Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ukrajina: Igor Kolomojský údajne ponúka 1 milión dolárov za zavraždenie Olega Careva

Ukrajina: Igor Kolomojský údajne ponúka 1 milión dolárov za zavraždenie Olega Careva

kolomojskyIzraelsko-ukrajinský oligarcha s bydliskom vo Švajčiarsku, Igor Kolomojský, telefonicky informoval vodcu federalistov na juhovýchode Ukrajiny, Olega Careva, že ukrajinská židovská obec vyplatí prémiu 1 milión dolárov tomu, kto ho zavraždí. Vyzval ho, aby okamžite opustil krajinu.

Kolomojský je toho názoru, že Carev je zodpovedný za smrť militantného žida, ktorý podporoval pučistov z Kyjeva 9. mája v Mariapole.

Vodca ukrajinskej židovskej obce, Ian Epstein, však poprel poznámku Kolomojského. Podľa jeho názoru nezastupuje Kolomojský ukrajinských židov, aj keď hrá dôležitú úlohu v medzinárodnom sionistickom hnutí.

Igor Kolomojský navrhol už jednu prémiu vo výške 10.000 dolárov za zatknutie „ruských sabotérov“ v jeho bašte v Dnepropetrovsku. Igor Kolomojský platí za najdôležitejšieho vodcu ukrajinskej mafie. Je druhým, alebo tretím najbohatším mužom krajiny (po Rinatovi Achmetovi a / alebo Viktorovi Pinčukovi). Vlastní sektor metarulgie, Privat Banku a v r. 2011 ovládol sektor plynu.

Igor Kolomojský vedie Zjednotené židovské obce Ukrajiny a Európsku židovskú úniu. Vytvoril Európsky židovský Parlament (pre francúzsky CRIF známy ako Humbug ) s podporou Bahrajnu. Vlastní polovicu židovského TV spravodajského vysielača (ktorý je odteraz známy ako Ukraine-News-One).

Igor Kolomojský bol kyjevskými pučistami menovaný za guvernéra Dnepropetrovskej oblasti. Podieľal sa na organizácii Odesského masakru 2. mája 2014 so svojou súkromnou armádou, Dneperským 1. bataliónom. Zamestnal syna viceprezidenta USA Joe Bidena, R. Hunter Bidena a predsedu výboru pre volebnú podporu štátneho tajomníka Johna Kerryho, Devona Archera, ako správcov svojej Plynovej holdingovej spoločnosti.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Horst Frohlich, voltairenet

O ::prop

80 komentárov

 1. A takto klamú biskupi to sprosté stádo:

 2. Biskup na videu určite neklame, v podstate iba opisuje to, ako to tam naozaj prebiehalo, ako to sám vnímal a čo tam počul v rámci informácií, aké v tom chaose kolovali. Dopátrať sa presných informácií nie je vôbec jednoduché. Dvanásť urezaných hláv bola (dúfam) veľmi skreslená informácia, sám som videl dve telá bez hláv, pričom sú overiteľné informácie iba o jednom tele s urezanou hlavou… Veľa ľudí si chránilo hlavu počas toho ako ich lynčoval Berkut s antimajdanom vyhrnutými kabátmi cez hlavu a keď potom ostali ležať v bezvedomí alebo mŕtvi, vyzeralo to akoby nemali hlavy. Očitý svedkovia sú skoro vždy najhorší svedkovia a stále ich informácie treba kadejako skúmať…
  V každom prípade to ale boli ozbrojené zložky, ktoré sa dopúšťali neadekvátneho násilia, reakcie protestujúcich iba kopírovali neprimerané intenzity útokov.

  ————————–

  Ráno tu bol príspevok od Stopu, ale zdá sa kým som si našiel čas na odpoveď, bol zrejme vymazaný pre hrubý slovník. Tvrdil v ňom niečo v tom zmysle, že počas majdanu kňazi istej nemenovanej cirkvi posväcovali ľudí útočiacich na políciu. Preto by som to dal rád do správnych koľají a poopravil Stopu v tom, že to polícia útočila a že na majdane nebola v žiadnom prípade iba menovaná cirkev.

  Na majdane viedli bohoslužby rôzne cirkvi a taktiež sa tam viedli ekumenické bohoslužby, pričom na majdane pôsobili kňazi takmer všetkých hlavných Ukrajinských cirkví ako rímskokatolíckej cirkvi, Ukrajinskej Gréckokatolíckej cirkvi, Mukačevskej Gréckokatolíckej eparchie, Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi Kyjevského patriarchátu, Ukrajinskej pravoslávnej cirkvi Moskovského patriarchátu, Apoštolskej pravoslávnej cirkvi atď. Taktiež tam boli prítomní aj duchovný zástupcovia židovskej a moslimskej náboženskej obce. Väčšina zástupcov týchto vierovyznaní sa zúčastňovala aj bohoslužieb na tribúne, v podstate viem len o popoch pravoslávnej cirkvi moskovského patriarchátu, ktorým tam predstavení zakázali konať bohoslužby – údajne z dôvodu nemiešania politiky s bohoslužbou. Títo teda poskytovali protestujúcim duchovnú podporu len mimo pódia, t.j. len priamo medzi ľuďmi.

  príklad:
  http://catholicnews.org.ua/dusha-maydanu-svyashcheniki-znayomtesya
  http://www.radiosvoboda.org/media/video/25275460.html

  • Som si stý, že si volil scientológa a úžerníka Kisku lebo si si o ňom prečítal, že je demokrat a ľudomil.

   • Chlape, ja si názor vytváram trochu komplikovanejším spôsobom, než je nejaké jednoduché prečítanie. Mýliš sa, Kisku som nevolil a v druhého kola volieb som sa už ani nezúčastnil. Ale zo zaťatými zubami síce nerád, ale predsa len konštatujem, že radšej on než Fico.

 3. Tu je záznam údajného hovoru medzi Kolomojským a Carovom:

  https://www.youtube.com/watch?v=aiHZmmIBHuE

  Keďže už dôverne poznám praktiky ruskej propagandy, tak veľmi tomuto záznamu neverím, ale ktovie – možno raz aj motyka vystrelí 🙂

  Ale to, že sa Kolomojský akokoľvek podieľal na oraganizovaní toho, čo sa stalo v Odese je holý nezmysel. Všetko úplne jasne ukazuje na antimajdan a odeskú políciu, ktorým sa nevydaril naplánovaný útok na proukrajinský míting a zvrtlo sa to v ich neprospech takým strašným spôsobom, ako by ich to na začiatku ani v najhoršom sne nenapadlo. Mimochodom – šéf polície, ktorý sa na útoku na proukrajinský míting spolu s antimajdanom podieľal a ktorý bol paradoxne ruskou propagandou od začiatku označovaný ako zločinecký posluhovač Kyjevskej chunty ktorá akože zorganizovala masaker v Odese za pomoci jeho a strelcov s červenými páskami v radoch zástancov separatizmu, tak on vám zdrhol z nepochopiteľných príčin z Ukrajiny do – a teraz pozor – tram-ta-da-dáááá – no do Ruska! 😉

  • maršal Žukov

   Jožko, je to dobrý pocit byť užitočný idiot? Alebo je to ZAFO? 🙂

   • Ty človeče, ja idiot určite nie som, ale aký je to pocit byť neužitočným idiotom? Schválne podám informácie z toho istého ruského zdroja 1tv ru, lebo takto je to najlepšia sranda:

    1. – Tvrdenie že policajti z červenými páskami boli spiklenci s ukrajinskými provokatérmi s červenými páskami, ktorí sa iba vmiesili do radov separatistov a spolu s políciou zorganizovali provokáciu a následný masaker:
    http://www.1tv.ru/news/print/257896

