Domov / Hlavná strana / Zahraničie / UK: Izrael má „právo brániť sa“

UK: Izrael má „právo brániť sa“

Gaza-ruinsBritský minister zahraničných vecí William Hague podporil brutálnu vojenskú ofenzívu izraelského režimu proti bezbranným Palestínčanom v pásme Gazy.

V sobotňajších samostatných telefonických rozhovoroch s prezidentom vlády Palestínskej národnej jednoty, Mahmúdom Abbásom a izraelským ministrom zahraničia Avigdorom Liebermanom Hague povedal, že Izrael má „právo brániť sa“ pred raketovými útokmi z Gazy.

„Povedal som ministrovi Liebermanovi, že pokračujúce raketové útoky z Gazy sú absolútne neakceptovateľné. Izrael má právo brániť sa pred takými útokmi, no celý svet chcel vidieť deeskaláciu,“ povedal Hague.

Jeho komentáre prišli len pár dní potom, ako britský premiér David Cameron vyjadril podporu pre Izrael v jeho pokračujúcej vojne proti Palestínčanom.

V minulotýždňovom telefonickom rozhovore s izraelským premiérom Benjamínom Netanjahuom Cameron zdôraznil „neochvejnú podporu“ pre pokračujúcu izraelskú bombardovaciu kampaň proti obliehanej Gaze.

Od minulotýždňového zahájenia izraelskej ofenzívy proti Gaze prišlo podľa správ o život najmenej 166 Palestínčanov, väčšinou žien a detí. Počas pokračujúcich smrtiacich náletov bolo tiež zranených takmer 1100 ďalších ľudí.

To všetko sa deje v čase, keď izraelské tanky zoradené pozdĺž hranice s Gazou strieľajú do regiónu. Tel Aviv tiež zmobilizoval asi 33000 záložníkov počas prípravy na možnú pozemnú inváziu.

V nedeľu sa pred izraelskou ambasádou v Londýne zhromaždili tisíce protiizraelských demonštrantov, ktorí vyzývali britskú vládu a médiá, aby prestali podporovať zverstvá Tel Avivu.

Do ulíc tiež vyšli ľudia v Iráne, USA, Jordánsku, Tunisku, Turecku, Francúzsku a Indonézii, požadujúc zastavenie izraelských útokov.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Jeden komentár

  1. Henten hague je vlastne chudak.bol jebacou hrackou fsetkych tych politickych pedofilo homosov.on ozaj nevie kde je sever

Pridaj komentár