Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Úpadok národa

Úpadok národa

marec_17Aby ste zničili národ, musíte najprv pretrhať jeho korene.

Alexander Solženicyn

Pretrhať korene národa nie je jednoduchá a už vôbec nie rýchla vec. Ako to teda vykonať? Odpoveď je jasná: zničte jeho pamäť. Zničte záznamy o minulosti národa, ponechajte ho v nevedomosti o tom, kto boli jeho predkovia a čo robili. A potom môžete zaplniť uvoľnené miesto v duši národa novými dejinami. Zneuctite alebo zahanbite národných hrdinov, rozvráťte hodnoty, na ktorých stál národ po stáročia a umožňoval mu prežitie, urobte z bieleho čierne a demoralizujete tak celý národ.

Kultúrni marxisti to pochopili. Ich kritická teória bola prototypom politiky prostredníctvom zničenia osoby. To isté, čo robí kritická teória národným hrdinom, robí aj celému národu – keď opakovane útočí na jeho minulosť. V mravnej rovine sa to rovná zneucteniu tiel našich predkov a znesveteniu ich hrobov. Rozhodli sa ísť cestou rozvratu všetkého, čo národ robí národom.

Tento marxistický sekularizmus nie je žiadnou nepodstatnou vierou.

V politike je táto nová viera globalistická a skeptická voči vlastenectvu, pretože nadmerná láska k vlasti príliš často vedie k podozrievaniu susedov a teda k vojne. Dejiny národných štátov sú dejinami vojen a nová viera zamýšľa s národnými štátmi skoncovať. Jedným zo spôsobov, ako to dosiahnuť, je aj prehlbovanie pocitov viny, mravného odzbrojenia a ochromenia Slovenska (ale nielen jeho) a vymáhanie nekonečných ospravedlnení a odškodnení, dokiaľ nebude bohatstvo Slovenska prevedené na jeho žalobcov. Ide o mravné vydieračstvo impozantných rozmerov, akému nie je v dejinách rovno. Pokiaľ Slovensko dovolí svojim nepriateľom vyhrať, zaslúži si byť olúpené o svoje dedičstvo.

Každý, kto chce niečo iného, ako chcú títo neomarxistickí kultúrni revolucionári, je označovaný za extrémistu, bigotného fundamentalistu, ba dokonca za nacistu či fašistu, ktorého jediným cieľom je likvidácia každého s iným názorom. Slovenská pospolitosť – ktorá sa snaží prebúdzať národné povedomie hlavne u mladých, je označovaná pomaly ako moderné Einsatzgruppen. Matica slovenská je podľa nich synonymom zbytočnosti a parazitovania. Idei vlastenectva sú dnes považované za nemorálne a odporné.

V skutočnosti sú to práve revolučné myšlienky bratstva, rovnosti a slobody, ktoré sú ideologické, utopické, absurdné a pre národ absolútne zničujúce. Pokiaľ si uvedomíme, že všetci ľudia sú v skutočnosti obdarení rozdielnymi vlohami, nadaním a ctnosťami, jediný spôsob ako dosiahnuť rovnosti je tyrania.

Láska dieťaťa k matke vzniká prirodzene, ale láske k vlasti sa musíme učiť. Iba učením sa dieťa dozvie, ku ktorému ľudu a národu patrí. Toto všetko sa mohlo naučiť dieťa v škole. Dnes sa však školy stali prvou frontovou líniou v boji proti vlastenectvu a za presadzovanie myšlienok kultúrneho marxizmu. Kríže zo stien sú strhávané, veľké postavy národa sú dehonestované, na výuku dejín Slovenska stačia štyri vyučovacie hodiny.

Ako môžeme potom očakávať, že vyrastie generácia mladých, ktorá bude milovať svoju rodnú zem a bude sa identifikovať so slovenským národom? Vyrastá nám národ otrokov, ktorý sa dokáže identifikovať iba s vlastným prospechom, blahobytom a pohodlím. To je dnes jedinou vecou, v ktorú každý verí. Etika obetovania sa pre rodinu či národ – jedny zo základných ideí ľudskej spoločnosti – sa stala historickou záležitosťou.