    2. – Náčelník polície Dmitrij Fučedži – ten, ktorý priamo velil vrahom s červenými páskami, ten, ktorého zachytilo spustu kamier a objektívov ako týchto zločincov s červenými páskami priamo na mieste organizuje, ten ktorý je zodpovedný za masakry v Odese a ktorý bol ruskou propagandou označovaný člena Kyjevskej chunty nezdrhol z Ukrajiny ani do EU, ani do USA, ale do Ruska a ešte sa vyteperil na ruské obrazovky, tentokrát ako nevinná obeť Kyjevskej chunty:
    http://www.1tv.ru/news/world/259433

    Ja ozaj nechápem, ako si ešte môžete myslieť že Rusko je v týchto svinstvách tá dobrá strana. Je mi jasné, že niekto aj vie o čo ide a iba v rámci svojho presvedčenia a charakteru zavádza, pretože mu to takto vyhovuje alebo nevie iné ako za každú cenu zotrvať na svojom názore. Ale že je toľko ľudí, ktorí naozaj úprimne veria ruským žvástom – to je až k plaču. Ešte že majú aspoň to šťastie, že žijú tu a nie niekde v ešte zapeklitejšej krajine než je naša a kde by za takéto nešťastné pomýlené postoje ťažko platili.

  • Jozef nie si ty od SMEtiarov bludy čo tu píšeš to je diagnóza. Už dnes na západe si nikto nedovolí prekrúcať fakty o Odese a pomenovali vinníkov z Banderovskeho Pravého sektora len nejaký musím sa krotiť demagóg na Slovensku prekrúca fakty. Vlastne zbytočne to asi píšem, lebo mi zasa vymažú. Ponevač druha reakcia na RK šaša z Mukačeva bola moja a je vymazaná. Inač odporúčam ti debatu na Slobodnom vysielači očitého svedka zo Slovenska ktorí zaznamenal masaker v Odese a potom trep.

   • Ako som ti už x-krát povedal, kedykoľvek s otvorenou náručou akékoľvek podklady, ktorými by si doložil svoje tvrdenia. Ja som ochotný akékoľvek svoje tvrdenie vždy adekvátne podložiť svojimi podkladmi. Ja viem, že mlátiš iba prázdnu slamu a nemáš svoje tvrdenia čím podložiť, pretože ja viem, že za tým čo sa stalo v Odese sú proruskí organizátori, ktorým sa to vymklo s pod kontroly. Predlož svoje podklady a neobviňuj ma z neviem čoho, pretože ja demagóg rozhodne nie som a naopak, ty sa tak správaš.

    To že ti tu mažú príspevky sa nepáči ani mne, pretože ako sa dá slobodne diskutovať, keď sa vymaže oponentov názor. No ale keby si sa viac krotil v slovníku a neútočil, nikto by ti tu určite nič nemazal.

    • maršal Žukov

     Jozefko, proti propagande sa dá bojovať len kontrapropagandou!!! Čo je na tom nepochopiteľné? Ak je pravda na strane ruskej kontrapropagandy – čo je pre človeka s citom pre spravodlivosť zrejmé – tak tu môžeš dupkať po parketách od rána do večera.
     Držím palce ruskej kontrapropagande, pravda zvíťazí.
     Drž sa jednej základnej veci – ide o útok na Rusko. Všetko okolo toho sú hry na zmätenie ľudí. Ani Putin nemôže jednať otvorene, dobre si uvedomuje, kto má v rukách na západe verejnú mienku. Je prefíkanejší ako Stalin a môžeš mu každé ráno na kolenách ďakovať, že uchráni Európu pred vojnou.

     • Proti propagande netreba bojovať – pokiaľ je pravdivá. Proti lživej propagande bojovať treba – ale PRAVDOU. Čím iným sa potom líšiš od nich? Klamstvá proti klamstvám – to je také, no, boľševické.

     • Že ti nie je hanba brať do úst pravdu a spravodlivosť, a zároveň otvorene velebiť Rusku propagandu. Ruská propaganda od začiatku majdanu manipuluje predovšetkým vlastný národ a rusky hovoriacich Ukrajincov a robí to tým najodpornejším spôsobom, ktorý už toľko krát rozpútal etnické masakry a občianske vojny. Koľko ľudí bude musieť ešte zomrieť, kým aj ľuďom ako ty konečne dôjde zločinnosť a zvrátenosť celej tejto mašinérie lží a špiny? Zatiaľ tých pár sto mŕtvych ešte nie je nič v porovnaní s tým, kam sa to až môže zvrhnúť a vôbec nie je isté, na ktorej strane budú najviac oplakávať svojich mŕtvych. Videl si už tváre občianskych vojen? Pokiaľ proti teroristom bojujú prevažne regulérne ukrajinské jednotky, je to niečo úplne iné ako keď sa na seba vrhnú ozbrojení civilisti. Už ich aj volám teroristi, pretože to sú teroristi.

      Ukrajinská propaganda v skutočnosti žiadna neexistuje, existuje iba zmätok kde jedno médium tvrdí jedno a druhé iné, pričom sa to v zápätí musí dávať na pravú mieru ako to ide. Je to anarchia v informáciách, ale aspoň je vidno že sú média slobodné a nie ako v Rusku, kde už slobodné médiá v podstate ani neexistujú.

      Neexistuje žiaden útok na Rusko a ani žiadna Putinova prefíkanosť. Putin si skrátka uvedomil, že revolúcia čo sa deje na Ukrajine na majdane môže hroziť aj jemu a že je čas využiť pozície, ktoré už mal u rusky hovoriacej ukrajinskej elite vybudované. A tak odštartoval masívnu štvavú propagandu proti ukrajinskej revolúcii. To, čo tým zatiaľ získal je nič v porovnaní s tým, čo stratil a tak, ako sa už teraz niektorí ľudia začínajú pomaličky preberať z proruského ošiaľu na juhovýchode Ukrajiny, tak sa raz začnú preberať aj v Rusku. Čo sa všetko udeje dovtedy, kým sa tak stane, to vie len pánboh, ale Putin rozhodne Európu pred vojnou neochránil a pokiaľ vojna nezačne, tak nezačne len pre zbabelosť tých, čo podpísali Budapeštianske memorandum. Človek ako je Putin je hanbou ľudskej rasy, pred ním by som si na kolená dobrovoľne nikdy nekľakol.

 4. a to akože žiadna polícia v tomto prípade nič nerobí???? ani švajčiarska???
  takto verejne niekto navádza na vraždu za odmenu a a kľudne chodí na slobode?

  niekto tu kecá!!!!!!

 5. Otázka pre protiprudu: Prečo mi mažete príspevky.

  • Pretože nie sú k téme článku, obsahujú vulgarizmy, urážajú iných diskutérov. To isté platí aj pre nick Ugoloo, ktorý je navyše očividne provokatérom – z akých radov, to už posúdia ďalší diskutujúci. Pokiaľ budú príspevky k téme a slušné, žiaden problém. Ak nie – ďalším krokom bude povinná registrácia. Berte to ako posledné upozornenie.

   • No neviem o tom žeby tato diskusia bola moderovaná ako u SMEetiarou alebo PRAVDAvlaskarov som na Protiprude, alebo. Keďže sme na Protiprudu a ja využívam tzv. nadávky Ukrajincov a všetkých normálnych ľudí na východ od Slovenských hraníc ktoré nie sú v ich ponímaní nadávkami tak mi je s toho smutno. Poprosím moderátora nech obnoví moje príspevky a necha to na posúdenie diskutujúcich.
    Ďakujem.
    Prajem veľa zdaru PROP a dúfam že sa toto fórum vykryštalizuje aj vďaka PROP na ozaj nezávislé a slobodne fórum pre ľudí z rôznymi názormi ktoré si budú môcť napísať aj vo sebe vlastnej forme PROTIPRUDU kde by ich iný stopli a zablokovali ako je to u SMEtiarov a PRVDAvlaskarov bežne.

