Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Systém Putin: títo šiesti muži zabezpečujú moc vládcu Ruska

Systém Putin: títo šiesti muži zabezpečujú moc vládcu Ruska

Vladimir-PutinVyzerá to, ako by vládol v Rusku len jeden človek: Vladimír Putin. Šéf Kremľa sa čoraz viac odpútava od vonkajšieho sveta – o to väčší je vplyv hŕstky verných. FOCUS Online predstavuje mužov, ktorí sa stávajú čoraz viac Putinovými oknami do sveta.

Okolo prezidenta Putina je osamelo v jeho rezidencii Novo-Ogarjovo pri Moskve, jeho „pevnosti“, ktorú zjavne len nerád opúšťa. Tento ex-podplukovník KGB nedôveruje medzi tým aj svojim starým kamarátom. Priamy „prístup k telu“, ako sa v Rusku volá priame spojenie k prezidentovi, majú predovšetkým šiesti starí dôverníci v kľúčových pozíciách, s personálnym pozadím v tajnej službe a UVKSR. Títo muži formujú jeho obraz sveta. Väčšina týchto mocných mužov je tak nenápadná, že sa ich tváre dajú veľmi ťažko zapamätať a sú aj nenápadní – presne to bola aj časť ich výcviku pri KGB, ako jeden z nich, Sergej Ivanov, prednedávnom prezradil: „bolo nám vtĺkané, aby sme boli v dave nenápadní“ Ako ďalšie sa u KGB naučili, „veľa hovoriť, bez toho, aby sme pritom niečo povedali.« FOCUS Online predstavuje Putinovo „Politbyro“.

Sergej Ivanov – Tvrdá „krívajúca noha“ z kádra KGB

Sergej-IwanowZnalci Kremľa hovoria o tomto 61-ročnom mužovi, že sa tajne považuje za lepšieho prezidenta a trocha ho bolí, že jeho kamarát Putin, bývalý podplukovník, vedie krajinu – a on ako generál hrá len druhé husle. Obaja sa spoznali v Petrohrade ako mladí dôstojníci KGB. Ako šéf všemocnej prezidentskej administrácie je tento náruživý rybár a kartár dnes mocnejší, ako predseda vlády Medvedev, ktorý má sotva čo povedať v neoficiálnej mocenskej štruktúre. Tento muž pod kremeľskou prezývkou „krívajúca noha“ slúžil svojho času ako agent KGB v Lodýne – aj to bol ďaleko prestížnejší post, ako Putinovo miesto v NDR v Drážďanoch. Neposledne na základe západných skúseností platí Ivanov, ktorý hovorí anglicky a švédsky a má rád britské kriminálne romány, za vybrúseného a sveta znalého muža v Putinovom „Politbyre“; Ex-US-ministerka zahraničia Condoleezza Rice ho označila za „tvrdého a nedôverčivého, ale spoľahlivého“.

Dnes rozpráva tento bezfarebne pôsobiaci pragmatik nie bez pýchy, že s ním Putin skoro denne hovorí, telefonicky, alebo osobne – v dnešnom Rusku legitimácia veľkej dôležitosti. Syn Sergej (33) je šéf dozornej rady štátnej Rosselchosbanky a predseda Gasprombanky. Syn Alexander (36) je vice-šéf štátnej banky Vneshtorgbank. Pri autonehode v roku 2005 usmrtil chodkyňu; úrady zastavili vyšetrovanie proti nemu a vyšetrovali naproti tomu zaťa obete. Informovanie o prípade bolo zastavené; deň po nehode sa ukázal otec Ivanov v dobrej nálade na jednej futbalovej oslave; neskôr sa sťažoval, ako bola nehoda pre jeho syna zaťažujúca.

Alexander Bortnikov – muž pre drsné záležitosti

Alexander-Bortnikow-kremlinŠéf tajnej služby FSB platí za Putinovho muža pre drsné záležitosti. Už pred postupom do šéfovského kresla uskutočnil u nástupcu KGB podľa údajov znalcov z prostredia bez odvrávania mimoriadne háklivé úlohy pre svojho hlavného veliteľa s precíznosťou, mlčanlivosťou, bez znateľných znakov škrupulí. Tento 63-ročný muž, s vysokým čelom a prenikavými očami, platil za najneznámejšiu a najuzavretejšiu figúru v Putinovom vnútornom okruhu moci. Voči Putinovi mal osobne prevziať zodpovednosť za to, že prezident Medvedev v rokoch 2008 až 2012 nenájde záľubu na tejto úlohe a zrazu by siahol po skutočnej moci v krajine. Aj bohatí a mocní v Moskve vyslovujú jeho meno s najväčšou opatrnosťou – nikto by ho nechcel za nepriateľa.

So svojimi správami, ktoré sú pre Putina každý deň prvým čítaním, rozhoduje Bortnikov čo sa dostane do centra pozornosti a určuje tým veľmi podstatne jeho pohľad na svet. O jeho detstve a mladosti nie je skoro nič známe; na jeho bývalej vysokej škole, Inštitúte železničných inžinierov v Petrohrade, po dotaze naň odpovedali, že sa máme obrátiť na tlačové oddelenie tajnej služby. V 24 rokoch odišiel Bortnikov k leningradskému KGB. V moskovskej centrále prestál Bortnikov pod Putinom viaceré vlny čistiek, ktoré odplavili skoro všetkých jeho kolegov z úradu. Bortnikov syn Denis (39) je riaditeľom skupiny VTB-Bank.

