Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ukrajina: Druhý muž v štáte Vladimir Groisman zvolený za predsedu Parlamentu

Ukrajina: Druhý muž v štáte Vladimir Groisman zvolený za predsedu Parlamentu

porosenko-groismanNový ukrajinský Parlament, Verchovna Rada, zvolil na svojom prvom zasadnutí minulý štvrtok bývalého vice-premiéra Vladimíra Groismana za svojho predsedu. Tento 36-ročný politik bol jediným kandidátom. Patrí k strane BPP, pomenovanej po ukrajinskom prezidentovi »Blok Petro Porošenko«.

Syn židovského podnikateľa platil za odchovanca prezidenta Porošenka. Do jesene roku 2012 bol Groisman starostom mesta Vinnica, na juhozápade Ukrajiny. Tam sídli aj väčšina výrobných závodov cukrovinkového impéria „Roshen“ šéfa štátu Porošenka.

Pred dvoma rokmi vstúpil Groisman na politickú scénu v Kyjeve. Od konca februára pracoval vo vláde Arsenija Jaceňjuka ako minister pre výstavbu a vicepremiér. Groisman je multimilionár, ženatý a otec troch detí.

Voľba žida za šéfa Parlamentu nebude mať žiadny veľký priamy vplyv na židovskú obec, povedal vrchný rabín Ukrajiny, Yaakov Dov Bleich, pre denník »Jerusalem Post«. Ale je to »ďalší dôkaz, že Ukrajina je normálna multikultúrna spoločnosť«, ku ktorej patria aj židia.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Jüdische Allgemeine

Poznámka redakcie:
Vlastné závery z tejto správy si už dokáže urobiť každý sám.

O ::prop

12 komentárov

 1. Samozrejme že židia patria do Ukrajinskej spoločnosti tak aj vtedy keď ich knieža Vladimír privítal v Kyjeve potom sa začali šíriť zvesti o ich úžere a o tom ako opíjajú obyvateľstvo. Patria do ukrajinskej spoločnosti tak ako žid Lazar Kaganovič ktorý spáchal najstrašnejšiu genocídu v dejinách ľudstva na práve ukrajinskom národe pričom stále je oslavovaná genocída židov ako tá najhoršia pritom samotní židia vedia, že sa to dá rátať v sto tisícoch max 1 milión a nie 6. Židia patria do každej kultúry každého národa na svete. Bol som v USA a tam zvyknú hovoriť Don´t be a jew. Nebuď lakomý ako žid. Mne babka hovorila keď mi škvrklo do gací že mám žida na trenkoch takže židia sú všeobecne obľúbený. A tiež sa u nás hovorí ty židák teda lakomec. Toľko k židom

 2. Groisman je skôr tretí muž Ukrajiny, než druhý a nenazýval by som ho Porošenkovym odchovancom, ako je to v článku.. V úlohe starostu Vinnycie sa ukázal ako mimoriadne schopný človek, ktorý mestu zabezpečil naozaj neuveriteľný rozvoj. Bárz by sme u nás mali takých schopných starostov a primátorov, ako bol on. Rovnako dobre sa prezentoval aj v Jacenjukovej vláde. Bohužiaľ, terajšia pozícia mu celkom očividne nesadla a na tento post sa podľa mňa absolútne nehodí. Behom niekoľkých dní si už aj stihol vykoledovať prezývku Prestávka.

  Nebudem rozoberať, koľko má toho za ušami – nakoniec v Ukrajine má aspoň trocha za ušami skoro každý bohatý človek, len som chcel upozorniť na to, že je to veľmi schopný talentovaný človek, ku ktorého schopnostiam by sa prvý diskutér v tejto diskusii najbližšie priblížil asi iba vtedy, keby bol jeho trenkami (bez židka).

  • Tak sa bež pozrieť do Vinnice na ten jeho úspech. Vlastni polovicu vinohradov okolo Vinnice nič viac zdevastovanejšie som nikdy nevidel. Bol to smutný pohľad. Sám pije Francúzke víno. Podľa miestnych. Tento idiot prekazil Slovenskej potravinárskej spoločnosti obchod s vinným kameňom že sa mu to neoplatí keď od neho niekto vykúpi kompletne takýto kameň. Inač ide o odpadoví produkt usadení vo vinných sudoch ktorí je potrebne odstraňovať. Dnes už možno neexistujú ani tie sudy. Taký je to schopný podnikateľ. Ďalší z radu Ukrajinských zločincov ktorí zhumpľovali krajinu a dnes z nich urobili ctihodných politikov. Tak len ho chváľ židaka určite to ,,ocení ´´neboj aj tak budeš preňho len gojko Jozifku.

   • No, nepochyboval som o tom, že kombinácia pochválené schopnosti žida, ktorý je ešte aj Ukrajinec bude pre teba prudko nestráviteľná kombinácia. Ale že tu na mňa vypustíš také toto, obzvlášť keď dobre vieme ako dopadajú vinohrady u nás napríklad v Bratislavskom kraji, tak to som teda nečakal. Nedaj sa vysmiať. Kde sú nejaké rozštvrtené telá zakopané v okolí Vinycie, alebo aspoň občanom odoberaná pôda pre rozvoj železnice? (To druhé by bola aspoň pravda)

    Mimochodom, keď chceš vidieť naozaj poriadne zhumpľovanú krajinu, tak pokračuj do Ruska a zlož si projekčné okuliare.

