Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Ukrajina a tretia svetová vojna: Soros v zákulisí

Ukrajina a tretia svetová vojna: Soros v zákulisí

Ukraine PlaneDňa 27. mája 2014 sa George Soros vyjadril pre Fareeda Zakariu zo CNN, že on je tým mužom, ktorý stojí za prevratom na Ukrajine a vďaka nemu bol odstránený demokraticky zvolený prezident Viktor Janukovyč. Na dosiahnutie tohto cieľa – vrátane dosadenia svojho kamaráta Petra Porošenka na miesto hlavy štátu – použil námestníčku Obamovho ministra zahraničia Victoriu Nulandovú. Jej úlohou bolo vyčleniť 5 miliárd dolárov pre ukrajinských demonštrantov po tom, čo Janukovyč odmietol prijať Rothschildove úvery smerované cez európske banky.

Vzhľadom na to, že Soros nemohol účinne manipulovať s Janukovyčom, financoval rad mimovládnych organizácií, ktorých činnosť viedla k prevratu vo februári 2014. Po tom, ako boli jeho ľudia dosadení do mocenských pozícií, Soros spustil škaredú verejnú kampaň zameranú proti ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi ako odplatu za odtrhnutie Krymu od Ukrajiny.

Zostrelenie lietadla Malajzijských aerolínií a následná kampaň zostrujúca napätie medzi USA a Ruskom opätovne nesie jasné znaky prítomnosti Sorosovej ruky.

Soros pozorne dohliada na tento kút sveta od tej doby, ako jeho finančné machinácie mali za následok vstup niekoľkých bývalých sovietskych krajín do Európskej Únie.

Svojho času sa vtedajší vysoký predstaviteľ Carterovej vlády Zbigniew Brzezinsky snažil dotlačiť Sovietsky zväz k rozpadu. Dnes na miesto Brzezinského nastúpil Soros. Ako tieň nasleduje Obamu a neustále ho vedie k rozhodnutiam, ktoré tlačia Putina do kúta.

Príznačnými metódami, ktoré používa táto Sorosova kabala, je vyrábanie falošných príbehov a ich podsúvanie masám. To všetko vďaka kontrole nad financiami a politikmi a vďaka globálnemu mediálnemu monopolu, ktorý formuje verejnú mienku.

Bez ohľadu na to, čo Putin urobí, v očiach neinformovaných zostane darebákom, ktorý napadol Krym, zostrelil lietadlo Malajzijských aerolínií a zúfalo sa snaží udržať Ukrajinu vo svojom železnom zovretí. Sankcie proti Rusku musia byť stupňované až do chvíle, kým sa nepodvolí.

Putin sa stal terčom po tom, ako neuspel plán Západu na zničenie Sýrie, nasledovaný útokmi bojovým plynom, ktorý mal na svedomí mnoho sýrskych civilistov v auguste 2013. Zatiaľ čo svet zameriaval svoju pozornosť na zimné olympijské hry v Soči, Západ viedol ohováračskú kampaň proti Putinovi ako spiatočníckemu homofóbovi. Akonáhle olympijské hry skončili, začala Ukrajinská kríza. Je zaujímavým detailom, že presne 17. júla, keď bolo zostrelené malajzijské lietadlo, začala ďalšia vojenská kampaň Izraela proti Gaze.

Ekonomické sankcie, čachrovanie s cenami ropy a kompletné ignorovanie Putinových diplomatických snáh nakoniec donútilo Putina k obmedzeniu predaja plynu do Európy. Značilo to aj začiatok pádu dolára – veľmi nebezpečný ťah pre životaschopnosť americkej ekonomiky – ale práve o to sa celú dobu Soros snaží.

„Svetová finančná kríza je stimulujúca a svojím spôsobom je vyvrcholením mojej celoživotnej práce,“ vyhlásil svojho času Soros. Vyzerá to tak, ako by si Soros o sebe myslel, že je Bohom a vo veku 84 rokov sa stal jeho poslednou výzvou kolaps Ameriky.

„Keď začnete o sebe uvažovať ako o bohovi, stvoriteľovi všetkého, je to druh duševnej choroby,“ povedal Soros pre UK Independent. [THE BILLIONAIRE WHO BUILT ON CHAOS – GEORGE SOROS, The Independent, June 3, 1993] „Ale ja sa cítim v pohode, pretože ja tak žijem.“

Čítajte tiež: Marxistický manipulátor George Soros

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org

O ::prop

29 komentárov

 1. Keď sa vezme trocha pravdy a pridá do nej špina zo všetkých kútov , výsledkom býva tá najechtovejšia lož. Neviem kde som to počul, ale autor myšlienky dobre vedel, o čom hovorí.

  Jedným z mála pravdivých základov v tomto článku je fakt, že sa Soros skutočne rozprával s Fareedom Zakariu a že tam medzi iným spomenul aj to, že v Ukrajine založil nadáciu ešte než sa stala Ukrajina samostatnou a že tá nadácia existuje doteraz a že zohrala dôležitú úlohu aj na Majdane. Zvyšok sú už viac menej iba vycucance z prsta, ktoré majú navodiť dojem, že toho povedal viac…

  Sorosa si rozoberte kľudne až na franforce, ale spraviť s miliónov ľudí, ktorí sa zúčastnili revolúcie iba nejakých hlúpych štatistov v nejakej hre západu a napr. nejakého Sorosa a podobných zákulisných figúriek – toto môže pochádzať jedine z dvoch druhov hláv a ani o jednej z nich si nemyslím nič pekné.

