Domov / Hlavná strana / Komentáre / Ukrajina, Rusko a židovský faktor

Ukrajina, Rusko a židovský faktor

putin_lazarPoznámka autora: Nasledujúci text začal ako môj komentár pod článkom Kevina Stroma o Rusku a Ukrajine, ktorý sa neskôr zmenil na esej. Ale len zopár ľudí videlo tento komentár, tak som sa rozhodol pre jeho samostatné uverejnenie na stránke.

Napriek tomu, že Rusko tvrdí, že na Ukrajine bojuje proti anti-semitizmu, pro-ruskí propagandisti dychtia po obracaní anti-semitov na ich stranu tým, že poukazujú na veľké množstvo Židov pôsobiacich v ukrajinskej dočasnej vláde, následne i v zvolenej vláde a vonkajších stranách, ktoré sa podieľali na utváraní ukrajinskej revolúcie.

Napríklad Vladimir Groysman je podpredsedom vlády a Igor Kolomojskij je guvernérom Dnepropetrovského regiónu. Obaja majú židovský pôvod. Bohužiaľ, medzi mnohými antisemitmi je veľké množstvo príležitostnej nečestnosti, ktorá vedie k mnohým falošným obvineniam. Napríklad premiér Arsenij Jaceňuk, prezident Petro Porošenko a starosta Kyjeva Vitalij Kličko boli označení za Židov, ale dodnes nebol ponúknutý žiaden dôkaz, ktorý by potvrdil tieto tvrdenia. (Ak je Kličko Žid, tak je skôr zvláštne, že pomenoval jedného zo svojich synov po Maxovi Schmelingovi). Americká židovská neokonka Victoria Nuland – ktorú anti-semiti často nazývajú jej pôvodným rodinným menom Nudelman – asi preto, že im to znie viac „židovsky“- bola už dlhšie na scéne a rozhodne neprispela k ničomu dobrému počas majdanských protestov.

Ale čo to všetko znamená? Majdanská revolúcia bola uskutočnená širokou koalíciou skupín vrátane ukrajinských nacionalistov a následná vláda reflektuje odlišné časti tejto koalície. Napriek tomu pro-ruská/anti-ukrajinská propaganda hodnotí zapojenie Židov ako odhaľujúcu podstatu ukrajinského režimu. Označujú vládu za „židovskú“ a nehanebne ohovárajú ukrajinských bielych nacionalistov tým, že ich označujú za židovské bábky, nastrčené figúrky a kolaborantov.

Ale účasť Židov v Putinovom režime je označovaná za náhodnú a zanedbateľnú. Kevin Alfred Strom nás uisťuje, že sú iba „domácimi maznáčikmi“ bez stopy po skutočnej sile. Samozrejme, že je ťažké posúdiť takéto tvrdenia, keďže Strom nikoho konkrétneho nemenuje. Obzrel som sa po anglických, francúzskych a nemeckých zdrojoch a zistil som, že je celkom ťažké zistiť etnicitu mnohých Putinových ministrov, čo je už samo o sebe podozrivé. Ale dvaja z nich sú explicitne identifikovaní ako Židia – dokonca samotnou Wikipédiou. Ide o Igora Levitina (minister dopravy v rokoch 2004-2012) a Michaila Fradkova (riaditeľ zahraničnej spravodajskej služby). Riaditeľstvo zahraničnej spravodajskej služby rozhodne nie je pozíciou „bez stopy po skutočnej sile“. Môžete sa staviť, že ak by Ukrajina mala židovského riaditeľa zahraničnej spravodajskej služby, tak by sa na to poukazovalo donekonečna.

Prečo je tu tento dvojitý štandard? Ak sú Židia na oboch stranách rusko-ukrajinského konfliktu, prečo je potom prítomnosť Židov v ukrajinskej vláde dôkazom toho, že je „židovská“, zatiaľ čo prítomnosť Židov v ruskej vláde očividne vôbec nič neznamená (v skutočnosti minimálne podkopáva falošný príbeh o tom, že Rusko je „uvedomelé v židovskej otázke“ a pracuje na porážke medzinárodného židovstva)?

