Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Taliani revoltujú voči pápežovi: „My nepotrebujeme tvoje odpustenie“

Taliani revoltujú voči pápežovi: „My nepotrebujeme tvoje odpustenie“

Konečne je to tu. Taliani sa postavili na odpor voči satanskému antipápežovi Františkovi, ktorý sa pokúša spáchať na nich genocídu tým, že podporuje zaplavovanie ich krajiny imigrantmi z Afriky.

IBT:

Počas svojej týždennej generálnej audiencie vyzval pápež všetkých veriacich, aby rešpektovali dôstojnosť žiadateľov o azyl, pričom vyjadril podporu tým, ktorí sa im snažia pomôcť.

Následne kritizoval xenofóbov a požiadal veriacich, aby im odpustili.

„Vyzývam vás, aby ste prosili za odpustenie pre osoby a inštitúcie, ktoré zatvárajú dvere pred ľuďmi hľadajúcimi rodinu, hľadajúcimi ochranu.“

Františkove slová sa však nepáčia Matteovi Salvinimu, lídrovi talianskej pravicovej strany Liga Severu, ktorý opakovane argumentuje, že lodiam s migrantami by nemalo byť umožnené vylodenie, ale namiesto toho ich treba udržať mimo talianskych brehov.

„My nepotrebujeme od nikoho odpustenie“, vyjadril sa pre stranícke rádio. Následne položil otázku: „koľko utečencov prijal samotný Vatikán?“

Zapamätajte si tento nový mém.

My nepotrebujeme od nikoho odpustenie.

Nežiadame oň.

A radšej zomrieme, než by sme oň žiadali.

Boh žehnaj Taliansku.

Nech Boh ochraňuje Rím.

A nech antipápež František zhorí v pekle, za peklo, ktoré sa pokúsil priniesť do Božieho kráľovstva.

tony3

Boh nám nedal Rím preto, aby sme ho prenechali Afričanom.

A Boh žehnaj talianskej polícii, ktorá sa očividne tiež nestará o pápežov mandát.

Mohli by učiť o zradcoch medzi talianskou pobrežnou strážou.

italy1
italy2
italy3
italy4

Autor: Andrew Anglin
Preklad: Aman, www.protiprudu.org

O Roland Edvardsen

69 komentárov

 1. Teraz, Sme, publikovalo skvely clanok, ze zbavia obcianstva nielen teroristi samotny ale aj ich pribuzny. Je to krute a tvrde ale spravne. Mali by sme postupovat rovnako. Ma to aj skvely odstrasujuci ucinok. Dobre by si rozmysleli hlavne lahkomyselne hlupane ci vstupia do manzelstva s cudzincom. Na zaklade takehoto zakona by sme mohli vysankovat Albancov aj s rodinami. Obchod s drogami je jedna z najhorsich kriminalnych zlocinou napojenych na terorizmus. Skratka urobit reverziu k zakonu na spajanie rodin. Ano nech sa spoja ale v Kosove:))))))))))))

  • Zabudol som podstatu, tento zakon je v Australii.

   • Aman Againsttime

    Austrália môže byť dobrým príkladom – má jednu z najprísnejších imigračných politík. Samozrejme, že už to nie je také, ako to bolo do 60-tych rokov (kedy bola zakázaná akákoľvek nebiela imigrácia a Austrália mala ostať bielym kontinentom so silným anglosaským etnickým jadrom – http://www.theoccidentalobserver.net/wp-content/uploads/2012/08/White-australia-2.gif).

    Lode s migrantami posielajú späť na miesta, odkiaľ vyplávali. Navyše tým utečencom, ktorí sa aj dostanú do krajiny znemožňuje trvalé usadenie a zadržiava ich v táboroch.

    Nuž, austrálsky premiér Tony Abbott nezaprie, že je to alfa-samec chrániaci si teritórium. 🙂 Čítal som zaujímavý článok o tom, že maskulínne typy mužov zvyknú byť xenofóbnejšie. Veru, človek sa potom nemôže čudovať, že Vatikán prepchatý buzerantmi v sukniach má také postoje, aké má. 🙂

    • Tvoj argument plne objasňuje chovanie 1000 klikového premiéra SR ako zasadoveho alfa.samca s mimoriadne vyvinutým teritorialnym pudom.

     • Aman Againsttime

      Z časti asi naozaj áno (a týka sa to aj iných politikov napr. liberála Sulíka). Zdravý, dominantný chlap bude pochopiteľne odmietať migrantov, pretože na podvedomej úrovni cíti, že sú pre neho konkurenciou – vie, že mu budú kradnúť biele samičky. 🙂

      V konečnom dôsledku všetko je vždy o sexe, resp. rozmnožovaní – predávaní genetickej informácie. Tí vyholení chlapci protestujúci na námestiach proti imigrácii sú v podstate ukážkou bielych dominantných samcov z nižších vrstiev. Do boja s mohamedánmi, cigánmi a pod. pôjdu ako prví, pretože sú ich priamymi konkurentmi na vzťahovom trhu.

      V ľudskej populácií máš prítomnú polaritu dominantných a submisívnych typov a to sa premieta následne i do politických a kultúrnych preferencií. Chlapík (alebo aj ženská), ktorý si rád zareve na futbale, preferuje posilku pred knižnicou a svoju zem a tradície, pred preletom zo zeme do zeme, z jazyka do jazyka, nie je žiaden „nácek“.

      Nácka z takéhoto človeka urobili pseudointelektuáli, ktorí sú neschopní porozumieť jeho životných postojom, boja sa ho a preto ho označili za podhubie fašizmu či nacizmu (viď Adorno, Marcuse, a pod.).

     • Moj zlaty, ved Ty si absolutny destilat Freuda

     • Aman Againsttime

      A nie je to tak? Freuda nemusím, ale v niečom mal aj pravdu.

     • S Freudom to nič nemá, nie všetko, čo je psychológia, má do činenia s tým bradatým úchylom.
      Ale iné som chcel, upresnenie.
      Nemusí ísť len o dominanciu a submisivitu. Dnes sa to dá povedať aj tak, že proti immigrantom sú najmä tí, ktorí vedia resp. cítia veľmi dobre, že zdroje sú obmedzené, a imigráciu tolerujú tí, ktorí žijú v klame, že zdroje sú prakticky nekonečné, alebo že ich osobne to nijako neobmedzí.

      To druhé, nekonečnosť zdrojov, je klasická úchylka rozmaznaných debilov.

     • Norman vobec ale vobec si nepochopil o com som vravel. Kedze nepoznas Freuda, tazko mozes rozumiet a uz vobec debatovat k teme.

 2. Kresťanstvo je tolerantné, islam je intolerantný. Kresťanstvo učí ľudí odpúšťať, islam moslimov učí, že si majú druhých podmaňovať. Tak to aj vždy robili. Afganistan bol čisto budhistickou krajinou – dnes je čisto moslimskou. Egypt, Turecko a Líbya boli kedysi čisto kresťanské krajiny – dnes sú prevažne moslimské, iba s malými kresťanskými menšinami. Táto premena sa sama od seba neudiala. Moslimovia sa za 1400 rokov nikomu neprispôsobili. Naopak, sami si podrobili ostatných, a ak si pápež myslí že moslimskí imigranti (a moslimovia, ktorí už sú v Európe) budú iní a prispôsobia sa, tak je na omyle. Moslimovia si prispôsobujú svoje okolie vlastným predstavám, čo je presný opak integrácie, ktorá sa od nich očakáva. A najväčším zlom v islame je šaría. http://issuu.com/politicalislam.eu/docs/sharia_nahled_web1/1?e=13719560/9478692

  • Aman Againsttime

   Kresťanstvo samozrejme (vo svojej podstate) nie je tolerantné, keďže predtým, než európske pohanstvo prehtlo, tak ho nemilosrdne zabilo. V Európe však bolo porazené osvietenským liberalizmom, ktorý zo zúrivej šelmy urobil krotkého baránka. Tomu sa podarilo poraziť všetky anti-liberálne inštitúcie buď skrz vojnu a revolúcie, alebo infiltráciu a podvracanie (viď slobodomurárstvo a iné otvorené konšpirácie). Pápež je na 1.mieste liberál (a tiež naivný, patologicky altruistický užitočný idiot) a až potom kresťan (a to isté platí i pre drvivú väčšinu veriacich).

