Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Tipy pre nacionalistov, ako sa zdokonaliť

Tipy pre nacionalistov, ako sa zdokonaliť

Nie je nádherné prispievať hnutiu alebo napomáhať spoločnému záujmu, ktorý je omnoho väčší než človek sám? Pocítiť hrdosť, ktorú zažijete keď viete, že ste takým či onakým spôsobom dôležitý a pracujete pre väčšie dobro, nech je ním čokoľvek?

Čítate tento článok, lebo väčším dobrom, na ktorom chcete pracovať, je bezpečnejšia a šťastnejšia Európa – pevnejšie spojená so svojimi koreňmi, tradíciami a minulosťou, no dychtivo hľadiaca do budúcnosti. Aby ste bojovali za budúcnosť, ktorú chcete – ktorú my všetci chceme – musíte niečo podniknúť. Ak v niečo veríte dostatočne silno, podniknete všetky nevyhnutné kroky, aby ste to dosiahli.

Tu je zopár tipov, ako sa priblížiť k maximálnemu vrcholu dokonalosti:

1. Fyzická kondícia

Toto je dôležité z dvoch hlavných dôvodov; musíte byť silný, aby ste boli pripravený na akúkoľvek situáciu, aká v budúcnosti nastane, ale je tiež dôležité byť čo najzdatnejší a najzdravší. Vaše telo je schopné veľkých vecí a jeho zanedbávanie z lenivosti je v podstate kardinálnym hriechom a je pre vás veľmi škodlivé. Slovami Sokrata – „Muž nemá právo byť amatérom v rovine fyzického tréningu. Je jeho hanbou zostarnúť bez toho, aby zazrel tú krásu a silu, ktorej je jeho telo schopné.“

Jedzte čo najzdravšie (samozrejme, je prijateľné si z času na čas dopriať), chodievajte do posilňovne kedykoľvek je to možné, tvrdo pracujte a snažte sa čo najviac – je to vec, s ktorou sa ťažko začína, ale ak v nej budete pokračovať, začnete vidieť výsledky a vďaka tomu budete chcieť pokračovať.

2. Sebadisciplína

Čím je muž (alebo žena) bez zmyslu pre disciplínu? Disciplína je dôležitá, pretože je to základný princíp všetkých nacionalistických činností. Sú na to rôzne metódy, napríklad vstúpiť do klubu – či už športového, bojových umení alebo iného – alebo sa iniciatívne sebazdokonaľovať v disciplíne.

Prvým krokom ku sebadisciplíne je udržanie vysokého štandardu osobnej hygieny a udržiavanie poriadku vo vašej spálni, na pracovisku a v dome, ako vysvetľuje Jordan Peterson. Po tomto sa budete cítiť motivovanejší robiť ďalšie veci, aby ste dosiahli rovnako vysoký štandard vo svojom živote a vaša produktivita sa zvýši, rovnako ako vaša sebadisciplína pre udržanie tohto štandardu.

3. Čítanie

Duševná sila je práve tak dôležitá ako sila fyzická. Dajte si za cieľ prečítať každý deň aspoň jeden článok, napríklad na tejto stránke (alebo niektorej inej, podobne zameranej – pozn. prekl.) a 10 strán v knihe. Zamyslite sa nad tým, čo ste čítali. Urobte si z toho príjemný zvyk a odmeňte sa za to – skúste čítať zakaždým, keď pijete kávu alebo iný relaxačný nápoj, až kým si vaše telo nezačne spájať tieto dve činnosti dokopy a neodmení vás.

Jednou z najnacionalistickejších vecí, ktorú môžete urobiť, je učiť sa o dejinách vašej krajiny, rovnako ako dejinách miesta kde žijete. Zamierte do miestnej knižnice, združenia kultúrneho dedičstva alebo múzea, a budete prekvapený, čo za materiály tam nájdete!