V skutočnosti si prekrúcanie spočívajúce v označovaní ukrajinskej vlády za „židovskú“ kladie za cieľ zakryť pravú podstatu ukrajinskej situácie, a síce, že Ukrajina má parlamentný systém s množstvom odlišných strán, kde spoločné ciele môžu viesť i nepriateľov k tomu, aby vytvorili inak nepravdepodobné koalície. Najdôležitejšie je však to, že ide o snahu zakryť fakt, že ukrajinská revolúcia nie je v žiadnom prípade u konca. Situácia na Ukrajine je premenlivá a neustále sa vyvíja. Je príliš skoro na to tvrdiť, že Ukrajina bude vtiahnutá do NATO a EU, že stratí svoju nezávislosť na úkor Západu a bude zaplavená nebielymi imigrantmi a žiadateľmi o azyl, atď. Určite nie, ak ukrajinskí nacionalisti budú môcť k tomu niečo povedať.

Bohužiaľ, prebiehajúca ukrajinská intervencia posunula Ukrajinu bližšie k Západu, zapríčinila, že viaceré strany zabudli na svoje odlišnosti a vytvorili jednotný front a neprimerane absorbovali energiu nacionalistov. Ale keď povstanie na východe skončí, tak nacionalistický boj za nezávislú ukrajinskú tretiu cestu bude pokračovať. Do tej doby je však intelektuálne nepoctivé predstierať, že už poznáme výsledok.

Ale poďme za účelom argumentácia dať za pravdu tým, ktorí tvrdia, že nacionalisti prehrajú a Ukrajina bude pohltená Západom. Je to naozaj pozíciou Stroma a ďalších ruských apologétov, že Sloboda a Pravý sektor sa nikdy nemali o nič pokúšať? Putinovskí apologéti tvrdia, že úsilie o národné sebaurčenie Ukrajiny je márne, že Ukrajina je predurčená k tomu byť buď ruským, alebo americkým satelitom. Moja otázka je: Myslíte si, že nacionalizmus je márnym úsilím vo všetkých prípadoch? Je márnym vo Francúzsku? Je márnym v Nemecku? Vo Švédsku? Myslíte si, že je zbytočné, aby sa Američania pokúšali o vytvorenie alternatívy k súčasnej hegemónii demokratov a republikánov?

Čo za bieleho nacionalistu by veril, že biely nacionalizmus je všade márnym pokusom? Takýto ľudia očividne nie sú v pozícii niekoho viesť a mali by ustúpiť. Alebo zdá sa, že minimálne veria, že ruský nacionalizmus nie je márny. Potom by sa jednoducho mali stať obhajcami Ruska na plný úväzok. Bohužiaľ, niektoré weby sú už unášané týmto smerom.

Alebo títo bieli nacionalisti iba veria, že naša vec je márna iba na Ukrajine? Ak áno, tak prečo? Odpoveď je zrejmá: pretože sú zapojení do špeciálnej obhajoby Ruska. (Pravdepodobne by rovnaké veci rozprávali i o Bielorusku, ak by sa Bielorusi odhodlali vystúpiť z moskovského tieňa).

Takže obe možnosti sa skutočne redukujú na hanebné podlizovanie ruskému malichernému imperializmu pod bludným dojmom, že ide o boj za všetkých bielych proti Amerike a medzinárodnému židovstvu.

Poznámka prekladateľa: Ide o starší Johnsonov článok z dňa 5.9.2014.

autor: Greg Johnson
zdroj: Counter Currents Publishing
preklad: Aman, protiprudu.org

O Roland Edvardsen

63 komentárov

 1. Zbytočne sa snažíte, užitoční idioti

  • Nevadí, ale aspoň sme ich vytiahli na svetlo.
   Ale tá discilína!. Očividne šefredaktor Osmóza Ukrajinovič prikázal, tak všetci súdruzi píšu:-)

   • Presne tak! V pondelkovom rozkaze vyšlo: „Bratia v Kristu. Boľševické zlo sa blíži z Východu. Nemôžeme nechať zamoriť Európu týmto výmyslom Satana. Že boľševizmus dostal sa ku svojim obetiam a s toľkou trýzňou ich v miliónoch mučil, možné bolo len preto, že si národy a ľudia neuvedomili zavčasu nebezpečenstvo svojvôle, ktorá pod pláštikom voľnosti, slobody a všetkého dovoleného diabolsky zosnovala svoje vražedné dielo, pretože práve neznabožstvo, uchýlenie sa od prísnosti zákonov božích zatemnilo zrak vedúcich, ktorí v nadutosti a v preceňovaní pudu znehodnotili človeka ako stvorenie božie. Preto hor sa, vysvetlite pomýleným, umlčte klamárov, bite boľševikov! Bratia! Na stráž!“