Nikolaj Patrušev, vždy vážna „kancelárska sponka“

Nikolai-Patrushev-KRemlin-ruTajomníka ruskej bezpečnostnej rady označujú vtipkári, že má vyžarovanie putujúcej kancelárskej sponky. Tento 62 ročný inžinier – staviteľ lodí a dôstojník KGB bol v rokoch 1999 až 2008 šéf následníčky KGB, FSB. Pochádza, tak ako Putin z Petrohradu. Začiatkom 90-tych rokov bol tam pri KGB príslušný pre boj s hospodárskou kriminalitou a spoznal pri tom Putina, ktorý ako vicestarosta kontroloval zahraničný obchod a mal stáť v centre jednej veľkej korupčnej aféry. Aj cez Patruševa samotného mal sa kvôli ilegálnym obchodom dostať do hľadáčika štátnej prokuratúry; to každopádne tvrdil ex-KGB dôstojník Alexander Litvinenko, ktorý v roku 2006 v Londýne padol za obeť atentátu s vysoko jedovatým polóniom; britská tajná služba za týmto útokom tušila Petruševovu FSB.

Keď Putin po volebnej porážke jeho šéfa a krátkodobej nezamestnanosti sa v roku 1996 premiestnil do Moskvy, nasledoval ho Patrušev ako tieň cez všetky inštitúcie. Tento 62 ročný muž platí za dobrého vykonávateľ pokynov, bez vlastných ambícií a výrazného názoru. Putin si cení predovšetkým jeho absolútnu lojalitu. Na otázku o jeho hobby odpovedal tento voľnočasový volejbalista: „moja práca“.

Tento stále vážny úradník sa vyhýba verejnosti; podľa spomienok spolužiakov vyhýbal sa už ako dieťa kamerám a aj v škole zostával radšej v pozadí. Patruševov syn Adrej (32) je vicešéfom jedného podniku Gazpromu, syn Dimitrij (36) je predseda predstavenstva a člen dozornej rady štátnej banky Rosselchosbank.

Alexander Bastrykin – pred ním sa trasú kritici Kremľa

Alexander-Bastrykin-KRemlin-ruTento 60-ročný priateľ Putina zo štúdií je ako vedúci Vyšetrovacieho výboru – istý druh ruského FBI – najvyšší vyšetrovateľ v Rusku. Tento vyštudovaný právnik a docent urobil kariéru v Leningrade v komunistickej mládežníckej organizácii Komsomol a neskôr v strane. O pozornosť sa postaral šéf-vyšetrovateľ predovšetkým za svoje neúnavné nasadenie voči kritikom Kremľa. Kritik režimu a blogger Alexej Navalny dokázal, že Bastrykin mal povolenie pobytu v Čechách, tam vlastnil jednu firmu – čo je ruským úradníkom zakázané zákonom – a cez túto získal nemovitosť, ktorá sa neobjavila v jeho daňovom priznaní. Nato Bastrykin obvinil Navalného že je agentom USA. Blogger sa dostal do krížovej paľby tohto úradu. Keď jeho podriadení zastavili stíhanie, verejne im vynadal. Navalny bol kvôli hospodárskym deliktom v prvej inštancii odsúdený na 5 rokov väzenia, neskôr zmenil súd trest na podmienku; dnes má domáce väzenie a zákaz Internetu.

Bastrykin platí za impulzívneho. V roku 2004 mal jedného majiteľ psa pred jeho domom biť svojou pištolou a hroziť mu, že ho aj so psom odstrelí. V roku 2012 nechal Bastrykin zodpovedného redaktora kritických novín „Novaja gaseta“ po kritických správach zaviezť do lesa a hrozil mu, že ho tam môže zavraždiť, zakopať a bude potom sám riadiť vyšetrovanie. Noviny už stratili šesť novinárov, medzi nimi aj Annu Politkovskaju. Bastrykin najprv zapieral obvinenia; potom, čo prípad urobil veľké titulky v zahraničí, ospravedlnil sa za svoju „emocionálnu explóziu“.

Igor Sečin – Putinove „Siamské dvojča“

Igor-Sechin-02Uzavretý ex-KGB muž a tlmočník mal dlhý čas v Kremli prezývku „Putinovo siamské dvojča“. Už začiatkom 90-tych rokov, keď bol terajší prezident námestníkom starostu pre zahraničný obchod, úradoval tento 53-ročný muž v jeho sekretariáte a kontroloval „radarovým pohľadom“, ako hovorí jeden pamätník, kto dostal prístup k jeho šéfovi.

Medzitým si zamieňali návštevníci mimoúradných priestorov tohto dobre oblečeného predstaviteľ sekretariátu s jeho šéfom – chyba, ktorá pre biznis plány bola katastrofálna. Ako nový šéf Kremľa inštaloval Putin starého Petrohradského dôverníka znovu do svojej predizby, v rangu vice-šéfa prezidiálneho úradu – vďaka čomu sedí na kľúčovej pozícii, ktorá je podľa niektorých pozorovateľov dôležitejšia, ako úrad predsedu vlády. Od tohto extrémne sa verejnosti sa vyhýbajúceho bývalého tajného agenta existovali dlhú dobu len neostré fotografie.

V predizbe rozvinul tento „šedý kardinál“ ako jeho šéf, záľubu pre ruské suroviny. Platil za hlavu pri zatknutí oligarchu Michaila Chodorkovskeho a rozbitia jeho koncernu Jukos. Jeho dcéra je vydatá za syna vtedajšieho generálneho prokurátora. Dedičstvo Jukosu patrí medzitým ku koncernu Rosnef, ktorého najvyšším šéfom je dnes Sečin. Po jeho odchode z Kremľa do podnikania vzťahy k Putinovi trocha ochladli. Sečinova ex-manželka, s ktorou naďalej pestuje dobré vzťahy, je úspešná multipodnikateľka; jeho syn pracuje uňho v koncerne.