    • ..“keď chceš vidieť naozaj poriadne zhumpľovanú krajinu, tak pokračuj do Ruska“… – A vyklulo sa sidlo z vreca, dalej nemusis nic dodavat, hned je jasne odkial vietor fuka. Cim to sakra ale asi bude, ze cele starocia vsetci co nieco znamenali boli vzdy tak ukrutne nadrzani dostat tu „zhumplovanu krajinu“, dnes mozno este viac, nez inokedy? Alebo zeby tu skor bola zhumplovana niekoho vypln dutiny lebecnej ?

    • Jozifku a vieš že som bol nedávno v Rusku cestoval som cez Ukrajinu. No videl som mnoho v Rusku len nie zničenú krajinu na rozdiel od Ukrajiny. Takže nechaj si pre seba tie žido boľševické exrementy mňa nezaujímajú. Porovnávať vinice vo Vinnici s tými v Bratislavkom kraji dokáže len taký primitívni Dodik ako si ty. Vidno že si vo Vinnici nikdy nebol len tu blaboliš a dristaš ako pred nejakým časom. Vyťahuješ tu rozštvrtene tela o ktorí ch sa tu nikto nebavil si proste mimo, alebo si provokatérom.

     • Nerozprávaj hlúposti, tie Bratislavské sú na tom ďaleko horšie,. Čo si myslíš, že si jediný kto dvihol svoj zadok aj smerom na východ? židoboľševické exkrementy si nechaj pekne na tanieri. Občas mám pocit, že iné ani nekonzumujete.

  • Jozef s rodinným zázemím a s konexami od svojich židovských spolubratov zo zahraničia, by sa hocikto mohol vypracovať na takého oligarchu ako je Groisman. Odkiaľ sa vzali predtým bol na Ukrajine komunizmus a nikto nemal kapitál na kúpu alebo výstavbu veľkých tovární (komunizmus majetok patrí všetkým aneb štátu) a zrazu ich vlastnili „obyčajní ľudia“.A sú teda dve možnosti 1. buď si bol členom rozviedky a mal si prístup k najvyžším politickým kruhom 2.alebo si bol bohatý žid zo zahraničia ktorý skúpil lacný ukrajinský štátny majetok od židoboľševickej demokratickej vlády ktorá logicky nastúpila po židoboľševickej demokratickej vlády. Neodopieram mu jeho skúsenosti talent a šikovnosť ale takých ako je on „šikovných“ je na Ukrajine viac, a preto je tam taká chudoba hlad a beznádej všade tam kde sa objavili. Preto treba podporovať takých ako je V. Orbán, ktorí im klepkajú po prstoch už aj vyhlásenia magora Mc Caina hovoria o tom, že si robí dobre svoju robotu. Preto Jozef je to pekné memento, keď starosta obce, alebo mesta Vinnica, kde židáci áno židáci pretože 90% zložiek sovietskeho NKVD boli židi zmasakrovali okolo 10 000 ľudí je žid. Na večnú pamiatku Genrikha Yagodu hrdinu sovietskeho zväzu jdu blejt aj z toho diskutéra, ktorý sa vyjadruje k schopnostiam pána oligarchu.

   • po židoboľševickej komunistickej som chcel napísať.

   • Vážený pán MilanMich, táto vaša argumentácia neobstojí ani po vecnej a ani po logickej stránke. Po celej Ukrajine sú desiatky oligarchov, ktorí napriek majetku, rodinnému zázemiu a skvelým konexiám doma aj v zahraničí dokázali (na rozdiel od menovaného žida Groismana) spraviť na verejných postoch veľké, ale naozaj úplne veľké, ukážkové, kardinálne H.VNO! Na tejto stránke sa zrejme nikdy neobjavia ani nespomenú, pretože majú tú smolu, že nielenže nemajú židovský pôvod, ale sa to o nich ani nešušká, ba dokonca sú ako na potvoru pro-rusky orientovaní, čo tu medzi diskutérmi tiež platí za poriadny handicap.
    Mimochodom, existuje aj ďalšia skupina ukrajinských oligarchov, ktorí sa ku podivu vypracovali sami, hoci s kostolným poriadkom to vzhľadom na ukrajinské reálie asi tiež nebolo – to len pre pre úplnosť.

    Absolútne nechápem akú má súvislosť to, že niekto bol šikovný starosta s nejakým Jagodom. Nechcem tu vyvolávať starých duchov, lebo tu už mesiace lieta bubák Bandera a v spoločnosti nejakých Kaganovičov či Jagodov by sa určite necítil dobre. Keby ste si konečne prestali navzájom špachtličkami vyšprtávať šedú kôru mozgovú z hláv, tak by ste možno prestali čerpať z nekonečnej studnice nemeckých a ruských gebuzín a skúsili by ste si zájsť po informácie tam, kde naozaj sú – na Ukrajinu. Potom by ste pochopili čosi o mašinérii ruskej propagandy, o zneužití Vinnyckých masakrov nemeckou propagandou, že tam v skutočnosti zahynulo až cca 20 000 ľudí vrátane stoviek Vinnyckých židov (!!!), kto všetko bol zodpovedný za holodomor, atď. To by ste samozrejme ale museli chcieť, čo vy rozhodne nechcete – odklon týmto smerom by nekoreloval s vašimi predstavami a tie, ako je známe, veľmi často milujeme oveľa viac, ako skutočnosť.

    Veselé vracanie!

  • Taaak urciteee ! Isteze je prenaramne schopny, vsak je predsa zid a toto je o nich vseobecne zname – ako neuveritelne schopni oni su… Skoda len, ze vsetkeho schopni…

Leave a Reply