    • Ešte moja reakcia na váš názor na Ugoloo. Neviem či je to provokatér, alebo nie je provokatér možno ma provokačne názory, ale je to Ugoloo ako ja STOPA so svojimi názormi. Každý ma možnosť naňho ako provokatéra nereagovať a vyhnúť sa provokáciám tým pádom sa vykašle ako provokatér na toto fórum, ale blokovať ho, vymazávať príspevky nie sme pre 89 rokom sme v Protiprude a naše názory sú také ako sa vola váš server.
     Nechajte sa ľudí povypisovať sa svoje názory selekcia sa roby sama v dnešnej dobe nie je potrebne robiť ju inými.

     Ďakujem

    • Je mi fuk, čo viete a čo nie. Takisto je mi jedno, v akej reči sú vulgarizmy, ktoré používate, pre mňa za mňa nech sú aj v hotentotštine. Tolerovať ich nebudem a vulgarizmy budem bez milosti mazať. To nie je totiž o vyjadrení názoru, ale o slušnosti. Dlhodobo sú tu stanovené pravidlá pre diskusiu, s ktorými nemal nikto problém, pokiaľ ste sem neprišli vy. Až doteraz som nemal dôvod mazať žiadne komentáre, toleroval som aj vaše ostrejšie vyjadrenia a príspevky úplne mimo témy, dúfal som, že je to výnimka v zápale diskusie. Mýlil som sa.

     Aby ste vedeli, čo môžete a čo nie:
     http://www.protiprudu.org/forums/topic/pridavanie-komentarov-k-clankom/

     Pokiaľ máte pocit, že potrebujete niečo súrne povedať svetu a nie je to k téme článku, použite diskusné fórum:
     http://www.protiprudu.org/forums/forum/prop-2/

     • Keď tu začnete mazať príspevky tak vám sem nikto nebude chodiť (+diskutovať). Vy ste asi strašne naivní alebo čo, lebo chcete niečo čo je nemožné. Očakávať akúkoľvek diskusiu bez urážok a invektív je UTÓPIA ! Alebo ste suchari a nemáte nadhľad, t.j. neviete sa nad veci povzniesť. Veď, keď sa tu diskutujúci urážajú je aspoň sranda a odľahčí sa tá negatívna atmosféra, ktorú navodzujú články Propu.

      Mimo to, to vysvetlenie vo Vašom príspevku mi pripomína dnešných demokratických mocipánov, ktorí si už vymýšľajú kadejaké výhovorky aby nepohodlným ľudom zacpali papule.

     • …“nepohodlným“….

   • Nestalo sa mi jeden krat ze mi redakcia vymazala linky z prispevkov. Neobsahovali vulgarizmy, a boli k teme. Takisto som si nevsimol ze by tu Ugoloo niekedy provokoval, alebo neopodstatnene urazal. Naproti tomu taky Jozef a Osmoza, chodiace definicie trolla redakcii nevadia. Naozaj zvlastne. Tusim sa z protiprudu stava PROPaganda, hlavne co sa tyka diskusie.

 6. Príspevok mimo tému.

 7. Ak to niekoho zaujíma, tak boli práve zverejnené výsledky prieskumu, koho volili Ukrajinci za prezidenta. Prieskum sa uskutočnil dnes systémom exit poll – teda voliči boli opýtaní koho volili pri východe z miestnosti, opýtaných bolo 15 000 voličov vo všetkých krajoch okrem Krymu.
  Podľa výsledkov prieskumu to predbežne vyzerá asi takto:

  Porošenko: 55.9%
  Tymošenková: 12.9%
  Liaško: 8.0%
  Gricenko: 6.3%
  Tigipko: 4.7%
  Dobkin: 2.1%
  Bogomolecová: 1.9%
  Rabinovič: 1.9%
  Tiagnibok: 1.3%
  Simonenko: 1.1%
  Jaroš: 0.9%
  Grinenko: 0.5%

  zvyšní kandidáti pod 0.3%

 8. maršal Žukov

  Jozef, takže NEEXISTUJE žiadny útok na Rusko… Si zabyl, človeče. Ten ypsilon je tam zámerne 🙂

  • Nič som nezabil ani nezabyl, reakcia na útok totiž nie je útok, ale obrana. Ukrajina samozrejme nemala žiadny zámer zaútočiť na Rusko. Dokonca ani nemala zámer vstúpiť do NATO, pokiaľ máš na mysli toto. Doteraz hľadá cesty ako zostať mimo NATO, hoci šance sú po agresii zo strany Ruska oveľa menšie a skoro s istotou sa z obáv nakoniec rozhodne pre vstup do NATO. No a pokiaľ máš na mysli tie nezmysly o nejakom židovskom sprisahaní a podobne, tak podobné úvahy sú úplne mimo realitu.

   • maršal Žukov

    Kto nechce vidieť, zostane slepý…
    Jasne, že som mal na mysli útok Ukrajiny na Rusko a židia neexistujú a ani nikdy neexistovali. Ta to ďe by sme už boľi :-))

 9. Vyhral Piotr Porošenko ? Nie, vyhral Peter Walzmann, to je jeho skutočné meno.

  • To je len ďalší z nezmyslov, čo sa šíria internetom, Porošenko nie je žid. Na Ukrajine a vlastne aj v Rusku sa za žida označí skôr či neskôr každý kto niečo dosiahol. Konkrétne v prípade Porošenka sa tieto fámy vyvrátili už niekedy pred rokom, keď spoločne s ďalším miliardárom Achmetovom napadli nejaké významné periodikum v Izraeli za to, že ich zaradilo do zoznamu najbohatších ukrajinských židov. Svoje korene vtedy jasne dokázali – Porošenko má Ukrajinský pôvod a Achmetov tatársky.

 10. A kto tvrdil, že je to žid ?

  • Tak práve v súvislosti s menom Walzman sa tvrdenia o jeho židovskom pôvode vždy vyskytovali, tak som si to automaticky dal dokopy. Ale pokiaľ si skutočne prvý, kto v súvislosti s Porošenkom spomína meno Walzmann absolútne mimo spojitosti s údajným Porošenkovým židovstvom, tak sa ti samozrejme ospravedňujem za to, že som si na základe doterajších skúseností vytvoril mylný predpoklad.

 11. Beriem, ono to meno môže byť aj nemeckého pôvodu, tam kde som na to narazil, nehovorili o židovi a bolo to na ruskom webe, na Kryme bolo v minulosti dosť Nemcov, nemyslím cez vojnu, cesty osudov sú nevyspytateľné.

  • Áno to boli, aj v iných častiach Ukrajiny, prevažne na juhu. Vlastne sú etnickí Nemci na území Ukrajiny a Krymu v nejakej miere doteraz. Inak Ukrajina je celkovo zaujímavá na rôzne kultúry, Krym špeciálne. Nedávno som čítal napr. o nejakej českej obci na Kryme, ktorá je tam cez 150 rokov.