  Mimochodom, bez ohľadu na to, čo Putin urobí, Putin zostane darebákom, pretože on jednoducho darebák je.

  P.S.:
  Malajzijský Boeing zostrelili s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou separatisti a majú o tom určite relevantné informácie všetky vlády, ktoré mali aspoň minimálnu snahu takéto informácie získať. Separatisti sa zostrelením totiž okamžite chválili, tak ako sa vždy chválili po zostrelení ukrajinských lietadiel už aj predtým. Zostrelenie lietadla zverejnili ihneď po čine na svojich webových stránkach a aj na oficiálnych stránkach DNR, dokonca sa to hneď vysielalo aj na ruských TV, pretože všetci skrátka boli presvedčení o tom, že zasa zostrelili Ukrajinské lietadlo. Keď ale zistili, čo vlastne v skutočnosti zostrelili, oznamy o zostrelení lietadla stiahli a podobne aj ruské TV stiahli správu o zostrelení lietadla. Taká je realita a je veľmi nepravdepodobné, žeby sa chválili zostrelením lietadla len preto, že náhodou spadlo lietadlo a chceli si podvodom pripísať zásluhy. Toto nikdy predtým to nespravili a taktiež aj smer šírenia správy ukazuje, že správa išla správnym smerom a nie od kecálkov na sieťach, ako to býva pri falošných správach. Okrem toho je pomerne slušná zbierka fotografických dôkazov aj videodôkazov. Chápem, že všetci čakajú na oficiálne závery vyšetrovania, píšem to len preto, že narábať pri takom množstve dôkazového materiálu s nejakými ničím nepodloženými teóriami, ktoré obviňujú niekoho iného je veľmi diletantské alebo vyslovene úmyselné zavádzanie. Už tu len chýba tá primitívna fotografia, ktorú vyvrhlo pred pár mesiacmi Rusko, na ktorej je satelitná snímka ukrajinskej stíhačky, ktorá práve vypálila strelu na malajzisjký Boeing.

  • „spraviť s miliónov ľudí, ktorí sa zúčastnili revolúcie iba nejakých hlúpych štatistov v nejakej hre západu“ – to hovoríš o „Nežnej revolúcii“? 🙂 Pretože mne to dosť sedí…

   Vcelku súhlasím, že obyčajných Ukrajincov priviedla na Majdan túžba po spravodlivosti a ďalších idealistických myšlienkach. To ale neznamená, že neboli niekým následne zmanipulovaní a zneužití. A že ich idealizmus sa zadusil v hnoji ďalšieho úpadku, rozkrádania a túžby po moci. Dnes nemá žiadna revolúcia šancu bez podpory silného hráča. Tak, ako by separatisti bez podpory Ruska boli už dávno zlikvidovaní, tak by bez podpory silných hráčov boli aj Majdanovci dávno rozprášení. Myslieť si niečo iné je naivné. K problematike týchto „revolúcií“ odporúčam knihu Tima Weinera Dějiny CIA. Po jej prečítaní už na svet (a revolúcie) nikdy nebudeš pozerať s dôverou v dobro a ideály.

   • Nie, mal som na mysli ukrajincov. Ale ani na nežnú revolúciu by to nesedelo, pretože nie sme a ani sme nikdy neboli iba štatisti v nejakej hre. Ľudia nie sú nikdy štatisti. Vzorce správania sa populácie sú ďaleko komplexnejšie a nedajú sa zjednodušiť len do nejakého jednoduchého tvrdenia ako napr., že revolúcia nemá šancu bez podpory nejakého silného hráča. To je veľmi zavádzajúce tvrdenie. Najdôležitejším faktorom pre úspech akýchkoľvek spoločenských zmien je mohutnosť spoločenskej objednávky po stránke kvalitatívnej aj kvantitatívnej vo vzťahu ku kvalitatívnemu aj kvantitatívnemu statusu spoločenského javu, ktorý by mal byť spoločenskou zmenou odstránený alebo zmenený. Jednoduchšou rečou povedané – pokiaľ je na spoločenskú zmenu odhodlaná dostatočná skupina občanov, ktorá je ochotná zájsť vo svojej snahe veľmi ďaleko a čelí skupine občanov, ktorá je buď dostatočne menšia, alebo nieje ochotná vo svojej snahe o udržanie terajšieho stavu v spoločnosti zájsť tak ďaleko ako prvá skupina, tak bude spoločenská zmena úspešná.