   Problém s islamom by sa dal zhrnúť do týchto dvoch bodov:
   1. neprešiel si rovnakým vývojom ako kresťanstvo (rozumej nebol natoľko ovplyvnený európskou mentalitou). Vec dosť komplikuje i to, že islam na rozdiel od kresťanstva nepozná oddelenosť cirkvi a štátu – hoci tento faktor nie je až taký podstatný.
   2. islam sa rozšíril v oblastiach, ktoré sú obývané ľuďmi s horúcejším temperamentom a nižším IQ. A práve toto je najpodstatnejší faktor. Norman to tu už vysvetľoval. Škandinávski nordici by aj z islamu urobili mierumilovné náboženstvo. Na druhej strane stačí sa pozrieť akú smutnú rolu zohral čierny katolícky klérus v takej Rwande…

   Ja som osobne zástancom náboženskej tolerancie. Kresťanstvo, pohanstvo, budhizmus, hinduizmus, atď. sú všetko náboženstvá, ktoré môžu byť v Európe tolerované.

   Ale verím v toleranciu len voči neohrozujúcim, nepodstatným náboženstvám. Islam a judaizmus preto nemôžu byť tolerované, pretože ide o totalitárne politické náboženstvá, ktoré budú proti akémukoľvek štátu, ktorý nekontrolujú a akémukoľvek odlišnému náboženstvu.

   • Neskor Ti to objasnim priatelu, dnes nemam cas. Nefandi si ze budem branit RKC, robis myslienkove chyby.

   • Ja by som to postavil ešte trocha inak, alebo doplnil tvoje vyjadrenie. Obvykle existujú dva druhy náboženstva – misionárske a tie „ostatné“. Nebezpečné sú práve tie misionárske. Vyplýva to už z ich povahy. Chcú sa šíriť, neustále hľadajú nových členov, a to obvykle medzi „nevercami“ v iných vierach. Zo svetovo významných náboženstiev (teda tých všeobecne známych) sú misionárske iba dve. Kresťanstvo a islam. Dokonca ani judaizmus nie je misionársky a kladie všemožné prekážky pri konverzii (prečo je to tak, to je na inú diskusiu). Z tohto dôvodu (revnivosť, snaha uchmatnúť si čo najviac ovečiek) sú totálne netolerantné voči iným náboženstvám – obzvlášť tým, ktoré im môžu (a chcú) prebrať veriacich. A teda pokiaľ bude existovať kresťanstvo a islam, náboženského pokoja a tolerancie na zemi nebude.

    • Pseudonáboženstvá.
     Judaizmus, kresťanstvo, islám nie sú náboženstvá – sú to politické idológie.
     Politické ideológie sú často antagonistické, teda nie sú schopné sa navzajom tolerovať a spolu existovať.
     V Európe je povedzme možno tolerovať kresťanskú politickú ideológiu, ale potom nie judaizmus a islám. Musia si vybrať. jedno, alebo žiadne.

     A skutočné náboženstvo je niečo, o čom sa ani nevie. Nič mu nevadí a nič z hmotného sveta nepotrebuje.

    • Aman Againsttime

     Viem, že judaizmus nie je misionársky, ale je v hlbokom antagonizme voči všetkému európskemu. Jeho história pekne ukazuje, že nebol schopný koexistovať v mieri s ostatnými. Navyše je jasné, že prítomnosť judaizmu znamená i prítomnosť židov – čiže potencionálny konflikt.

     Chcem ešte dodať, že misionárstvo ešte samo o sebe nemusí byť až taký problém. Keď v 6.stor. dorazil do Japonska misionársky budhizmus, tak nevytlačil pôvodné náboženstvo – šintoizmus (kult predkov). Prebral od neho niektoré prvky (uctievanie slnka, predkov, heroizmus) a získal typicky japonskú podobu (zenbudhizmus). Treba si položiť otázku, prečo tomu tak nebolo s kresťanstvom v Európe. Prečo nemohol kresťanský kostol stáť vedľa pohanskej svätyne (tak ako budhistické a šintoistické chrámy stoja vedľa seba v Japonsku a sú vzájomne navštevované šintoistami i budhistami)? Odpoveď je samozrejme jasná – Mojžišov rozdiel.

     Pokiaľ ide o kresťanstvo, tak ako som už písal – ako tak sa znormalizovalo (vďaka Európe). Dokonca i jeho najextrémnejšie formy typu Westboro Babtist Church sú psom, ktorý breše, ale nehryzie. Väčšina obyčajných (predovšetkým bielych) kresťanov v skutočnosti ani neverí v kresťanstvo, resp. ani nevedia, čo všetko od nich ich viera v skutočnosti vyžaduje (viď svarga). V tom je pomerne podstatný rozdiel oproti islamu.

     • Vid AA, keby laskavo nehovoril a nevravel za druhych. Robi to vzdy napriek prosbam a zneuziva svoju poziciu na prope.

     • Aman Againsttime

      Ja mám mať nejakú špeciálnu pozíciu na prope? O čom tu píšeš? A čo tu zneužívam? Som diskutujúci ako každý iný, akurát občas prispejem prekladom. V skutočnosti to, čo som napísal by si mal brať ako kompliment. 🙂

     • Špeciálnu pozíciu na prope má Osmóza, lebo tu má jediný fotku.

      Alebo nemám pravdu, Mr, Watson? 🙂

      Scheise, nik neraguje na moju tézu o pseudonáboženstvách.
      Asi mám už takú autoritu, že si nik nedovolí oponovať.

     • Technická poznámka. Externá služba na zobrazovanie avatarov gravatar.com nemá žiaden súvis s propom. Rovnako ako napríklad účet užívateľa na facebooku. Nechal som zapnuté zobrazovanie avatarov z jednoduchého dôvodu – nie je potom možné zneužiť nick niekoho iného bez znalosti zadávaného e-mailu.

      Viac informácií: http://sk.gravatar.com/

   • Dobré zhrnutie. Máš úctyhodný prehľad. Asi som sa mal vyjadriť presnejšie. Kresťanstvo vo svojej podstate možno nie je tolerantné, ale cirkev v súčastnosti prichádza o svojich veriacich, a preto sa aj ona musí prispôsobovať moderným trendom a tolerovať určité veci, ktoré by v minulosti netolerovala (vezmime si napr. postoj pápeža k homosexuálom). Nie len pápež, ale aj slovenskí kresťania to s tou toleranciou myslia vážne. Dôkazom je, okrem iných vecí, napr. táto iniciatíva http://ktopomoze.sk/ (Zaujímavé je aj vyjadrenie Štefana Hríba uvedené na stránke). Úplne presne si to vystihol s tým patologickým altruizmom a užitočným idiotstvom a táto iniciatíva je toho príkladom.

