Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Upozornenie na Janukovyčovu zradu

Upozornenie na Janukovyčovu zradu

janukovič(a Júlia na ceste k slobode!)

Tak to by sme mali . Janukovič kapituloval. Podpísal dohodu s ozbrojencami, ktorej súčasťou sú podľa BBC nasledujúce opatrenia :

• Ústava z roku 2004 bude do 48 hodín obnovená, do 10 dní bude vytvorená vláda národnej jednoty
• Ústavné reformy vyrovnávajúce právomoci prezidenta, vlády a parlamentu, budú začaté okamžite a budú dokončené do septembra
• Prezidentské voľby sa budú konať po prijatí novej ústavy a budú schválené nové volebné zákony, ale nie neskôr ako v decembri 2014 ,
• Vyšetrovanie súčasných násilností bude pod spoločným dohľadom úradov, opozície a Rady Európy
• Úrady nevyhlásia stav núdze. Úrady aj opozícia sa zdržia násilia
• Ilegálne zbrane budú odovzdané orgánom ministerstva vnútra

Čo to naozaj znamená v ľudskej reči ?
“ návrat k ústave z roku 2004 “ znamená, že prezident odovzdal kontrolu nad všetkými policajnými a bezpečnostnými silami parlamentu . Z právneho hľadiska teda odovzdal právne velenie nad poriadkovými jednotkami Berkut ozbrojencom, ktoré podľa rozkazu Janukoviča nepoužívať smrtiacu silu, boli práve týmito ozbrojencami mlátené, pálené, mučené a zabíjané. Vo svetle tejto úplnej ohavnosti môžeme  len zatlieskať múdrosti a predvídavosti guvernérov Charkova a Krymu, ktorí povolali svoje jednotky Berkut späť.
“ vláda národnej jednoty “ znamená, že ozbrojenci, ktorí budú krajinu riadiť, nebudú niesť plnú zodpovednosť za ekonomickú, politickú a sociálnu katastrofu do ktorej bude Ukrajina zatiahnutá.
“ vyšetrovanie nedávnych násilných činov “ zbaví viny všetkých ozbrojencov a teroristov. Vina sa zvalí na policajtov, ktorí sa pokúšali udržať právo, poriadok a chrániť prezidentský úrad.

Do histórie sa to zapíše ako jedna z najväčších vlastizrád v modernej dobe.

Záverom snáď len toľko, že skutoční vodcovia ozbrojencov, takzvaný „Pravý blok “ dohodu odmietli. Súčasne potvrdili, že budú pokračovať v boji až do úplnej zmeny režimu .

Tento posledný vývoj naozaj obracia stránku . Experiment Ukrajina ako unitárny štát jasne zlyhal a po občianskej vojne je nasledujúci rozpad krajiny na dve alebo viac častí neodvratný. Kyjev padol a nový “ východný front “ sa teraz presunul približne o 400 km ďalej na východ. V dohľade je dlhý konflikt.

PS: Práve som sa dozvedel, že ozbrojencami ovládaný parlament odhlasoval oslobodenie Timošenkovej. Dobre! Dúfam však že jej celu dajú Janukovičovi, pretože si ju zaslúži oveľa viac než by si ju kedy zaslúžila ona.

Preklad: HJG, www.protiprudu.com
Zdroj: The Vineyard of the Saker

O oliolijanko

12 komentárov

 1. Proč ten zájem Ruska a EU o situaci na Ukrajině? Protože přes ní putuje do Evropy velké množství plynu
  http://proinvestory.cz/ukrajina-o-co-tam-jde

  Rusko se do toho “opře” poté, co skončí Olympijské hry.