    Otázky dotácií spoločenských zmien v spoločnosti treťou stranou alebo podskupinou ktorá sa snaží získať spoločenskú výhodu sú samozrejme na mieste, ich vplyv na výsledok udalosti sa však nedá automaticky označovať ako zásadný, nedá sa absolútne zovšeobecňovať a líši sa od prípadu k prípadu. Napríklad v prípade spoločenských zmien v ČSSR v roku 1989 nemali dotácie tretej strany až taký zásadný význam, ako sa neraz rozpráva. Revolúcia v ČSSR sa predovšetkým zviezla na dlhodobej túžbe po zmene, na veľkej vlne zmien v okolitých štátoch a jej úspech zabezpečila v prvom rade neschopnosť vtedajšieho vedenia štátu postaviť sa účinne na odpor ľuďom na ulici. Toto čo som teraz napísal sa asi nebude páčiť obdivovateľom nežnej revolúcie 🙂 Samozrejme, spoločenská objednávka na zmenu v štáte u nás bola, ale skrátka nie taká mohutná, aby sa vtedy ľudia úspešne postavili zbraniam tak, ako tomu bolo napríklad neskôr v Rumunsku. Čo sa týka dotácii spoločenských zmien, tak tam by nebolo od veci posledovať vtedajšie zmeny vo východnom bloku komplexne, kde je dotovanie spoločenských zmien viac citeľné.

    Nikdy som sa na revolúcie nepozeral cez prizmy dobra a ideálov, pre mňa je revolúcia predovšetkým jeden zo sociálnych prejavov človeka a keď som to tu doteraz nepovedal, tak to poviem teraz – každá revolúcia skôr či neskôr narazí na bariéry charakterov ľudí, ktorí ju tvorili. Samozrejme, ja ako človek kreatívny verím v ideály, ale aj viem kde ich umiestniť a kde nie. Pokiaľ tu budím dojem, že som nejaký naivný, tak asi najskôr preto, že sa za prvé zastávam obyčajných ľudí, ktorí ukr. revolúciu tvoria a že tu nekomentujem lapsusy alebo dokonca úmyselné protispoločenské konania Ukrajinských činiteľov. Tu sa skrátka píše toľko vymyslených negatív na adresu Ukrajiny, že mám čo robiť, aby som ich vyvracal a jednoducho už ku nim nemám chuť pridávať mnou odpozorované negatíva.

    Nie som si sitý, ako si to myslel s tým rozprášením majdanovcov – presnejšie, či sa tvoj komentár vzťahoval na dianie na majdane počas revolúcie alebo všeobecne celého diania doteraz, preto to zoberiem v skratke od začiatku. Situácia pre majdanom bola taká, že Ukrajina bola dlhodobo mierne naklonená v prospech Európy a keď mám spomenúť veľkých hráčov, tak v ovplyvňovaní nálad v Ukrajinskej spoločnosti neboli nijako viditeľne úspešní, resp. Rusko bolo oveľa úspešnejšie v ovplyvnení niektorých zložiek moci, len to nebolo vidieť. Po tom, ako Janukovyč prezentoval odklon od smerovania do EÚ vznikli majdany. Neboli nijako zvlášť početné až do chvíle, keď boli ľudia na majdane prvý krát zbití, čo vyvolalo odpor voči Janukovyčovi, ktorý po opakovanom nezmyselnom násilí voči protestujúcim vyústil až do povstania proti Janukovyčovi. Nech si už na majdane prihrieval polievočku ktokoľvek (boli a sú takí, to vôbec nespochybňujem), revolúcia proti Janukovyčovi bola úspešná aj bez podpory veľkého hráča. Neviem aká veľká časť obyvateľstva na majdane bola vtedy proeurópska, no celkom iste to bol odpor voči Janukovyčovi a voči tomu, čo reprezentuje, čo v skutočnosti zmobilizoval ľudí do takého veľkého odporu. Dnešná situácia je samozrejme radikálne iná – po hrubom zasahovaní Ruska do štátnej integrity Ukrajiny je táto bezpodmienečne odkázaná na pomoc iných veľkých hráčov. S pozitívami aj negatívami.

 2. Smutne na štáte menom Ukrajina je to že zmanipulovaní ľudia vymenili jedného luzera podvodníka a zlodeja za sto krát horších luzerov podvodníkov a zlodejov. Československo sa rozpadlo mierovo nechápem prečo nenechajú Novorus na pokoji nech si ide svojou cestou. Ty Jozef že ty si nebol na vojne a ak si bol tak ako bigoš inač by si nedrístal blúdi o tom kto zostrelil Malajzijský Boeing. Tie tvoje nepriestrelne informácie z netu. Ver tomu že Holanďania ak by sa potvrdilo že Boeing zostrelili Vovorusi raketou tak vie to celí svet no problém je ako vysvetliť 30 mm diery v kabíne a fragmenty rakety to neboli.

  • Holanďania musia čakať na oficiálne výsledky. Všetko čo som povedal o Boeingu je z vlastného odpočúvania a z vlastného overovania si veci, takže sa nad tvojimi komentami môžem len pousmiať. Ak by si veľmi hľadal na YT, tak sa stavím, že tam niekde sú šoty z Ruskej televízie, ako sa tam chvália zostrelením ukrajinského lietadla. Vtip ale je, že v ten deň o tomto čase žiadne iné ukrajinské lietadlo nezostrelili. Diery som takisto videl aj na plechoch a rovnako aj na sedadle pilota a tvrdenie, že pochádzajú zo streľby zo stíhačky ako to svojho času prezentovali nejaké ruské komenty sú jednoducho úplná sprostosť. Nezhodujú sa ani tvarom, ani smerom a ani hustotou. Takisto som videl vyšetrovanie danej veci od Bellingcat a takisto som sam overoval pravosť fotografií, pričom miesta fotografií sa zhodujú s realitou a v rámci možností mne dostupných overovacích softvérov som tam tiež nenašiel žiadny retušérsky zásah.