   • Aman Againsttime

    Norman, očividne bude i autor článku podľa teba súdruh úkolovaný sionistami, že? To, že patrí k najradikálnejším nacionalistickým mysliteľom s kritickým postojom k židovstvu je samozrejme zanedbateľné, keďže pri tejto téme nemá ten „správne alternatívny, protiprúdový pohľad“ typického slovenského „nacionalistu“? Nerobím si samozrejme ilúzie o tom, že ty a tebe podobní budú akceptovať prozaickejšie vysvetlenie, ale vec sa má tak, že som sa po zhliadnutí propáckej diskusie k najnovším článkom o ukrajinskej kríze jednoducho rozhodol dokončiť preklad tohto kratšieho článku, ktorý som začal prekladať už v septembri. Johnson patrí k mojim obľúbeným autorom (z časti i pre jeho originálne a nekonvenčné pohľady) a na prope boli prezentované jeho názory na rozmanité témy (kresťanstvo, moslimovia, homosexualita, environmentalizmus, liberalizmus, Hitler, atď.). Takže prečo neukázať, čo si tiež myslí o Ukrajinskej kríze? Navyše táto téma je stále veľmi populárna, čo ukazujú i príspevky diskutujúcich – nielen na prope. Čiže som chcel o.i. uspokojiť dopyt.
    S článkom samozrejme nemusíš súhlasiť, ale bolo by fajn prezentovať sa i nejakými skutočnými protiargumentmi, nie iba lacným osočovaním.

    • O čom to trepeš, Aman?
     Ja som ti nič nehovoril, len som sa so Žukovom zasmial vašej horúčkovej aktivite, do ktorej ste zapadli v posledných dňoch. Prečo by som tebe niečo vyčítal, keď iba prekladáš a nemáš svoj názor, nie?.
     Ale k textu som reagoval normálne a slušne už ráno, ale ako vidíš, zmizol.
     Čo dodať? Buď diskusiu chcete, alebo nechcete, to je váš problém.

     • Aman Againsttime

      Odpovedal som ti na FB a moju odpoveď ti hodím i sem: Samozrejme, že názor mám. Výber textov je vždy iba na mne. Nebol som nikdy nikým úkolovaný. To či bude môj text uverejnený je len na redakcii propu. Ja som nikdy na nikoho netlačil, aby moje preklady zverejnil a ani nebudem. Každopádne niekedy preložím i texty, s ktorými sa nestotožňujem na 100% (preložím ich preto, že majú potenciál podnietiť zaujímavú diskusiu). Pokiaľ ide o tento text, tak s ním v značnej miere súhlasím.

     • Každý, kto s Normanom nesúhlasí je systémom platený provokatér – jasné, né. Pupuško – ty si diskusiu predstavuješ ako monológ. Samozrejme svoj. Máš čo kecať. Ja som proti systému bojoval, keď ty si ešte sral do plienok, tak si to radšej nechaj.

     • Ty vole, Osmóza, znieš presne ako jeden potetovaný nešťastník na facebooku 🙂 Lepšie ťa teraz dokážem zaradiť do sociálnej triedy (aby ti zas nepreskočilo v hlavičke, nehovorím, že si to ty, ale znieš presne rovnako, čo je pre teba dosť smutné:)

      Kde píšem o platených provokatéroch? Pupuško – s niekým si ma pletieš? S akým systémom si ty bojoval? 🙂

      Ste proste blbci, ktorí nevidia, ktorí popierajú ako nos medzi očami, že Ukrajina je pod komandom Bruselu a Washingtonu a že ten chce preválcovať všetko, čo mu stojí v ceste.
      Tu nepomôžu žiadne kultúrne bláboly o tom, že rusi nie sú rusi a podobné výkvety mykológa – tu je jasne daný front a iba slepý alebo špinavý hajzel nevidí.
      Ale ja sa o tom nemienim baviť, s tebou a Jozefom a podobnými primitívmi už vôbec nie. Určite vás nemienim presviedčať – len som to chcel vyjasniť, aké sú postoje Propu v tejto veci, a mierne čierne sa smejem, že ste doteraz tak zbabelo držali huby. Vy ste takí posranci, ešte aj v tomto. Veď sa doboha toho Azova zastante otvorene, povedzte na rovinu, že ste za upalovanie Rusov ako v Odesse.