 12. Zdá sa,Jozef, že s Tebou sa dá debatovať.Ale celkom otvorene, človeka, ktorý údajne ponúka za život súpera či protivníka peniaze je nemorálne.Také niečo by sa dalo uverejniť v niektorom komentári jednou vetou, ako blbosť.A to je jedno či by to bol žid,Rus,Talian či čo. Nečuduj sa, že niektorí reagujú podráždene, diskusia by mala byť vecná,logická s troškou úcty k morálke a už vôbec nie systémom, keď mne zdochla koza nech zdochne aj tebe.Vidím, že sa vyznáš v Kryme, prečo teda nenapíšeš,že to čo sa objavuje v slov.médiach o korenných obyvateľoch Krýma-Tatároch je historický analfabetizmus.Možno by sa mal prop orientovať presne na vyvracanie bludov slovenského mainstreamu.To len na okraj

  • Nie som si istý či presne myslíš toto, ale v čase, keď je krajina v obliehaní a vo vojnovom stave by som ponúkaniu peňazí za nepriateľa a jeho zbrane nehovoril nemorálne konanie. Morálnym by som to tiež nenazýval, ale vlastne ani neviem ako to nazvať a či je vôbec potrebné toto nazývať. V čase prebiehajúcej vojny je to len skrátka ďalší z možných spôsobov, ako prikloniť víťazstvo na svoju stranu. Tieto veci už veľa rokov neriešim a občas už začínam mať aj trochu cynické komentáre, keď sa jedna alebo druhá strana nejakého konfliktu žaluje, že protivník zbabelo zaútočil zo zálohy, alebo v noci, alebo zo vzduchu, alebo zákerne využil mnohonásobnú prevahu atď. Každá strana hľadá najmenej bolestné spôsoby ako vyhrať, nie je to nič nové pod slnkom a je to úplne logické. Pokiaľ nejde o nejaký útok na civilné obyvateľstvo, zneužitie moci, vojnové zločiny, zločiny proti ľudskosti a podobne, tak sa podobnými prejavmi vojny veľmi nezaoberám a všímam si len morálnosť alebo právnu oprávnenosť konania tej ktorej strany. V prípade Ukrajiny je bohužiaľ situácia taká aká je – keď musí prácu štátnych obranných sektorov dopĺňať alebo dokonca suplovať civilný sektor, hrozia aj ďaleko horšie veci, ako je platenie za odovzdanie nepriateľa a jeho zbraní.

   Slovenské médiá takmer vôbec nesledujem, pozrel som si nejaké správy trocha častejšie ešte v čase majdanu, boli však vždy ca dva dni oneskorené a pomerne mimo kontext. Myslím že na slovensku už vymiera skutočná žurnalistika. Vôbec netuším, čo sa píše v slovenských médiách v súvislosti s Krymom a teda k tomu neviem zaujať vôbec žiadne stanovisko.

 13. Aj to sú čistý Nemci alebo Angličania :DDD
  Kuerbis
  Blank
  Schlikhter
  Lander
  Kaufmann
  Schmidt
  Knigissen
  Spitzberg
  Apfelbaum
  Anvelt
  Gukovs
  Shteinberg
  Fenigstein
  Je to čisto Nemecké meno samozrejme každý nemec si dáva krstne meno Israel a hlavne tento človek ktorí ´´určite´´ bol krstení.
  Ešte pre zaujímavosť. Je to s USA serverov.

  Israel Walzmann from Russia to New York in 1891

  name Israel Walzmann
  date arrived 01-02-1891
  gender Male
  age 44 years
  approx. birth year 1847
  occupation Dealer
  destination New York
  purpose Staying in the USA
  native country Russia
  embarkation port Glasgow & Moville
  travel compartment Steerage
  ship name Circassia
  Takže aj tento človek mohol bit nejaký predok dnešného Ukrajinského prezidenta.
  Takže presne ako píšete je to čisto Nemecké či Anglické meno.
  Kľudne ma berte za provokatéra

 14. Predstav si, že ten Israel Walzman si zobral za ženu Tatarku, Grekyňu, tá mu porodila dievča. to sa potom vydalo za Rusa, porodila mu chlapca , ktorý si zobral tiež Rusku a tak ďalej,, Porošenko sa narodil roku l965. O čo vlastne je ? Tvoji prapraprarodičia prežili nájazdy ? Ťažko Húnov, Tatarov a Turkov,možno niektorý bol janičiar, možno skončil v zajatí,bohvie ako sa medzi sebou ženili, môžeš teda povedať, že si stopercentný Slovák , či Slovan. Ťažko. Jacenjuk sa tiež ohradzoval proti tomu, že ho nazvali židom a nakoniec sa došlo k tomu, že je vnukom rabína. Ak sa niekto nevie k čomusi priznať je srab, keď to vie. Ani Jeszensky v Maďarsku sa nepriznáva, že jeho predkovia boli Slováci, Lajoš Košút mal mamičku zo stredného Slovenska, ako píše báťa Daxner, keď tam bol na návšteve tak sa mu prihovorila nádhernou slovenčinou. Otázka znie : Kto vlastne sme /nie je až dnes tak dôležitá, familiárne/ dôležité je kam ideme.Nepokladám ťa za provokatéra, našiel som na yandexe mnoho podobného. Ale čo s tým ? Ale ten pravopis si polepši…lebo si fakt budem myslieť, že si nebodaj Turek.

  • Pokiaľ by som bol Slovak tak by som sa za gramatiku hanbil no zatiaľ sa ju stále učím tak prepáč za gramatiku a prehliadni moje chybičky. Mena ľudí ktoré som uviedol v úvode sú Jevrejske. Úmyselné som k menám nedal mena Ruske na ktoré si svoje mena neskôr zmenili. Či je dnešný prezident Jevrej alebo, nie to mi je šuma fuk Ukrajincom to nepomôže minimálne tým na juhovýchode. Podotýkam používam úmyselné slovo Jevrej, lebo na Ukrajine a v Rusku je slovo žid ťažkou urážkou. Vysvetlenie pre admina nechcem aby mi vymazal príspevok.

 15. Právna oprávnenosť tej ktorej strany, Jožko, ako právnik a hlavne znalec medzinárodného práva si ťa dovolím upozorniť napríklad v prípade Ukrajiny na jej ústavu, bola jednoducho pri odvolaní Janukovyča hrubo porušená.a nikto nič. Boli porušené dohody tuším z 21.februára, právna oprávnenosť hodená do jarku. a nikto nič. Ukrajina nemá dokončenú dodnes demarkalizáciu hraníc, povedal to gen. tajomník OSN a nič. a ešte veľa nič . Nikto nič na Ukrajine nerobil, lebo všetci po jej nezávislosti jednoducho kradli a nakradli dosť. Medzinárodné právo zomrelo dávno, aj preto je svet taký aký je. veď OSN je iba púha nadácia Rockefellerovcov, tako ako bola Liga národov Rotschildovcov, tí dnes majú hračku zvanú EÚ.Nič nie je také zložité, aby sa nedalo vyložiť jednoducho.

  • No, ďakujem za upozornenie, ale zdá sa, že máš v znalosti ukrajinskej ústavy medzery, alebo nejaký vážnejší problém s jej výkladom. Ukrajinskú ústavu dobre poznám. Neexistuje absolútne žiadny článok ukrajinskej ústavy, ktorá by bol odvolaním Janukovyča porušený. Ani nemohol byť, pretože ukrajinská ústava a ani iné náväzné právne predpisy Ukrajiny jednoducho nepočítali s právnou situáciou, ktorá útekom Janukovyča nastala. Nedá sa porušiť právny predpis, ktorý neexistuje. K žiadnemu hrubému porušeniu ukrajinskej ústavy nedošlo, vrcholná rada postupovala v súlade s ústavou a jediné čo sa jej dá vytknúť je to, že vo výrokovej časti svojho nariadenia № 757-VІІ dostatočne neodôvodňuje svoje kroky. To síce môže byť dôvodom pre špekulácie, samotné rozhodnutie vrcholnej rady to však nespochybňuje.