4. Odpojenie sa

Týmto myslím vyhradenie si určitého času počas dňa, kedy odídete z domu – od počítača a ostatných vecí, na ktoré ste zvyknutý. Vziať si telefón alebo iné mediálne zariadenie na počúvanie hudby je fajn, ale pokúste sa vyhnúť písaniu správ. Choďte von niekam, kde je pekne, kde máte krásny výhľad a kde môžete uvažovať o živote a uniknúť od všetkých denných ťažkostí. Len naskočte do auta alebo choďte pešo kam vás nohy zavedú.

Snaha o zníženie závislosti na iných veciach než ste vy sám je skvelá schopnosť, vďaka ktorej sa postupne učíte sebestačnosti, a tiež spoznáte svoju domovinu takú, aká naozaj je.

5. Zúčastňujte sa miestnych tradícií alebo slávností

Obohacujte svoj život účasťou na miestnych a tradičných udalostiach. Je vynikajúca aktivita, do ktorej sa môžete zapojiť, a vďaka ktorej sa budete cítiť veľmi hrdý na svoju domovinu z takého či onakého dôvodu. Či už je to pivný festival, strelecká akcia alebo čajová párty – podpora miestnych podnikov a oblastí (pokiaľ nepatria ku komunistickej spodine) je jednou z najnacionalistickejších vecí, ktoré môžete urobiť.

6. Zostaňte verný sám sebe

Začnite to robiť s rutinou a držte sa jej. Pamätajte – ak sa nesnažíte o vznešenosť, nielen, že sklamete samých seba, ale sklamete tiež svoj národ a svoju rodinu. Všetci sme v tomto spolu a musíme priložiť ruku k dielu. Tým nechcem povedať, že si nemôžete z času na čas dopriať, ale odmietnite konzum a úpadok a pokúste sa žiť čo najčistejším životným štýlom.

Vytvorte si časový rozvrh alebo týždenný rozpis úloh a prác, ktoré musíte splniť, a ak ste ich do konca týždňa všetky nedokončili, sklamali ste samých seba. Toto vám pomôže s motiváciou a s tým, aby ste ostali na správnej ceste.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: Freiheit

O ::prop

21 komentárov

 1. Toto sú naozaj až príliš všeobecné rady platné pre každého. Nechcem byť hnidopich, ale v podstate celkom zbytočný text. Konkrétne tipy, ktoré by mňa (ako čitateľa) zaujímali skôr súvisia s oblasťou argumentácie a propagandy u nacionalistov. To je oblasť, na ktorú by sa nacionalistické weby mali častejšie zameriavať. Povedzme niečo na spôsob toho, čo robí táto dáma: https://www.youtube.com/watch?v=XHycH1QS3TM https://www.youtube.com/watch?v=jGfiWJqpG6s

  Každopádne dve konkrétne rady u slovenských nacionalistov, ktoré ma z fleku napadli, mám i ja:

  Za prvé, dávajte si väčší pozor na gramatiku. Píšte radšej pomalšie a skontrolujte si slová, pri ktorých si nebudete istí prostredníctvom googlu. Text si skontrolujte predtým než ho potvrdíte.

  Za druhé, nezverejňujte si zamestnávateľa (event. školu, ak ešte študujete) na svojom FB. Celkovo si ho dôkladne zabezpečte a dávajte si bacha na to, koho zoberiete medzi priateľov. Nepotrebuje snáď končiť v Benčíkových zoznamoch, že?

  Toto by mali byť prvé 2 úvodné kroky, na ktorých by slovenskí nacionalisti mali zapracovať. Zvyšok nabudúce. 🙂

  • To som tu jediný, kto o slovenských nacionalistoch (česť výnimkám) nemá až takú vysokú mienku? Veď sa stačí pozrieť, ako sa niektorí prejavujú – mám na mysli hlavne mladšie ročníky. Ak si aj odmyslíme ich mizerný pravopis (čo som si už dávno všimol pri mnohých kotlebovoličoch i samotných členoch Kotlebovej strany, napr. Marianovi Mišúnovi), tak mnohí z nich radi chľastajú a húlia a o dejinách či iných veciach nemajú ani poňatia. Tento článok je pre nich tak akurát, až potom by mali prísť pokročilejšie rady, ako napr. to zdokonaľovanie sa v argumentácii.

   Aman: dobré rady, kľudne napíš článok, ktorý bude na tento nadväzovať.