  • Ani tak nejde o plyn…. samozrejme aj ten. Ale skôr si myslím, že obidve strany veľmi dobre vedia, že sa schyľuje k veľkému bordelu a chcú si vytvoriť nárazníkovú zónu. Brusel/Berlín už dávno vie, že Slovensko nieje bohvie aký nárazník, tak potrebuje niečo väčšie. A okrem toho, kde si dnes na nejakej bulvárnej stránke som čítal, že pán Čarnogurský povedal ak sa Ukrajina rozdelí, tak nebude už pre západ zaujímavá. No veď to je jasné, EÚ/NATO alebo niekto potrebuje mať podpalcom Sevastopoľ. V prípade svetového humbuku to bude veľmi dôležité miesto jak pre rusov, tak pre eú.

   • Presne. Tu nejde o plyn, ani o EU a ani o slobodu Ukrajiny. Sú v tom geopolitické ciele USA. Dalo by sa povedať, že ukrajinská revolúcia je iba odplatou za Sýriu. Európska únia, Janukovič, Timošenková, sloboda a demokracia, sú všetko iba zásterka. Skutočným cieľom je ukrajinsko-ruský konflikt, ktorý by mal prerasť, až do vojny. USA by v tomto prípade využili nenávisť banderovcov k Rusom, a platených revolucionárov z Pravého sektora, ktorí majú za úlohu vyburcovať davy ľudí štvavou propagandou zameranou proti ruským obyvateľom. Vyhlásenia novej vlády o nedelitelnosti Ukrajiny a protiruské zákony, jasne dokazujú, že cieľom je vtiahnuť Rusko do vojny, či chce, alebo nechce. Jednoducho nemajú na výber.
    USA by nevynakladali 5,000,000,000 dolarov a toľko úsilia na revolúciu v rozkradnutej krajine, ak by s ňou nemali určité plány. EU ich potrebuje ako otrokov, USA ako pešiakov a Rusko súrne potrebuje upokojiť situáciu na Ukrajine.
    Podľa Klausa európski politici ignorujú realitu a nie sú ochotní niesť dôsledky krízy, ktorú pomohli vyvolať. EU im nepomôže. To je fakt.
    Amerika z Izraelom vidí v ukrajinsko-ruskej vojne šancu, ako zničiť Sýriu a vyriešiť raz a navždy otázku Iránu. Zároveň sa tým Rusko oslabí a USA (americkí Židia) sa ešte viac priblíži k svojmu snu, vytvoriť monopolárný svet pod ich kontrolou, čiže globálnú vládu, kde budú rozhodovať o živote a smrti všetkých gojim.

    http://www.youtube.com/watch?v=861DJLR4Cek#t=26

 2. To je dobré, tak nakoniec zradkyňa Timošenkova je hrdinka a západ je spokojný;má čo chcel. Ukrajina je rozvrátená a všade vládne chaos. A čo Ukrajinci? Chazarská vláda pod vedením Janukoviča je preč a nová dočasná vláda rovnako pod kontrolou chazarského etnika rozhoduje za všetkých Ukrajincov – rozhoduje o ich bytí a nebytí. Dosť pochybujem, že práve o toto išlo Ukrajincom. Prejsť z blata do kaluže nie je zrovna extra výhodné pre zbedačení ľud. Nakoniec rovnaký scenár ako v Sýrii. Židokracia si s nami robí,čo chce…

  Bývala vláda
  http://nwoo.org/storage/201402211806_ukrajinska-vlada.jpg

  • Myslím, že ulica veľmi rýchlo ukáže Timošenkovej, kde je jej miesto. Rovnako ako Kličkovi. Očakávam, že Timošenková sa bude snažiť urýchlene zmiznúť z Ukrajiny. Od Pravého sektora ju nič dobrého nečaká. Bol by som prekvapený, ak by to bolo inak.