    Čo sa týka islamu a odluky cirkvi od štátu, len doplním že v islame síce neexistuje podobná hierarchia ako v cirkvi, ale aj moslimovia (alebo aspoň niektoré ich vetvy) majú svojich duchovných vodcov, resp. duchovné autority, akou je napr. Ajatolláh Chomejní.

    • Štefan H. je izraelita .

    • Aman Againsttime

     No díky. Každopádne cirkev sa vždy prispôsobovala trendom a vládnucej moci – niekedy s odporom, niekedy veľmi horlivo. A i vďaka tomu sa jej podarilo prežiť takú dlhú dobu.
     Hej, tá iniciatíva nie je prekvapivá. Ako hovorím kresťanské cirkvi sú dnes piatou kolónou pre multi-kulti.

     Ale pokiaľ ide o slovenských kresťanov, tak ide o mimoriadne pestrú masu: od holohlavých uctievačov Tisa až po pro-homosexuálnych liberálov typu Havrana a všetko medzi tým. Ale v zásade si slovenská RKC udržala viac-menej svoj konzervatívny charakter (vlastne i vďaka minulému režimu). Ten rozdiel oproti katolíckym cirkvám na Západe (viď Írsko) je celkom do očí bijúci.

     • Bud si neznaly, tzv. Uzitocny idiot, alebo agent inak si to neviem vysvetlit. Havran tzv. Teolog s krestanstvom nema nic. Ad. Studoval kalvinizmus co je sekta , ktoru vytvorili hadaj kto a on sam je presne ten hadaj kto.☺ Rovnako je to aj s Hribom. On je prezmenu Husita ci Bratrik a s jeho skutocnou rasou, narodom a nabozenstvom je to rovnake. A pokial ide o rozdiel medzi Irskom a Slovenskom, ten prameni z jedineho. Casopriestorova izolacia SlobodoMurarov innfiltrovana po II. VK do RKC,takze Slovenska a vobec vychodoeuropska časť RKC je viac panenska, zachovala, prava,…… dosad co chces ako ta ostatna RKC.

      A preto netrep o piatej kolone. Piata kolona tu nie je!!!!!! HAVRAN , HRIB, SEBEJ, BENOVSKA, je piata kolona ale nie krestanska a ked to nevies, tak NIE SI ZIADEN AMAN AGAINSTTIME ALE HLUPAK. Prepac bratku ale to su zakladne realie.

     • S cim sa da suhlasit, ze RKC na SVK si udrzala liniu vdaka minulemu rezimu, ale podstata Ti stale unika, nielen tu, ale robis myslienkove lapsusy. Prepac kamarat.

     • Aman Againsttime

      No jasne, kresťanstvom je iba to, čo vyznáva svarga.

      Znemožňuješ sa tu.

      Ten tvoj nenávidený kalvinizmus je v skutočnosti bližšie k pôvodnému kresťanstvu (čo mimochodom nie je z mojej strany žiaden kompliment, skôr naopak), než tá tvoja buzerantská spohanizovaná sekta.

      A kresťanské cirkvi vrátane RKC sú jednoznačne piatou kolónou multi-kulti. Ty očividne nemáš ani poňatia o tom, aké sú oficiálne postoje katolíckeho kléru k otázkam imigrácie na Západe (čítal si vôbec tento článok?). Vieš ty napr. o tom, že RKC v USA je jedným z najsilnejších podporovateľov hispánskej imigrácie? Skús si položiť otázku prečo asi? Snáď si natoľko inteligentný, že ťa to trkne.

      Mimochodom ľudia ako Havran,Hríb, Šebej, Beňová a pod. sú dokonalé ukážky tzv. sekulárnych kresťanov – ich morálny absolutizmus je kresťanského pôvodu. Viac o tom tu: https://chechar.wordpress.com/2015/05/01/secular-christianity/

     • Kamarat, strapnujes sa Ty sam. Ako mozes Zidov ako Sebej, Benova, radit medzi sekularnych krestanov a ako mozes takisto Zidov Harvana a Hriba, radit medzi krestanov ? Dobre vies ze su to sionisti do spiku kosti, jedny otvoreni a druhy maskovany. A o kalvinoch som pisal v tej suvislosti ako o zidmi zalozenej sekte v zmysle rozdeluj a panuj.
      To ze RKC po II. VK ide zlym smerom a bojuje o svoju tvar, som nikdy neskryval. Ale to je prave dielo sionizmu a ich verneho psa umeleho zidovstva teda slobodomurarstva ako to vtipne povedal AH.

     • Aman Againsttime

      Radím ich medzi kresťanov, pretože to sú kresťania a uvažujú ako kresťania.
      RKC išla zlým smerom už pred II. Vatikánskym koncilom. Je nepoctivé hádzať všetku vinu iba naň.

     • Nie su to krestania a Ty dobre vies ze Zid/zid je rasa,nabozenstvo, narod v jedinom. Ze su to len mimikry aby mohli rozleptavat a rozostvavat pod maskou krestanstva. Nepoctive je ze sa maskuju a vystupuju ako katolici. Nepovedia jasne za koho kopu. Drviva vacsina si mysli ze su katolici ale to nie su. Presne tak vystupoval aj Masaryk. Tvaril sa ze je Cechoslovak, hoci nebol. Jeho otec bol Zid a matka Nemka. Tvaril sa ako krestan ako Cech-Husita. V skutocnosti bol Ateista, zidovsky miesanec, slobodomurar a nepriatel RKC.
      A vrcholne nepoctive od Teba je, ze velmi dobre vies tieto skutocnosti a napriek tomu postupujes ako postupujes. Otazka su Tvoje motivy.

     • Aman Againsttime

      Vieš ty vôbec, čo je to kresťanstvo? V skutočnosti mnohí protestanti tvrdia presne to isté o katolicizme – že to nie je pravé kresťanstvo, len zbastardený polyteizmus (a kto sa trochu vyzná vie, že majú pravdu).
      Mimochodom Masaryk nebol ateista – bol to protestanský kresťan a slobodomurár, čo sa vôbec nemusí vylučovať.
      A pokiaľ ide o moju motiváciu, tak je ňou hľadanie pravdy. Dá sa to isté povedať aj o tebe?

     • Neuhybaj. Ja o voze a Ty o koze. Hovorim o tom, ze oznacujes Zidov za krestanov, pricom dobre vies ze nimi nie su. Je to sucast ich boja proti v prvom rade katolikom. A tzv. Protestanti su z vacsej casti ich dielom, je to klasicky postup rozdeluj a panuj. Vytvorit 100 siekt, postvat kazdeho proti kazdemu a suchat si ruky od radosti. Mimochodom Masaryk nebol ziaden protestant, formalne bol Husita a podporoval vznik tejto “ narodnej sekty“, presne v linii ako som to popisal aby co najviac oslabil katolikov, vskutocnosti veril jedinemu Zlatemu telatu. Moja motivacia je hladat pravdu a ak aj Tvoja tak prestan zjavne klamat ako to robis. Zakladne mechanizmy moci su Ti dobre zname aj kto je kto. Tak naco tieto klamstva a robenie hlupych tvari, v style :naozaj, no toto?!

     • Aman Againsttime

      A kde si zobral, že Žid nemôže byť úprimným kresťanom? Znova sa musím pozastaviť nad tým, či ty vôbec vieš, čo je kresťanstvo.

      Za protestantizmom žiadnu konšpiráciu nehľadaj. Bol to prirodzený vývoj a otázka času, kedy k niečomu takému dôjde. Monoteizmus je už taký – silne inklinuje k frakcionárstvu.

