Domov / Hlavná strana / Komentáre / Ukrajina: ako ďalej?

Ukrajina: ako ďalej?

ukrajina-obchodUdalosti na Ukrajine hýbu svetom. Stretávajú sa tam záujmy takmer všetkých hlavných svetových mocností – snáď s výnimkou Číny. A tak na seba narážajú intrigy EÚ – teda Nemecka, Veľkej Británie, Francúzska, Poľska, svoju polievočku si prihrieva aj USA. Jedným z hlavných hráčov je však Rusko. Toto môže rozvratom Ukrajiny najviac stratiť, ale môže aj veľa získať. Slovensko je v tomto medzinárodnom intrigánstve iba maličkým hráčom, pritom však situácia na Ukrajine nás musí obzvlášť zaujímať. Minimálne preto, lebo Ukrajina je naším východným susedom.

Samotná vláda Slovenska – konkrétne Ministerstvo zahraničných vecí – priznáva, že informácie o Ukrajine, ktoré má k dispozícii sú kusé a teda tí, čo by mali vedieť najviac, vlastne nemajú poriadnu predstavu o tom, čo sa na Ukrajine deje. Neochvejne však držia trend stanovený ich nadriadeným orgánom – Európskou úniou. Keď sa nevie zorientovať vláda Slovenska, ako sa má potom zorientovať v tomto chaose občan?

Je faktom, že dnes je skutočne veľmi ťažké získať o situácii na Ukrajine pravdivé informácie. Dezinformačné propagandistické kanály na nás chrlia informácie bez ladu a skladu. A tak sa dozvedáme, že protestujúci sú fašisti, nacisti, banderovci (áno, tí, ktorých heslom bolo „Ukrajina bez Rusov, Poliakov a Židov“), ktorí sa spojili s Izraelom, sú financovaní židmi a v ich radoch bojujú izraelské jednotky. Dozvedáme sa, že nacisti na Majdane sú podporovaní EÚ a USA, ich cieľom je rozbitie Ukrajiny, vytvorenie nárazníkovej zóny pre NATO proti Rusku. Všetko je snaha o rozbitie slovanskej vzájomnosti. Celý prevrat je v réžii slobodomurárov. Že demonštrujúci chcú demokraciu a pripojenie Ukrajiny k EÚ. Že chudáci policajti nemali žiadne zbrane a mŕtvi demonštrujúci boli zavraždení vlastnými ľuďmi, aby sa vina mohla zvaliť na Berkut. Demonštrantom sú podávané drogy. Prevrat riadia posadnutí homosexuálni kňazi pod iluminátskou pyramídou. Že policajti sa nechali biť rozzúrenou lúzou a stoicky čakali na svoju smrť. A ďalšie hlúposti a nezmysly, vrátane žiadostí o vojenský zásah na Ukrajine – či už zo strany NATO alebo Ruska – podľa presvedčenia tej ktorej osoby.

vchod-do-ukrajinskeho-parlamentu-photoshop

Fotomontáže sú v tomto boji propagandy samozrejmosťou

Obvykle všetky tieto tvrdenia majú jednu spoločnú vlastnosť. Nie je v nich uvedený jediný fakt, jediný dôkaz o tom, že sa deje to, čo sa v nich tvrdí. Svedčí to o jednom – propagandistická kampaň z oboch strán, hodná Iľju Erenburga, ide na plné obrátky. Ako si všímam informácie a názory medzi ľuďmi či na internete, mimo sklonu veriť okamžite každej hocako nepravdepodobnej teórii, sú v nich jasne badateľné silné rusofilné tendencie. To svedčí o jednom. Tak, ako sú na Slovensku rôzne mimovládne organizácie financované z pochybných, záujmových zdrojov, snažiace sa manipulovať verejnú mienku s cieľom rozkladu spoločnosti (ĽPR, rôzne LGBT nadácie, OSF, AI a pod.), svoje korene medzi nami silno zapustili aj rôzni (pro)ruskí agenti typu Chelemendik. Očividne svoju prácu odvádzajú dobre, prikrývajúc svoje skutočné zámery pláštikom panslavizmu. Ľudia si neuvedomujú, že panslavizmus môže fungovať iba na kultúrnej úrovni, nie na ekonomickej či mocenskej. A ešte menej si uvedomujú, že Rusko je rovnako dravé a nenásytné impérium ako USA. Takto ostro názorovo rozdelenú slovenskú spoločnosť som ešte nevidel.

