovak tak som predpokladal že budeš mať viac Slovenské meno či prezývku. No v jednom máš pravdu meno nerobí či roby Slováka. S tou karmou myslíš osud . Prečo si myslíš že sme krvilačný.

 6. Vo Vietname zavrazdili americki genozlocinci tri milionny ludi…, obycajnych rolnikov, ktori s byvolom orali svoje policko osiate ryzou s velkym klobukom na hlave… Nesmirne sympaticki ludia, ktoti si ctili planetu ZEM…, aby zivizla aj dalsie tisirocia ICH POTOMKOV…!!! Potom prisiel americky tupoduchy primitiv… NEVIEM:.., ci ste videli drastickje zabery tohoto primitiva…, deti tak od troch do siedmich rokov utekaju polonahe so spalenymi zvrskami na telickach po prasnej ceste a nad niimi ten tupoduch v helikoptere s usmiatym pilotom…, ich nahana do vacsieho behu….

  • Christian Freeman

   to, ze vojna vo Vietname bola pre Ameriku zbytocna, je skoda sa bavit, bezni Americania maju z toho traumu dodnes. To nebola ich vojna, rovnako ako to nebola vojna bezneho ruskeho cloviecika kdesi na Cukotke. Problemom bola geopoliticka situacia, a takto to treba aj vnimat.
   O tupoduchoch by som pomlcal, tuna v diskusiach vidim dostatok tupoduchov, ktori – ak budu mat tu prilezitost – budu este horsi ako najhorsi banderovci ci einsatzgruppen. Bohuzial, vo vojne sa ludia stavaju zvermi, a preto budme radi, ze ju nezazivame. Nie tam tlieskat v konflikte jednej ci druhej strane.
   Ale skutocne nechapem tu anti-americku kampan…ako keby bezny American bol neviem aky krvilacny zloduch. Ja sa bez mucenia priznam, ze z historickeho hladiska mam k USA sympatie vacsie, nez k Rusku, ale som v prvom rade Slovaka a nase zaujmy ako naroda a statu su pre mna prioritou. Snad to nie je problem pochopit aj pre jedincov s mensim IQ.

 7. mister Frieeman iste máte dôvod písať tak ako píšete ale verte či neverte psí hlas do neba nejde

  • Christian Freeman

   a tym si, jojo, chcel povedat co? Ak chces diskutovat o nejakom nazore/komentari, kludne, ale naco taketo nic nehovoriace komentare?

Leave a Reply