   • Keď budeš za nacionalistov považovať len tamtých adolescentných chalanov a ľudí na určitom okraji spoločnosti – lebo tí jediní zatiaľ mali odvahu sa ozvať a prejaviť – tak zostane nacionalizmus naveky tam, kde je teraz.

    Nacionalizmus je ale širší a treba ďalších ľudí prebudiť. Oni sa vlastne aj sami prebudia ale im treba dať návod, ako sa veci majú a čo sa vlastne deje, čo sa dá robiť. Poradiť vzdelaným ľuďom strednej triedy, že majú čítať 10 strán denne, ako to robí článok – no to práve vzbudzuje dojem, že nacionalizmus je svetonázor debilov – čo určite nie je.

    • To nie je záležitosť len adolescentov. Bol by si prekvapený, koľko aj starších ľudí sa považuje za „nacionalistov“ a pritom nemajú ani šajny o čo sa jedná. Viď „melónová“ strana – na jednu stranu oslavujú Tisa, na druhú stranu idú klásť vence ku pamätníku SNP. Ja hovorím učiť sa, učiť sa, učiť sa. A pokiaľ vám to znie povedomo, nie, ten pán ktorý to mal údajne povedať, to nepovedal. 🙂

   • Dík Zet, určite i ostatní by vedeli prísť s mnohými radami, ale tieto 2 mi prídu ako istý základ, ktorý by mohol zvládnuť každý. Zlá gramatika sa stala doslova poznávacím znamením „kotlebovcov“ či „hejslovákov“ a považoval som za nutné to konečne adresovať. Samozrejme, že rozumiem tomu, že je to dôsledok toho, že zapálení nacionalisti sa rekrutujú prevažne z nižších vrstiev, kde bude pochopiteľne i nižšia vzdelanostná úroveň (a nižšie IQ obecne). To je presne stav, ktorý nepriateľská strana sledovala. Cieľom teda je prilákať predovšetkým akademické a solventnejšie vrstvy. A to je omnoho ťažšia úloha. Tam ti len nejaké jednoduché meme obrázky s nosatým Židom (avšak i takáto propaganda má samozrejme svoj význam. Na každú „vrstvu“ zaberá iný typ. Treba vedieť osloviť všetkých) stačiť nebudú, ale bude si to vyžadovať sofistikovanejšie argumenty.

    Chcem však k tomu ešte povedať, že je trochu problematické (uf, neznášam ten výraz :-)) hodnotiť akúkoľvek ideológiu na základe prejavov/názorov jej najnižších (najmenej inteligentných) vrstiev. Veď stačí sa pozrieť na to, čo robí i taká „slniečkárska“ ideológia s priemernými až podpriemernými jedincami (viď povestné primitívne záchvaty „social justice warriors“, na ktorých sa zabávame na youtube).

   • Ešte by som dodal, že veľmi dôležitý je i vzhľad. Nikomu to veľmi nepomôže, ak bude vyzerať ako kriminálnik. Je mi ľúto, ale holá hlava a tetovanie sú naozaj príšerné klišé.
    Takže i v tom smere apelujem na nacionalistov: snažte sa vyhýbať takýmto vizuálnym stereotypom, ktoré vám podsúva nepriateľ.
    Treba pretláčať normálny, civilný vzhľad.

 2. Naozaj príliš všeobecné a smerované k akémusi pablbovi. Ak niekto predpokladá, že ľudia v národe sú tak neschopní, nech s nimi radšej nič nerobí. Rady sú tak všeobecné, že smerujú všeobecne k problémom dnešnej doby (fyzická nekondícia, odpojte sa), ale nie k nacionalistom.
  Rada 3. čítajte je ako v 19 storočí pre negramotných (a návod – „čítajte pri káve“ je už naozaj nechutný formalizmus – ak nejakého mladého terba viesť k čítaniu takto, tak je ten človek k ničomu. Len dodám, že „čítať“ nie je vôbec správne slovo – treba vyzvať ľudí, aby sa zaujímali o veci, aby si našli naozajstné veci aj o minulosti, ktoré ich budú okamžite inšpirovať, dávať im silu. Ak také nemajú, nech ich hľadajú – ale určite im nepomôže, ak budú „denne čítať 10 strán“.
  S tým súvisí rada 5. ktorú chápem ako najlepšiu: radu držať sa nejakých komunít a hlavne individuálnych vzorov.