A tak nastupuje čierno-biele videnie: „Som Slovan, Rusi sú Slovania a teda všetko čo urobia je v poriadku.“ Akosi zabúdajú, že Ukrajinci sú rovnako Slovania, ktorí majú právo žiť na svojej zemi a rozhodovať o svojej zemi. Nikto si nechce uvedomiť, že volaním po vojenskej intervencii Ruska a po pričlenení Ukrajiny k Rusku vlastne popierajú aj Slovenskú štátnosť. S údivom sledujem, ako títo ľudia, ktorí si často hovoria národovci, jedným dychom odmietajú pričlenenie južného Slovenska k Maďarsku, odsudzujú vojenskú intervenciu do ČSSR v roku 1968, kričia „Kosovo je Serbija“ a zároveň schvaľujú anexiu Ukrajinského územia Ruskom.

Rusko môže prevratom na Ukrajine veľa stratiť – spriatelenú zónu s veľkým ekonomickým potenciálom. Môže ale aj veľa získať v prípade rozpadu Ukrajiny. Strategické územia, ako Sevastopol, či priemyselné oblasti Ukrajiny, ktoré boli „železným pilierom“ ZSSR nie je žiadna zanedbateľná „cena útechy“. EÚ zasa môže veľa získať – obrovské množstvo lacnej pracovnej sily a nové trhy. USA a NATO sa zasa môže priblížiť k Rusku tak blízko, ako sa len dá. EÚ však môže aj stratiť. Nestabilná Ukrajina (alebo jej časť) by mohla byť tou povestnou poslednou kvapkou, ktorá by spôsobila rozpad EÚ.

putinSkutky hovoria jasne. Rusko hromadí vojsko na svojej hranici s Ukrajinou. Pokiaľ dôjde k vojenskej intervencii na Ukrajinu a k anexii časti Ukrajiny, bude to začiatok obrovských problémov, ktoré by v krajnom prípade mohli viesť k ďalšej vojne a Ukrajina by sa opäť stala bojiskom Európy. Minimálne by to viedlo k dlhodobo zhoršeným vzťahom medzi Ukrajinou a Ruskom. Ak si niekto myslí, že Ukrajinci by sa zmierili s roztrhaním svojej zeme v pazúroch dravých mocností – či už z východu alebo zo západu – je na veľkom omyle.

Nikomu z veľkých hráčov neleží na srdci záujem Ukrajiny. Každá jedna mocnosť sleduje svoje záujmy a v súčasnosti horúčkovito prepočítava svoje šance na úspech v Ukrajine. Každý – či je to Nemecko, USA, Rusko, Poľsko – hľadí iba na svoj prospech. Nasadzuje svojich žolíkov – či je to Kličko, Timošenková, Juščenko, mimo hry stále ešte nie je ani Janukovyč, ponuka pôžičiek z MMF a od USA (tam si už supi mädlia ruky v očakávaní obrovských ziskov) a ďalšie a ďalšie. Vždy to tak bolo a vždy to tak bude.

Svoje problémy si musia Ukrajinci vyriešiť sami – bez vmiešavania sa cudzích mentorov. Dúfajme, že to zvládnu bez pomoci. V prvom rade sa musí najprv vyčistiť vzduch, treba sa zbaviť starých kádrov, pekne od podlahy, nie tak ako v tej našej paródii z roku 1989, zvanej „Zamatová revolúcia“. Netreba sa nechať nalákať na sľuby žiadnej záujmovej strany, hľadieť v prvom rade na prospech Ukrajiny a jej národa. Pokiaľ sa tak stane, nebudem sa báť o budúcnosť Ukrajiny. A v takom prípade by to mohlo byť dobrým príkladom aj na vyčistenie slovenského Augiášovho chlieva…

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

O Andrij Stryj

andrij.stryj@protiprudu.org

31 komentárov

 1. Ten zaver je trochu naivny.
  Btw myslim to bola cina co si prenajala polku ukrajinskej pody, okrem ineho.
  To co sa skutocne deje v novinach nepisu. Je to obchod.