   Ukrajina sa nachádza v stave nedokončenej revolúcie, tá bola prerušená zo stany Ruska a má to samozrejme aj následky, pretože jednak zmeny už nemôžu prebiehať inak ako zákonne a jednak to umožnilo starým štrukturám udržať si pozície, v niektorých prípadoch dokonca vylepšiť. Nie je pravda že by tí čo dnes vládnu boli stokrát horší ako Janukovyč. Je to o poznanie lepšie než predtým, aj keď je to tam stále krajne neuspokojivé.

   Československo sa rozpadlo mierovou cestou, pretože sa štáty dohodli a najmä sme pre boha boli dva štáty! Východ Ukrajiny nebol samostatný štát, ba čo viac – ruská menšina je tam v menšine pod 36 percent, tak čo je to za drzosť požadovať samostatnosť? Čo, hlava mešuge? Dakto si zmyslí že je nás tu síce dvakrát menej ako ostatných, ale zato máme veľkého brata a preto môžeme robiť čo sa nám zachce?

   • Vážne nechápeš o čo v Novorossii ide? To je jasné ako facka. Miestni ľudia bez ohľadu na národnosť sa skrátka odmietajú podriadiť násilníckej vláde, ktorá sa dostala k moci protiústavným prevratom.
    Najväčšia „sranda“ je, že najväčšími nacionalistami sú Haličania, a pritom Halič nikdy nebola súčasťou Ukrajiny. Najprv patrila Kyjevskej Rusi, potom ju okupovalo Poľsko, a potom Rakúsko-Uhorská monarchia. A tak Poliaci ako aj Rakušáci sa veľmi snažili, aby ľuďom vymazali z hláv ruskú identitu, nahradili ju vymyslenou ukrajinskou, vymysleli grécko-katolícku cirkev, aby ňou nahradili tradičné pravoslávie, a poštvali umelo vytvorených Ukrajincov proti Rusom.

    • Súčasná vláda a parlament sa nedostali k moci protiústavným spôsobom. Najviac výhrad mám k slovu „súčasná“. Obvykle totiž pod pojmom „vláda“ rozumieme aj parlament – a parlament zostal v podstate ten istý ako za Janukovyča a bol zvolený za Janukovyča až do októbra 2014. A ten si schválil vládu – ako Janukovyčovu, tak potom aj Jaceňjukovu. Takže podľa teba – tí istí ľudia, ktorí boli za Janukovyča „dobrí“, sa stali odrazu protiústavní násilníci. Dnes je už parlament iný (voľby boli v októbri 2014!) – to, že sa opolčenci odmietli zúčastniť volieb, je ich problém. Zhrniem:
     – parlament bol v rovnakej zostave ako za Janukovyča, tak za Jaceňjuka
     – za Janukovyča to boli dobrí ľudkovia, ktorým ležal na srdci osud národa
     – za Jaceňjuka sa z tých istých ľudí stali odrazu krvilačné beštie

     Nezdá sa ti, že tu niečo nesedí?

     Pre Jozefa: môžeš písať čo chceš o tom, že sme neboli bábkami v hre. Boli sme. Že práve tzv. „nežná revolúcia“ bola dielom najmä vnútorných tajných služieb nič nemení na tom, že sme bábkami boli. Tým myslím nás, ktorí sme na tých námestiach postávali a ako idioti pokrikovali „Nie sme ako oni“.

     • Voľby sa podľa mňa dajú pokladať za slobodné iba vtedy, keď môže kandidovať každý, kto splní zákonné podmienky. Ibaže na Ukrajine pri vlaňajších voľbách bolo mnoho kandidátov zastrašovaných, vyhrážali sa im likvidáciou, Olega Careva fyzicky napadli… Jediným účelom vlaňajších ukrajinských volieb bolo navonok dať zdanie legitimity junte, ktorá sa dostala k moc prevratom.

    • 1. Nebol to prevrat, bola to revolúcia, alebo presnejšie dokonca povstanie a to je sakra rozdiel. Zvyšok ohľadom vlády aj parlamentu veľmi presne vysvetlil Osmoza, máte v tom do neba volajúcu absenciu vedomostí. Že bol Carev zastrašovaný je síce pravda, oveľa drastickejšie ale boli na východe zastrašovaní proukrajinskí občania. A ešte jedna vec, proruskí neboli v situácii, aby sa báli nejakých vyhrážok a naopak boli dlhodobo veľmi agresívne naladení. Chyba lávky.

