Domov / Hlavná strana / Zahraničie / USA: Každé štvrté dieťa odkázané na potravinové známky

USA: Každé štvrté dieťa odkázané na potravinové známky

Každé štvrté dieťa v USA je odkázané na Food Stamps, alebo potravinové lístky. Od roku 2001 sa počet poberateľov dávok zoštvornásobil. Nárok by mal medzitým dokonca každý štvrtý občan USA.

Nové štatistiky ukazujú, že Supplemental Nutrition Assistance Program (SNAP), známy aj ako Food Stamps, alebo potravinové známky, od roku 2011 zaopatruje každé štvrté dieťa v Spojených štátoch. Skoro 27 miliónov detí je medzitým odkázaných na túto pomoc, tendencia je stúpajúca. Rodiny s deťmi sú podľa toho čoraz častejšie neschopné bez cudzej pomoci postarať samé o seba.

V uplynulých štyroch rokoch sa počet poberateľov Food Stamps zdvojnásobil, od roku 2001 dokonca zoštvornásobil. Od začiatku roku 2009 pribudlo okolo 15,5 miliónov poberateľov dávok. Každý poberateľ obdrží v priemere 133 dolárov na mesiac. Mnohé z týchto detí odkázaných na potravinové známky, pochádzajú údajne z latinskoamerických prisťahovaleckých rodín.

V obchodnom roku 2012 stál program Food Stamps amerických daňovníkov 80,4 miliárd dolárov, skoro o 3 miliardy viac ako v predchádzajúcom roku. So 47,525 miliónmi ľudí poberá už dnes každý siedmy Američan takzvané Food Stamps. Ale podľa údajov USDA by mal dokonca každý štvrtý občan USA – teda viacej ako 70 miliónov ľudí v USA – nárok na túto podporu.

Preklad: Juraj Borský, ::prop
Zdroj

USA: Jedes vierte Kind bezieht Lebensmittelmarken

O ::prop

Leave a Reply