   • Článok 111 ústavy, : Prezident môže byť odvolaný 1.Keď sa impičment prezidenta iniciuje obyčajnou väčšinou poslancov,pričom sa vytvorí vyšetrovacia komisia a po jej následných vyšetrovacích úkonoch 2/3 väčšina poslancov prijíma riešenie o obvinení prezidenta.Ústavný súd a Najvyšší súd dajú parlamentu svoje nálezy a rozhodnutia k vyšetrovacej správe a 3/4 väčšina prijíma prijíma konečné riešenie o impičmente.Tieto kroky sa neuskutočnili,riešenie bolo prijaté za jeden deň aj pri nedostatočnom počte poslancov. Prezident bol odvolaný pretože prestal vykonávať svoje povinnosti vyplývajúce z funkcie . V súlade s článkom 108 tej istej ústavy toto nemôže slúžiť ako základ pre okamžité zrušenie prezidentských právomocí.Okamžité odvolanie prezidenta je možné len v prípade jeho dobrovoľného rozhodnutia o odstúpení, keď nemôže vykonávať funkciu zo zdravotných dôvodov/choroby/, spomínaného impičmentu/pri zachovaní postupu podľa čl.111/ a smrti. Rozhodnutie parlamentu bolo prijaté 22.februára 328 poslancami, ale 3/4 kvorum tvorí 338 poslancov
    Nastala povedzme právna situácia, že si neplnil povinnosti,/teda podľa teba útek, či vyhnanie/hoci 22.februára bol ešte na Ukrajine, k tomu je článok 108 ústavy, čiže aj na to existuje právny predpis..Inak keby Rada vo výrokovej časti spomenula čosi viac , čo jej ty vytýkaš, dostala by sa ešte viac do úzkych,teda neústavných postupov. Nič v zlom,ale poznám právnikov, ktorí študovali právo aj za dva roky to dokázali.A keď už odíde aj Harabín,ktorý nech sa mu vyčíta aj zhodenie bomby na Hirošimu bol vždy odborník,tak sa naša justícia dostane do takej diery aká možno nie je ani v Somálsku.

    • Práve predovšetkým čl.108 ústavy nepočítal s podobnou situáciou ktorá nastala, pričom žiadny z príslušných článkov 108 až 112 ústavy a ani akékoľvek iné právne predpisy neurčovali postup pri odvolávaní prezidenta v situácii, ktorá nastala. Vzhľadom k tomu, že funkcie prezidenta štátu musel v danej situácii niekto bezpodmienečne a okamžite vykonávať, vrcholná rada mala právo poveriť vykonávaním funkcií prezidenta hlavu vrcholnej rady, čo aj v súlade s čl.112 urobila. Žiadny článok ústavy nepredpokladal útek prezidenta – teda jeho rezignáciu na výkon funkcie prezidenta neústavným spôsobom. Prezident republiky svojim konaním jasno rezignoval na výkon funkcií prezidenta neústavným spôsobom – nijakým spôsobom neinformoval vládu o svojich plánoch a pobyte, nedvíhal telefóny, vypratal účty, vyniesol väčšiu časť hnuteľného majetku z vily a kúpil vilu v Rusku (to všetko ešte pred rozhodnutím vrcholnej rady). Za takýchto okolností by bolo konanie vrcholnej rady porušením ústavy iba v prípade, že by ústava a príslušné zákony ošetrovali aj situáciu, že prezident prestane vykonávať funkciu prezidenta neústavným spôsobom a že by vrcholná rada ústavou a zákonmi nariadené postupy prináležiace k tejto situácii nedodržala.
     Postup v súlade s článkom 111 Ukrajinskej ústavy sa vzťahuje výlučne len na situáciu, že by bol prezident odvolávaný zo svojej funkcie z dôvodu vlastizrady alebo pre trestné činy, čo v prípade Janukovyča nebolo dôvodom jeho uvolnenia z výkonu funkcie. Vrcholná rada nebola nijako povinná držať sa tohoto článku.

     • PRE JOZEFA
      Teda ešte raz.Prezidenta odvolali -NIE PRE ÚTEK- ale preto, že prestal vykonávať POVINNOSTI VYPLÝVAJÚCE Z FUNKCIE- čo NEMOŽE podľa čl.108 slúžiť na okamžité zrušenie prezidentských právomocí.. TEDA prestal vykonávať podľa Rady povinnosti vyplývajúce z funkcie/utiekol, stratil sa, uniesli ho,utopil sa et cetera/. ale to bola aj tak iba DOMIENKA RADY nie FAKTUM. Prezident sa nemusí zodpovedať vláde, kde cestuje, či že nedvíha telefóny. Okrem toho 21.februára podpísal dohodu s ministrami zahraničných vecí troch štátov o riešení situácie. a teda hlavne o ÚSTAVNÝCH SPOSOBOCH RIEŠENIA. DOMNIEVAŤ sa, že preto utiekol je absurdné.Inak vtedy vyšla informácie, že išiel večer do Charkova, kde mal byť na druhý deň akýsi Snem strany Regiónov… ,čiže informácia o jeho pobyte bola verejne dostupná.
      Je absurdné,aby takom dokumente ako je ústava bol zakotvený -ÚTEK PREZIDENTA- na podobné situácie je PRESTAL VYKONÁVAŤ……. /a tohto sa držala RADA/ale aj v takomto prípade sú ústavné postupy,ktoré sa neriešia za deň/viď vykonávacie predpisy ústavy/ nehovoriac o ústavnom kvóre A to, že sa objavil v Rusku,no čo keby sa objavil na Floride a oznámil, že hrá golf s Johnom McCainom.

      Jednoducho povedané nebola naplnená legálnosť, formálne naplnenie zákonov..Tebou obhajované riešenie by mohlo nastať iba v prípade legitímnosti,čo je faktické priznanie obyvateľstva práva moci a politických riešení po celonárodnej revolúcii,princíp revolučnej legitímnosti. Ale to neprichádza do úvahy, lebo moc k vládcom Ukrajiny prišla rozhodnutím parlamentu zvoleného v roku 2012.Teda ani tomto prípade nemajú oporu.

     • RE: Miromec

      Však ja ani netvrdím, že odvolanie prezidenta zdôvodnili jeho útekom, ja len konštatujem že utiekol, presne ako by som konštatoval že sa utopil, keby sa bol utopil. Ja teda iba tvrdím, že svojim útekom (činom, konaním, počínaním, skutkom) rezignoval na výkon prezidentských funkcií a práve na túto jeho rezignáciu na výkon jeho prezidentských funkcií som poukazoval. To isté konštatovala aj vrcholná rada s tým, že z jeho strany išlo o odstúpenie z funkcie neústavným spôsobom. Prepáč, ale za kritickej situácie, keď sú ohrozené životy občanov štátu a keď prezident neplní kritické dohody z predchádzajúceho dňa je toto konanie vrcholnej rady po oboznámení sa so situáciou úplne na mieste, pretože išlo o konanie v krajnej núdzi a keďže neexistovalo žiadne právne riešenie, vrcholná rada prijala riešenie politické. V súvislosti s konaním vrcholnej rady padlo niekoľko podaní a obvinení, však uvidíme ako dopadnú.

 16. Synovec uja Jozefa

  Ujo Jozef, fantázia, od Vás, sa milý ujo Jozef, určite dozviem opravdu o strieľaní a postrieľaní revolucionárov na Majdane od chrbta, vaľmi prosííím o odpoveď. A vyrúbanie stromov na Majdane je tiež odporná ruská propaganda? A ešte zopár bazálov: existuje aj iná propaganda, ako ruská? existuje, alebo neexistuje americká prítomnasť na Ukraine takým spôsobom, ktorý je v tejto oblasti nevídaný? A takto ešte, poklad Skýtov bol deportovaný do FEDu, toto je tiež asi odporná ruská propaganda? Ďakujeeeeem za poučenie, Váš ponížený služobník

  • Nemáš za čo, synovček, máš to tam aj s dôkazovými fotkami, že stromy stále stoja a aj s originálnym tvrdením ruskej stanice 1tv.ru, ktorá o výrube stromov trepala. Dúfam že ti to niekto preloží, ale ak nie, aspoň si pozrieš videjko a obrázky.

   http://inforesist.org/brexnya-pershogo-kanalu-spilyani-dereva-na-majdani-2/?lang=uk

   A tu máš aj pekné, veselé vyvrcholenie celej tej ruskej propagandy, keď tí tvoji milovaní ruskí pravdovravní vyrukovali počas ukrajinských prezidentských volieb s tvrdením idioto gradióso , že Jaroš z Pravého sektoru vedie podľa volebných stránok v prezidentských voľbách s počtom hlasov 37.3%, hoci ako je známe, nezískal ani jedno percento hlasov a taktiež je volebná stránka na zábere viditeľne upravená v porovnaní s originálom. VIVAT ROSIA! A už viac nehryz cukríky, aby si si nepokazil zúbky.

