Domov / Hlavná strana / Komentáre / Ukrajina bude premenená na druhú Sýriu

Ukrajina bude premenená na druhú Sýriu

UkraineS_ldner2Západné štáty, ich tajné služby a armády chcú z Ukrajiny urobiť druhú Sýriu. Aby spôsobovali teror a ničenie a bojovali proti „nepriateľom“, sú importovaní zástupcovia, ktorí majú vykonať špinavú prácu. Poznáme to z Afghanistanu, Balkánu a Lýbie. Tentokrát sú to žoldnieri z európskych krajín, ale podľa najnovších správ aj džihadisti, ktorých dopravili do Kyjeva, aby tam masakrovali tzv. proruské civilné obyvateľstvo na Východe a Juhu. To je pomsta za to, že prezident Putin zamedzil vojne proti Sýrii. Teraz prináša západná zločinecká banda vojnu pred brány Ruska.

Jeden takýto zahraničný žoldnier je Dán John Gerhard Østergaard Christensen, ktorý bol zajatý ľudovou milíciou v Donbase a bol maskovaný ako medzinárodný vojenský pozorovateľ:

UkraineS_ldner1
UkraineS_ldner3

Christensen v Afghanistane, stojaci celkom v pravo.

Ľudové milície, ktoré bránia mestá na Východe informujú, že v rádiovej prevádzke ukrajinskej armády počujú stále znovu anglické dialógy a povely. Medzi jednotkami sa má nachádzať nejmenej 300 Poliakov a štátnych príslušníkov baltických štátov. Títo sú nasadzovaní vo východnej Ukrajine ako poľní velitelia a poradcovia. Aby ich zamaskovali, vybavilo ich ministerstvo vnútra kyjevského režimu urýchlene ukrajinskými pasmi. Medzi jednotkami „antiteroristického nasadenia“ majú byť zamiešaní aj Dáni a Taliani.

Bild am Sonntag informoval, že v Kyjeve sa nachádzajú americkí agenti FBI a CIA, ktorí sú taktiež činní ako poradcovia. Títo nie sú v bojových nasadeniach, ale na veľvyslanectve USA v Kyjeve – povelovej centrále a v podstate aj ako vláda Ukrajiny.

To všetko nie je prekvapivé, pretože vieme, že riaditeľ CIA Brennan bol v polovici apríla na „tajnej“ návšteve Kyjeva , čo neskôr potvrdil aj Biely dom. Tento tým zahájil na Ukrajine už dlho praktikovanú politiku regionálnej destabilizácie, ako v Lýbii, Egypte a Sýrii.

Nemci sú tiež silne zapojení, boli ale odhalení ako špióni a ľudovými milíciami vzatí do väzby. Nemecký veliteľ tímu, plukovník Axel Schneider, mal za úlohu vyzvedieť pozície síl samoobrany. Ku skupina patrili a Dáni, Poliaci, Češi a Švédi.

Teraz boli štyria vojaci Bundeswehru prepustení a v Berlíne spolkovou ministerkou obrany privítaní ako hrdinovia. Médiá ešte stále tvrdia, že sa jednalo o neškodnú pozorovateľskú misiu OBSE. Pritom vedenie OBSE viackrát zdôraznilo, že skupina nekonala z ich poverenia.

Čo sa na Ukrajine deje, je tajná a otvorená vojna proti všetkému, čo nechce západnú nadvládu. Demokraticky zvolená vláda a prezident boli vo februári „úspešne“ zvrhnutí a nahradení režimom poslušných bábok. Teraz sa vedie vojna proti tým, ktorí sa bránia režimnej chunte.

Pre ľudí na východnej a južnej Ukrajine to vyzerá zle. Sú naplno vydaní násiliu prisluhovačov chunty.

Podľa najnovších správ, poslala Saudská Arábia do Kyjeva letecky veľký počet Takfiri-bojovníkov. Títo majú byť nasadení vo vojne vo východnej a južnej Ukrajine.