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

O Andrij Stryj

andrij.stryj@protiprudu.org

15 komentárov

 1. Vysoky_Japonec

  Chcel som napísať viac, ale vlastne nie je prečo. Jalový článok.

 2. Absolútne realitu pravdivo vystihujúci článok,
  ibaže………
  takto, ako Slováci, sú na tom všetky národy stredoeuropskej civilizačnej kultúry,
  ako aj európske Rusko.

  Chudáci Nemci, na ktorých bola našitá búda,
  pretože,
  ako vieme z histórie, tí nikdy do WW II. ísť nechceli,
  ale boli do nej vtiahnutí.
  Táto
  stránka o tom hovorila, http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1548-hitlera-najali-k-rozpoutani-ww-2-iluminatsti-bankeri
  ale,
  už neexistuje, pretože to boli zjavne nevyvrátiteľné faktá,
  takže
  sa na tom linku objaví jedine: „STRÁNKA NEBYLA NALEZENA!“

  No a preto chudáci podvedení Nemci sú na tom najhoršie.
  70 rokov platia do bezodného suda a o vlastenectve,
  nedajbože sa čo len zmieniť. Ešte to by tak chýbalo, hneď by bolo po výnosnom
  kšefte !
  ___________________________________________________________

  Ale, to všetko všetci vieme, otázka je AKO NA TO, aby sa tento neútešný
  status quo dal zmeniť.
  _____________________________________________________________

  Konštatovať samozrejmosti nie je ťažké, ale riešenie, kde sú racionálne návrhy riešenia ?

  Hovorím RACIONÁLNE, teda také, ktoré prinesú želaný výsledok,
  bez toho,
  aby sa niekomu ubližovalo. Riešenia nie PROTI niekomu, ale ZA niečo !!!

  Vie niekto také niečo navrhnúť ?

 3. veľmi výstižný článok

 4. Vadí mi na článku vina ľavice.
  Predsa všetko protinárodné vlastizradné ťaženie začala pravica, keď v r 1998 vyhádzala všetkých národne cítiacich redaktorov z masmédií.
  Z tejto zrady sa Slovensko nikdy nespamätá.
  Tak ako Bratislava sa nikdy nespamätá z vysťahovania 500 rodín Slovenskej inteligencie v 50 tích rokoch a ich nahradením Čechmi a Maďarmi.
  Za 15 rokov protislovenského ťaženia dokázali dokonale otráviť atmosféru.
  Hlavnou vlajkovou loďou tejto špinavosti je denník SME!
  Odnárodňovanie bude pokračovať,kým sračkometač Sme bude fungovať!

 5. Úplne zarazajuce je akym sposobom sa chovaju poslanci v narodnej rade pri odvolavani p.Zvoleneskej-
  za 1-zaznam sa vysiela zasadne v noci ked obycajny clovek spí a nemoze pocuvat tie invektivy p brocku ci Uhliarika -nestastne je uz odvolavat sa na moralku ci moralne pravo p. uhliarika ak by to tak bolo ze to ma v krvi ostal by verny svojmu povolaniu-
  za 2-je smutne pocuvat kto kolko presustroval ludskej krvi na svoje vlastne obohatenie-ci za peniaze danovych poplatnikov predat si cest ako byv.m. zajac a ist zit do Karibiku na jeden rok-preco tam nezostal ale vratil sa do parlamentu?
  Nestastim pre slovensko su vsetci hrabivy poslanci ktorí nemaju ani zakladnu moralnu zabranu v sebe a nerobia pre narod nic-Pohrobkovia byv. ci sucasnych stranikov v cele stb kradnu a nemaju ani trestny postih-toto ale skutocne primomina zapadny styl politiky bez moralky ci mravnosti-nezaujima sa ako peniaze ziskas len zaplat dane –
  je x veci na slovensku ktore by mali podliehat hospodarskej kriminalite –
  chudak zoberie uplatok 500eur a je stihany ministri a vlada tiez poslanci predali a rozkradli za svoj vlastny prospech cely stat!!

 6. Aby ste zničili národ, musíte najprv pretrhať jeho korene.
  Alexander Solženic

  Je to realita skoda ze solzenicin prisiel na to alebo to zverejnil az pred smrtou –
  v clanku je skryta velka pravda ziskana rokmi pod nadvaldou madarov –

Leave a Reply