      Dnes vám zabili kamaráta Nemcova. Mali by ste uverejnit nekrológ o tom, aký je Putin zlý vrah :-))

     • Ty vole, Osmóza, znieš presne ako jeden potetovaný nešťastník na facebooku 🙂 Lepšie ťa teraz dokážem zaradiť do sociálnej triedy (aby ti zas nepreskočilo v hlavičke, nehovorím, že si to ty, ale znieš presne rovnako, čo je pre teba dosť smutné:)

      Kde píšem o platených provokatéroch? Pupuško – s niekým si ma pletieš? S akým systémom si ty bojoval? 🙂

      Ste proste blbečkovia, ktorí nevidia, ktorí popierajú ako nos medzi očami, že Ukrajina je pod komandom Bruselu a Washingtonu a že ten chce preválcovať všetko, čo mu stojí v ceste.
      Tu nepomôžu žiadne kultúrne bláboly o tom, že rusi nie sú rusi a podobné výkvety mykológa – tu je jasne daný front a iba slepý alebo špinavý hajsel to nevidí.
      Ale ja sa o tom nemienim baviť, s tebou a Jozefom a podobnými primitívmi už vôbec nie. Určite vás nemienim presviedčať – len som to chcel vyjasniť, aké sú postoje Propu v tejto veci, a mierne čierne sa smejem, že ste doteraz tak zbabelo držali huby. Vy ste takí posranci, ešte aj v tomto. Veď sa doboha toho Azova zastante otvorene, povedzte na rovinu, že ste za upalovanie Rusov ako v Odesse.

      Dnes vám zabili kamaráta Nemcova. Mali by ste uverejnit nekrológ o tom, aký je Putin zlý vrah :-))

    • Vladimír Vladimirovič je známy svojím pozitívnym vzťahom k židom v Rusku platí zákon o popieraní holokaustu, a teda neviem či Putin bojuje proti medzinárodnému židovstvu, keďže časť jeho oligarchov sú židia samozrejme poslušní Putinovi.
     V jednom článku bolo písané, že ak by Putin nemal ten správny pôvod tak by sa nikdy do funkcie prezidenta a šéfa tajnej služby nedostal. V mladosti sa o neho starala židovská rodina ako sám hovoril rodičia pracovali dlho v továrni tak sa o mňa starala židovská rodina, ktorá ma brala ako svojho čiže jeho vzťah k židom bol v mladosti veľmi pozitívne formovaný voči židom. Takisto mi príde čudná politika Ruska voči teroristickému štátu Izrael na jednej strane bojuje na strane Sýrie proti islamskému štátu, na strane ktorého bojovali aj židovský poručíci a generáli a na strane druhej sa na bilaterálnej úrovni stretáva s teroristom Netanjahuom, ktorý by najradšej zrovnal zo zemou ako Sýriu tak aj Irán, ktoré sa netaja svojou nenávisťou k Izraelu ako konieckoncov aj všetky ostatné arabské štáty.
     Vladimír Putin nieje záchranca Ruska, ale to nieje ani Navaľnij.