   • nePravý sektor ju môže tak vieš čo… Nepatrí sa to nahlas vyslovovať. Tak čo súdruzi, ako sa vedie Vašemu očisťovaciemu hnutiu od rôznych oligarchov v huráUkrajine? Svobodnaja, nazavisimaja huraUkrajina, nastúpila na svoju púť pravdy, lásky a svetlých zajtrajškov tak ako som to už bol prv hovoril. A to že všetko ostatné súsú síce veľmi pekné a nanajvýš prijateľné, ale stále len plané mätúce manipulácie s verejnou mienkou. nePravý sektor by mal od nás teraz vziať k sebe všetkých rómov, postavíť múr na západnej hranici, na hranici s russky hovoriacim obyvateľstvom ďalší, a boli by nezávislí ako sever Kórei obohnaný podobným plotom. Banderovci bratajúci sa s rómami v západnej huráUkrajine to by bola vskutku nádherná idilka. Čo rómov, albáncov z juhoSrbskej provincii Kosovo, to je ešte lepší materiál. A oni nadľudia sa tam zatiaľ trápia s nejakými „protivnými moskalmi“.

 3. „Národná revolúcia pokračuje. Skončí až s úplným odvolaním režimu vnútornej okupácie a jeho nahradením ukrajinským národným štátom zastúpený systémom národnej demokracie“, dospel k záveru vodca Pravého sektoru Dmitrij Jaroš.

 4. Teraz.sk – „americký minister financií Jack Lew zdôraznil, že Spojené štáty v spolupráci s ďalšími krajinami vrátane Ruska sú pripravené pomáhať Ukrajine pri implementácii reforiem v záujme obnovenia ekonomickej stability a žiadajú návrat na cestu vedúcu k demokracii a raste“

  No nech sa teraz niekto opýta diskutéra s nickom Ugoloo, prečo sa v jeho komentároch vyskytuje často slovo psychopati….

 5. Vymenili oligarchov za Janukovičom za oligarchov z EÚ za Tymošenkovou:
  http://www.mordechajkapusta.com/2014/02/co-to-je-oligarchia.html

  • Mordechaj, tvoj článok na ktorý odkazuješ, viď: http://www.mordechajkapusta.com/2014/02/co-to-je-oligarchia.html
   je fascinujúci. Klinec trafený presne po hlavičke !!!

   Čo je pre mňa najsmutnejšie, je skutočnosť, že “ Alle Menschen werden NIE Brüder“
   (Všetci ľudia nebudú NIKDY bratia)!

   A vieš prečo ?

   Pretože sme rôzne hominidné druhy, ktoré sú jednoducho antagonistické.

   Keď už si začal s nemčinou, tak pokračujeme, antagonista znamená:

   Gegenspieler, Gegner, Widersacher. V slovenskom preklade: Protihráč,protivník,odporca.

   Homo Sapiens versus Neandertálec, ktorého neurobiológovia označujú za PSYCHOPATA.

   Psychopat má v pre – a orbitofrontálnej časti cortexu menej mozgovej hmoty než Sapiens
   a
   preto je iný. Ako iný, hovorí napr. neurobiológ MUDr. Koukolík CSc.
   Viď:
   http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm

   Neadertálec-PSYCHOPAT nemá svedomie, klame, kradne podvádza, vraždí.

   Homo Sapiens, ušľachtilejší hominidný druh, TVORÍ, je čestný, pracovitý, túži po harmónii, súlade,
   cíti empatiu, má svedomie a súcit, atď….

   Povedz, ako môžu byť takéto dva antagonistické druhy bratia ????

   Pozri sa retrospektívne do dejín.

   Pozri ako psychopatické tatarsko-turecko-mongolské kmene 300 rokov napádali národy stredoeuropskej civilizačnej kultúry.
   Aj Slovensko, ktoré bolo vtedy súčasťou Rakúsko-Uhorskej monarchie.

   A žiadne bratanie nepomohlo. Čo pomohlo ?

   Taká po papuli, resp.po kotrbách, až sa z toho viac tá zberba, tá primitívna háveď nespamätala !!!!
   (Bitka pri Viedni v r.1683)
   Odvtedy sú Turci radi, ak im Nemci nechajú pucovať hajzle, Tatári a Mongoli nie sú ani na to :-))

   A tak to raz bude určite znovu.

   PSYCHOPATI- Nenadertálci, ktorí ovládli svet, raz dostanú takú po gebuliach, že už ani na pucovanie hajzlov nebudú použiteľní !!!!

Pridaj komentár