      A s tou proti-katolíckosťou Masarykovej ČSR to až také horké nebolo. Prečítaj si tento článok, ktorý vyšiel na kresťanskej stránke postoy: http://postoy.sk/content/demokraticke-ceskoslovensko-verzus-cirkev

      Do pozornosti dávam tento text:

      Po rozbití Československa a obsadení Čiech a Moravy Nemeckom prišiel nuncius Saverio Ritter 15.7.1939 do Bratislavy, ako do relatívne slobodného zvyšku ČSR, aby tu pokračoval vo svojej funkcii. Odišiel, keď to slovenská vláda odmietla, a nad hotelom Carlton, kde sa ubytoval, zaviala zástava s hákovým krížom. Sv. stolicu tu potom zastupoval iba nižší diplomat chargé d’affaires G. Burzio. Ten za 4 roky poslal do Ríma omnoho viac správ vyjadrujúcich nespokojnosť s politikou štátu, ako predtým nuncius za 20 rokov ČSR. Nie ČSR, ale Slovenský štát dostal demarš Sv. stolice kritizujúci jeho politiku v oblasti ľudských práv ako odporujúcu kresťanským princípom. Predseda vlády Tuka ho odmietol s tým že „Slovensko nie je katolícky štát.“

      V r. 1946 sa nuncius Ritter vrátil do Prahy, aby bez predloženia novej akreditácie pokračoval vo vojnou prerušenej funkcii, čím Vatikán uznal právnu kontinuitu ČSR. Tá bola vtedy jediným štátom východnej Európy, kde mala Sv. stolica plné diplomatické zastúpenie.

    • Ale moze byt Zid uprimny krestat, to ano osobne takych poznam, ale tito spominany nimi celkom isto nie su. Vsetci do nohy su to sionisti. Aj linie ktore sleduju neustale su protikrestanske a naopak v sulade so sion. cielmi. Takze tak. A myslim, si ze Ty to vies rovnako ako ja. Skratka tito ludkovia plnia ulohy, tak ako ich dostali. Nic nove v nasej 2000 rocnej historii. Mna koncept ludskych prav nezaujima. Precitaj si clanok, ktory si prelozil Ty sam, „Ideologia ludskych prav“.☺ Mne je ukradnute co nuncius, hlasil a ake boli vztahy s Vatikanom. To je politika, nic viac a nic menej. Mna zaujimaju prakticke vystupy. A dnes su protestanti absolutne nepodstatny a nezaujimavy, svoju dejinnu frasku dohrali. Dnes sa hra ina hra. Tak sa sustredme na nu.

     • Aman Againsttime

      A prečo by kresťan nemohol byť sionista? To sa podľa mňa vôbec nevylučuje. 🙂 https://en.wikipedia.org/wiki/Christian_Zionism

      A podľa mňa sú ľudia ako Havran alebo Hríb ďaleko kresťanskejší než si ty – „pohanský“ katolík.

      Inak dobre, že spomínaš článok „Ideológia ľudských práv“, keďže každému, kto ten text s porozumením (a znalosťou veci) prečíta je jasné, že táto ideológia je len jednou zo sekularizovaných foriem kresťanstva. Zjednodušene povedané: v pánbožka síce už neveríme, ale kresťanskej axiológie sa nevzdávame. 🙂

      Protestanti sú nepodstatní a nezaujímaví? Čo ja viem…? Keď sa napr. pozriem na také USA a na to akú úlohu zohrali protestantskí kresťania napr. v prípade takej vojny v Iraku, tak by som ich zrovna za nepodstatných neoznačoval.

     • Ved prave, aky su to krestania, ked plnia co im sionisti kazu??? Kde je to nezabijes, neukradnes? V tom zmysle hovorim, uz na nich nezalezi, su taki rozlozeny a marginalny. Akoby uz ani neboli. Ze maju niektory z nich bohatstvo a vplyv. Ano pokial im to ich pan, dovoli. Sion. V tom zmysle svoju dejinnu frasku dohrali. Ten co ich stvoril, ich uz nepotrebuje. Murín posluzil, murin moze ist. Teraz toho murina chcu nahradit inym murinom, skutocnym. A o tom je tento clanom. Tato situacia. A taky clovek ako Ty im v tom pomaha. Ptretoze namiesto demaskovania, ich obhajujes a pouzivas ich terminologiu a sledujes rovnaky ciel.

     • Aman Againsttime

      Ja obhajujem sionistov, bránim ich demaskovaniu a sledujem ich cieľ? Tebe už naozaj preskočilo. Neviem, čo sa to s tebou deje, ale posledné dni tu vypisuješ naozaj neskutočné hlúposti.

      Naopak, ja upozorňujem na to, že sionizmus dobyl všetky cirkvi a že to vôbec nie je náhoda, ale dôsledok toho, že si kresťanské cirkvi nesú problém už v podstate svojho učenia.

     • Ano mne drbe a Ty oznacujes spominanu bandu za krestanov. Tak fajn.
      A to len preto ze nemas krestanov a specialne RkC rad.
      Ja nemam na rozdiel od Teba, taketo jednoduche videnie. Myslim si ze dnes zalezi na kazdom aj kalvinovi a medtodistovi aj quaqerovi, skratka kazdom bielom aby sme prezili, som povzneseny nad rozdiely, pretoze dnes ide o prezitie. Ale na to nemozeme trpiet piatu kolonu. Skusenosti viac ako 2000 rocne nas vedu k tomu kto to je. Dokonca mi nevadia ani pohania. Tu nie je priestor na „teologicke“ debaty, to uz je vyriesene☺ tuide o genofond. A ten ked sa dodrbe, sme definitivne v prdeli. A prave toto sionisti chcu, preto nam furikuju afrcanov do Eu. Riadia to sionisti, tak ich neoznacuj za krestanov a nerob sprosteho. Dobre vies aka hra sa hraaj kto rozdava karty.

     • Aman Againsttime

      Áno, stojím si za tým, že sú to kresťania. A netvrdím to preto, že by som pociťoval nejakú nenávisť ku kresťanom, ako sa mi to snažíš podsunúť. Neviem prečo nedokážeš prijať fakt, že niekto môže byť kresťan i sionista zároveň (a niekto môže byť bez problémov aj kresťan-katolík a slobodomurár 🙂 ). Keď sa niekto hlási ku kresťanstvu, odvoláva sa vkuse na kresťanské hodnoty (viď spomínaní Hríb a Havran) a prijíma kresťanskú axiológiu, tak to aj je kresťan. Koniec diskusie.

     • Ano, koniec diskusie. Ja tvrdim nemozes sluzit naraz Bohu aj Diablu.

 3. AAA, vedel by ste mi objasniť, kde ste vzal teóriu o “misionárskom náboženstve”, ako označujete Islam?

 4. “After the death of the Islamic prophet Muhammad, from the 7th century onwards, Islam spread rapidly from the Arabian Peninsula to the rest of the world through either trade and exploration or Muslim conquests.”

  V tomto to práve väzí. Ja nepovažujem “trade”, “explorationa” alebo dokonca “conquest” za “misionárske” šírenie náboženstva.
  Pisateľ textu, na ktorý sa oodvolávate, (mimo iného, neznámy, žiadne meno autora), má ťažkosti s rozlišovaním slov “conquest” a “missionary work” , teda dobývať, alebo šíriť vieru misionárskym spôsobom. Ja, a som si istý, že aj Vy to vieme a je mi nejasné Vaše stanovisko.
  Samozrejme tento ‘propagandista’ zatajuje skutočnosť, ako sa napr. Islam rozšíril (7-me stor.) na celom arabskom poloostrove.