 2. Масоны с Востока
  O ruských zednářích se toho tolik nepíše, ale jsou stejně tak jako v jiných zemích umístěni ve vrcholné politice. Pokud nepatříte k členům Svobodných zednářů, nemáte reálnou šanci na rychlou kariéru, bez ohledu na talent. Jak v minulosti tak i dnes odvádějí „skvělou práci“ a ovlivňují životy miliónům lidí, kteří pravidelně ve volbách dávají hlas právě jim, svým oblíbencům, aniž znají jejich pravou tvář. Strany a jejich programové vize, které nikdy neplní, jsou jen „divadelní představení“, kterým tak nadšeně tleskají jejich příznivci. Patříte také k nim?
  V roce 1984, rok před tím než Gorbačov nastoupil do úřadu, tak navštívil dvě zednářská sídla v Londýně a Paříži. Následné události naznačují, že právě po této cestě byl „uveden“ do francouzské zednářské lóže. Příští rok, v roce 1985, byl Gorbačov již v čele Sovětského svazu. Hlavní pařížský deník, Le Figaro, informoval o intenzivním zájmu Gorbačova vstoupit mezi zednáře.V roce 1989 přišly zprávy z Francie, že Gorbačov se chystá znovu otevřít zednářské lóže uvnitř Sovětského svazu a v jeho satelitech. Podle Floshpoint (září 1990), měsíční zpravodaj vydávaný známým Texe Marrsem, popisuje nejnovější vývoj ve spiknutí: „Obě nejvyšší zednářské organizace Francie, Grand Orient a Grand Lodge, nyní společně pracují na vysokém prioritním projektu „.

  Mírový zánik Sovětského svazu v prosinci 1991 může být připsán na konto těchto aktivit. Možná nikdy nebudeme vědět, k jakým intrikám došlo ohledně svržení komunismu. Když 25. prosince 1991 Gorbačov dobrovolně odstupoval od moci, řekl: „Nyní jsem přerušil činnost na postu prezidenta Svazu sovětských socialistických republik. Nyní jsme a žijeme v Novém světě!“

  Při vystoupení v izraelském parlamentu (Knesetu) v únoru 1992 Gorbačov – Garber prohlásil: ‚Vše, co jsem učinil se Sovětským svazem, jsem udělal ve jménu našeho Boha Mojžíše.“
  http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=211&Itemid=38

 3. Zas tu filtrujete príspevky, ani s tým nedokážete spraviť poriadok, panebože.

 4. ako citam vase posledne clanky, tak zistujem, ze ukropski pravosektorovci ovladli prop.sk a cast nacionalistickej sceny na SK. toto je zvlastny stav dalsieho rozdelenia slovenskej nacionalistickej pravice medzi podporu UA ukropov a RU opolcencov. len, aby to nedopadlo tak, ze sa na Donbase budu vzajomne zabijat slovenski dobrovolnici bojujuci na oboch znepriatelenych stranach. napokon minimalne dvaja su uz v batalione Azov. v kazdom pripade ma tento stav mrzi a nedomnievam sa, ze by si prop.sk vybral tu spravnu stranu. pokial je to iba vecou nazoroveho pohladu, tak by to bolo v pohode. tu je to ale vecou konkretnych ludskych zivotov, pachania vojnovych zlocinov na civilnom obyvatelstve a napokon aj buducnosti nasej kultury a rasy, ktoru banderovci nespasia. uloha Zidov na udalostiach Majdanu je zial vyznamnejsia ako si pripustate… a propos, Jacenuk je preukazatelne Chazar!

 5. SEZNAM RUSKÉ PROPAGANDY

  Ruská propaganda funguje v čase ukrajinské krize na plné obrátky. Její dosah je ohromný a můžeme ho dnes a denně vídat i v českém internetovém světě. Aktivně se na něm podílí také množství serverů publikujících zprávy v češtině. Slovenský středoškolský učitel a aktivista Juraj Smatana sestavil seznam 42 českých a slovenských webů, které šíří ruské lži.
  http://echo24.cz/a/isYwV/42-ceskych-a-slovenskych-webu-ktere-siri-ruske-lzi

 6. Ja som vas z mojho vyskrtol, OK. Len tak dalej , treba dat zabrat kolaborantom

 7. http://www.adelaidenow.com.au/news/opinion/the-advertisers-letters-to-the-editor-friday-february-27-2015/story-fni6unxq-1227240782221

  Vazeni preco nekritizujete Rothschildov? Tento rodiny klan vlastni 330 trillion (tisic milliard) dolarov. Moznoze viac ako cele GDP USA!

 8. Podla toho co skumam tak tomu je . Je dokaz o tom ze Rusko ma vlastny program cipizacie.Dokonca si myslim ze Rusko zahra hlavnu ulohu v europe v ofenzive NWO . Vsetko tomu nasvedcuje.