     2. Tieto rôzne historické prelievania čo spomínate nie sú natoľko významné, neoznačujú podstatu a rovnako aj cirkevné spory majú s podstatou tiež len málo spoločné.Toto sú otrepané ruské dezinformácie. Ukrajinci sa vždy považovali za skutočných rusov (aj v Haliči) a doteraz sa za skutočných rusov považujú (aj v Haliči). Naopak, rusov nepovažujú za plnohodnotných rusov. Ukrajincami sa nazvali len preto, aby sa odlíšili od vtedajších „veľkorusov“ – dnešných rusov, ktorí sa ich snažili asimilovať. Od veľkorusov – prevažne bývalých Moskovitov sa po kultúrnej stránke odlišovali natoľko, že sa dajú bez debát označiť ako odlišný národ a tam je skutočná podstata. Pravda by sa vám nepáčila ani trocha.

     3. O diani na Ukrajine viete zúfalo málo, takmer nič. Pre vašu informáciu, rusi na východe Ukrajiny špekulovali nad priradením týchto území k Rusku dlhodobo, teda aj za Janukovyča a ešte aj pred ním. Dlhodobo sa vyhrážali vláde v Kyjeve kadečím, keď nebude tak, ako chcú oni. Písali sa na túto tému fejtóny, viem dokonca aj o proruskej sci- fi knižke s touto tématikou ktorá tam napríklad vyšla.
     Pamätám si veľmi dobre na škandálny tuším predvolebný klip, v ktorom sa pred pár rokmi doneckí komunisti vyhrážali zvyšku Ukrajiny a v klipe demonštrovali, že vojensky obsadzujú zvyšok Ukrajiny – tuším kvôli jej ochote vstúpiť do EÚ, alebo niečo podobné. To myslím úplne vážne. Pre mňa nič nové pod slnkom. Volili si oberzlodejov, ktorí ich brutálne okrádali a nechali sa od nich kŕmiť nezmyslami o tom, že kŕmia celú Ukrajinu a tá ich len vyciciava. Pritom boli najviac dotovaným regiónom po meste Kyjev a nikdy na seba nezarobili, len sa tam peniaze záhadne rozprášili. Kde – to sa treba opýtať Partie regiónov, Renata Achmetova a ostatných oberhajzlov. No a pokiaľ máte romantické sny, ako sa obyvatelia východu Ukrajiny svorne obrátili smerom k Rusku bez ohľadu na to, akej národnosti boli – stačí si pozrieť, ako mohutne boli navštevované donecké majdany dokiaľ ešte návšteva doneckého majdanu neznamenala riziko straty zdravia, či dokonca života.

     Počet utečencov do Ruska je niečo cez 70 000, možno teraz trocha viac, kdežto v Ukrajine sa už registrovalo vyše milióna(!!!) utečencov a tu sú pritom len tí, ktorí požiadali o sociálnu pomoc… Nerozprávajte mi báchorky o novorosii, je to absurdné. Rýchlo kvasení experti na Ukrajinu sa mi už riadne prejedli.

   • Jozef ale ja som netvrdil že Boeing zostrelila nejaká stíhačka. Si amatér tak ako väčšina novinárov ak sa píše o SU 25 tak ide o útočný bombardér. SU 25 nie je stíhacie lietadlo aj keď dokáže svojim kanónom zostreliť lietadlo. Ja som písal o fragmentoch ktoré zanechali diery o priemere 30 mm a písal som o tom že raketa 9M38 takéto fragmenty nemá čo znamená že takéto diery urobiť nemohla. Položil som otázku čo takéto diery napáchalo. Pokiaľ ide o propagandu tak Jozef ja som slabučkým odvarom teba takú Ukrajinskú propagandu čo tu šíriš ty to nešíria ani samotný Ukrajinci na Ukrajine mam pocit že ty ši Koňar. Ty máš človeče vo šickym jasno. Pozor bo jak pujdzeš s karčmi domu ta za rohom stoji rus bu bu bu.

    • Múdra o stíhačkách a útočných bombardéroch si nechaj pre seba, nebudem si tu dávať pozor na slovíčka, len aby sa milosťpánkovi zdali odpovede dostatočne k veci. To sa aj tak nikdy nestane.

     30mm diery opisovali rusi v súvislosti s tým, že vznikli ako následok streľby z kanónu ukrajinského lietadla, nie ja. Logicky som teda očakával, že to isté tvrdíš aj ty, keďže tieto údajné 30mm diery spomínaš a pritom aj sám tvrdíš, že to „fragmenty rakety neboli“. Tak keď to neboli fragmenty rakety ani následok streľby z kanónu, tak možno že po Boeingu hádzali oštepy.
     Ale naspäť vážne – otvory v trupe majú rôzny tvar a vôbec sa nedá tvrdiť, že sú veľké 30mm – sú aj menšie aj väčšie. Takisto spôsob umiestnenia otvorov predovšetkým v prednej časti lietadla a takisto na sedadle pilota naznačuje, že išlo práve o raketu systému Buk, ktorá vybuchuje cca 20m pred cieľom. A pre tvoju informáciu – črepiny z rakety systému Buk majú rôzne veľkosti v závislosti na tom, o aký typ rakety ide – sám som napočítal až 11 druhov… Rozprávaš nezmysly.