Sergej Šojgu – fosília z Jeľcinovej éry

Sergej-SchojgTento 58-ročný muž so širokou tvárou a trvalým úškrnom nezapadá do Putinovho najužšieho okolia: on a jeho šéf sa nepoznajú z Petrohradu, Šojgu má rád verejnosť, kypí silou a namiesto nenápadnosti je nápadný územčistou charizmou. Vyštudovaný inžinier a funkcionár Komunistickej strany je pozostatkom z inej politickej epochy – a je preto žartom označovaný ako „Putinova fosília“: urobil kariéru už za Putinovho predchodcu Borisa Jeľcina, kde vybudoval rezort pre mimoriadne situácie. Na obrazovkách bol dve desaťročia v maskáčoch ako záchranca v núdzi. Prostredníctvom jeho pomoci pri politických katastrofách získal tento muž z Tuvy, budhisticky založenej ruskej republiky na mongolskej hranici, dôveru muža KGB Putina. V roku 2000 sa stal predsedom novo založenej kremeľskej strany „Jednota“, keď táto platila ešte za mimoriadne riskantné podujatie. V apríli 2012 ho poslal Putin ako guvernéra do Moskovskej oblasti, škandálmi otriasaného okolia hlavného mesta, kde sa mal konečne postarať o pokoj. Sedem mesiacov neskôr musel prebrať dôležité ministerstvo obrany.

Šojgu vo svojom voľnom čase rád vyrezáva z dreva, platí za neohrabaného pragmatika a priateľa jednoduchej reči. Občas udiví svojimi návrhmi, ako jeho iniciatíva z roku 2009 – „Popieranie víťazstva ZSSR vo Veľkej vlasteneckej vojne“ stíhať ako trestný čin. Šojgu, po ktorom je v jeho domovine pomenovaná jedna ulica, bol zapletený do mnohých korupčných škandálov, ktoré mu ale vo všeobecnosti nemohli uškodiť. Jeho žena je úspešná podnikateľka.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: FOCUS, Boris Reitschuster

O ::prop

47 komentárov

 1. No hotove ztelesnenie zla to Putinovo okolie. Este tam vo vypocte charakteristik a vlastnosti opisovanych jednotlivcov zabudli spomenut spolocne poznavacie znamenie – rohy na hlavach a kopyta na nohach.

  • Každý si v článku asi nájde svoje. Niekto v tom vidí celkom neutrálny popis osôb, ktoré majú vplyv na Putina (a inak sú neznáme na verejnosti), niekto iný to zasa vidí ako osobný útok na Putina (aj keď vôbec netuším prečo).

   • Suhlasim, toto je nepriamy utok na Putina. Dovod je jednoduchy, zastrasovanie. Manipulacia strachom je casto ucinna.
    http://files.benjamin-fulford-cz.webnode.cz/200000109-3cdd63dd79/Techniky%20přesvědčování%20a%20vymývání%20mozků.doc

    • Hm, nepriamy útok na Putina… Je nepriamym útokom na Mečiara, keď povieme, že mal naňho vplyv a bol jeho blízkym spolupracovníkom Ivan Lexa, ktorý bol zapletený v samoúnose Kováča ml.? Mečiarov zaslepený fanúšik povie – „Áno. Je to útok na Mečiara!“ Človek, ktorému je Mečiar ľahostajný, alebo človek uvážlivý povie – „Je to konštatovanie nepopierateľných faktov.“ Ako do toho zapadá zastrašovanie – to netuším. Ja na konštatovaní faktov napríklad o Obamovi – kto má naňho vplyv a s akými ľuďmi sa stýka – nevidím nič zastrašujúce. Prečo by som to mal vidieť inak u Putina? Alebo máme u niektorých ľudí vyťahovať iba špinu a u druhých ju zametať pod koberec a hovoriť iba o dobrých veciach? Ja som sa napríklad rád dozvedel, kto sa s Putinom stýka (stavím sa, že 99% ľudí, ktorých by ste sa na ulici na jeho spolupracovníkov spýtali, by tak maximálne vedeli povedať Medvedeva), na popisoch tých ľudí nevidím nič extra zlého alebo hanebného. To, že niekto je výbušný, alebo že bol v KGB, to predsa nie je nič svetoborné, veď v KGB bol aj Putin. A čo teraz? Budeme okolo tejto témy chodiť po špičkách? Viac vedomostí o konktrétnych politikoch nie je nikdy na škodu… Ak by sme o nich vedeli viac ako vieme, možno by ani Fico nebol premiérom, ani Kiska budúcim prezidentom…

 2. Ako sledujem, pán Borský rád zabŕda do Putina a ruských záležitostí. Dúfam, že v krátkom čase napíše niečo ako to funguje v USA. To by bolo čítanie a nie táto omáčka.

 3. Keby sme takto premyli ľudí okolo Obamu, alebo dočasnú ukrajinskú vládu, či EÚ, to by ste sa čudovali.Ale to ani tak nevadí. Skôr ide o to, že protiprudu odišlo od svojej podstaty boja proti NWO, kde samozrejme patrí aj EÚ a NATO. Alebo do NWO patrí aj Putin a Rusko a aj Čína.Admin a comp sa jednoducho zaradili medzi podobné internetmédia ako je SME, kde píšu ľudia, ktorí nevedia o čom píšu, ich nevzdelanosť takmer srší z tých článkov. Iste aj Putina možno kritizovať za niektoré veci, ale ten bojuje proti NWO.Protiprudu sa skutočne „blysol“ keď zverejnil fašistov Banderu a Šucheviča ako div nie mierotvorcov. Zverejňuje články banderovca Strija, dokonca má úvode jeho motto, ktoré nie je jeho, ale sa pod to podpíše. Pozrite si český protiproud, ktorý je dôsledne yyhranený/samozrejme na úrovni/ proti NWO.

