Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Sýrski vojaci zlikvidovali v blízkosti Damasku 50 teroristov

Sýrski vojaci zlikvidovali v blízkosti Damasku 50 teroristov

syria-regime-troopsPri prepade na predmestí hlavného mesta Damasku sýrske vládne sily zabili najmenej 50 takfírskych teroristov a pokračujú tak úspešne v ťažení proti ozbrojencom podporovaným zo zahraničia.

Podľa oficiálnej tlačovej agentúry SANA boli teroristi zabití, keď sa snažili uniknúť východným predmestím Maydaa smerom na blízke vidiecke mesto Dumair.

Veľké množstvo ozbrojencov bolo zabitých a zranených pri ďalších stretoch s jednotkami sýrskej armády pri meste Douma v blízkosti hlavného mesta.

Sýrske ozbrojené sily spôsobili militantom ťažké straty aj na predmestí Jobar, keď zaútočili na hniezda a zhromaždiská teroristov v strategickom regióne Qualamoun. Výsledkom boli desiatky mŕtvych a zranených militantov.

V stredu sa podarilo jednotkám sýrskych ozbrojených síl vytlačiť veľký počet ozbrojencov z dedín v severozápadnej provincii Aleppo. Armáda obsadila strategickú cestu vedúcu do centra mesta Aleppo.

Podľa vysokého komisára OSN pre ľudské práva Zeid Zeid Zeid al-Hussein bolo v tomto konflikte bolo doteraz zabitých viac než 200 tisíc ľudí.

Západné mocnosti a ich niektorí regionálni spojenci – najmä Katar, Saudská Arábia a Turecko – údajne podporujú militantov operujúcich proti vláde sýrskeho prezidenta Bašára al-Asada.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Leave a Reply