 9. Putin upratuje opoziciu :http://polescuk.blog.idnes.cz/c/451438/nemcov-se-stal-dalsi-obeti-fasisticko-putinovske-diktatury.html?ref=viacbloger
  Zaujmave su i diskusie k danej probl. na ruskych weboch . Asi kazdy druhy prispevok znie : ,,fasisticky rezim Putina,,.

  • maršal Žukov

   Milan, diskutérov na ŽiDnes, resp LŽiDnes si netreba všímať:-)
   Načo by hrali Putin a Rothschild takúto megašaškáreň na ovce, tie sú tak sprosté, že stačí v telke vyhlásiť a ide sa

 10. Vazeni vsetci, hlavne vsak Sitra Ahra,

  Odporucam vam knihu: Dr. Cyril Hromnik: Sloveni a Slovensko , stoji 20 euro, mozno objednat emailom na
  info@vydavatel.sk

  • Christian Freeman

   Sithra dal dobru otazku…preco tuto knihu?

   • Abraham Friedman objednaj si ju a uvidis

    • Christian Freeman

     tak ak by moj nick skomolil Sithra, tak by som sa mu nedivil, lebo uz ma svoj vek a nevidi…ale ak si sa snazil byt vtipny, nevyslo 😀
     No a s takou sales pitch technikou daleko nedojdes, clovece. Ale marketing treba vediet robit 😀
     Takze vies co? neobjednam a neuvidim. 20 eciek viem investovat ovela lepsie, nez na nejake pseudo-slovanske fantasmagorie.

 11. Jaruj, prečo hlavne ja?
  Ja už naneastie nemôžem čítať žiadne knihy, lebo som “legally blind” (legálne sleepy).
  Už len na komputeri, nakoľko používam “magnifier”, ktorým si môžem texty zväčšiť.

 12. http://www.chelemendik.sk/N_Starikov_Kto_a_naco_zabil_Borisa_Nemcova__353892304.html

  Je jasne z tohto clanku ako aj z milanovho linku o rotshildovcoch, kto je za vradou Nemcova, ako aj za zostrelenim Malayskych Aerolinii, prilis podobne okolnosti, z rekordov o Rotshildovskych aktivitach

  • Christian Freeman

   Jaruj..to akoze baron Ethan von Rothschild zostrelil lietadlou bazukou? alebo BUKom? 😀

   • maršal Žukov

    Tebe už úplne yebe? Prečo sa musíš za každú cenu zhovaďovať?

    • Nedokážu sa koncentrovať.
     Tento Freeman tu má napríklad hrať kresťana, ale prejavuje sa ako oblizovač židovských zadkov. Nedokáže sa ovládnuť.

     • Aman Againsttime

      Norman, on i bude kresťan. Ale nie hocijaký, ale veľmi raritný a špecifický druh. Toto je jeho stránka: https://christianfreeman.wordpress.com/
      Ide o člena americkej kresťanskej sekty Kresťanská identita (pripájam odkaz: http://en.metapedia.org/wiki/Christian_Identity) Prislušníci tejto sekty veria, že nie Židia, ale belosi (árijci) sú potomkami biblických Izraelitov.

     • Christian Freeman

      nie, Norman…ja ziadne zadky nemusim oblizovat…ani zidovske, ani ruske, ani ukrajinske…ziadne…ak mas takuto praktiku rad, nie je problem, ale nechaj si ju pre seba.
      To, ze niektori tuna nepoznate/nechapete ironiu a sarkazmus, len potvrdzuje istu malost ducha…s tym ja ale nenarobim nic, vazeni, to si musite sami so sebou poriadky narobit 😀

     • No hej, angloamerickí protestanti, takí či onaki – to sú skoro všetko „izraeliti“.
      Pre fundamentalistu je „žid“ proste vyvolený, pán, priam boh.
      Ovšem opačne to tak nie je, židia nimi opovrhujú.