  • Rád by som vedel, kto k NWO patrí a kto nie. Iste máš perfektné informácie o tom, kto áno a kto nie, koho kritizovať možno a koho nie. Prosím ťa, podeľ sa s nami o svoje zaručené informácie. Bandera a NWO 🙂 To je gól. 🙂 Ale do vlastnej brány. Toto je propaganda vlastná komunistom, stalinistom a boľševikom. Keby sme všetkých červených papalášov v roku 1989 povešali, dnes by o NWO na Slovensku nebolo počuť ani slova. Toto je NWO. Zrodené z marxizmu a červeného teroru.

  • Presne sa stotožňujem s tým čo hovoríš, niet čo dodať.

  • Uvediem veci na pravú mieru, pretože máte skreslené vnímanie prop-u. Prop je o pluralite názorov a nie o jednostrannej manipulácii v najlepších tradíciách SME. Uverejňujeme články ako pro-Ruské, tak aj pro-Ukrajinské, aby ste si urobili sami vlastný obrázok. To je niečo, čo by SME nikdy neurobilo. Máme aj svoje slabiny, to pripúšťam. Najzávažnejšou slabinou je nedostatok prispievateľov/autorov. Pokiaľ nie ste spokojný s článkami, ktoré zverejňujeme, nikto vám nebráni zaslať na adresu redakcie článok, ktorý považujete za vhodný na zverejnenie. Pokiaľ bude mať hlavu a pätu, radi vám ho zverejníme.

   Pozrite sa. Všetko čo robíme, robíme vo svojom voľnom čase, bez nároku na odmenu. Za celý čas, čo znova funguje prop, nám na chod prispel jeden, jediný človek. Kritizovať je ľahké, ale skúste si to sám. Urobte aspoň jeden kvalitný preklad pravidelne každý týždeň bez výnimky a vydržte to aspoň štvrť roka. Budeme mať veľkú radosť, keď získame nového, pravidelného prispievateľa.

   Na tomto mieste by som rád vyzval aj ostatných – pokiaľ máte pocit, že môžete obetovať hodinku či dve týždenne zo svojho času a radi by ste sa podelili so svojimi myšlienkami alebo článkami či prekladmi, budete vítaní.

 4. O tom ako to je v usa to by asi bolo ine citanie. Ale zatial ani jeden co su spominany nevyvolal vojnu zacial co dobraci v usa demokraticky voleny to buchaju jak sa im chce.

 5. Ze to velmoci tahaju spolu k cielu zotrocit ludstvo v NWO , k tomu netreba citat ani konspiracie . Staci mat len oci otvorene a zdravy rozum. Ja osobne mam dojem ze rusko hra daleko falosnejsiu hru ako zapad. Ale to je jedno : PEKNE SVORNE K NWO…

 6. Osmoza: Projekt zjednotenej Európy existoval za Hitlera, dokumenty AMT 1 a AMT 2,rozpracovaný,dokonca s načrtom ústavy, Banderovci ako nacionalisti boli súčasťou tohto projektu,lebo Hitler ponímal Európu až po Ural. Čiže nič nové.Treba si prečítať prejav Putina na poslednom Valdai,/politika tradicionalizmu/. Iné je ak by sa táto politika tradicionalizmu zmenila na niečo iné. Zatiaľ Putin zachránil svet od vojny v Sýrii, Ukrajinci sú len pešiaci v hre o zničenie Slovansta., s využitím podonkov Banderu.O vešaní boľševikov, dobre,ale potom by visel aj Barosso, aj lady Asthonova,aj Havel/ ako neoboľševici/.Inak NWO existuje prinajmenšom od roku 1900, po prvej svetovej vojne stopercentne.Versaille nebolo nič iné, len svetový židovský kongres.Kto zaviedol červený teror v Rusku ,kto bol Lenin a Trockij, ? Vyslanci NWO. A tak by sa dalo pokračovať, diskusia na prop je však úbohosť sama o sebe….

  • Dobre. Preberme to zaradom. Projekt zjednotenej Európy za Hitlera existoval, s tým súhlasím. Veď to bol jeho verejný program a na ňom staval. Čo to má ale spoločné s NWO, to netuším. To vie iba Alex Jones – poloblázon, ktorý neustále opakuje sionistické klamstvá a každého, kto má iný názor ako on, nazýva nacistom a Hitlerom. Hitler bol nemecký nacionalista, ktorý chcel Nemecko pre Nemcov a stál tvrdo proti marxistom/komunistom/boľševikom a tým pádom aj proti internacionalizmu a globalizmu. Dokonca sa sám ostro vyjadroval proti NWO. Preto si netreba pliesť myšlienku POLITICKY zjednotenej Európy a NWO. Z tohoto dôvodu všetky reči o Banderovi a Šuchevičovi ako prisluhovačoch NWO sú neodôvodnené – ak predpokladáme, že slúžili Hitlerovi. Čo je však veľký omyl. Ak by Bandera slúžil Hitlerovi a plnil jeho príkazy, neskončil by na takmer celú vojnu v koncentráku – to som veľmi zvedavý, ako mi vysvetlíš, prečo oddaný poskok Hitlera skončil v koncentráku.