  Hm, bez nejakej prehnanej irónie, asi by bolo lepšie poradiť nacionalistom, aby začali loviť 13 bobríkov :).

  Ale vážne: problém nie je v širšej nacionalistickej populácii a jej úrovni, v tých, ktorým treba radiť čítať, ale síce v menejpočetnej, zato skutočnej elite . Netreba ľudí učiť „udržiavať si poriadok v izbe“, ale hľadať naozaj talentovaných ľudí. To by bola moja jediná rada
  1. Nájdite v sebe skutočný talent. Určite tam je a možno nie je ešte celkom zničený. Zrejme si človek vyselektovaný tisíckami generácii v severských drsných podmienkach a obsahuješ neuveriteľné talenty, o akých sa ti ani nezdalo. Treba ich nechať zaznieť, rozhýbať ako zvony na veži. V pohode, bez námahy a v harmónii – ale výsledok znie potom nezastaviteľne.

 3. Prepáčte, toto nemyslíte vážne, však?

  „Co se ti už rozum kalí,, že chceš činkou tužit svaly? Ve vinici mladý muži , tam se svaly nejvíc tuží!“

  Tento príspevok ste si naozaj mohli odpustiť…

  • Při čtení odstavce „choď do posilovny co nejvíce“ mi taky zatrnulo. Pro mě je posilovna svinstvo. Místo plné samolibých frajírků, kteří to dělají, protože je to moderní, a na žádnou kreativní činnost se nezmůžou. Když potom mají dělat nějakou práci, při které se síla hodí (třeba ve vinohradě, jak praví Váš citát), tak jsou náhle vedle.

   Mimochodem, docela by mě zajímalo, odkud jste onen citát čerpal. 🙂

   Mezi těmi body mi pak třeba chybí starost o rodinu. Najít si správného partnera a rozmnožit se. Udržení druhu, věnování se dětem a vychování jich ve správném duchu.

   • Úprimne? Toto mal vyvesené môj telocvikár na skrini v kabinete, v čase, keď som chodil do ZDŠ.
    Tých „borcov“ v posilovniach nazýval zase môj kamarát „pangamínoví sráči“.
    Skúste ich postaviť ku kope dreva, ktorú treba porúbať. Čoskoro prestanú vládať a začnú chrčať. Taký drevorubač by ľavou zadnou zmlátil „elitného policajta“. Nebodaj ešte po troch poldecákoch…

    • Díky. Mým domovem je jih Moravy, vinohrady a práce v nich jsou naší součástí, i když ani náhodou ne tak, jako bývaly kdysi. Proto mne to tak zaujalo..

     • Kolektív je taký slabý, ako je jeho najslabší článok. A sila má tiež rôzne formy. Každý má iné predpoklady v niečom vynikať, v inom zase zaostávať. Ak má niekto fyzické predpoklady byť vytrvalý, nemusí mať zároveň masívne svalstvo, aj keď jedno nevylučuje druhé. V posilňovni som našiel aj zaujímavých ľudí, s ktorými by som sa asi na ulici nestretol. Šlo často o introvertov, ktorí napr. nemali záujem sa zaradiť do nejakej partie. Za to nikdy nemali problém mi pri cvičení poradiť, alebo pomôcť. Navyše som po čase zistil, že v podstate radi diskutujú o rôznych zaujímavých témach, len si vyberajú, s kým ich budú rozoberať. Nie každý je taký, ale našiel som v posilňovni aj perspektívnych ľudí, takže by som ich nehádzal všetkých do jedného vreca. Samozrejme súhlasím s tým, že ak ich fyzická kondícia nezodpovedá vzhľadu, nevedia ju využiť v reálnom živote činorodou prácou, tak je to samoľúbe pózerstvo. Ale tiež sa mi nepáči, keď je intelekt zakrslý v zanedbanom tele. Jedonducho v zdravom tele-zdravý duch.