  • Celý Andryj Stryj je naivný aj spolu s tými čo ho sem dali. Aspoň človek si prečíta niečo z iného názoru a porovná. Napr: „..Dezinformačné propagandistické kanály na nás chrlia informácie bez ladu a skladu. A tak sa dozvedáme, že protestujúci sú fašisti, nacisti, banderovci (áno, tí, ktorých heslom bolo “Ukrajina bez Rusov, Poliakov a Židov”), ktorí sa spojili s Izraelom, sú financovaní židmi a v ich radoch bojujú izraelské jednotky. Dozvedáme sa, že nacisti na Majdane sú podporovaní EÚ a USA, ich cieľom je rozbitie Ukrajiny, vytvorenie nárazníkovej zóny pre NATO proti Rusku. Všetko je snaha …“. Tomuto súdruhovianeverte! To je manipulácia. Verte tomuto: „..Jedným z hlavných hráčov je však Rusko. Toto môže rozvratom Ukrajiny najviac stratiť, ale môže aj veľa získať…“. Panslávi chcú zožrať ukrajinu, pozór, už prisúvajú svojích vojakov. Ako sa možu brániť magyarom, albáncom, ale tým zlovestným Rusom nie? Taká zvrátenosť, také neSlovanské vajatanie… Andryj je absolútna pravda, všetko ostatné je lož. Lenže akpochybujem o jednom, mám právo skúmat pravdivosť aj druhého.

   • Tiež si myslím, že autor tohoto textu píše tendenčne a nekompetentne. Jasné, že je kopec propagandy v masmédiách ale zoberme si fakty.
    Izraelskí vojaci bojovali na Majdane a viedli tam nevycvičených Ukrajincov na smrť. Tu je to v židovských novinách. Okrem toho tam boli aj ruskí, nemeckí, americkí a poľskí militanti. Za neposlušnosť v týchto oddieloch bola smrť.
    http://www.haaretz.com/news/world/1.577114
    Ruskí obyvatelia nielen Krymu ale aj Donecka, Odesy, Dnepropetrovska a Charkova strhávajú ukrajinské vlajky a vyvesujú ruské. Požadujú referendá o budúcnosti – či už odtrhnutie alebo federalizáciu Ukrajiny.
    Ukrajina sa dostáva ekonomicky do voľného pádu. USA ani EÚ nemajú peniaze na ich záchranu. Ukrajinci masovo utekajú za prácou do Ruska a pred kyjevskými militantmi.
    Myslím, že je vhodné si pozrieť jedného hrdinu majdanského puču ukrajinských nacionalistov vedených židmi a kamarátiacich sa s čečenskými teroristami.
    Oleksandr Muzyčko aka Saško Bilyj:
    http://www.youtube.com/watch?v=Brt9GA7tdH0
    http://www.youtube.com/watch?v=C3hr1Rc7PY0

 2. to nie je obchod, pretože v obchode je strana kupujúca a strana predávajúca.
  toto je obyčajný neokolonializmus v podaní korporatívneho fašizmu.
  kapitalizmus nemá žiadne vízie všestranného napredovania a rozvoja celej spoločnosti, je zameraný len na maximalizáciu zisku individuí, cestou drancovania. v európe je už len málo čo nie je vydrancované – trebars taká ukrajina a jej bohatstvo.
  a o to tu ide.

 3. Pan slavizmus na mocenskej urovni – vsetci si pamatame pojitko cssr – boli to prave tie „zpriatelene okupacne vojska“, po ktorych odchode u nic nebranilo k presadzovaniu si narodnych zaujmov a rozpadu csfr. Ukraina, ako zdroj lacnej pracovnej sily nebude nikdy dosahovat uroven zivotnej urovne zapadnych krajin!!! Pokial si zacnu staty, ktore boli okradnute po 2 sv. vojne uplatnovat narok na prinavratenie svojich byvalych uzemi, kto si ma potom zastat ukrainu, ked nie slovania?