   Čo sa týka Vldajského klubu a Putinovho prejavu. Keďže som ho nečítal, neviem sa vyjadriť, ale tvrdenie, že Ukrajinci sú pešiaci v boji o zničenie slovanstva, je absurdnosť. Nie sú Ukrajinci náhodou tiež slovania? A čo boli pred rokom? Vtedy boli OK a odrazu sú nepriatelia slovanstva? Je to len ďalší ruský propagandistický ťah. Navyše, tí tzv. potomkovia Banderu tvoria iba mizivé promile obyvateľstva krajiny, ktorí slúžia ako vítaný hromozvod pre všetkých a všetko zlé, čo sa na Ukrajine udeje – pre novú ukrajinskú vládu, pre starú ukrajinskú vládu, pre Rusko, pre politikov EU a USA, proste pre všetkých. Veľmi dobrý obetný baránok – fašisti, nacisti a neviem čo ešte. Voľné asociácie fungujú…

   Čo sa týka Barrosa, Ashtonovej, Havla – s tým plne súhlasím a pridal by som aj mnoho ďalších mien. Ako mien zradcov zo Slovenska, tak aj internacionálov z EU, USA a našlo by sa aj na Ukrajine (obe vlády – stará aj nová) a aj v Rusku.

   Čo sa týka Lenina a Trockého a červeného teroru – opäť to bol ich verejný program, s ktorým sa vôbec netajili. Nájdeš to v Leninovych spisoch, ktoré iste nespísal žiaden nepriateľ Lenina a komunizmu. 🙂 Boli dokonca na to hrdí. To, či boli vyslancovia NWO – to neviem povedať. Viem však, že konali v prospech NWO. Iba ak si to „vyslancovia“ myslel v širšom slova zmysle – tak potom možno súhlasiť.

   A teraz – keď som snáď splnil tvoje požiadavky a očakávania od diskusie – dúfam, že sa dočkám odpovede na to, kto URČITE patrí zo žijúcich a aktívnych politikov k NWO a kto nie. Ja to totiž neviem.

  • RE: Muromec 25. apríl 2014 at 13:20
   ——————————————————————————————
   Presne ako hovoríš :

   „Inak NWO existuje prinajmenšom od roku 1900, po prvej svetovej vojne stopercentne.Versaille nebolo nič iné, len svetový židovský kongres.Kto zaviedol červený teror v Rusku ,kto bol Lenin a Trockij, ? “

   Len…..
   neviem či vieš, že Hitler bol tiež „ich“ človek !!!

   .Tu je to jasne napísané:
   http://pravdatvcom.wordpress.com/2013/01/27/agent-hitler-im-auftrag-der-national-zionisten-grundung-israels-videos/

   Ak nevieš nemecky, hoď si prekladača, a ak niečo nechápeš pre zlý preklad,
   s potešením preložím :-))

   A veru máš pravdu aj v tom, že : „…..diskusia na prope je však úbohosť sama o sebe…“

   Hlavné slovo majú nejakí buď psychopatmi platení, alebo „vyvolení“,
   “ alebo platení vyvolení“ :-))

   Ten smrad ich nenávisti, neobjektívnosti, resp.tendenčného prekrúcanie pravdy
   sa cíti aj cez obrazovku.
   Len našťastie, sú takí sprostí, že si nedokážu uvedomiť zbytočnosť ich „snaženia“ v časoch internetu.

   Ich poverovatelia nechápu, že to už nie je obdobie jediných „správnych“ médií,
   ktoré šírili len tú jedinú správnu „pravdu“,
   že
   dnes sú ľudia informovaní aj z druhej strany pohľadu
   a preto,
   ich prekrucovaniam pravdy sa len robia smiešni a dosiahnu tým len pravý opak.
   Ak im niekto ich očividné prekrucovanie pravdy zožerie,
   tak len idioti :-))

   Nuž čo už narobíme, keď Homo Sapiensovia, ( ušľachtilejší hominidný druh, milujúci harmóniu),
   sa
   nechajú ľahko odradiť a znechutiť vyštekávačmi klamstiev a poloprávd
   a radšej si len potichu myslia svoje
   a väčšina,
   na škodu veci, radšej nejde do dikusie. Možno majú aj pravdu, je to len strata času.
   Kto nie je padnutý nahlavu, veci aj tak chápe, načo sa hádať s bláznami,
   ktorí evidentne vedome klamú ?
   Z
   akého dôvodu , to je pri tom irelevantné.

 7. Pán Borský,

  Vám nie je jasné, že Focus Online patrí medzi oficiálne nemecké médiá,
  ktoré
  musia povinne šíriť pohľad na politické udalosti ,
  v súlade
  s
  oficiálnym stanoviskom nemeckej vlády, vlády porazeného štátu, ktorý sa musel po vojne zaviazať,
  svoje oficiálne médiá nechať kontrolovať a riadiť víťaznými západnými veľmocami,
  čo dodnes neskončilo ?!
  No
  a aké je teda stanovisko nemeckej vlády vo všeobecnosti ? No predsa nutne identické
  so
  stanoviskom vlády USA a EU.
  A
  kým sú tieto stanoviská determinované ?

  No predsa Centrálou globalizovanej Mafie Psychopatov!!!

  Aký je toto potom „protiprúd“ ,
  keď
  preberá články z „mainstreamových“ médií, patriacich globalizovanej Mafii Psychopatov ?

