Domov / Spoločný blok / USA prehrali prvú kybernetickú bitku

USA prehrali prvú kybernetickú bitku

Kategória správy: Ekonomika
Štát: USA
Text správy : Veľmi populárne športové streamovacie a sťahovacie stránky Rojadirecta vyhrali svoju bitku s USA viac ako jeden a pol roka potom, čo americké federálne úrady vzali názvy domén španielskej firmy, tieto orgány teraz stiahli svoju žalobu, čo znamená, že domény budú čoskoro vrátené . Neskôr bude Rojadirecta opäť k dispozícii na svojej dotCom doméne, značí ďalšiu zahanbujúcu epizódu americkej vojny o on-line porušovaní autorských práv.

Na konci januára minulého roka americké úrady odštartovali ďalšie kolo zaberania domén, tentoraz proti miestam spojeným zo športovým streamingom- športkovaním.

Jedným z najvýznamnejších cieľov v tej dobe bola Rojadirecta, jedno z najpopulárnejších miest Španielska, ktorá opisuje seba ako hlavný vysielací kanál športových indexov na nete. Stránky odkazujú na voľné prúdy z mnohých futbalových udalostí plus zápasy NBA, MLB, NFL, NPB a IPL.

Kým držitelia práv videli Rojadirecta ako nelegálny tŕň v ich nohe, španielske súdy rozhodli inak. Táto stránka je vlastnená španielskou spoločnosťou, ktorá platí dane a súd má za to, že pracujú legálne v Španielsku. Nie raz, ale dvakrát.

Avšak, to nezdržalo americkú vládu ktorá sa rozhodla o dobytie domén dotCom a dotOrg.

Po zabavení Rojadirecta pokračovalo jej fungovanie ako obvykle pod .Es a .Me doménami. Avšak, nemali v pláne vzdať sa pôvodných domén, o ktoré prišli ľahko a bránili sa na súde..

„Okamžite sme začali rozhovory s vládou prostredníctvom našich právnych zástupcov v San Franciscu a New Yorku, aby sme dosiahli návrat našich domén,“ Rojadirecta majiteľ vysvetľuje.

„Vzhľadom na to, že nebolo možné v tejto fáze obnoviť domény zmierlivo, podali sme sťažnosť proti vláde, Department of Homeland Security a pasovej a colnej správe Spojených štátov amerických.“

http://torrentfreak.com/u-s-returns-seized-domains-to-streaming-links-site-after-18-months-120830/

Dominantná sociálna téma: Všetko by bolo v poriadku ak by tieto domény, podobne ako Megaupload, vlastnili sponzori politických strán v USA.

Ľudia ktorí za tím stoja sú bez hanby a bez chrbtovej kosti. Pevne verím, že až Spojené štáty dostanú splácať miliardové odškodné, tak tieto figúry sa čestne postavia k veci a zaplatia to z vlastného vrecka.
Patria sem viceprezident Biden a jeho kamarát Todt.

Tak ako v prípade Rojadirecta je aj kauza Megaupload v podstate stratenou a USA čakajú miliardové žaloby legálnych vlastníkov autorských práv.

Perlička. Pravný systém v USA má pôvod v Rímskom Jus Gentium. Tento systém neumožňuje občanom USA trestne žalovať vládu USA, iba o navratenie škody. Čo ale neplatí pre občanov iných krajín a v iných krajinách. Chlapci budú mať veselo. Podobne ako členovia Bushovského gangu, Kissinger, Riceová, či Brzezinski v podstate nemôžu voľne opustiť USA, tak počet kriminálnikov skrývajúcich sa v USA začne narastať.

Bojkotujte spoločnosti monopolizujúce, zavádzajúce, a ničiace ľudskú civilizáciu.

Filmy, hudba, a TV vytvorené obrovskými monopolnými médiálnymi kartelmi ako Disney, Sony, Warner Brothers, Fox, Paramount, rovnako ako softvérových firiem, ako je Electronic Arts, Microsoft, Autodesk, a mnoho ďalších, patria ku konzorciu corporačno-finančných záujmov snažiacého sa križiacky riadiťa kontrolovať „duševné vlastníctvo“. Mnohé z ich nepopulárnych výtvorov, vrátane Sopa, ACTA, proste pre zdieľanie informácií, považujú za „majetok“ týchto podnikov.

Trik je v tom, že v podstate by museli zatvoriť poštu, lebo poštou je možné šíriť kadečo. Rovnako by museli stíhať výrobcov počitačov a nakoniec aj Microsoft, lebo tí umožňujú pirátsvo, aj keď ho nevykonávajú. Na tom je konanie amerických úradov založené.

Zaslal (meno/nick) Juraj Smrek
Zdroj správy http://www.globalresearch.ca/media-cartels-and-the-intellectual-property-racket/

O oliolijanko

Leave a Reply