 4. 1.
  „Keď sa nevie zorientovať vláda Slovenska, ako sa má potom zorientovať v tomto chaose občan?“

  Ad 1.
  Ako ? Vlastným rozumom !!! Starí Rimania tomu hovorili „SAPERE AUDE“ !
  Nemecký filozof E.Kant to voľne prekladal
  ako:
  Nechaj sa obslúžiť VLASTNÝM ROZUMOM !!!
  A
  vláda sa vie veľmi dobre zorientovť a presne vie, čo sú to za psychopatické svinstvá,
  ibaže
  kto si už začne so PSYCHOPATMI, ktorí ovládli svet ???
  Predsa
  bláznom a nadriadeným sa neodporuje !!!

  2.
  “ Celý prevrat je v réžii slobodomurárov. Že chudáci policajti nemali žiadne zbrane a mŕtvi demonštrujúci boli zavraždení vlastnými ľuďmi, aby sa vina mohla zvaliť na Berkut !!!
  Demonštrantom sú podávané drogy !!!
  Prevrat riadia posadnutí homosexuálni kňazi pod iluminátskou pyramídou.

  Že policajti sa nechali biť rozzúrenou lúzou a stoicky čakali na svoju smrť. “

  Ad 2.
  Ano, presne sedí.
  Viď Viď:
  http://www.zvedavec.org/vezkratce/7865/

  Môj rozum, ktorým sa nechávam obslúžiť, mi hovorí, že to je PRAVDA !!!
  A
  ešte mi hovorí, že ilumináti, slobodomurári, či už akí sú to PSYCHOPATI, ako si BLBNÚ,
  alebo
  sa tam natlačili Chazari s ich primitívnou tatarsko-tureckou mozgovou štruktúrou.
  (Je možné,
  že Židia Gilad Atzmon, alebo Mordechaj Kapusta, by povedali, že mám pravdu)

  Prečo si to myslím ?

  Pretože len idioti môžu robiť tzv.“revolúcie“- rozumej kriminálne agresie,
  stále podľa toho istého scenára
  a
  myslieť si, že tomu niekto uverí. No, uverí, možno tak Dežo s Araňou, alebo tí, ktorí uveriť MUSIA !

  Nič iné sa nedá o tom povedať, než TRÁPNE ! Ale čo už vie byť PSYCHOPATOM trápne ,
  veď
  preto sú psychopati psychopatmi, že to necítia !!!

 5. PREBOHA ! Akože si Ukrajinci musia vyriešiť svoje problémy sami ? Ukrajinci sú pakáž, barbari, obzvlášť nacionalisti, ktorí sa tak veľmi angažujú v tejto revolúcií. Veď, im keď sa dá sloboda, tak sa chovajú ako besní psi odtrhnutí z reťaze. Najlepšie to bolo vidieť cez vojnu.
  Známy masaker v rokline Babi Jar, kde sa konali masové popravy civilného obyvateľstva. Najprv sa myslelo, že to robia Nemci, ale neskôr sa zistilo, že tí, ktorí strieľajú sú Ukrajinci v uniformách wehrmachtu. Alebo ohavný masaker v obci Huta Pieniacka, kde príslušníci ukrajinskej SS divízie Galizien brutálnym spôsobom povraždili vyše 600 poľských obyvateľov. A to ešte zločiny banderovcov po vojne.

  Nie, nie, nie, Ukrajinci musia byť neustále pod dozorom a to najlepšie pod Rusmi. Preto sa prikláňam k ruskej intervencií na východ Ukrajiny.

 6. Rusko je rovnako dravé a nenásytné impérium ako USA? Nie som si vedomy toho ze by Rusko v sucasnosti, alebo nedavnej minulosti rozputavalo konflikty po celej planete ako to robi USrael v spojeni so slobodomurarmi. Autor akosi pozabudol na geopoliticke zamery tychto sialencov (NWO), ved rozdavat nalepky ako napr. „rusofil“ je take trendove.

 7. Ukrajinu riadila a riadi obdobna zlodejska politicko-mafianska banda ako Slovensko . Vsetci chcu len ukradnut co sa da , prezidenti, ministri su obycajni mafiani a zlodeji . Rozdiel medzi slovenskymi a ukrajinskymi je len ten , ze nasi domaci to robia cez nastrcenych kretenov , ktori si hovoria politici . Na Ukrajine su zlodeji priamo politikmi. Vsetci su v ramci ich obmedzeneho sociopatickeho primitivizmu pripraveni kradnut az do totalneho rozvratu a rozpadu celej , krajiny , bez ohladu na moznost vyvolania vojny a zacatia masoveho vrazdenia obyvatelstva .