  Wikipedia je dobrý zdroj informácií, ale musíme byť aj opatrní.
  Nemôžeme to robiť tak, že obhajujeme jednu teóriu – o ktorej ani nevieme od koho pochádza – ktorá vyhovuje nášmu prevedčeniu, či názoru a zanedbať iné, ktoré hovoria niečo úplne iné!!!

  Ja Vám dám na olátku aj iné linky, anglicky ovládate, podívajte san a ne a budete možno veľmi prekvapený, že ono to tak úplne nie je, ako si myslíte.
  Dozvieye sa napr., že Kopernik sám, vo svojom diele “De revolutionibus coelestium” (túto prácu nájdete v Padove, na observatóriu z 18-ho storočia), čerpal z takých “zaostalých, barbarských” arabských vedcov/astronómov, ako Al Battani, alebo Nasir al Din Tusi. (Kopernikove skeče a výpočty do chlpu odkopírované od Al Battaniho, 600 rokov pred Kopernikom!)
  Potom môžete seriózne hodnotiť a posudzovať Islam a kresťanstvo.

  When the Moors ruled in Europe
  http://www.youtube.com/watch?v=PM8HnvuKbAo

  Sciense and Islam – Empire of Reas
  http://www.youtube.com/watch?v=O0FSgNE4Lxc

  Secrets of the Koran
  Decoding The Past
  http://www.youtube.com/watch?v=duEsJof50K0

  • Arabi siria Islam oboma sposobmi aj mecom aj misionarskou pracou. Tak sa rozsiril do juhovychodnej Azie.
   O Arabskych ucencoch sme sa uz bavili predsa. Prvy problem je ten ze v drvivej vacsine to nie su Arabi. Aj Vami spominani ludia nie su Arabi, jeden je Perzan, teda Iranec a druhy je Turkmen. Podobne ako Saladin bol Kurd. Arabi si ich radi prisvojuju lebo boli musulmani a pisali po Arabsky.
   Druhy problem je ze, ich dielo bolo v drvivej vacsine iba kompilatom inych prac ktore si precitali na dobytych uzemiach. Uz sme sa bavili o tom pri arabskych cislach. Skratka to je take pysenie sa cudzim perim. Ze mam pravdu potvrdzuje to, ze odkedy boli Arabi a musulmani vytlaceny z bielych uzemi, tak nic svetu neponukli. Skratka genetika nepusti.

  • Pane my dvaja, by sme si porozumeli na miliardu percent. Škoda , ze nezijete v nasej vlasti. Mal som viacero priatelov Vasej generacie. Z jednym som sa zoznamil tak, ze jeho prva veta bola, ze bol 47 x na obed u prezidenta. To bol zaciatok nasho priatelstva. Uz nie je medzi nami. Jeho spomienky ziju vo mne. A jeho hodinky nosim kazdy den. Uz 27 rokov.

 5. Ešte by som rád vedel, keď Alžírani, Marokánci, Egypťania, Palestícci, Iračania a Iránci, Lýbiani, Syriani, atď. nie sú Arabi, kdo sú?
  A prečo ich tam nechcete prijať ako emigrantov?
  Dobýjaním? Alexander Veľký tam išiel s olivovými ratolesťami? A neskoršie aj križiacke výpravy?
  Zaujímavé, ako ste hodil do autu Kopernika. No comment?

  Pýšiť sa cudzím perím? Choďte sa podívať do Španielska, do Cordoby, na palác a vôbed delú Cordobu, ktorú vybudovali Arabi.
  Choďte sa podívať do Granady na Alhambru a potom vyprávajte o chválení sa cudzím perím.
  Choďte sa podívať na chrám Capella Palatina a povezte mi, prečo Roger II pozval arabských umelcov vymalovať v tom chráme drevené stropy.
  Áno, možno by sme si rozumeli na million percent, keby ste nebol tak katolícky presiaknutý nenávisťnou propaagandou proti všetkému čo nie je katolícke.

  • Ale prosim Vas,Nie som presiaknuty nenavistou k nikomu. Marokanci,su zvacsa miesanci cernochov a Arabov, Libyjcania, Alz, Tunis, Egypt, Palest, Syr, su zvacsa Arabi ako sa ide z vychodu na zapad az po Irak a postune su svetlejsi. V Iraku, Syrii zije vela Kurdov a IRAN NIE JE ARABSKA KRAJINA!!
   Iranci su Perzania. To je pre Iranca velka urazka oznacit ho za Araba. Alexander Velky nemal s Arabmi vobec nic spolocne. To je Vas velky omyl. Uz mi je jasne , ako rozmyslate aj kde sa dopustate omylu. V case Alexandra Velkeho predsa este nenastala Arabska expanzia. A Vami vymenovane krajiny vtedy neboli Arabske! Cize v Egypte, syrii, Tunisku,Alziri, ziadny Arabi nezili!,, v roku 350 pnl.pozor to je omyl, ved Egypt bol nordicka risa. Precitajte si Pochod Titanov. Alexnader Velkeho a Arabsku expanziu, deli 1000 rokov. Naopak Arabska expanzia, dorazila vsetky velke civilizacia v okoli. Vratane Egypta . A KRIZIACKE VYPRAVY BOLI IBA REAKCIOU NA ARABSKU EXPANZIU A AGRESIVITU V MALEJ AZII. Jasne som Vam argumentoval, ze Arabi sa pysia cudzim perim, konkretne Greckym, Perzskym, Rimskym, Indickym, Spanielskym, Kurdskym. Vdaka Islamu expandovali a osvojili si veci ktore, vynasli iny. Prepisali to do arabciny, ale tieto poznatky, boli zname davno pred nimi. Na Kopernika som reagoval uplne jasne. A CORDOBA ??lezi predsa v Spanielsku a nie v Rijade. Bolo to predsa dielo bielych ludi. Ano vtedy ich na cas , dobyli Arabi, nepolozili ste si otazku preco vyzera Cordoba a Maroko uplne inak????? V oboch castiach vladla rovnaka dynastia, v Maroku, nevzniklo nic a v Cordobe vyspela civilizacia! Preco? Odpoved je predsa v obyvatelstve. To je to chvalenie cudzim perim. Pan bol Arab ale nie tvorca!! Egypt bola najvyspelejsia civilizacia sveta, chodte sa pozriet co je tam dnes. Vari turisti chodia obdivovat do Egypta Arabske pamiatky? Ci moslimske artfefakty? V ziadnom pripade. Posledna dynastia v Egypte Ptolemaiovci bola ppredsa grecka po generalovi Alexandra V., Ptolemaiovi. A Alexandriu zalozil sam AV.

   • To s tou Cordobou, to je dobrý postreh.
    Cordoba je dosť častý argument multikulti a afrika naivistov, a pritom je to argument proti ich naivným neracionálnym teóriam.

    Treba si uvedomiť, že tzv „islámske“ (architektonické) umenie dosiahlo svoje vrcholy tam, kde nežili Arabi a im príbuzné etniká. Patrí tam hlavne Španielsko, Irán a India (napríklad známy Táj Mahal). To neznamená, že na tom umeni nevidno aj pozitívny vplyv islámskej filozofie – ale bez belošskej mentálnej sily by ani tú filozofiu nik z islámu nevytiahol.
    Konicekoncov je jedno, či architektúra alebo poézia, mystika – to najlepšie z islámu bolo vždy mimo semitský svet.