 8. Tak, skúsim aj ja zaradom. Najprv PROP…je to iba odvar toho, čo bolo, kým istá poslankyňa NRS nepoukázala na antisemitizmus portálu, Admina neudala a ten sa naľakal. Neviem, ako by som sa zachoval ja, preto nesúdim. Z môjho pohľadu si ale stojím za tým, že predtým to žilo, teraz si to pamätníci pozrú, ale nie je to žiadna sláva! Alexa Jonesa by som nepodceňoval, blázon určite nie je, ohovárania a zosmiešňovania sa naňho valia, ale za svojím si roky stojí, takže nie je žiadny poloblázon! Je odvážny a divím sa, že je ešte nažive! O Hitlerovi a Banderovi sa dá napísať strašne veľa, ale skrátene, nebol to Hitlerov poskok, lenže ani on nemal dáke extra spôsoby, dokonca ani na nás a okolité národy. Jeho potomkovia sú jasní, nikto, len my Ukrajinci a všetci nech idú do Pekla! Barrosovia dnešnej EU, čistá Frankfurtská škola, podľa ovocia poznáš Ich! Takže, samé plánky! A Lenin, Trockij a ostatná sionistickí darebáci, pripravili milióny poctivých ľudí o majetok, život a veci tomu podobné! Takže, asi takéto moje zhrnutie…Dalo by sa veľa, veľa…ale veď to väčšina pozná, len niektorým, nedovzdelanejším treba veci v skratke ozrejmiť, aj keď nemyslím, že to padne na úrodnú pôdu!

 9. Osmoza: Banderu stiahli samotní Nemci, existujú dokumenty a Nemci sú dôslední a presní, to čo stváral nebolo po chuti Nemcom, mohlo sa to obrátiť proti ním.V Dachau bol v tábore,kde bol na tie pomery luxus, žiaden koncentrák.Inak sa tam medzi sebou veselo vraždili.Potom ho znova pustili na Ukrajinu a jeho bojovníkov Nemci doslova hodili pod tanky Červenej armáde. Ale pred koncom vojny už pracovala CIA/Dulles/ a vybrala si Jaroslava Stecku,stretol som sa s nim v Detroite/zomrel v roku 1986/ a dozvedel som sa toho dosť, ver mi. Inak všetko máš v knihe“ Old Nazis, the New Right
  and the Republikan Party,“ autor Russ Bellant,/South End Press 1991/“Starí nacisti, noví praví a Republikánska strana

 10. Ugoloo: Maš pravdu,Hitler bol tiež Žid, aj jeho Eva/najnovšie zistenia/.Keď sa nepodarilo Leninovi a Trockému, čo NWO chcelo,tak financovali Hitlera od jeho začiatkov a ešte na tom pekne zarábali,Morgan, aj Ford a Wall Street..Teraz sa však píše iné storočie, mne je ľuto tých mladých ľudí na Ukrajine, ktorí tak naleteli, samozrejme od vzniku Ukrajiny/1991/ tam carila kleptokracia,nemohli byť spokojní a boli rozčarovaní. Cynizmus je, že to CIA vo svojej technológii využila a zneužila, teraz nevie ako z toho von, tak urobila/po navšteve šéfa CIA a viceprezidenta/ to, čo vedia najlepšie, chaos, za tie miliardy& čo tam vrazili USA chcú kus koláča.Inak Maďari už pijú,lebo sa rysuje, že sa im vráti Veľké Maďarsko/aktiity na Zakarpatsku, Vojvodine a Sedmohradsku sú mimo našej pozornosti. To isté Rumuni a Poliaci, ? Verím viac svojmu psovi ako Poliakom, Banderovci ich vraždili ako muchy, ich minister zahraničia/inak občan Veľkej Británie/ sa s nimi objíma, chcú však Galíciu späť. A je po Trianone….

  • To tvrdenie o židovskom pôvode Hitlera – poprosím relevantný zdroj. A vieš prečo? Pretože presne takéto dezinformácie pochádzajú od sioboľševikov a NWO (čo je v skutočnosti jedna banda). A práve ty, veľký bojovník proti NWO, tieto nehorázne židoboľševické klamstvá NWO šíriš, navyše bez jediného dôkazu.

   A stále si mi neodpovedal na jedinú otázku, ktorú som ti položil. Kto patrí k NWO a kto nie? Nechcem všetkých, stačí pár najznámejších politikov. Títo jednoznačne patria k NWO a títo nie…

   • Jediné k čomu som sa dopátral je to, že Hitlerova haploskupina bola (údajne) E1b1b, coš je haploskupina ktorá vznikla v Afrike a posledných pát risíc rokov sa vyskytuje prioritne u semitov (resp. populáciách stredného východu). Tu je podľa mňa koreň misinterpretácie toho, že „mal Židovské gény“. E1b1b majú aj nežidia a v skutočnosti nevypovedá vôbec nič o etnicite, iba implikuje pôvod otcovskej línie do minulosti.

   • RE: osmoza 25. apríl 2014 at 17:02
    ——————————————————–

    Už sa len nerob blbý, vygoogľuj si. Toho, že Hitler mal nejakých židovských predkov, toho je plný internet.
    Ale,
    to nie je podstatné, či bol žid, alebo eskymák, relevantné je, že bol financovaný židovským kapitálom.