  Vetci politicki zlodeji (SDKU,KDH,VPN, HZDS, SMER a dalsi sociopaticky odpad ) maju vyvezene peniaze v danovych rajoch pripraveni v pripade ozbrojeneho konfliktu zdrhnut na ostrovy .

  Preto bezohladne ukradli peniaze zo zdravotnictva a socialneho poistenia a prevekslovali do sukromnych mafianskych firiem tzv poistovni , ktore im vyplacaju provizie – dozivotnu rentu . Specialita mafie SDKU -KDH .

 8. Zcela s tebou souhlasim Andreji! Vyborne jsi to vystihl! Ano!

 9. V súčasnom prudko globalizujúcom sa svete neexistuje „nezávislosť“ – pretože ako sa vyjadril G.W. Bush – „buď ste s nami, alebo proti nám“.
  Takže v skutočnosti rozdelenie síl je následovné: na jednej strane proti rusom, na opačnej proruské sily.
  Je tu jedna prostá, stará indícia: poznáte ich po ovocí.

  K otázke Krymu – ten nikdy nebol Ukrajinský. Ukrajine ho „daroval“ ukrajinec Chruščov v 1954 roku.
  Na to netreba zabúdať!

  Ak ako prvé mesto, ktoré vyhlásilo nezávislosť – bolo mesto Ľvov. To bolo kóšer, však áno?
  Ak sa o také dačo pokúsi opačná strana – už to nie je demokratické?

  Ukrajina nikdy pred rokom 1914 nebola jednotná krajina.
  Východ bol súčasťou cárskeho Ruska, západ mali Poliaci, resp. Rakúšania.

  • Hlavne posledny odsek ma pobavil. Pred rokom 1914 nebolo ani Ceskoslovensko jednotna krajina a ani nikdy neexistovalo. Vychod mali Madari, zapad Rakusania. A teraz co? Zda sa, ze podla vas Madari maju pravdu, ked chcu dostat Felvidek opat do Velkeho Madarska. Naozaj humorne dosledky maju vase ‚logicke“ uvahy.

   • Na čom si sa najlepšie bavil bratku? Že niekto neuznáva „demokratické“ rozhodnutie súdruha Chruščova? Kto ty tavárišč? Stalinista? Boľševik, nohsled baľšógo Chruščova? Magyari a Rakušáci si požadovať Felvidék nemôžu, pokiaľ tu niekto nezačne spochybňovať výsledky 2sv. vojny, a predovšetkým hranice ktoré boli stanovené tak. A to je povážlivé, že sa tu takéto názory a takéto osoby tu presadzujú. Na čom si sa bavil? Keď to tak zhrnieme na sebe a na svojom uvažovaní.

    • Citujem:
     „Ukrajina nikdy pred rokom 1914 nebola jednotná krajina.“
     Odpoveď:
     Československo snáď bola pred rokom 1914 jednotná krajina?

     Citujem:
     „Východ bol súčasťou cárskeho Ruska, západ mali Poliaci, resp. Rakúšania.“
     Odpoveď:
     Územie Česka patrilo k Rakúsku, územie Slovenska k Uhorsku.