„Veľký počet teroristov zo skupiny Takfiri zo Sýrie, pochádzajúcich zo Saudskej Arábie a Čečenska poberajúcich finančnú a vojenskú podporu saudskej tajnej služby, boli prepravení viacerými lietadlami do ukrajinského hlavného mesta Kyjeva, aby pomohli ukrajinskej armáde vboji proti obyvateľstvu,“ porozprával v nedeľu jeden arabský dôstojník bezpečnosti pre Fars News Agency (FNA), za podmienky zachovania anonymity.

„Títo bojovníci boli okamžite vyslaní do Kramatorska na východe Ukrajiny a bojujú vedĺa ukrajinskej armády proti pro-rusom ako milicionári, ktorí podporujú vládu,“ povedal informant. Saudská Arábia chce pomstu na Rusku a na pro-ruskom obyvateľstve, pretože Moskva podporovala sýrskeho prezidenta Bashara al-Assada v boji proti teroristickým skupinám.

Ako vidieť, na Ukrajine sa zamiešavajú všetci možní zahraniční agenti a žoldnieri. Tento raz nie, aby zvrhli vládu, to sa už stalo, ale rozširovať teror proti vlastnému obyvateľstvu, ktoré nechce režimnú chuntu a západné podmanenie. Pretože režim chunty v Kyjeve nemá dosť podpory v radoch armády a polície, je veľa prebehlíkov, sú potrební aj cudzí bojovníci.

Čo je motívom pre kryté nasadenie žoldnierov? Veľmi pravdepodobné je to, tak dlho uplatňovať teror voči obyvateľstvu na východe a juhu Ukrajiny, až sa prezident Putin rozhodne, vyslať ruských vojakov k ich ochrane na Ukrajinu. Týmto by mali USA a NATO perfektný dôvod vystaviť mediálne účinne Rusko ako agresora a naštartovať vojnu.

Putin má byť vlákaný do pasce. Čo môže urobiť? On môže buď nerobiť nič a len sa prizerať, alebo sa môže rozhodnúť, protivníkov kyjevského režimu sám utajene vybaviť zbraňami a poradcami. Tak, či tak, interný vojnový stav ako v Sýrii je daný.

Jeden ďalší dôkaz, že Západ chce Rusko provokovať až na krv, veliteľ NATO, príslušný pre Kaukaz a Centrálnu Áziu, James Appathurai, povedal v pondelok v Tbilisi, že NATO chce dodať do Gruzínska nový vojenský materiál, pozostávajúci z rakiet a tankov. „To je niečo, čo my v Gruzínsku musíme rozmiestniť a potom budú Rusi rozumieť, že to myslíme vážne.“

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Freeman

O ::prop

21 komentárov

 1. Nebojím sa o Ukrajinu. Dnes sa v Rusku formuje nová Ukrajinská armáda UNOA Ukrajinská národno-oslobodzovacia armáda, alebo Украинской народно-освободительной армии (УНОА). Som prekvapený koľko je v nej západných Ukrajincov (Haličanov). Podľa vyjadrení veliteľov tejto armády idú bojovať za lepšiu Ukrajinu bez oligarchov a rôznych fašistických živlov ktorí jedine čo chceli hrajkať sa na svojom piesočku. Sú jednoznačne za federalizáciu krajiny a konfederáciu s Bieloruskom a Ruskom. Už dnes v je v tejto armáde okolo 100 000 vojakov nie len z Ukrajiny. Z výcvikom a výzbrojou tejto armády pomáhajú kozáci. Presne ty kozáci na ktorých sa odvoláva Jaroš a pre ktorého sú vzorom. Verím pevno v to že noč Svaroga sa konči a nastane doba Slavianov. Lebo to čo sa deje na Ukrajine to bola predzvesť pripravovanej genocídy kompletného Slavianskeho národa ktorú pripravovali sily zla. Nevyšlo to.

  • Môžem sa spýtať, kým je tá armáda formovaná? To tak, ako u nás napríklad Vasky organizuje armádu, ktorej vydá roxory a pôjde sa na parlament? Alebo dostane UNOA aj nejaké zbrane? Od koho ich dostane? Od USA? NATO? EÚ? Alebo od Ruska? Ale veď Rusko do diania na Ukrajine nezasahuje… Alebo to tak nie je? A milé ovce, prestaňte už béééékať s tým fašizmom, ktorým vám mávajú ako mrkvou oslovi pred nosom. Fašizmus zomrel s Mussolinim.