    Prečo ? Tu je odpoveď: http://pravdatvcom.wordpress.com/2013/01/27/agent-hitler-im-auftrag-der-national-zionisten-grundung-israels-videos/

    A nepriamym dôkazom-indíciou je aj to, že jeho mrtvola sa nikdy NENAŠLA.
    Ani sa nemohla, pretože za dobré služby na úkor nemeckého národa,
    bol vraj dobre odmenený.
    Ktosi napísal aj knihu o tom, že po vojne žil v Južnej Amerike. Tiež sa to dá
    nájsť na nete.
    Ale, veď ty to dobre vieš, to sa len robíš blbý, že ? :-))

    Inak,
    Žid je aj Gilad Atzmon, ktorého chrakter obdivujem a nie len ja.

    Žid bol aj Ježiš Kristus, ktorý vyše 2000 rokov je vzorom dobra, ľudskosti,
    spravodlivosti atď.
    pre celý celý Homo -Sapienovský svet !!!

    Takže, nie židovstvo je problém, ale Psychopati,
    ( možno
    sú to Chazari,Sionosti, neviem, len Boh sa v nich vyzná)
    Odkedy
    ale čítam o Giladovi Atzmonovi (a je ich aj viacej, ktorí sa nepodriadili
    Sionistom),
    mám silný dojem, že nejaké psychopatické hyeny agírujú pod firemnou tabuľou „Židia“,
    A to tak blbo, naivne a priehľadne, že to s príslovečnou židovskou múdrosťou nemá nič spoločné.

    Tipujem najskôr na primitívne, psychopatické , tatarsko-turecké mozgy Chazarov,
    hrajúcich sa na židov, ktorí ovládli aj etnických Židov.

    S touto otázkou sa zaoberal aj Arthur Koestler, známy židovský spisovateľ,
    ktorý už v r.1976 vydal o tom aj knihu „Trinásty kmeň“.
    ( „The Thirteenth Tribe“, „Der dreizehnte Stamm“). Zaujímavé čítanie.

    Mne je ale čím ďalej tým viac jasné, že obyvatelia tejto planety sa delia
    hlavne na
    Homo Sapiencov a Neandertálcov, jedno, akej sú rasy, náboženstva, pohlavia, atď.

   • Hitler bol žid ??? Daj si tabletku. Veľmi málo študuješ mladý muži a veľa veríš sionistickej propagande.

 11. Zednářský chrám pod hradbami Kremlu ..

  Komunismus byl určen k rozdělení, implantování strachu. Rozděl na dvě strany, potom vládni a kontroluj. Strach je, jak víte, největším producentem negativní energie. Zatímco Trockij, Lenin a jejich zástupy kritizovali kapitalismus, byli financováni londýnskými a newyorskými bankéři. Trockij řekl v ruských novinách Ruskoje :“Sověti nikdy nemohou stát po boku kapitalismu, který je zrádný….“. Trockij a jeho lidé byli podporováni stejnými lidmi, kteří podporovali Hitlera a fašisty – protože elita nemá politickou linii.
  http://www.demiurg.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=211&Itemid=38

 12. OSMOZA:Najdi si na internete zoznam členov Bildergerg Group, potom Googleberg,/ten sa vždy koná týždeň po Bilderbergu/ , Rímsky klub a USAID/to je iba základ/

 13. Pre tentokrát si dovolím od témy odbočiť. Len mám potrebu napísať, že z vačšiny horeuvedených komentárov musia byť každému súdnemu človeku jasné dve veci. Prvá je, že ich píšu ľudia, ktorí nepripúšťajú absolútne nič, čo nezapadá do ich svetonázorovej skladačky. A tá druhá je, že títo ľudia majú recept, podľa ktorého sa dá spoľahlivo určiť autenticita a správnosť faktov, teórií a súvislostí. V skratke teda majú dve hlavné vlastnosti tích, ktorých sa snažia tak neúnavne kritizovať. Nie je to smiešne, ani smutné, len to treba brať na vedomie.

 14. volchvmag: Tá“potreba“ ma skutočne jeden jasný znak.Po žalúdočnej dyzentérii, čo je veľmi nepríjemné sa objavia dôsledky, tiež nepríjemné.Práve som si ich “ preštudoval“ ako odborník na exkrementy rôzneho druhu, aj patologické,

 15. volchvmag:Asi si si nevšimol, že títo hore si dajú námahu, roztrieštené veci skladajú do zrozumiteľného obrazu, aby sa nakoniec ukázala Pravda. Mne sa zdá, že Teba vyhovuje brať stred, ako spievali Eláni, Povedala mi raz jedna pani, Jožo Ty si ani, ani! Ale, čo ak sa nám naša fotka páči a Tvoja nie?

 16. Prepáč, ale ja nepovažujem boľševickú propagandu za „námahu“ ani nič podobné tomu, čo si popísal, ale za zámerne účelovú a tendenčnú dezinterpretáciu. To že sa tu ten bezškrupulózny komunista oháňa všetkým možným a keď nemá fakty, zníži sa k vulgarizmom a zosmiešňovaniu, je otrepaná taktika. Ten druhý je iný prípad, jeho vyjadrovanie za neho hovorí jasnou rečou. No a so zvyškom by sa dalo aspoň slušne diskutovať, ibaže iste uznáš, že takmer každá diskusia obsahuje výlevy týchto dvoch a „prekopávať“ sa cez ne je časovo náročné. Taký luxus si človek, ktorý má povinnosti nemože dovoliť každý deň. Na druhú stranu je dobré, že sú tu aj takýto ľudia. Sú pre mňa mementom, kým nebyť…

 17. Volchvmag: Všetci tí, čo chcú, aby ich pokladali za jasných, snažia sa byť nejasní.Ono je to tak ako v knihe Genezis stojí napísané, že všetky studne za praotca Abraháma, nepriatelia po jeho smrti zasypali a naplnili prachom. Ale Izák obnovuje studnice a dáva im pôvodné mená.Boj o studňu je boj o existenciu. Teda človek na ceste má takú cenu,akú má božstvo ktorému slúži