 17. PRE STOPU i Jozefa: V roku 1956 Alexej Walzmann , otec Petra Porošenku sa oženil s Jevgenijou Sergejevnou Porošenkovoua zmenil si meno Walzman na Porošenko, to sú tie ich známe tajomstvá. V roku 1983 zo zaistili a v roku1986 ho odsúdili , zbavili členstva v KSSZ, ako riaditeľa Benderoského /to je mestečko/skúšobného a experimentálneho opravárenského závodu, dostal päť rokov basy a zabavili mu majetok,Jednoducho ako riaditeľ kradol ako straka,dokonca ako riaditeľ vynášal závodu káble.,falšoval štatistické údaje Jeho syn v roku 1982 nastúpil na Kijevský inštitut na prestížnu fakultu medzinárodného práva a medzinárodných vzťahov, učil sa zle,. Ale gény sú gény, oligarch Porošenko ide rozkradnúť Ukrajinu.

  • Ja si ilúzie nerobím. Na západe Ukrajiny majú porekadlo: Ukrajiny ridna mati što nevkradeš nebudeš mati. Aj keď na tomto fóre je dosť ľudí čo vidia len čiernu, alebo bielu a v podstate vôbec nechápu historické súvislosti o troch sestrách. Tie tri sestry nie sú fámou ale realita ktorú na západe nikto nikdy nepochopí. Takže vivat Novaja Russia.

   • Pod pojmom Novaja Rossia myslíš tú bandu neonacistov, príštipkárov a pouličných grázlov, čo si na území Ukrajiny založili 9.mája Lugaňské a Donecké národné republiky? Lebo vodcovia tých dvoch úžasných „republík“ stihli okrem terorizovania obyvateľov od 9. mája vyhlásiť nezáväzne na sebe na tom istom území tri či štyri rôzne Donecké republiky (každý vodca vlastnú), taktiež zároveň zjednotiť „Doneckú“ a „Lugaňskú“ republiku pod názvom Novorosia, vyhlásiť si vojnu navzájom medzi „Doneckou“ a „Lugaňskou“ republikou a dokonca vyhlásiť vojnu Rusku! Akokoľvek šialene to vyzerá, je to naozaj pravda. Vítajte v Tralalande priatelia 🙂

    • Sám si fašista Jozef a kľudne mi to vymaž admin. Jozef ty si demagóg akého tento Slovensky svet nevidel cela naša Slovenska vláda spolu s EU ti nesiahajú po členky. Kľudne tu môžeš prezentovať svoje bludy ja mam info priamo z miesta a ver ľudia čo mi dali informácie majú tak ďaleko k fašistom ako ty k Musolmaninom. Či …

 18. Synovec uja Jozefa

  Ujo Jozef, ďakujem krásne za vyvedenie z omylu ohľadom JEDNEJ otázky. A čo ďalšie? Pjosím,pjosím!! A ešte dám ďalšiu, ako to bolo kedysi dávno v Emerike s dvojičkami?Tak mali v tom prsty Rusi,alebo nie?
  Ďakujeeeeeem, ujo Jozef!

 19. Synovec uja Jozefa

  No a ešte takto, ujo Jozef, fakt tá odporná ruská propaganda má silu, keď aj u našich nemeckých spojencov našla odozvu:
  Německá veřejno-právní televize Das Erste odvysílala 11. 4. 2014 pořad pod názvem „Todesschüsse in Kiew. Wer ist für das Blutbad vom Maidan verantwortlich“.
  A adreska na video s francúzskymi titulkami, aby sme boli úplní, ujo Jozef:
  http://www.dailymotion.com/embed/video/x1qnu74
  Jedine žeby aj Das Erste boli boľševici?? Uff, ja dnes asi zase nezaspím….A že vraj „vsjo jasno“…Odporné

  • Nikdy som netvrdil že len boľševík má patent na klamstvo. Ale toto mi pripadá skôr ako investigatívna žurnalistika a nie propaganda, hoci tam sú zjavne zábery prebraté z ruských propagandistických videí. Pokiaľ sa nejaký dokument len pýta a nepodáva klamlivé tvrdenia a vysvetlenia, nevidím dôvod prečo by podobné programy nemali vznikať.
   Vyšetrovanie celej veci stále prebieha, treba si počkať na výsledky a netvrdiť že sa to stalo tak alebo tak, v opačnom prípade je to len mlátenie prázdnej slamy.

 20. Ešte som sa rozhodol opakovane reagovať na demagóga Šašika či skôr na šaša. Takže je to predstaviteľ ˇuniatskej cirkvi na Ukrajine z Mukačeva. Mukačevo patri k mesta ktoré sa neslávne preslávilo rozbitím Pravoslávnej cirkvi. Mukačevsky biskup spolu s asi sto kňazmi podpísali úniu s RKC. Nečudujem sa jeho bludom ak raz niekto zradí vieru zapredá sa nemá problém klamať do nekonečna a o čom koľvek. Veď práve na majdane v Kyjeve sme mohli vydier uniatske … ako vedu ´´bohoslužby´´ hanbím sa to slovo napísať že bohoslužby akurát tak k diablovi pred útokmi na kordoni policajtov. Fuj hanba kňazom vlastne oni nie sú kňazi sú to zapredanci. Včera to boli Pravoslávny, dnes úniati a zajtra budú kričať Allah Akbar taký to sú uniati. Trocha histórie: V roku 1915 bolo z Haliče vďaka uniatom deportovaná väčšina pravoslávneho obyvateľstva do koncentračného tábora v Talerhofe neďaleko Grazu v Rakúsku. V tomto koncentračnom tábore našlo smrť vyše 50 000 žien deti a starcov.

  • Ááále no tak dobre, keď už si to tu znova dal, tak budem aj ja troška nekorektný k náboženstvám a prispejem aj ja svojím dielom. Náboženská neznášanlivosť nepozná medzi náboženstvami žiadneho bez viny, tu sa napr. trepú v chráme v Jeruzaleme mnísi Gréckej ortodoxnej cirkvi s mníchmi Arménskej ortodoxnej cirkvi:

   https://www.youtube.com/watch?v=OKNbe-SqlIg

   A keď tu znova tvrdíš nezmysly o bohoslužbách na majdane, kde sa (ako som tu už skôr dokázal) diali bohoslužby mnohých cirkví, tak ja tu mám na rozdiel od teba skutočnú pikošku v podobe kňaza tvojej milovanej pravoslávnej cirkvi moskovského patriarchátu, ktorému jeho povolanie kňaza absolútne neprekážalo v tom, aby so zbraňou v ruke viedol proruskú kozácku teroristickú jednotku zodpovednú za streľbu a smrť počas volieb prezidenta. Holt, nenávisť býva často väčšia ako viera:

   http://grani.ru/Politics/World/Europe/Ukraine/m.229683.html

   • Teraz ťa naseriam sám som z Kozáckeho rodu. Takže som rad že kozáci vedie čo majú robiť rezať zapredancov a Judášov a obvzlašť tých ktorí podporujú rozvrat a peniažky na to zobrali z USA. Kludne si píš že o nás že sme teroristi na to ti vieš čo … Dobre viem akú mame podporu medzi obyvateľmi. Kozákmi sa chváli Jaroš no zatiaľ ani jeden Pravoverný Kozák sa na jeho stranu nepostavil a iný Kozáci. To je presne napísané v tejto kozáckej pesničke ktorá ma pôvod v Zaporižii: Kazak vera Pravoslávna astajet sia i Kazak bez veri ne Kazak. Záverom skús si naštudovať Záporožie oni už majú autonómiu a je otázkou času kedy povedia respektíve kedy ukážu Haliči stredný prst na ruke a nič s tým nikto nespraví žiadny NATOvci ani EUovci môžu sa tak nadrapovať to jedine im ostane.