   Ja to nechápem, čo za nezmysly dokážu tieto osoby ako STOPA písať – pomaly jedna veta vyvracia druhú, ale nevadí, 100x opakovaná lož sa stane pravdou. Hm, milá STOPA, vieš vôbec, kto to povedal?

   • osmoza ti … prečítaj si to v mojom príspevku kto ich vyzbrojuje a podporuje a nebeč más to tam jasne napísané, alebo si nevychodil základnú školu či vidíš, len to čo vidieť chceš. Stačí ovládať azbuku po surfovať po nete a veľa sa dozvieš. Sto krát povedaná pravda tej sa držali súdruhovia národný socialisti v Nemecku a teraz sa toho držia súdruhovia v EU a USA. Fašizmus a Nacizmus dve strany tej istej mince tak nepolitológuj tu ty veľmi dobre chápeš o čom píšem či si tupí.

    • STOPA,im to darmo vysvetľuješ. Oni nie sú blbí,len klamú a sú platení za zasvinenie diskusií.

    • Myslím, že tebe …. Navyše nechápeš iróniu, ani k tebe prišla, dala ti dve poza uši a kričala „Ja som irónia“. Preto ti to vysvetlím tak, aby si to pochopil aj ty. Rusko zbrojí bez ohľadu na to, čo ty a tvoji červení kámoši vykrikujete. Zasahuje do vnútorných vecí Ukrajiny (rovnako ako NATO – to vôbec nespochybňujem) a chystá inváznu a okupačnú armádu. Ak si niekto myslí, že pokiaľ k invázii dôjde, tak tá zastane na západných hraniciach Ukrajiny – je idiot. Nezabúdaj, že ty sám si občanom členskej zeme NATO a teda nepriateľ Ruska, bez ohľadu na tvoje názory. Keď začnú padať ruské bomby, tie sa nebudú pýtať, či si za Rusko alebo za NATO. Jediné, na čo by sme my Slováci mohli mať vplyv, je žiadať, aby sme vystúpili z NATO. To ale ľudia ako ty nedokážu pochopiť a nadšene podporujú zbrane na strane Ruska. Upozorňujem ťa, že ak Rusi prídu, prídu ako v rokoch 1945, vrátane kradnutia, znásilňovania a vraždenia. A každý, kto s nimi bude spolupracovať, je kolaborant. A takíto kolaboranti si nezaslúžia nič iné, ako meter povrazu – aby si to pochopil aj ty – budú visieť.

     • Osmoza ja Nie som kolaborant ja som Rusky kozák žijúci na Slovensku. Takže povraz si nechaj pre seba a tebe podobných čo dnes besnia na Ukrajine a v každom Ukrajincovi na juhovýchode vidia kolaboranta Ruska. Ty dementi si nevedia položiť otázku kto to vyprovokoval. Boja sa odpovede že oni sami Banderovci. Máš pravdu bomby si nevyberajú. S tým znásilňovaním áno znásilňovali Sovietske vojska to je pravda. Bolo to však v menšine a našťastie občasne aj ta zlodejčina. Východ Slovenska od Dukly oslobodzovali územie Sovietske Štraf Bataliony. Záležalo od veliteľa ja poznám osobne niekoľko dedín kedy došiel starosta obce vo Svidníckom okrese a oznámil veliteľovi že v jeho dedine bola znásilnená žena, alebo obyvatelia boli okradnutý okamžite vinníci boli za dedinou zastrelený. No pozrime sa na druhu stranu. Vo Francúzku vyšla kniha bohužiaľ vo Francúzštine (možno bude preklad) o zverstvách US Army na obyvateľoch Francúzka o desiatkach znásilnení, zlodejstve a vraždách US ´´osloboditeľov´´ Francúzka. V recenzii sa písalo že väčšina prípadov ostala nevyriešená. Nemýľ si Sovietskeho človeka s človekom Ruským. Už dnes je nes počet publikácii o 68 roku a o vojakoch ktorí prišli okupovať Československo. Prví Rusi prišli do Československa koncom 73 roku. Zato tam bolo nespočetne množstvo bratov v NATO Lotyšov, Estóncov a bratov kandidátov Gruzíncov, Haličanov no nie Rusov, ale to par obmedzených Slováčikov nikdy nepochopí. Pre nich bol Sovietsky človek Ruským človekom. Nečudujem sa chodil som na Ukrajinu a mnoho Haličanov nám hovorilo prišli Čechy aj keď som Rus.
      Pre teba je Rus okupant na Ukrajine tak čo je USA a NATO v Európe to nie sú okupanti to sú ´´osloboditelia´´. Nezabudni Rus si chráni svoje to je Ukrajina a nepusti tých sluhov Sionizmu na svoje priedomie. Rusko nepotrebuje pričleniť juhovýchod Ukrajiny k Ruskej federácii no mam pocit že Rumuni, Maďari a Poliaci si veľmi radi zgustnú na Haliči a pripoja si ju k sebe tak ako to bolo kedysi v histórii.