     Toto ma pobavilo, keď dve rovnaké veci nie sú rovnaké. Niekto to nepochopil? 🙂

     • Keď dvaja robia to isté, nebýva to isté. Tam vyššie je popísané. Niekto to nepochopil:-)? Smeješ sa sám na sebe a este Ťa to baví. Je to tak ako popísal ushiro. Mnohí čo tu tak žerú Katyňskú PROPagandu prehliadajúc územné usporiadanie ukrajiny po vojne, preklínajú nečloveka-netvora Stalina ako sa zákerne zhodol s Hitlerom a drzo obsadil polku POLsKa, majú teraz skvelú príležitosť im túto boľačku zahojiť a tú spornú časť im dohodiť. Smelo dotoho súdruzi. Iná je otázka Krymu. Z článku A. Stryja usudzujem, že vychádzal pri svojích úvahách z národnostnej otázky. V tom ohľade jeho povzdychy a porovnávanie s „kosovom“ súhlasí. To na čo poukázal ushiro a z čoho som vychádzal aj ja je však iné. Alebo ste Stalinisti? Ide oto podľa akého kľúča rozbíjali štáty bývalého Ost-blocku. Vedel to S. Miloševič, keď sa obhajoval v Haagu a vie to určite Putin. Keby to tak nebolo, staval by sa k russkej menšine rovnako aj v Estónsku, ako v Gruzínsku, ktorú báťuška Stalin podekraticky odpísal svojím krajanom a na Kryme, ktorých podemokraticky odpísal báťuška Chruščov svojím krajanom. Hľa takíto čo neviedia komúnistom prísť na meno, zrazu zbožne rešpektujú ich rozhodnutia. Na starý prop som rád chodil, imformoval o juhoSrbskej provincii Kosovo, keď iní mlčali. Nový prevezme občas od germánov zprávu, ako sa darí ich novému národu kosovarcov. To je zámer, podľa medzinárodného práva národnostná menšina si nemôže činiť územné nároky v štáte. Len anglická menšina, aby nám išla príkladom, si môže nárokovať na Argentíne Malvínske ostrovy. To je vporiadku, našiel som stránku, kde sú pravidelné zprávy o zverstvách albánskej menšiny a ich ochráncov.

     • Mne sa hlavne páči ako sa Stefan v „reakciách“ rozpráva sám so sebou, úplne ignorujúc pointu.

     • Mne sa páči ako sa Nithus rozpráva sám so sebou a so svojou družkou „pointu“, prehliadajúc obsah mojej odpovede. Tak stručnejšie, nech pochopíte:
      1.ČeskoPomlčkaslovensko založili veľmoci v Trianonu.Ich ideológiou je demokratizmus. Po vojne sa na stanovení hraníc prinajmenšom podieľali so Stalinom na Jalte.
      2.Ukrajina ako ju uznávate, vyznávate v stanovených hraniciach, je výsledkom rozhodnutí komúnistických vlád v Sovietskom Zväze.
      Zhrnutie. To čo na Vašom zmýšľaní poukazujem, je že jedným kútikom úst nadávate a bliakate do prašivých boľševikov a druhým kútikom vypúšťate rozhodné uznanie súhlas s ich konaním a jednaním. V rámci doktríny nám osoží všetko čo Russku škodí, ste ochotne podľahli schizofrénii, rozpoltenosti osobnosti. Kapišto súdruh? Sotva.
      Teraz jestvujú už len dva štáty vzniknuté rozbitím Rakúskouhorska po Trianone. ČSFR a Juhoslávia skončili. Je na nich ako so zmlúvou naložia.

 10. Ešte niečo k pravému sektoru.

  Že vraj nacionalisti – Banderovci.

  Alebo že by to tak nebolo?

  http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3757-valentina-lyulya-kdo-je-ukrajinska-opozice-.aspx

  „Členy Pravého sektoru (pozn.: Ultrapravicová ukrajinská opoziční strana) jsou ukrajinští Židé, kteří kdysi odjeli do Izraele, pak se vrátili na Ukrajinu, jsou vycvičeni v armádě Cahal (pozn.: Oficiální hebrejský název armády je Cva Hagana LeJisrael – zkr. Cahal, v překladu „Izraelská obranná armáda“, angl. Israel Defence Forces) a jsou členy Pravého sektoru….“

  • Isteže každý má právo pochybovať.
   No vytvoriť pochybnosť na základe vyjadrenia ukrajinskej židovky v českej televízii je … ani neviem ako to prijateľne nazvať aby som neurazil.