    • To som presne chcel povedat, ja sa divim, ze taky mudry clovek ako SA, tento fakt podcenuje. Aj ten vplyv islamu nebol pozitivni, lebo tvorcovia boli nielen biely alebo nesemiti ako si povedal ale zvacsa aj krestania alebo nemuslimovia. Ved v Irane bol pokus o Zoroastrizmus este 20 storoci. Vid pokus Reza Pahlaviho ,znamy Pávi trón. To bol dovod jeho padu a nasledneho exilu. Rézá sa chcel odstrihnut od Arabskeho primitivizmu a barbarskosti. Nie je ziadne tajomstvo ze sa divaju na Arabov zvrchu. Podobne to bolo vo vsetkych Islamskych okrajovych krajinach. Po prechode na Islam sa ponorili do upadku z ktoreho sa uz nikdy nedostali. Az v 20. Storoci najdenie ropy pomohlo ekonomike niektorych ale vlastnictvo zlata neznamena ze sa geny zmenia tiez.

    • Takisto, v Indii. Kočkujú sa dodnes, Pakistan( ironia je ze meno krajiny Pákístan, znamena „krajina čistých“☺) proti Indii, rovnako Banglades. Banglades je synonymom pre zaostalost v mnohych jazykom.

    • A este by som k tomu povedal tu zasadnu vec, ze Arabi, potazmo skoro vsetky farebne narody sa tuzia zmiesat z bielou krvou a povysit svoje geny. Oni su si velmi dobre vedomy priepasti medzi nami. To je ten zakladny hybatel preco idu k nam a nie k svojim. Tento zakladny jav je javom zasadnym. A to treba pomenovat. Takto to bolo pred 1000 rocim a takto je to aj dnes. Ved co bola znama dan z krvi?? Snaha vylepsit genovy profil Turkov. Turci hoci moslimovia sa nemiesali z Arabmi ale kradli biele deti. Z chlapcov boli vojaci znamy Yeni seri( Janičiari) a dievcat boli slachticke manzelky v hareme. Preto je Turecka slachta tak podobna nam. 170 rocna okupacia Uhorska v podobe odvodu prvorodenych musela nechat stopy v Turecku. Su to strasne veci a my by sme nemali zabudat v blahovej naivite ze sa to nemoze zopakovat. Automaticky sa to bude opakovat ked ich invazia bude uspesna.

  • A preco by sme mali prijat emigrantov? Nechcem aby sa Slovensko stalo Africkou provinciou. Slovensko je vlastou Slovakov. O EMIGRANTOV NECH SA STARA TEN, KTO IM ZNICIL ICH KRAJINY. V PRVOM RADE U.S.A. TAKZE TO JE OTAZKA SKOR PRE VAS, PRECO ICH NECHCETE PRIJAT? VY STE OBCAN USA. VASA KRAJINA BOMBARDUJE, NIE SLOVENSKO. SLOVENSKO NAMA ANI JEDEN BOMBARDER.

 6. Váš problem je, že hľadáte všelijaké dôvody označiť arabov za – ten je Syrian, ten je Turek, ten je Iračan, atď,
  Je Egypťan, podľa Vás Arab, alebo Afričan? Keď sa ho na to opýtate, odpovie že je Arab Muslim, alebo Muslim Arab. A žiadni bieli predkovia, podľa Vás.
  Ja ich mám všetkých za Arabov, čo aj dnes už sú.
  Ale chápem Vaše argumenty a to, čo ja myslím, zrejme ste to nikdy nevyrozumel z mojich komentárov, ani nie myslený názov ‘arabská civiizácia’, ale lepšie by ju bolo nazývať Civilizácia Islámu, čo nesporne je a absolútne pred svetom nezáleží, čo si myslíte Vy. Všetci tí pôvodcovia sú muslimi, nezáleží teda absolútne na tom, či sú Peržania, Turci, alebo Mameluci.
  Avšak vyhýbal som generalizovaniu pojmu “Islámska” , nakoľko aj Malajzia, Indonézia, Sebsko, Albania, Kosovo, atď., sú moslimskékrajiny a nemajú nič spoločné s “Golden age of Islam”, “Science and Islam”, “Empire of Reason”, alebo “The Greatest Islamic Civilization”.
  Áno, mate pravdu, Alexander Veľký doniesol do tých končín práce eyptských a gréckych civilzácií, , áno, Islam ich všetky preložil do arabštiny a pokračoval nielen v ich vylepšovaní, ale aj dokazovaí ich omylov!
  Egyptská a Grécka (Ptolemaius) astronómia predsa tvrdilla, že zem je stredom vesmíru a boli to ialámski astronómovi (Tusi), ktorý vyvrátil tento nesmysel.
  Áno, pušný prach vynašli v Číne, ale bol to Hassan Rammah, ktorý vyriešil a zdokonalil jeho výbušnú silu, pre vojenské účely.
  Islam pokračovl vo výskumoch medicíny, lebo Európa v hlbokom spánku v dobe temna, sa riadila šialeným kresťanstvom, že nemoce sú božím trestom a bolo zakázané sa čo len pokúšať ich liečiť!
  To chcete všetko poprieť?
  O Cordobe asi nasledovné:
  Abd al Rahman – príchod do Cordoby (Andaluzia), začal okamžite budovať irrigation, budovy, prekrásne záhrady, vysádzať palmové stromy, citrónové a pomarančové stromy, v Europe predtým neznáme. Vybudoval The Great Mosque of Cordoba (najväčšia v Európe), vovnútri ktorej je 600 prekrásnych mramorových stÍpov a za krátku dobu bola Cordoba najväčší ‘setlment’ (osadlosť) na svete, s viac ako 100 tisíc obyvateľmi, 70 knižnicami a 300 kúpelných domov. Ľudia húfne prechádzali na Islam. Polovica zo 70-tich knižníc má okolo pol milióna sväzkov a písomností s nesmiernými poznatkami z astroómie, matematiky, technológie, ako aj z medicíny.
  Príchod muslimov do Španielska znamenal neobyčajný príliv civilizácie, poznania a technológie.
  Dokonca aj Madrid založili muslimi.
  Tu ste teda, trochu vedľa. Mimo iné, keď v roku 711 vtrhli do Španielska Berberi, v sile 12 tisíc vojakov, tam vládli Visigoti, žiadni Španieli.
  Vyprávajme teda o Civilizácii Islámu, nie arabskej, keď už to tak “škatulkujete” na Turkov, Egypťanov, Sýrčanov , Peržanov a Iračanov a žiadny z nich nie je Arab, podľa Vás.
  Sú ale vštci muslimi Islámskej civilizácie a mne ide o to, o nič iné.
  Lebo hlavný záujem Islámu je snaha po vzdelaní, vede a poznaní.
  Poznanie je integrálna časť Islamu.

  Mimo iné, ja žijem v Kanade, nie v Amerike a môžem Vám zodpovedne prehlásiť, že najlepší žiaci v školách, na tomto kontinente, sú deti arabských rodín.
  Nie je tajomstvom, že ja som proti akémukoľvek náboženstvu, pokiaľ sa Islam považuje za náboženstvo, ale
  je to “way of life”, ktorá nepozná alkohol, pornografiu, prostitúciu, podloť, homosexualitu, pedofíliu, manželskú neveru, tzv.nemanželské deti a nekradne.
  Zamyslite sa.

