Len vo vzdialenosti 66 kilometrov vzdušnou čiarou od Viedne mali bombardéry USA, v prípade konfliktu Východ – Západ, zrovnať so zemou atómovými zbraňami Hegyeshalom. To, že pri útoku by bolo usmrtených aj desaťtisíce Rakúšanov (aj Slovákov – pozn. prekl.), zostalo pri tomto pláne z roku 1956 nepovšimnuté. A ako ukazujú posledné zverejnené dokumenty z Národného archívu USA, malo v blízkosti rakúskych hraníc detonovať 77 atómových bômb.
Nad samotným východným Berlínom malo vybuchnúť 91 vodíkových bômb s ničivou silou 630 Hirošimských bômb, 120 nad Budapeštou, 15 nad Varšavou, 149 malo Moskvu premeniť na rozvaliny a popol. Ako dokumentujú plány „Strategic Air Command“ (Veliteľstvo strategického letectva), ktoré je možné vidieť v „National Security Archive“ (Národnom bezpečnostnom archíve) vo Washingtone, chceli ozbrojené sily USA 1956 v prípade konfliktu Východ-Západ zničiť v čo najkratšom čase Sovietsky zväz a jeho spojencov.
V dlhých zoznamoch so zadanými cieľmi pre posádky atómových bombardérov USA (interkontinentálne rakety neboli v tom čase ešte dostupné) sa nachádza mimo mien ruských veľkomiest aj Bukurešť, Varšava, ako aj Peking a metropoly v Severnej Kórei.
Zhod na Hegyeshalom bol plánovaný
Avšak aj neutrálne Rakúsko by bolo pri nukleárnom inferne masívne ohrozené: pretože ozbrojené sily USA chceli jedným úderom vyradiť všetkých 1.100 leteckých základní Východného bloku, bol plánovaný aj atómový bombový útok na Hegyeshalom, teda len sedem kilometrov od rakúskej hranice a len 66,3 km vzdialený vzdušnou čiarou od Viedne. Takisto ciele pre termonukleárne zbrane boli: maďarská Csorna (len 94 kilometrov vzdialená od Viedne), tak ako vo vtedajšom Československu i Brno (vzdialené 110 kilometrov), Pelhřimov (160 kilometrov), Vyškov (127 kilometrov) a aj Praha (252 kilometrov) – miliónové mestá mali byť so 72 atómovými zbraňami zrovnané so zemou.
Ciele nukleárnych zbraní v bezprostrednej blízkosti Viedne
Vodíkové bomby, ktoré boli vtedy k dispozícii pre „Strategic Air Command“, by pri zničení posádkových miest, skladov PHM a leteckých základní sovietov, usmrtili aj desaťtisíce ľudí v Rakúsku: podľa expertov, spôsobila by nasadenia schopná atómová zbraň s ekvivalentom 20 megaton TNT rozsiahle škody až do vzdialenosti 47 km, až do 53 km ohnivé búrky (popáleniny) a následné zostatkové žiarenie by sa šírilo na tisíce štvorcových kilometrov.
Zhodenie vodíkovej bomby na Hegyeshalom by zničilo obce Neusiedl, Parndorf, Frauenkirchen, Gols, a Alfa, Beta, Gama a neutrónové žiarenie by zamorilo rádioaktivitou okolie Viedne a východné Rakúsko. Ostatne, sovietska reakcia na bežiaci útok USA by zrejme beztak zničila celú Európu.
Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Kronen Zeitung
Akože atómový bombu zhodia na maďarskú dedinu, a spomínajú len obete v Rakúsku?? Vzhľadom na hustotu osídlenia v danej oblasti by najviac obetí malo Maďarsko, nie Rakúsko!
Je to rakúsky článok, Rakúšania ho napísali pre Rakúšanov a preto spomínajú Viedeň a Rakúšanov, to je absolútne prirodzené a správne.
Táto slabošská hystéria „zas nám (Rakúšania) chcú zle“ nepatrí na alternatívny web. Článok vám povie, aké peklo boli ochtní Američania rozpútať – a Vy idete urážať a nadávať na potencionálne obete??!!!
Komu záleží na Maďaroch ? Načo by ich inak bombardovali ? Ale vážne, je to predsa západný pohľad, tak počítajú svoje obete.
Rakúsko bolo neutrálne, ak teda neutralita niečo znamenala, neboli by to teda vyslovene západné obete. Ostatne celé Rakúsko ako napr. aj Fínsko boli plánované zóny stretu bojových akcií medzi východom a západom.
Sionistom nezáleží na nikom, inom iba na sebe. Štatistika sa vedie iba z hľadiska vyčíslenia , nie z hľadiska morálky či spravodlivosti.