     • Milostiví pán si sám a nie ja. Ja len že tak presne bazíruješ na názvoch a na ďalších sprostostiach tak som ta poučil do budúcna čo je útočný bombardér a čo je stíhacie lietadlo. Na rozdiel od teba som si dal záležať a zavolal som chlapcom ktorí kedysi slúžili na tomto raketovom systéme. Každý sa smeje z informácii o tom že BUK zostrelil lietadlo každý ktorí videl diery každý z nich potvrdil že fragmenty z Buku takéto diery nespravia. Neznamená že rakiet pre Buk je kopu že niekto kedysi za sociku v ZSSR vymýšľal nekaká nove typy fragmentov. Myslím si že človek od fachu vie o čom rozprava. Pokiaľ ide o môj názor neviem čo zostrelilo Boeing či kanón ale Buk nie. Budem skôr veriť ľuďom ktorí slúžili na Buku ako nejakým pisalkom a je mi srdečne jedno či sú z Ruska Ukrajiny či z nejakého iného pekla. Takže pozor keď pôjdeš s kŕčmi aby spoza rohu nevybehol nejaký Rus.

     • Kurňa, tak inak, pán otrava. Nevidím najmenší relevantný dôvod prečo by som nemal nazývať stíhacie bombardéry stíhačkami. Dobrú noc a pekné sny, bodka.

      Neviem odkiaľ si nabral to, že by som si ja nedával záležať. Pre tvoju informáciu, ja v podobných veciach zásadne nečerpám informácie od kamarátov a už vôbec nie od kamarátov, ktorí zázračne rozumejú systému Buk len preto, lebo vždy vedeli, že to raz budeš potrebovať. Ja overujem podobné informácie u skutočných odborníkov a z desiatok ich analýz. Ak by si to robil tak ako ja, už by aj vedel prečo v prípade nemohli úradovať SU 24 ani SU 25, ako bolo zasiahnuté lietadlo raketou, že existuje analýzou overená fotografia stĺpu dymu po vypálenej rakete a že sa dokonca analýzou na Holandskej univerzite na základe tejto fotografie podarilo lokalizovať aj pravdepodobné miesto vypustenia rakety. Pozdravujem kamarátov, zúfalče.

 3. Dristaš tak až to boli typicky Ukrajinec. O akom stíhacom bombardéri sme sa bavili neviem o tom viem len o útočnom bombardéri Rusky a Ukrajinsky Šturmoviku. Ak som čerpal informácie tak nie od zázračných kamarátov, ale od ľudí ktorí na týchto systémoch slúžili ale idio..tovi to nevysvetlíš. Más na očiach klapky z nápisom Ukrajina. Ja ti na Internete nájdem toľko čiar štartu rakiet s čiarou že sa s toho doserieš tak už nedrístaj Ak by Holandsko čo by len za mak malo nejaký dôkaz napojenia Ruska a domobrany na zostrelenie Boeingu tak to vie celí svet, lebo len na takýto dôkaz sa čaká aby znemožnili domobranu a Rusko. Pravda je že nemajú vôbec nič a to že ty napíšeš že majú 😀 to neznamená že to majú. USA sa chválilo o neskutočnom množstve dôkazov a nič ukázali. Ty si jak Porošenko ktorí na tlačovke mával Ruskými papiermi dokazujúcimi účasť Ruských vojsk na Ukrajine len zabudol na jednu vec takéto dokumenty Rusko nepoužíva už strašne dlho. Na Jane’s som čítal koľko USA družíc monitoruje Rusko Ukrajinskú hranicu a USA nevedia poskytnúť čo by len jeden dôkaz o účasti oficiálnych Ruských vojsk na Ukrajine nevedia, lebo žiadne nie sú. Ver tomu že Jane’s nie pro Rusky magazín.

  • No, s tou fotografiou to nie je také jednoduché ako si myslíš. Oni totiž Holandskí vyšetrovatelia majú nie len fotografiu dymovej stopy po rakete, ale aj meno autora fotografie, poskytol im niekoľko hodinovú výpoveď, majú originálnu pamäťovú kartu s originálom fotografie a dostali od neho aj fotoaparát… Ešte aj metadata fotografie hovoria o presnom čase vytvorenia snímku, porovnali čas fotoaparátu s reálnym časom a fotografia koreluje s časom vypustenia rakety… Ja nedrístam ani trochu, iba hovorím to, čo s istotou viem. Nečakaj, že Holandská strana vydá nejaké stanovisko skôr než skonči kompletné vyšetrovanie. Určite sa stanoviska dočkáš, nemaj strach.

   USA ukázali kopec satelitných snímkov ako dôkaz, na čo Rusko reagovalo tak, že sú to fotky z počítačovej hry alebo retušované a bolo to vybavené. Čo tam chceš dokazovať satelitnými snímkami, keď nie je vôľa priznať pravdu. Keby si každý deň sledoval frontu, bez mihnutia oka by si vedel, že ruské jednotky na Ukrajine operujú. Dokonca by si krásne uvidel, ako začali útoky spoza ruských hraníc. To by som ale od teba chcel priveľa, viem.