  • Nehladam ziadne dovody, len dosledne rozlisujem, medzi Arabom a Perzanom, ci inym narodom. Pretoze tak ako sme my Slovaci odlisny od Ciganov a velmi by sa nam nepacilo, ak by si nas zamienali. Tak sa snazim odlisit jednotlive narody v ramci Islamu. Ja velmi neuznavam to co Vy oznacujete za Velku Civilizaciu Islamu. Pripustam ze Islam, mal svoj zlaty vek, ktory spociva v tom ze si osvojil to co vytvorili iny. Na rozdiel od Vas, vsak nevidim ten jeho prinos.
   Na rozdiel od Vas, ja ho vinim za upadok, velkych civilizacii, ktore rozrumil a definitivne znicil. Ako jasny dokaz a neodskriepitelny fakt vidim v tom. Ze oblasti ktore Vy ospevujete sa z ich prichodom ponorili do Tmy a uz sa z nej nevynorili. Kde je dnes slava Perzie, slava Byzancie, slava Egypta??Dnes je to pust a piesok. Sformulujem to takto, Islam si na chvilu pomohol, ked dobil vojensky vyspele NEARABSKE narody. A potom zhasol navzdy. Preco je v moslimskych krajinach tak ako je ?? Ked je tak po vzdelani tuziaci sposob zivota, ako sa to prejavilo vo Svedsku, Francuzsku, Anglicku,,,,? Odpoved pozname vsetci.
   Univerzalizmus, ktory popisujete maju v sebe vsetky nabozenstva. Nechcem hovorit o idealoch Islamu, to ma v sebe kazde nabozenstvo.

   A ze v Spanielsku 7. Storocia vladli Vizigoti, samozrejme viem. Rozpravky ako Mauri priniesli do Cordoby rozkvet a civilizaciu, patria do kategorie politicky korektnych baji a bolo by vhodne sa im vysmiet raz a navzdy. Viete mne to pripada ako ked sa pisu clanky ako sa Rom z osady, uspesne presadil v Kanade a stal sa z neho policajt. Taktne sa zamlci, ze stale zije na statnom prsniku aj s celou rodinou. Takto nejak vidim Maursky civilizacny prispevok.
   Jednoducho dobyli vyspelu krajinu a za jej peniaze, zo zotrocenych ludi aich vyplundrovanych zdrojov tam cosi vzniklo. Ale nepostavili, nevymysleli nic. To je chvalenie cudzim perim. Klasicky priklad je Bosna a Hercegovina, zo slovanskej slachty, ktora z finacnych dovodov prestupila na Islam, vznikol „moslimsky“ narod , ktory napriek tomu ze zil zo zdierania vlastneho nemoslimskeho naroda, postupne sa prepadol na uplne dno. A dnes spolahlivo spoznate moslima z byvalej Juhoslavie. Podla toho ze je to divoch a primitiv. Naposledy jeden z nich vrazdil v Grazi autom.
   A ze Greci nepoznali heliocentricku sustavu? Nuz dobre, ja si to nemyslim.

  • Prosim Vas, nechajme tuto temu, zrejme to vidime inak. Vy podla mna, tak trochu politicky korektne a ja podla Vas ,ako ste sa uz vyjadrili. Ak chcete, samozrejme mozte mi dat repliku ale ja uz nebudem odpovedat, nakolko by som sa len opakoval a rozvadzal mnou spomenute argumenty. Rad sa z Vami stretnem pri inej teme. Snad nasa malicka polemika, pobavila aj inych okrem nas dvoch. Dakujem.

  • Sitra Ahra, máš rád islam, podobne ako Svarga katolicizmus – ale obaja si robíte ilúzie.

   Mimochodom, Egypťan sa považuje za Egypťana, nie za Araba. Aj kvôli slávnej minulosti Egypta. Ono je síce pravda, že pravdepodobne je z väčšiny arab, prípadne severoafrický berber alebo také niečo, proste počerný nomád, ale považuje sa za Egypťana, za niečo iné. A kultúrne na takom názore niečo je.

   Ja si myslím, Sitra, že sa hľboko mýliš ohladne historických pozitív moslimskej kultúry. Aj keď Ťa chápem – v isláme je kus pozitívneho ducha, napríklad v šíítskej mystke… Ale jeho jadro je rovnako hrubé a násilné, ako Abrahámovská primitívnosť. A etniká, ktoré v súčasnosti islám vyznávajú, mu nedávajú inú šancu, iba zlý koniec.
   To isté platí konieckoncov o katolicizme:)

   • Ziadne iluzie nemam. Vidim hlboku tragiku doby. Aj v katolicizme. Bojujeme o prezitie. Snazim sa len zachovat si kladny pristup.

    • To hej, katolicizmus bojuje o prežitie už 500 rokov. Niekde je nejaký zásadný problém.
     A teraz ešte vo všetkých európskych katolíckych krajinách (výnimka Poľsko) sú veľké islámske menšiny. No … no nič, veď nový Vatikán môže byť aj v Rio de janeiro.

  • Aman Againsttime

   Sitra: Islam nepozná alkohol, pornografiu, prostitúciu, podloť, homosexualitu, pedofíliu, manželskú neveru, tzv.nemanželské deti a nekradne.

   Vy žartujete,že?

   Porno vyhľadávajú na nete najviac ľudia z moslimských krajín ( http://wikiislam.net/wiki/Muslim_Statistics_-_Pornography), rovnako ako sú v nich ďaleko viac rozšírené pedofilné zväzky, ktoré islam schvaľuje (však prečo by aj neschvaľoval, keď ich prorok penetroval 9 ročnú Aishu? : https://www.youtube.com/watch?v=Q5t9U9r9Kfs)

   A veľmi zaujímavý je i postoj islamu k homosexualite. Mnohé anti-homosexuálne postoje, ktoré zaznievajú z úst moslimských klerikov sú v skutočnosti len nedávnym fenoménom, ktorý sa vytvoril pod vplyvom viktoriánskych prístupov západných koloniálnych mocností v 19.stor. a 20.stor. Pred príchodom Európanov bola v islamskom svete veľmi rozšírená a tolerovaná homosexuálna prax (a ona vlastne i stále je, akurát sa o tom nesmie hovoriť). Podľa šarie je totiž homosexuálom iba ten, kto je penetrovaný, nie ten kto penetruje + musí byť už dospelým. Viac tu:
   http://martinkonvicka.blog.idnes.cz/c/416257/Homouseni-dle-sarie.html

   O polygamii, znásilňovaní, ženských obriezkach je snáď už i zbytočné čokoľvek písať.

   Neveril by som, že niečo také napíšem, ale pokiaľ ide o otázku islamu, svarga je omnoho bližšie k pravde než vy.

   • :)))))) AA, to znamena ze to s nami ako ludmi,nie je take zle.
    To ma tesi. Myslim, ze SA ma v Kanade omnoho tazsiu poziciu ako my vychodoeuropania. Tam je vlada politickej korektnosti drviva. Mne sa to javi tak, ze my tu mame viac slobody ako oni tam.

    Mal som priatela, ktory zil v Libyi asi 10 rokov. On mi rozpraval ako sa tam po uliciach vodili mlady chlapci za rucicky. Jednoducho „Nane lóve, nane láska“. Nemali šraci tavy, ovce atd na zenu, tak sa spokojili s kamaratom. Presne ako muzi v base. Da sa povedat, ze skoro kazdy muz v Arabii mal homosexualnu skusenost. Nemyslim, tym vsak,naozajstnu homosexualitu. Dokonca sa v rozpravkach 1000 a 1 noci, popisuje pedofilia, hetero, homo, velmi vtipne recou ovocia, ze niekto ma rad slivku, niekto broskynu a iny melon.
    Skratka pokial nie je musulman bohaty vyuziva boyfriend with benefit☺
    Teraz nechcem byt nechutny ale aj smrt plukovnika Kadaffiho bola priznacna. Rovnako zabili aj velvyslanca USA v Libyi. Materialy su na Youtube. To potvrdzuje co si napisal. Ciel nebol znasilnit Kadaffiho ale ponizit.