    • Poprosím vysvetliť pojem „pravoverný kozák“ – zaujíma ma, či tá pravovernosť je postavená na nejakých historických základoch, alebo je to len také tvrdenie, ako keď poviem, že pravoverný Slovák je ten, čo verí Slotovi, ale už nie Belousovovej. Úplne seriózne.

     • Zle som to napísal Pravoverný myslel som tým Pravoslávny. Nebol za tým žiaden Slota ani Belousová. Na majdane bolo vidno údajných Kozákov zúčastňujúcich sa Grécko katolíckej omše. Dal som si záležať a volal som do Záporožia tak ma vysmiali že jediní Kozáci vo viere sú Pravoslávny vždy to tak bolo a bude. Dokonca aj tých par oddielov na Zakarpati sú Pravoslávny Kozáci. To ostatne čo sa tvarí ako kozáci to sú len ľudia hrajúci sa na Kozákov. Ataman Wrangel na Done a Kubani narodil sa na Litve na katolíckej Litve bol Litovčan keďže bol krstený Pravoslávny mohol sa stať Kozákom. Kozáci neuznávajú žiadne prestúpi medzi cirkvami. Ešte jedna vec Kozáci sa nikdy nepostavia Rusku vždy pôjdu s Rusmi taká je prísaha na 100 pokolení prisahalo sa krvou no to pochopí len Kozák, lebo kozák ma len česť nič viac v jeho živote nehrá rolu všetko ostatne je druhorade.

     • Ďakujem za vysvetlenie pojmu. Ten Slota bol uvedený len ako príklad, ako sa dá chápať slovo „pravoverný“. Teraz však už viem, že to bolo mienené v zmysle viery.

      Zrejme tu nie je príliš veľa miesta na podrobnejší rozbor toho, čo si napísal, pretože to by ma celkom zaujímalo. Obzvlášť, pokiaľ by boli nejaké hodnoverné zdroje. Alebo ak by si vedel odporučiť nejakú knihu v SK či CZ jazyku. Pretože na každú vetu, čo si napísal, sa mi vynára desať ďalších otázok.

     • Musím ti odpísať takto, lebo nedáva mi možnosť server odpovedať priamo na tvoju otázku. Takže autor sa vola Stanislav A. Ausky kniha Kozáci zaujímavé čítanie. Je tam pekne zachytená chronológia kozáctva od vzniku až do 90 siatych rokov. Následné serveri Ukrajinke, Ruske, ale aj Češke. Na nich je rozobrane novodobé kozáctvo. Pokial si zadš do vyhladavča Kozaci Kazaky najdeš toho vela. V prípade Ukrajinských a Ruských odporúčam mať nainštalovanú azbuku potom nebudeš stíhať čítať.

     • Ospravedlnenie adminovi ono ma to zaradilo správne. Nevedel som to

    • Tak dobrú hodinu som rozmýšľal nad tým, čo na toto odpovedať a či tu ešte má zmysel dačo hovoriť. Toto všetko čo predvádzaš je presne ukážka chorej nadutosti niektorých „tiežrusov“ nielen v Ukrajine, ktorí sa z nejakého dôvodu cítia viac ako Ukrajinci.

     Fakt nemám chuť hádať sa tu s tebou ako veľmi si pomýlený so svojou predstavou o kozáctve či viere. Len chcem povedať k tomu Záporožiu a vlastne k celému tvojmu prejavu, aby si už konečne začal sledovať aj iné médiá ako ruské.

 21. Synovec uja Jozefa

  Výborne, ujo Jozef, vďaka za exkluzívnu ukážku politickej equilibristiky. Ale akosi nie a nie načať ďalšie otázky. Tak ešte raz: existuje aj iná propaganda, ako ruská? Existuje, alebo neexistuje americká prítomnosť na Ukraine takým spôsobom, ktorý je v tejto oblasti nevídaný? A odsun pokladu Skýtov do Emeriky, resp. FEDu, toto je tiež asi odporná ruská propaganda? Dúfam, ujo Jozef, že ma nesklameš, Tvoj milujúci synovec…P.S.Ale aj tá o dvojičkách nie je tiež na zahodenie…

  • Aha, no tak to som nemal byť lenivý a mohol som ti namiesto toho radšej rovno napísať, že každý trošku uvažujúci človek vidí na záznamoch rozstrelu protestujúcich odkiaľ v skutočnosti smerujú viditeľné zásahy a že z tohoto smeru viedli streľbu iba jednotky ministerstva vnútra, pretože ony jediné mali tamtú oblasť plne pod kontrolou. Naopak, nevidel som nijaký záznam zásahu, ktorý by potvrdzoval tvrdenie, že by sa do protestujúcich strieľalo aj z hotelu. Teória o tom, že by majdanovci masakrovali od chrbtov ostatných protestujúcich s cieľom dosiahnúť veľký počet obetí padá práve na tom, že zo záznamov je vidieť, že zásahy prichádzajú z opačnej strany, sú to zásahy priebojnou muníciou a sú v značnom množstve. Nehovoriac o tom, že je zaujímavé, že sprisahanecké teórie absolútne nezdieľajú rodiny obetí, nezdieľajú ich ani protestujúci na majdane a že ich zdieľajú paradoxne skoro výlučne tí, ktorí sú od začiatku v nepriateľskom postavení voči majdanu…

   „Samoútoku“ na dvojičky neverím a dianie okolo kadejakých teórií okolo dvojičiek,FED a neviem čoho ešte absolútne nesledujem. Nebudem sa preto vyjadrovať o niečom o čom nič neviem len preto, lebo ty to chceš. Na cucanie si „informácií“ z prsta tu máš všade okolo tucty humoristov, ktorí sa pri odpovediach budú tváriť dostatočne fundovane.

   • Ešte aj predstavitelia NATOvcov a EUovcou potvrdili že kto strieľal na protestujúcich a Berkut to nebol. Boli to ty tvoji chudáci nevycvičený praváci z Haliče. Pokiaľ nevieš čo je prierazná munícia tak to tu nepíš lebo je to smiešne pokiaľ tvrdíš že Berkut používal prieraznú muníciu to bi boli jatka.

    • Ja sa ti ospravedlňujem za dezinterpretáciu, ale mal som na mysli to, že projektily neboli „gumové“ alebo nejaké bezpečnostné. Aj som si myslel či sa toho niekto nechytí, lebo za toho boha som nevedel prísť na iné slovo, ako to napísať. Stále ma napadalo iba „negumovou“ a to by znelo strašne. Teraz ma to už napadlo, tak si tam namiesto slova priebojnou doplň slovo smrtiacou.

     Neviem o žiadnom takom tvrdení NATO či EU, zasa len zavádzaš a ako obyčajne ťa opakovane žiadam, aby si aj predložil zdroj, inak sú to vždy len tvoje vlastné tvrdenia do vetra.