   • Veľmi dobre vieš že nikto nič neukázal tak už neblúzni. Na hraniciach sú pozorovatelia OBSE tak skroť svoje východniarske hormóny len robíš hanbu východniarom. Pred nedávnom si tu písal o odstreďovačoch na majdane s prostredia Ruskej FSB či Berkutu. No nedávno urobila stanica myslím CNN rozhovor s odstreďovačom z radov majdanovcov veľmi zaujímaví rozhovor ako pálil na Berkut a kto si ho najal. To je presne také iste ako Rusko páli zo svojho územia na Ukrajinu. Každý rozumní stratég sa smeje s tvojich tvrdení. Ak už raz zaútočím a budem znášať nejaké sankcie tak to urobím na 100 percent nech to ma efekt nie tvoje bludy čo tu píšeš, lebo si to našiel na nejakých hracích serveroch. Ja som možno demagóg no som len taký slabulinký odvar teba.

    • Ty si fakt nepoučiteľný. Nevzdelaný, neinformovaný, ale trepeš ako nemazaná píla.

     1. – o stratégoch sa so mnou nerozprávaj, nie si stratég a tým pádom ani nemáš schopnosť rozlíšiť dobrého stratéga od zlého

     2. – rusko neútočí na sto percent, pretože hraje predstavenie, že v konflikte na východe Ukrajiny prsty nemá. Má to výhody napr. po stránke ekonomickej, aj z hľadiska ovplyvnenia politických názorov vlastných občanov a aj zahraničných ľahko ovplyvniteľných ľudí ako si ty, umožňuje mu to z konfliktu kedykoľvek vycúvať bez straty kytičky a zároveň to umožňuje aj štátom ktoré podpísali Budapeštianske memoradnum nevstupovať aktívne do konfliktu. Výhod takejto vojny-nevojny je ešte oveľa viac, ty experte.

     3. – Rusko dokonca aj pálilo zo svojho územia na Ukrajinu, ešte aj na sat.snímkoch GoogleEarth to vidno. A môžeš si rovno aj pozrieť mapu fronty deň za dňom a odporúčam ti pozrieť špeciálne na rozbalenie novej fronty na úplne najjužnejšom kúsku hraníc s Ukrajinou pri mori dňa 25. augusta (obr.55) a ako sa od tade postupne obsadzovalo Ukrajinské územie na novej fronte až sa postupne spojila so starou (postupne obrázky 55 až 50)

     http://www.radiosvoboda.org/media/photogallery/25456177.html

     A keď si už predtým spomínal satelitné snímky od amíkov, tak tu máš čerstvé satelitné pozdravy rovno od amerického veľvyslanca v Ukrajine:

     https://twitter.com/GeoffPyatt

     A ešte šťavnatá deja vu pikoška – noviny Krasnaja zvezda z roku 1994. Vtedy rusi tiež tvrdili, že ruské vojská nemajú z ničením Grozeho absolútne, ale absolútne nič spoločné a že boje vedú politici a žoldáci, hehe:

     http://www.imageupload.co.uk/image/5sJS

     4. – Jeden z Berkutovcov ktorý vtedy na Majdane vraždil a ktorého sa podarilo vypátrať sa volá Dimitrij Sadovnik, bol veliteľom roty nejakého specnazu, nie je to žiadne tajomstvo. Bohužiaľ, ušiel do Ruska (veď kde inde..).

     Poprosím o záznam rozhovoru CNN s údajným sniperom zo strany Majdanu, pretože asi ide o provokáciu. Jedine že by si myslel ten rozhovor s BBC, kde rozprával nejaký Sergej. Ale to je vlastne aj jedno, či išlo o provokáciu – nikdy som totiž nepopieral že boli zbrane aj na majdane. Avšak zabíjali až po masovej vražde majdanovcov v Marinskom parku 18.2. ráno – dovtedy nepadol jediný berkutovec! To len aby si bol v obraze, kto začal zabíjať…

     Už do osemnásteho bolo najmenej osem mŕtvych protestujúcich a pri masakri v parku zomreli tuším ďalší šiesti. Potom už zabíjali aj majdanovci, to nie je žiadne tajomstvo. Zomrelo niečo cez desať príslušníkov Berkutu, s určitosťou menej ako dvadsať a to počítam aj radových policajtov, ktorí nezomreli nutne rukou majdanovcov.

     5. – Prečítaj si najprv správy OBSE a potom píš. OBSE opakovane hlási pohyby vojsk bez opoznateľných znakov na okupovaných východných územiach Ukrajiny, rovnako hlási, že tam sú vojaci bez opoznateľných znakov z Ruska. To, či sú príslušníci ruských vojsk nemá OBSE ako overiť či dokázať. Práve včera povedal aj generálny sekretár OBSE Lamberto Zaner, že:

     „Keď sa ma opýtate, či sme videli pohyby ruských jednotiek, tak odpoviem nie. Ale keď sa ma opýtate, či sme videli bojovníkov a zbrane ktorí, vyzerá to tak, prichádzajú z Ruska, tak vravím áno…“

     6. – Holandská analýza ohľadom pravdepodobného miesta výpustu rakety po Malajzijskom lietadle:

     http://lnk.sk/ta4

     Video z miesta dopadu časti lietadla natočené bezprostredne po páde. Občania čo pribehli hasiť a hľadať pilota či prežil (mysleli si, že ide zostrelené ukr. lietadlo) nerozprávajú o nejakom druhom lietadle, ale tiež o rakete! Je to okolo 0:36:

     https://www.youtube.com/watch?v=-UpMBH8NmG4

     Toto sa ti nebude veľmi páčiť – ešte aj ataman donských kozákov potvrdzuje že to bola raketa. Je to hneď na začiatku, ale je to aj neskôr, kde odpovedá aj na otázku kto to urobil, že bez komentárov:

     • Svoje dristy si nechaj pre svoju babu keď ešte žije ta ťa možno bude počúvať hlavne s tým GoogleEarth. Furt tie iste dristy blahoželám. Došiel som po GoogleEarth stačilo ko…ta si rob s iných no ti uveria.