 13. Christian Freeman

  ake typicke pre Teba, Norman…kecat bez toho, ze by si vedel …ale pliest dve na tri, to ti ide… odkedy som ja fundamentalista, pre ktoreho je „zid“ proste vyvoleny 😀 😀 :D, nie, kamarade, ty uz idiotom nebudes…

  • Kde hovorím o tebe, Freeman?
   Vyjadril som sa k angloamerickým protestantom – to sú skroro všetko obdivovatelia izraela, Aipacisti a podobné perverzity. A fundamentalisti, bazírujúci na textoch, ktoré si ale vykladajú, ako chcú. Že sú pre nich židia vyvolení, predmet obdivu a považujú za svoju základnú povinnosť slúžiť „izraelu“ – o tom sa môže každý empiricky presvedčiť pri ich akejkoľvek akcii. Či k nim patríš, to ja neviem, ale ak áno, tak je všetko jasné.

   Vyjadrenie k tebe vyzerá takto:
   1. Hore sa zastávaš Rotschilda. Áno, irónia a sarkazmus, ale zamierená nie na Rotschilda, ale proti Starikovovi.

   2 Z tej stránky, čo sem dal link Aman, je jasné, že je typicky a výrazne fundamentalistická. Donekonečna preberanie a hádanie sa, čo je kde napísané a čo to vlastne znamená . To samé o sebe nie je zločin, ale je to svetonázor, ktorý si dokáže obhájiť ČOKOĽVEK. To je ten problém. Čokoľvek si otočíš, ako chceš a tvoj kolega z rovnakých zdrojov fundamentalisticky vydedukuje pravý opak. Vy fatálne prekračujete hneď prvé prikázanie: Nebudeš brať meno Božie nadarmo!

   Ak sa ti niečo na mojich vyjadreniach nezdá, tak to napíš konkrétne. Tieto tvoje útoky ad hominem sú také … také úbohé.

 14. Tento človek sa už raz zmienil, že nie je kresťan. Neviem teda čo je, ale však na tom nezáleží, každý nech je čím chce byť.
  Myslím ale, že sa nemýlim, to tvrdenie, že árijci sú ten ‘správny vyvolený národ’ (možno tí správni izraelci), verili vstúpenci známeho ‘kazateľa’ Davida Koresha (narodený Vernon Wayne Howell; August 17, 1959 – April 19, 1993) lídera sekty “Branch Davidians religious sect” a veril, že je ich posledným prorokom.
  Pôvodne sa stal “born-again Christian” v Seventh- day Adventist Church.
  Zahynul aj s mnohými jeho prívržencami , včetne detí, vo Waco, Texas,.
  Ten človek vraj perfektne ovládal bibliu, ako sa hovorí, odpredu aj odzadu.

  • Christian Freeman

   tak nebyt krestan, asi si nick Christian Freeman nedam…takze neviem, odkial mas, ze som sa zmienil, ze nie som krestanom (katolikom nie som urcite).
   Koresha sem nepliest, ten s Identitou nemal spolocne absolutne nic.

 15. https://christianfreeman.wordpress.com/
  kompletne chora zalezitost.
  ‚move over‘ Einstein, Dr.Weinberg, Dr.Gross, Dr.Michio Kaku, Dr. Crick a Watson, Newton, Galileo, Herschel, F. Drake, atd. atd.

 16. https://christianfreeman.wordpress.com/
  kompletne chorá záležitosť.
  ‚move over‘ H. Poincaré, Einstein, Dr.Weinberg, Dr.Gross, Dr.Michio Kaku, Dr. Crick a Dr.Watson, Newton, Galileo, Herschel, F. Drake, atd. atd.

 17. Neviem preco 2x.

  • Christian Freeman

   zrejme aby dobre Tvoja hlupa reakcia vyznela, Sithra? 😀 Kritizujeme, co nepozname? 😀 ale tak mi je jasne, ze fanusik Klassena nemoze byt priaznivo krestanstvu nakloneny…ziadne prekvapenie.