   • Tiež mi to pripadá značne nafúknuté a postavené na naivite a dôvere poslucháčov. V tom dávam zapravdu A. Strijovi a redakcii propu. Niekto si proste chce silou mocou nahnať politické body aj za cenu strápnenia sa. Avšak ani bez vetra sa list na strome nepohne. Keby tých šovinistov a nacionalistov v ukrajine prezentoval verejnosti vo svetle snahy o revíziu výsledkov 2sv. vojny, o znovuoživenie nepokojov, krvavých sporov tak ako sme boli toho svedkami v bývalej Juhoslávii, tak proti tomu sotva nájsť nejaké námietky. Jednoduchšie je však isteže hodiť napľac fotomontáž: Hitler náš osvobodíteľ, aha Banderovci pochodujú ukrajinou a každému je vsjo jásno. Ale ruku na srdce, koľkí hneď začnú slintať, keď aj tu na prope sa objaví vztýčený ukazovák: pozor boľševici, komúnisti a hneď začnú mnohí slintať: tak to sú zločinci, darebáci. Pritom takýmto PROPagandistom stačí naoplátku vztýčiť prostredník…

 11. Ak sa pozriete na Ukrajincov,ako robia masové exkurzie v rezidenciách zvrhnutých mocipánov, vidíte kultivovaných ľudí,ktorí si zaznamenávajú do pamäti a pamätí absurditu narcizmu týchto idiotov.
  V žiadnom prípade nevidíte bezcieľne ničenie barbarskej hordy. To svedčí o mentálnej úrovni Ukrajincov úplne patriacich medzi kultúrne a vzdelané národy.
  Majú dnes fantastickú šancu urobiť si poriadok vo vlastnom dome, bez cudzej „pomoci“. Je to už tretí krát v priebehu jednej generácie, čo ich mena je zničená. Mena za ktorú všetci pracujú, majú
  v nej úspory a musia ju používať v každodennom živote. Očividne je bezcenná, neznamená žiadnu hodnotu,iba masovú kontrolu obyvateľstva.
  Dnes majú ukrajinci šancu prevziať moc do svojich rúk, nie cez voľby,ktoré pre nich vždy skončia katastrofou, ale priamo prevzatím kontroly ekonomiky, vytvorením reálnej kontroly cez reálne peniaze s reálnou intristickou hodnotou.
  Tak môžu jedným šmahom poslať všetky cudzie mocnosti, ktoré pchajú nos do ich záležitostí tam, kam slnko nesvieti a začať s nimi jednať ,ako rovný s rovným.
  Ak sa nechajú znova chytiť do pasce sľubov a tzv. výhodných finančných pomocí, budú opäť
  v područí iných a títo im nasadia nových šašov do vlády cez nimi kontrolované voľby.
  Ukrajina je dnes finančne v troskách, to ale neznamená že je v troskách. Stále má všetky prostriedky a zásoby na fungovanie spoločnosti. Všetok potenciál a hlavne ľudí, ktorí chcú mať budúcnosť. Nesmú si ju nechať vziať zo svojich rúk politikmi a bankstermi. Museli by eventuelne začať skôr či neskôr nový Majdan.
  Viktor

 12. Vidno, že autor je haličského pôvodu (ak je meno Andrij Stryj pravé – Stryj je veľmi pekné haličské mestečko), preto toľko zavádzania.
  Ono by bolo pekné, keby sa Ukrajina mohla sama rozhodnúť, ale oveľa lepšie je, ak sa jej rozhodovanie pribrzdí, aby mohla dôkladne zvážiť, čo si vyberie. V náhlosti a emocionálnom ošiali sa robia najväčšie chyby, ktoré potom za triezva ľutujeme. Práve preto Európska múmia tak strašne tlačila na Janukovyča, aby podpísal asociačnú dohodu – lebo v nej boli neuveriteľné špinavosti, o ktorých radoví Ukrajinci nemali ani potuchy a škaredo by na ne doplatili. Ale chápem, že je ťažké zachraňovať niekoho, kto sám od seba dobrovoľne strká hlavu do eurogilotíny.
  Takže EÚ môže získať množstvo lacnej pracovnej sily. Mám to chápať tak, že autor degraduje živých ľudí na „pracovnú silu“ – použiť v mene zbohatnutia boháčov z EÚ a zahodiť? To dúfam nie.
  Hlúposť je aj jeho volanie po nezávislosti Ukrajiny. Absolútna nezávislosť je naozaj nereálna a neuskutočniteľná, Ukrajina nelieta vo vesmírnom vákuu. A ak si autor myslí, že najbližšie voľby na Ukrajine budú slobodné, kruto sa mýli. Západní kolonizátori do Ukrajiny naliali miliardy a chcú ich naspäť aj s úrokom. Nikdy jej neumožnia byť skutočne slobodnou a nezávislou. Preto tak hysterčia a manipulujú..
  Podľa mňa jediným skutočným garantom ukrajinskej slobody je paradoxne Rusko pod vedením Putina. Čím skôr Ukrajinci vytriezvejú z euroopice, tým lepšie pre nich.