 18. Posledné, o čom sa od komunistu nechám poúčať, je písmo svaté. Ďakujem, neprosím.

 19. Krása,, to ako by si povedal, že bin Laden bol štúrovec

  • Opäť jedna z nezmyselných odpovedí typu: Koľko je hodín? Hráškovozelená…

   Tuná diskutujúce osoby upozorním na jednu vec, ktorú vôbec neberú do úvahy. Buď viem svoje tu uvádzané tvrdenia podložiť faktami, alebo nie. Pokiaľ nie, je to iba prázdne plkanie, dohady, výmysly, prinajlepšom teórie (aj tie však musia mať svoju logiku). A faktom či dôkazom určite nie sú naivné a propagandistické články na rôznych pochybných weboch od ešte pochybnejších (duševne) ľudí. To už rovno môžme začať argumentovať Aštarom Seranom a jeho Vesmírnymi ľuďmi. Mimochodom – aj ten sa mi už začína javiť (po skúsenostiach z týchto pochybných diskusií) ako argumentačná hviezda…

 20. Toto sa tuším hodí k diskusii 🙂

 21. No pekne, tak teraz už vidím, že (obyčajní) Ukrajinci sú na tom skutočne zle. Ocitli sa medzi dvomi mlynskými kameňmi. A to poriadne tvrdými. No skrátka hnus !!!!!

 22. http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.knihy-a.cz/24506/mocni-maji-velky-plan-uz-je-nikdo-nezastavi

  Vše, co se dnes ve světě děje, bylo psáno už ve Starém a Novém zákoně. Ilumináti, zednáři nebo jiné další organizace jsou tedy jen asistenty při plnění velkého plánu,“ odpověděl dál zednář.

 23. Pane,PROP-o pluralita názorov je zbožňovaný termín súčasných pseudodemokratov.Funguje asi tak, že uverejníme dvadsať článkov proti čomusi a jeden dva-slané nemastné akože za.Tak to robia v západných médiach už roky.Keď prišla na média trh Russia Today, ktorá dnes bije CNN aj BBS, západný divák s hrôzou zistil, čo ´všetko bolo doteraz pre neho tabu, teda cenzúrované. Samozrejme RT je Kremeľské propagandistické médium, ale nemá problém byť otvoreným a netabuizovaným médiom.Jeho šéfka má sotva tridsať rokov. Skúste sa pozrie na CNN či BBS a porovnať v tom istom čase napríklad spravodajstvo všetkých .O tomto konkrétnom článku pod ktorým je táto diskusia,len toľko, preložiť niečo,nie je ešte pluralita, lebo tak prekladateľ ako autor nemá šajnu o fungovaní štátneho aparátu v Rusku. Keby to vedel, celý tento elaborát sa dá úplne vyvrátiť. Ale účelom článku bolo niečo iné. V tomto mal predchádzajúci prop citlivosť a intuíciu. A čo sa týka samotného prop, počuli ste o teórii Štvrtej cesty,sú knihy v rôznych jazykoch na túto tému, konajú sa semináre na vysokej intelektuálnej úrovni v celej Európe.Ide o východisko pre Európu s jej postmoderny,genderideológii, globalizmu na cestu, ktorá sa racia k hodnotovému systému, podobne aj ekonomické východiska sa pertraktujú už dlho.,jedno s druhým súvisí..Taký banálny príklad , uverejníte článok o tom, ako vydrbalo SÚ s americkým krížnikom,účelom tohto článku bolo ukázať Rusov v negatívom svetle, , tých 27 výpovedí námorníkov zverejnil aj Pentagon.Myslíte, že by ich zerejnil, keby mu nešlo o negáciu ? Ide totiž o to, že reštrukturalizácia ruskej armády. /program na roky 2012-2018/ má vysoké tempá a dnes plnia program 2017.. S pluralitou je to ako so ženou, – nebudem manželovi neverná, keď sa pozerá…Len krátko, dalo by sa viac….

  • Nech sa páči pán Muromec, nikto Vás tu nedrží, ani Vám tu nekáže liezť. Ak máte problém s portálom prop z akáhokoľvek dôvodu, odíďte, alebo si založte vlastnú stránku, kde budete dávať už len „tie správne články“. Problem solved.

  • Ďakujem za školenie na tému pluralita. Čakal som síce skär autorský príspevok na zverejnenie, ale to by som asi chcel príliš.

 24. Ako hovoríme my Nemci- null komt null.. Nemáte vlastný štát, tzv. Slovenská republika je len fikcia, keď my Nemci budeme chcieť, tak ste skončili. Ale je zábavné hrať sa na patriotov, pluralistov a podobné nezmysly.Treba v kolónii a ako vazali držať hubu a krok..Maďari tí aspoň sem-tam zabojovali, Slováci sa vždy strčili komusi do zadku. To je poslednýkrát čo sa tu montujem.Nemá to význam, dekadencia na Slovensku ide míľovými krokmi. Dovidenia na v našej Ríši…

 25. Ja si stále myslím, že ak s názorom nesúhlasím, tak je rozumné oponovať s vlastným názorom, podložím ho faktami a nemám potrebu pri tom niekoho urážať. Osočovanie celého portálu je už potom len sprievodný jav frustrácie s neschopnosti presadiť svoj svetonázor. Potom je už len otázne, či je to „hlúposťou“ presviedčaných, presviedčajúceho, alebo tkvie podstata niekde inde.

Leave a Reply