 18. Vazeni pan Sitra Ahra

  Kniha ma 925 stran a je zamerana na etymologiu ci jazykospytectvo. Dokazuje, ze zidovske nabozenstvo pochadza z dravidskej predarijskej formy hinduizmu.
  Brahma-Siva-Visna su nasi bohovia Triglav, alebo perun_Volos- Svantovit. A v zidovskej viere v starom zakone sa objavuje trojica niekolkokrat, aj meno boha ma viac nazvov El-Elohim-Jahvah a Adonay. Na Slovensku tato forma nabozenstva bola skor znama ako v Palestine ci Izraeli. Viac neprezadim, je to zaujimave citanie, kto ma o taketo cosi zaujem. A vy ste davnejsie preukazali zaujem o kritiku stareho zakona. Tolko

  J Kazok

  • Christian Freeman

   ach jaj..to nie je o tom, ze hora Sinaj, ci Ararat je vlastne nitriansky Zobor? „Dravidska predarijska forma hinduizmu“.
   No, a kedze Trojica sa v Pisme neobjavuje (a toboz uz nie v Starej Zmluve), tak to „zaujimave citanie“ musi byt fakt zaujimave 😀
   Este to o 300rocnych Rusoch na Sibiri a sme kompletni, uz len tabletky…

 19. Keby som mohol čítať, ale nemôžem vzhľado na môj oslabený zrak, uisťujem Vás, že by mi bolo jedno, či tá kniha stojí 20 EU, alebo 50.
  Je tu ale jedna vec, ktorú chcem komentovať. Vznik židovského náboženstva nie je až tak neznámy, bol to Abrahám – prvý žid, ktorý ako vieme, ani nebol semita, ale Sumer z Uru.
  Je mnoho pokusov a asi ani tak skoro neprestanú, zisťovať pôvod židovstva.
  Napísal som článok “Vynález zvaný židovstvo… Abrahám prvý žid”, ale admin Propu ho odmietol uverejniť. Dôvod? Lebo som čerpal z knihy “Hiram Key” (viem že vyšla v češtine pod titulom “Klíč k Chiramovi”), lebo autori King a Lomas sú slobodomurári! Zaujímavý dôvod. Ale admin je on, nie ja, nedá sa nič robiť.
  Je viem o prameňoch, ktoré hovoria, že celé židovstvo je založené na egyptskej mytológii. Iné pramene zas hovoria ináč.
  Keď sa ale podívate do Starého Testamentu (alebo Starý Zákon, či ako kresťania nazývajú tieto ich paškvily), nájdete tam, v Genezis 17:1), tiež v Ezekielovi, v Žalmoch, alebo niekoľkokrátv iných knihách Biblie nasledovné;
  “A Jahveh sa zjavil Abramovi a povedal mu: ja som El Shaddai; kráčaj predo mnou a budeš dokonalý”…,
  Kdo je El Shaddai?
  Ostatné, tzv. kresťamské, nepovažujem za náboženstvá, ale odštiepené sekty židovstva.
  V skutočnosti, historicky, kresťania boli židia, ktorí nasledovali Krista (Christos), ak takýto vôbec kedy existoval! Teda ‘christian Jews’.
  A vôbec, čo sa týka vzniku kresťanstva, tohoto kolosálneho švindlu Ríma a Caesara Flaviusa, dajte si do prehliadača “Caesr’s Messiah” (ináč kniha, autor Joseph Atwill) a nebudete sa stačiť diviť.

  • Christian Freeman

   Sithra Ahra:

   len jedno by ma asi zaujimalo…ako moze byt Abraham prvy Zid? Zid, resp. Judejec (kedze Zid je skomolenina od Ioudaious) je alebo clen kmena Judu, niekdajsi obyvatel kralovstva Judu alebo obyvatel niekdajsej rimskej provincie Judea..ako teda moze byt Abraham prvym Zidom, ked toto vsetko predcil?
   A ani nabozensky „zid“ velmi nepasuje, kedze judaizmus ma povod v babylonskom zajati Izraela. Tiez „par“ rokov po Abrahamovi…z tohto dovodu je jasne – zase – ze si zase strelil capa.
   No a „Caesar’s Messiah“ je skoda komentovat 😀 😀 😀

 20. Kdo mtu strieľa capov už tu bol párkrát ‘vyhodnotený’ aj inmi prispievateľmi.
  A nie veľmi lichotivo.

  • Christian Freeman

   dobra snaha sa vyhnut odpovedi, Sithra 😛 takze nevieme? 😀 😀 😀 neverim 😀
   A ostatni prispevatelia, v tejto otazke tak zbehli ako Ty, nejaku smerodajnu silu nepredstavuju… takze ak tu niekto striela capa, tak by to chcelo zrkadlo. Nic v zlom.

Leave a Reply