 4. Viete, ja vám poviem, ako to vidím ja. Na prvý pohľad sa to zdá triviálne – sám som text tak videl. Ale. Sem chodia „starí harcovníci“, ktorí vedia čo a ako. Divili by ste sa však, koľkí tzv. „nacionalisti“ si myslia, že stačí kričať dostatočne nahlas, je jedno aký nezmysel, a budú mať pravdu čiste silou kriku a nie fakticky. Mám na mysli najmä mnohých v „melónovej“ strane. Nezaškodí vysvetliť poniektoré body aj im, a tí, čo už vedia svoje, no, opakovanie je matka múdrosti. 🙂 Berte to tak, že treba začať nejakou abecedou. Šport a zdravý životný štýl nikomu neublížil, knihy taktiež (pokiaľ nespadnú na hlavu 🙂 ). Mnohým sa zdá zbytočný, ďalších možno pohne k tomu, aby si občas prečítali aj niečo iné ako trojobrázkový komiks na FB…

 5. Ľudia potrebujú vzor. Nasledovaniahodnú osobnosť, ktorá podporuje, buduje a spevňuje svoju auru hlavne skutkovým napĺňaním myšlienok, ktoré hlása. Pre väčšinu jednoduchých ľudí, alebo ľudí, ktorí sa už v útlom veku dostali do partie, ktorá ich mentálne „brzdí“, je ťažké pochopiť aj dobre myslené triviálne rady, ktoré autor popisuje. Na čo je niekomu čítať knihu, keď jej obsahu nechápe, alebo z nej do života nič nedokáže aplikovať. Na čo je komu fyzická kondícia, keď ju nedokáže využívať vo svoj prospech a v prospech svojej komunity. Odpojením sa od sociálnych sietí zároveň môže znamenať odpojenie sa od komunity a nikto by nemal zabudnúť na svoju zodpovednosť nielen za seba. Jednoducho každá z týchto rád je zároveň radou pre „pokročilých“, inak hrozí riziko, že sa minie účinku. Pri správnom vedení ale nikto podobné rady nikomu dávať nemusí. V zdravom kolektíve nikto nechce bežať pomalšie, nepoznať význam pojmov, byť smradľavejší, alebo zostať sám. Že je táto spoločnosť chorá, vieme. Tak okrem sebazdokonaľovania sa poďme trošku venovať aj konkrétne ľuďom okolo seba, o ktorých si myslíme, že sú perspektívny. Ak na sebe dostatočne „makáme“ budeme ich vedieť zaujať a oni sa nám odvďačia tým, že nielenže urobia“krok dopredu“, ale sami inšpirujú ďalších. Tento spôsob funguje. Takto som našiel svoju cestu, nezablúdil a ukázal smer iným…

 6. aman, ak niekto uznáva niečo len preto,že videl propagandu,tak je to veľmi labilný stav mysle. „propaganda pre vrstvy“ intelektuálov či robošov je blbosť. rodina – rod – národ nie je propaganda ale fakt overený tisíročiami. to nie je o obrázku nosatého žida. rovnako ako je fakt,že kiska mal jednanie so sorosom a snažil sa to utajiť.

  • Propaganda znamená šírenie názorov a informácií. Už z podstaty je takmer každá myšlienka, ktorá je šírená, viac či menej propagandou. Kresťanstvo, islám, zdravý životný štýl, komunizmus, liberalizmus, demokracia, národný socializmus, nacionalizmus – bez propagandy (t.j. šírenia) by neboli ničím. Nie je to žiaden „labilný stav mysle“. To, že dnes je propaganda na úplne inej úrovni, ako pred pár storočiami, znamená len to, že sa šíri rýchlejšie.

 7. Ja by som k fyzickej kondícii pridal aj cvičenie nejakého bojového umenie, boja z blízka alebo sebaobrany.

  • Súhlas. Ja by som zase spomenul zbrojný preukaz. Pokiaľ ide o problematiku zbraní, tak som klasický „republikánsky“ typ. 😀

Leave a Reply