     • Ataman Prosím Ťa netáraj s tým znásilňovaním. Rusáci znásilňovali ostošesť lebo v ruskej, pardón sovietskej, armáde bola prakticky mizerná disciplína, to spomínal už Patton. A vedenie ČA sa neunavovalo tento problém nijako riešiť pretože im to pravdepodobne zakázalo politbyro KSSZ, ktoré vzbudzovalo propagandisticky v rusoch ešte väčšiu nenávisť k Nemcom. Preto tisíce zločinov zostalo nepotrestaných a ich aktéri si po vojne užívali slobody. A to vrátane aj vraždenia.

     • Pre Osmoza, ak by Rusi prisli na Slovensko, tak 90% Slovenskej armady by sa pridalo k Rusom (presne tak ako sa Ukrajinska armada pridava k proruskym miliciam), takze to nase NATO by bolo kazdemu na hovno. Za NATO by isliel mozno bojovat akurat Dzurinda, Fico, Lajcaj, a podobna zberba. Ja osobne by som sa pridal k Rusom! Hovor tomu ako chces, ale pod Ruskom by Slovensko na tom bolo urcite 100x lepse ako teraz. Navyse by to bola prilezitost skoncovat s tymi, ktori Slovensko doviedli v podstate do bankrotu. A konecne by na Slovensku zavial zdravy rozum (ktory maju v sucasnom psychopatickom svete, Rusi ako jedni z mala). Mna by zaujimalo za koho by si bojoval ty. Za USA? Proti tvojim Ruskym bratom (teda ak si Slovak)? Ku komu mas blizsie? K fasistickym Nemcom? Kolonialistickym zlodejom Anglicanom, alebo Francuzom? Alebo predsa len k Slovanskym Rusom? A co sa tyka tych kravin typu, ze Rusi pojdu az po Karlove Vary…uz s tym prestante! Tieto kraviny siria havloidi. Takze, si havloid Osmoza?

     • Ja by som bojoval vzdy iba za Slovakov. Rusi, Americania, Madari ci ini magori na Slovensku, ktori chcu bojovat za cudzich, su mi u prdele. Stavim sa, ze aj ty si jeden z tych, co predava narod okupantom za par striebornych ako ´kozak´ Stopa. Ten sa aspon prizna, ze je cudzincom. Rusom sa nedivim, ze siria rusofilstvo. Divim sa zradcom naroda na Slovensku. Jedni nas zapredavaju amikom, ini rusom. Ale zradcov nikto nema rad. Zradili raz, mozu zradit aj druhy raz. Zasluzena odmena ich neminie.

   • Vasky formuje VaskyJugend a nie armádu 🙂

 2. Tak toto je odkaz mladej Kyjevčanky všetkým zapredaním sukám na Ukrajine, ale aj na Slovensku ktorí svojimi infantilnými príspevkami podporujú pravý sektor a fašistickú samozvanú vládu v Kyjeve ktorá stále prežíva len vďaka tomu že do nej nalievajú tie bezcenne zelene papieriky z USA.
  http://www.uloz.to/live/xfeVeUKs/vzkaz-bratrum-slovanum-v-pisni-od-mlade-kyjevanky-mp4

 3. Na ukrajine uz operuje 1500 clenov ( zabijakov ) Black water.

 4. Ja neviem Martin, ale ty nevieš čítať veď ja som netvrdil že sa neznásilňovalo, ale tento problém sa riešil zastrelením v Sovietskej armáde. Chvála bohu ešte dosť je žijúcich svedkov vo Svidníckom okrese ktorí to vedia potvrdiť. Vybral si si dobrého generála presne a ešte lepšiu armádu armádu svätých, ale to nič o znásilňovaniach US osloboditeľoch vo Francúzku a iných krajinách na západe ti nič vedieť nechceš, alebo vedieť nechceš takže debata zbytočná.

