Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ukrajina: Židovský šéf vlády v Kyjeve

Ukrajina: Židovský šéf vlády v Kyjeve

groismanPo odstúpení vládneho kabinetu preberá komisionálne vládne záležitosti bývalý minister stavebníctva Vladimir Groisman.

25.07.2014 / dpa – Po odstúpení kabinetu predsedu vlády Arsenija Jaceňuka na Ukrajine bol vo štvrtok menovaný za komisionálneho šéfa vlády doterajší minister stavebníctva Vladimir Groisman (36). Informovala o tom ruská spravodajská agentúra RIA Novosti. Groisman, ktorý je sám židom, by mal vykonávať úrad až do nových volieb, ktoré by mali byť uskutočnené údajne 26.októbra.

Tento vyštudovaný právnik platí za dôverníka prezidenta Petra Porošenka. Od konca februára patril do vlády Arsenija Jaceňuka ako minister a vicepremiér. Predtým bol starostom juhozápado-ukrajinského mesta Vinnica. Je ženatý a má tri deti.

Ako úradujúci šéf vlády nahradzuje teraz Groisman svojho predchodcu Jaceňuka aj ako vedúceho Štátneho výboru, ktorý vyšetruje pád malajzijského civilného lietadla na východe Ukrajiny.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Jüdische Allgemeine

O ::prop

8 komentárov

  1. Zidia v pásme Gazy bombarduju civilistov, použili zakázané zbrane s bielym fosforom a kazetove bomby, zomierajú zeny, deti, starci. To iste sa deje teraz na Ukrajine- „vláda“ bojuje proti svojim občanom – Ukrajincom z JV Ukrajiny. Ked Zidia dosiahnu svetovladu, ako sa budu chovať k tzv. Gojom ??

  2. maršal Žukov

    židia dosiahnu svetovládu len vtedy, ak budú gójovia naďalej takí sprostí, leniví a slepí.

  3. Ale vsak kus furt ! Co mate stale s tymi zidmi ? Ved co maju chudaci robit ked su taki sikovni a schopni ?! … a este k tomu inteligentni a vzdelani ! Vy im dozaista zavidite !

  4. neviem ako Vy ,ale mna uz z tych zidov naozaj boli hlava vsade sa len o nich pise rozobera,studuje ,nadava,kritizuje.Cely zivot sa s nimi zaoberame,a pritom vacsina z nas ani nepozna vlastnu slovansku historiu.kto sme a kam kracame.

Leave a Reply