     • Používa sa výraz „ostrá munícia“

     • Kto chce nájsť informácie ten nájde informácie stačí správne zadať do vyhľadávača. Nechytil som sa tvojho slovíčka o munícii len som konštatoval. Prierazná, alebo priebojná munícia sa používa na boj s ľahko obrnenými cieľmi ale aj na boj s osobami chránenými balistickými vestami. Zvyknú ju hlavne využívať odstreďovači jedna sa o kaliber 50 či 12,7 x xxx podľa toho či to používa NATO alebo Rusko. Len zriedkavo sa použiva u menšich raži. Dôvod náboj je drahý a tu istú prácu sa dá urobiť aj z lacnejšou muníciou napr. s dutou špičkou, poloplášťovou muníciou či celoplášťom. Dostupne sú v poľovníckych potrebách.

   • Váze ny pán Jozef máte veľmi chab
    e informácie O dianí na Ukrajine

    Na y.tube máte dostatok informácií

    • Vážený pán Suchard, za prvé mám o Ukrajine lepší prehľad než vy a vám podobné indivíduá dokopy, no a za druhé, na rozdiel od vás nie som dokázaný na YouTube.

 22. Synovec uja Jozefa

  No neviem, ale to deutsche videjko akosi ukazuje, že všetci tí, čo si myslíme, že bola streľba odzadu, nie sme aj spolu z deutsche spojencami ani trošku uvažujúci…či z toho mi vychádza Tvoja nepriama konštatácia, že je to blud bludovič. A mimochodom, práve si, ujo Jozef poslal do múky spústu amerických architektov a špecialistov na danú problematiku, ale zbytočne tu budem dávať nejaké odkazy, lebo len ten je slepý, ktorý vidieť nechce…Každý človek aj s podpriemerným iq musí po mimimálnom interesovaní sa postrehnúť, že na oficiálnej verzii 9/11 niečo nesedí, ale tak, že to jednoducho nemôže byť pravda. A už len toľko, ak by tie isté“propagandistické“ videá dokazovali podobným postupom presný opak, pre Teba, ujo Jozef, by to bol nevyvrátiteľný fakt. A ak si položím tú elementárnu otázku v tomto probléme o streľbe – qui prodest??- neviem fakt ani za oného prísť na to, prečo by to malo prospieť Rusom. Dosť, lebo toto je nezmyselný pokus prinútiť slepého vidieť. P.S.A emerikáncov si akosi obišiel…alebo aj to je propaganda?a teraz som si uvedomil, že tú o propagande si tiež ignoroval…

  • Pre synovca uja Jozefa.

   Jozef je možno platením provokatérom ktorého tu nasadila štátna moc aby sondovala nálady na tomto fóre po tom ako údajné na toto fórum bolo podane trestne oznámenie so strany posrankyne NR.

   Možno viac by nám povedal admin či je to fáma, alebo fakt.

   • Synovec uja Jozefa

    Neviem Stopa, čo je zač ten ujo Jozef, ale iste dôkladne študoval samého Zbigniewa, iného vysvetlenia niet, ak by sa také veci, ako na Ukrajine začali diať niekde na hraniciach Mexika s Emerikou s cieľom ovládnuť Mexiko, keby sa celý zlatý mexický depozit presťahoval do Ruska, tak si dám ruku odťať za to, že by už bola tretia world war…Ale tento ujo Jozef veľmi pekne vie „argumentovať“, totiž v samom princípe sa dá spochybniť všetko. Podobných špecialistov som už mal tú česť spoznať a pobral som také poučenie, že je zbytočné šliapať do blata, lebo…doplníš si sám. Ale je aj možné, že to bude taká persóna,ako odhaduješ, alebo prešovský Saša, platený z depozitu zlatého teľaťa, to je ťažko, ak by sme boli it mágovia, možno by to šlo zistiť. A ako odmieta geopolitické súvislosti, to mi iba napovedá, že bude predobre školený, už len očakávam, kedy nám vynadá do konšpirátorov 🙂 .Raz darmo, sedliackemu rozumu nerozkáže, históriu nemožno zmeniť, iba prekrúcať a ukrajinec a rus boli vždy bratia, či sa to im a niekomu inému páči, alebo nie. Ale toto, čo sa deje, neprospeje ani jednému z bratov a ukrajinci dopadnú najhoršie. Avšak za to, ako sa mali posledné desaťročia ukrajinci, si môžu len a len oni sami, nikto iný a už vôbec nie rusi, ale vylepšená propaganda podľa samotného Josepha robí divy. Toto som si nevycical z prsta, mám to z početných rozhovorov so západnými ukrajincami a našimi obyvateľmi „ďalekého východu“, kde doteraz vystrájajú tí najviac „podkutí“ z Ukrajiny.Takže milá Stopa, je zbytočné hádzať hrach na stenu, radšej poďme budovať demokratický kapitalizmus tu, ináč tu nastane konfederácia MA-RO-KO. A či nejaká ctená pani z parlamentu zhmotnila svoje komplexy spomínaným spôsobom, no veru ma toto už neprekvapká, ja sa už dlho riadim veľmi cenným pravidlom, ktoré mi už ušetrilo mnoho energie, a to je – hlavne sa ničomu nečudovať! Všetko dobré, ideme ďalej…

  • Pozri, zaoberať sa niečim poriadne zaberie strašne veľa času a naozaj nie je v mojich silách zaoberať sa vecami ktorými sa rád zaoberáš ty. Nestíham sa zaoberať ani vecami ktoré zaujímajú mňa. Kľudne nech si tam človek s minimálnym IQ postrehne hoci aj marťankov s anténkami, ja s IQ dúfam o niečo väčším zasa viem, že na to, aby človek mohol niečo hodnotiť ohľadom pádu dvojičiek musí mať veľmi veľa skúseností a vedomostí zo sféry statiky, chémie, fyziky atď – nehovoriac o tom, že pokiaľ nemá prístup ku kľúčovým informáciám a dar spojiť si správnym spôsobom súvislosti, tak sa so všetkými svojimi vedomosťami a skúsenosťami aj tak vôbec nikam nedostane. Osobne si myslím, že dopátrať sa tam niečoho naozaj hodnoverného by dokázal iba veľký a veľmi dobre fungujúci tým odborníkov. Nie, to je absolútne mimo mňa, nebol by som schopný tam nájsť žiadne dostatočné odpovede.

   Neuveríš, ale otázku prespechu takéhoto masakru aký sa stal na majdane som si položil aj ja a možností je ako vždy hneď niekoľko. Popri možnosti, že by z masakry chcela vyťažiť Ukrajinská opozícia ktorú s obľubou prezentujú protivníci majdanu sú tu aj ďalšie rovnako potencionálne motívy, ako napríklad patologická nenávisť, pomsta konanie tretej strany (nie len Rusi či západ), a podobne, alebo napr. konanie bez zjavného motívu – napr. neadekvátne vedená operácia proti demonštrantom a podobne. Tieto veci ja ale príliš neriešim, pretože nie je v mojich silách ich odsledovať. Môžem len na základe iných mne viditeľných skutočností odhadnúť pravdepodobnosť tej či onej možnosti. Keďže zabíjanie protestujúcich na majdane bolo definitívne očividné už 18.2. ráno, keď jednotky ministerstva vnútra spolu s antimajdanom zaútočili na majdan mimoriadne agresívnym spôsobom, aj so strelnými zbraňami a ulynčovali 6 majdanovcov (udalosť je zdokumentovaná, existujú aj ich vlastné videozáznamy), nevidím najmenší dôvod, prečo by som mal ako motív uprednostňovať snahy opozície urobiť zo seba obetného baránka – obzvlášť, keď sám som dokázal vypozorovať iba streľbu od miest kde boli zložky MV.

   Áno, na Ukrajine sú zahraniční pozorovatelia aj poradcovia, je to známe. No neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by sa aktívne zúčastňovali bojov. Ak taký dôkaz máš, tak sem s ním, pretože ja som aj odpočúval separatistov a nikdy z toho nič nebolo, oni totiž vidia američana a pravý sektor v komkoľvek.

 23. Ty uboziak ved o tom uz aj donecke vrabce cvirikaju ))

Leave a Reply