 5. Co sa tyka novovytvorenej armady, tu je slovensky preklad rozhovoru s predstavitelom dotycnej armady

  http://afinabul.blog.cz/1405/na-ukraine-sa-moze-objavit-nova-nikym-neocakavana-sila

  • Toto je len ďalší dôkaz potvrdzujúci, že panslávizmus – snáď mimo kultúrnej oblasti – je mŕtvy. Nevedia sa dohodnúť medzi sebou ani občania jedného štátu – a nemusíme chodiť ani na Ukrajinu. Veď sa pozrime na Slovensko. Jeden druhému ideme po krku, navyše olej do ohňa prilievajú ako židoboľševici a sionisti, tak aj slobodomurári, agenti a kolaboranti v službách cudzích mocností, o rôznych záujmových skupinách z radov politikov, oligarchov a novodobých prospechárov ani nehovorím. A to tu niekto chce spájať národy, keď tie sa nedokážu zjednotiť ani samy o sebe. Najprv musí byť zjednotený jeden národ pod jedným vodcom. Potom sa môžeme pohnúť ďalej. Dá sa to však uskutočniť, keď nás neustále jedni ťahajú k Západu, ďalší k Východu, iní k Juhu? Dostali nás, rozdrobili nás na frakcie, ktoré idú jedna druhej po krku presne v zmysle hesla – rozdeľuj a panuj.

 6. Nuz, myslim, ze niekto si tu koleduje od velkeho medveda rozhodne poriadne po papuli. Myslim, ze ked sa dostanu ti pustni cervi do kontaktu s proruskymi miliciami, tak ti si na tomto pustnom hnoji zgustnu. Nechcel by som byt v kozi toho cerva. Co sa tyka tych „pozorovatelov“, skoda, ze ich milicie neobesili ako exemplarny priklad! Ja by som to urobil, a prenasal to do celeho sveta, nech cely svet vidi ako dopadnu spioni! Navyse, domobrana na to mala pravo, kedze na nu zautocili kyjevski fasisti. Inak, ja byt Putinom, tak by som Saudsku arabiu uz vymazal z mapy sveta. Uz len za drzost tychto spin, ze si dovolili sa vyhrazat Putinovi pred Olympiadou. A myslim, ze ani USA by sa velmi tychto svin nezastavali, kedze na Xks miestach bojuju prave USA proti tymto saudskoarabskym cervom. Ja predpokladam, ze po uspesnom referende Ludovej republiky Donecko (ked sa obyvatelia rozhodnu pre samostatnost/pripojenie k Rusku) tam Rusko vysle svojich vojakov na ochranu tejto republiky (kedze uz to nebude Ukrajina). A teraz este k Osmoze, doplnenie k tvojmu prispevku na mna pri inom clanku. Samozrejme, ze viem, co je to fasizmus. Je to korporatokracia. A…ta junta, co je v Kyjeve je vylozene korporatisticka, je prepojena s korporaciami. Co si myslis, ze naco ich tam potrebuje USA a EU? Vsak nato, aby nadnarodne firmy rozkradli Ukrajinu. USA su fasistickou krajinou, a Ukrajina je ich kolonia! Inak Osmoza, ty si poriadny rusofob! Tie tvoje vyplakavania a utocenia na Rusko, to ako keby som cital vyjadrenia Sebeja! A tato stranka sa mi zacina kvoli jej utokom na Rusko poriadne hnusit. Nie je tu ziadna objektivita.

 7. pre rebel-predpokladas,predpokladas..v kazdej vete len predpokladas a myslis si.Dokazes podlozit aj uceeleny fakt?Som rad,ze nie si putin,lebo ako prvy by si zdrhol a zanechal rusko napospas..A pre audi-nie 1500 ale 1501…tahas cisla ako z lota…

Leave a Reply