     • No pozor, to ja som nikdy netvrdil že sat. snímky u USA alebo sat. snímky na GoogleEarth sú zaručený dôkaz. Naopak, písalo som, že rusi na ne USA povedali, že je to z počítačovej hry alebo vyretušované. Snímky ale existujú, pravosť nekomentujem, hoci osobne si myslím, že pravdepodobne skôr sú ako nie sú.

      A hlavne z teba nič nerobím, to zo seba robíš akurát ty sám.

    • Ja som vedel, že to niekde na YT musí byť. Tak tu ku tým veciam hore pridávam nahratý pôvodný príspevok ruskej LiveNews, kde sa separatisti chvália že zostrelili ukrajinské lietadlo a vzápätí druhé správy na tej istej ruskej stanici, kde to po tom ako prišli na to, že omylom zostrelili Malajzijský Boeing prerobili správy tak, že ho zostrelili Ukrajinci raketou BUK! Neskôr to samozrejme museli zmeniť aj to, pretože to by musela byť vystrelená z územia pod kontrolou separatistov…

 4. Jozef,

  ty budeš asi obrezaný dúhový čitatel SME, DELET, Týždňa, Projekru N, Forberstu a podobných šračiek platených Sorošom s “ noeliberálnofeninistickodúhovomultikulty “ zmýšlajúci teplý židák

 5. Christian Freeman

  nic v zlom, ale Jozef tuna asi pise najrozumnejsie prispevky..na rozdiel od rusofilnej 5. kolony… by som chcel vidiet, ako by tu poniektori z vas skakali meter dvadsat, ak by Madari isli odtrhnut juh Slovenska, lebo im kedysi patril…dvojaky meter, ale skoda vraviet, takych len vesat.

  • Ak by historicky patrilo územie Maďarom. Maďarom historicky nikdy nepatrilo územie juhu. No teraz možno naseriem mnohých ako sa štát stará o národ taký ma vzťah národ k štátu. Tento štát sa o národ nestará takže či sa odtrhne juh od zvyšku štátu a prípoji sa k Maďarsku je mi to jedno. Pokiaľ sa rómsky Maďaroni cítia ako Maďari nech sa pripoja k Maďarsku pokiaľ si myslia že dostanú od Maďarska viac ako od svojej pravlasti. Bolo to USA ktoré urobilo v Europe nebezpečný precedens v Srbsku keď umožnilo Kosovu odpojiť sa. Dnes to mnohé štáty šikovne využijú vo svoj prospech. Aj to bude spôsob pre USA ako rozbiť pro Rusku koalíciu v strede Európy. Podnietiť par idotov na Maďarskej strane s Národno socialistickými myšlienkami s ideou veľkého Uhorska par don Maďarska k tomu zamiešať presne takých istých idiotov na Slovenskej strane a mame tu vojnu. A kto bude vyťaž USA. Krasny priklad toho mame na Ukrajine. Par Nacistov Banderovcou s podporou USA sa rozhodlo po prevrate obmedziť práva Rusky hovoriacich Novorusov a mame tu konflikt dvoch Slavianskych národov bratov. Komu to vyhovuje jedine USA zasa sa raz budú Slaviani rezať a Anglosasi vytešovať. Už ma nebavia tie reči o spantanej revolúcii, lebo v tejto revolúcii len spontánne umierali ľudia na majdane pod guľkami zaplatených odstreďovačov zo stráni lídrov majdau ktorí dnes rozpútali vojnu na juhovýchode krajiny a ich jediným cieľom bolo dorozkradať krajinu, alebo okradnúť konkurenčného oligarchu na národ oni z vysoká séru. Národ im je potrebný len pre vojnový mlynček a na to aby im pomohol upevniť ich zlodejské emócie v krajine. Ukrajina dnes slúži len vojnovým dobrodruhom zo západu ktorí si tam prišli urobiť safari no nie na zvieratá, ale na ľudí. Príkladov je na internete dosť aby som ich musel vymenúvať a bohaté im stačí 200 eur mesačne ako zárobok a ešte si zapoľuju.

 6. Christian Freeman,

  už len podľa mena si tiež obrezaný, možno další dobre platený bloger , ktorého úlohou je šíriť dobré meno Izraela, USA práci česť súdruh lebo aj ten komunizmus bol vynález židovský

 7. Christian Freeman

  Jahoda:

  no, podla mna si idiot, a rozhodne to nededukujem z Tvojho nicku. A kedze na Prop-e boli publikovane aj moje preklady, tak zrejme bude aj ten Prop zidovsky vynalez, ako inak by ich uverejnoval… 😀 no, ale od jednoduchsich sa hlbsie uvazovanie fakt neda cakat… 😀

Leave a Reply