 13. Je zaujimave citat Vase nazory, ale zabudli ste na to, ze dobre sa riadi akakolvek spolocnost podla „teorie chaosu“. V case krizy je potrebny velky trh bez ohladu na to k comu to povedie. Nazalezi na Ukrajine ani na ukrajincoch, ale zalezi na ziskoch. Neozobracenych krajin je este dost a americky kapital potrebuje zisky a lacnu pracovnu silu. Zaplatili sme aj my dost. Pohladajte v Hospodarskych novinach ked US STEEL po roku vlastnictva vykazal zisk a pouzil ho kde? Urcite nie na Slovensku. Ukrajina bude obytistom nekvalitnych tovarov a sluzieb v mene bohatych na zapade. Velky BRAT rozhodne co je demokraticke a co nie. Je jedno co nam ukazuju alebo hovoria, ci su tam nacionalisti atd, jedno je iste, narod nema z toho nic iba utrpenie, zisky su inde. Ide len o boj o KORYTO riadne velke.

  • V podstate súhlasím. Jediná vec, ktorá sa tu vymyká všeobecne platnej sionistickej šablóne sú presne tí nacionalisti. Ak to trochu sledujete, prehadzujú si ich amíci aj rusi ako horúci zemiak. Prečo? Lebo presne títo nacionalisti využili istým spôsobom možnosť danú amíkmi na zúčtovanie vo vlastných (rozumej Ukrajinských) radoch. A na rozdiel od ostatných sionistických predajných štetiek majú cieľ. Ukrajinu bez Juščenka, Tymošenkovej, Janukovyča a iných sionizmom štrajchnútych súčasných a nedávno minulých oligarchov.

 14. Až doteraz som bol ochotný prijať názov tohoto webu, ako jednoznačne tématicky vyhraneného – PROTI HLAVNÉMU PRÚDU.ORG . Tento článok ma presvedčil, že to začína byť otázka jeho prežitia (ekonomického) a tým aj istých kompromisov ( viď tento článok ), čím stratil u mňa akýkoľvek záujem. ZBOHOM A AMEN.

  • Jasné. Choď na dôležité, čítaj zemavek a počúvaj slobodnyvysielač. Tam majú o teba eminentný záujem. Ale hlavne im plať. zbohom

  • Máte úplnú pravdu. Ospravedlňujeme sa, že sa vám článok nepáčil, ale peniaze sú peniaze… Náprava je jednoduchá. Pošlite nám obnos vo výške, povedzme, 50 Eur a zverejníme taký článok o Ukrajinských nacionalistoch, aký ešte nikto neuverejnil. Budú popísané všetky zverstvá, ktoré páchali (alebo spáchajú) na hrdinských a udatných sovietskych (vlastne ruských) osloboditeľoch.

 15. UKRAJINCI BY SA NEZMIERILI S ROZDELENIM UKRAJINY. TO SA MAJU RUSI ZMIERIT S UKRADNUTYM KRYMOM, DEMENTNYM CHRUSCOVOM?

  • Zaujímavé, že doteraz im „ukradnutý“ Krym nevadil.

   • „Zmierenia sa s bezprávím“ je otázkou sily. Po Gorbačovovej a Jelcinovej „liečbe demokraciou“ bolo Rusko veľmi oslabené politicky, ekonomicky i vojensky. Za Putina sa sa dalo ako tak dohromady a začína staré krivdy riešiť.
    A tiež sa poučilo, že nejaké dohody so západom nemajú cenu – západ používa len reč sily a len silu rešpektuje. Takže začína hovoriť takou rečou, aby jej západ rozumel.

 16. Koniec dobry, vsetko dobre…

  Finance ministers from the G-7 nations have agreed to provide Ukraine’s interim government with “strong financial backing” if it implements the reforms advised by the International Monetary Fund.

  Poucenie: Nikdy nie je tak zle aby nemohlo byt horsie.

Leave a Reply