    • Aman Againsttime

     Presne tak svarga, pekne si to zhrnul. Pokiaľ ide o islam, myslím, že si budeme rozumieť. 🙂

     Islam je prekvapivo „gay friendly“ v porovnaní s kresťanstvom (ale i s judaizmom), hoci nás mätie to, že v mnohých moslimských štátoch je homosexuálny styk nelegálny (niekde hrozí i smrť).

     Správne si podotkol, že to súvisí i s nedostupnosťou žien a s ich celkovým postavením. Moslimovia v zásade majú oproti kresťanom pozitívnejší vzťah k sexualite – avšak neberú vôbec do úvahy ženskú sexualitu a sexuálne potreby ženy.

     Čiže ak si niektorí naivní kresťania myslia, že islam „vylieči“ Západ z homosexuality (a preto tu vytvárajú preň 5 kolónu), tak sa sakramentsky pletú. Naopak, s rastom islamu by sme sa mali začať strachovať i o svoje zadky. 🙂

     • Myslím, že tu v našich končinách skoro nik nevíta islámsku kultúru pre nejakú jej ušlachtilejšiu morálku (postoj Sitra Ahra je určitá výnimka, ale on vlastne nie je tu a hovorí o inom isláme, zrejme o poameričtenom, skrtenom, neviem, niečo podobné, čo v USA bolo v 60-tych rokoch hlavne medzi černochmi, ale postupne to asi vytriezveli (resp. černoši nie sú schopní dodržiavať ani islám).
      Naopak, zrejme väčšina vítačov islámu a multikulti akceptujú islám a iné orientálne kultúry pretože majú fantázie o ich orientalnej perverzite – a nad ňou slintajú.
      To myslím úplne vážne a bez nejakého preháňania. Väčšina multikulti sú mentálne rozmaznané pubertálne decká, ktoré chcú mať čo najviac hračiek. Aj čiernych.
      Perverzita v širšom slova zmysle, nie len sexuálna, aj žrádlo, násilie … nebudem sa snažiť všetko vymenovať, nemienim liezť ani len myšlienkovo do ich bahna.

     • Aman Againsttime

      Súhlasím, že v slovenských končinách to s tým vítaním moslimskej kultúry nebude také horké (treba poznamenať, že slovenskí kresťania – obzvlášť katolíci – sú trochu odlišná sorta ako ich západné verzie), ale na Západe veľa kresťanov podporuje i moslimskú inváziu – to vieš, lepší moslim ako post-kresťanský ateista…

      Naivita, neznalosť a patologický altruizmus však budú prevažujúcim motívom (viď tento vlasatý kresťan z debatného klubu: https://www.youtube.com/watch?v=kXWNLqMv0No)

      Každopádne tie motívy, prečo multi-kulti ľavica víta islam budú rozmanité. Od etnickej sebenenávisti až po čisto zištné dôvody (viď mimovládky a ich imigrantská“ agenda). Ale určite tam bude i faktor perverzie (vieme, že k multi-kulti ľavici inklinujú rôzne deviantné typy, ktorých islam s jeho S/M kultúrou musí fascinovať).

     • Samozrejme, motívy sú rôzne, ale každý, kto exotický orient akceptuje, na nich vidí aj niečo zaujímavé. Nikdy to nie sú len nejaké výčitky za bombardovanie (to sú len formálne argumenty) a vôbec neverím, že kresťania, katolíci, dávajú prednosť moslimom pred „ateistami“ susedmi (tak to nefunguje). Ak by na nich nevideli niečo zaujímavé, neakceptovali by ich, ani patologickí altruisti.

      Je to z veľkej časti vo fascinácii cudzinou, v patologickej fascinácii cudzinou, v perverznej fascinácii svetom, kde je všetko možné.
      Každé multikulti je abdefinitio amorálnosť (všetko je dovolené – to je ich ideál).
      Takže tá deviantnosť tam je plošne – len to nesmieš vulgarizovať a predstavovať si za tým rovno markíza de Sade – i keď aj takí sú, ale väčšinou len latentne.

   • Islam pozna vsetky neresti, ludom vlastne. Taky sme ako ludia. Pravda vsak je ze sa velmi prisne trestaju. To bolo pred prichodom murarov aj u nas. Bohuzial. Tempora mores! KDE SU CASY ŠVRTENIA ZA VRAZDU, LAMANIA ZA ZDRADU, SEKANIA UDOV ZA KRADNUTIR, TRHANIA JAZYKA ZA KLAMANIE. Boli casi boli ale sa minuli. Je pravda a to je velka hanba, ze nemanzelske deti v sarii je velke previnenie a potupa pre rodinu.
    Sitra Ahra ma uplnu pravdu v tom, ze je velmi velky tlak v Islame na kanúny. Uz som to povedal pred casom, ze Arabi potrebuju taketo krute nabozenstvo. Inak by tam bol uplny chaos.

    • Pre arabov a iné počerné divoké nomádske etniká je islám ako pohladenie chladivým vánkom v ich púštnej horúčave.
     V ich divokosti je to zdroj čistoty a pokoja. Nečudo, že sú islámu tak oddaní.

     Ľudia potrebujú duchovno. A ešte platí: ak ho raz okúsia, stávajú sa na ňom (mentálne) závislými. A kto im ho dá, dokáže nimi manipulovať ako s narkomanom.

     A pre úplnosť, aj keď to je chronicky známe: natvrdo sa prirodzene fixuje ten spôsob duchovnosti, ktorý spoznajú ako prvý. Je to ako pri prvých sexuálnych skúsenostiach: fixácia na určité typy objektov a okolností. Na všetko ostatné vrčia.

 7. Norman, ja mám lslam asi tak r aád ako judaizmus, alebo kresťanstvo.
  Ide tu však o serióznu objektivitu.
  Predpokladám, že viete o tom, že v roku 2002, títo arabskí barbari v Egypte postavili v Alexandrii knižnicu, veľmi blízko miesta, kde stála knižnica, ktorú vypálilo a zničilo “civilizované kresťanstvo” v roku 411 C.E.
  V súťaži návrhov zvíťazil nórsky architekt a knižnica bola postavená v náklade 120 miliónov libier.
  Obsahuje 6 umeleckých galérií, 7 vedeckých inštitútov, planetarium a nadovšetko masívne webové knižnice….
  jedna z ich “digital banks”, obsahuje ekvivalent 28 miliónov kníh….!!
  Takéto a podobné veci sú mojim dôvodm uznávať aj civilizácie iných.
  Až budete, chlapci, mať niečo podobné v Bratislave, potom možno budete mať právo si prisvojovať nejaké oprávnenie, posudzovať, zaznávať, alebo kritizovať iné kultúry a civilizácie.
  Zatiaľ viem toľko, bol som toho svedkom, že pokiaľ tam tí barbari chodili do kúpeľov na liečenie, špeciálne Piešany (Termia ich bola plná) a nosili vám doláre, boli nesmierne vítaní a slovenske dievčatá im robili súložnice.

  “Mimochodom, Egypťan sa považuje za Egypťana, nie za Araba…”
  toto je zaujímavá informácia, ale ja mám inú:
  Shahira Amin discusses egyptian identity and how egyptians perceive themselves .
  I spent the next couple of days interviewing hundreds of Egyptians– not just academics and researchers but also laymen and women in different districts in Cairo — asking how they view themselves. My question raised a few eyebrows among people on the streets, the majority of whom replied ” I’m a Muslim Arab, of course ” or “an Arab Muslim”.
  Máte to na Internete a ak sa mýlia oni, tak sa mýlim aj ja.

Leave a Reply