Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Sýrski „povstalci“ vraždia Palestínčanov

Sýrski „povstalci“ vraždia Palestínčanov

syrski_rebeliNajmenej sedem Palestínčanov bolo usmrtených pri útoku zahraničím podporovaných povstalcov na palestínsky utečenecký tábor Handarat v meste Aleppo.

Palestínčania boli údajne zavraždení v pondelok v tábore ozbrojencami, ktorí boli vytláčaní vládnymi silami z Aleppa a z ďalších oblastí na severe krajiny.

Podľa sýrskych štátnych médií armáda prelomila šesť mesiacov trvajúcu povstaleckú blokádu na severe krajiny a obsadila mnoho základní a väčšinu ciest v okolí Aleppa a Idlibu.

Sýrska kríza začala v marci 2011. Mnoho ľudí bolo zabitých počas nepokojov a násilností, vrátane veľkého počtu vojakov a bezpečnostných pracovníkov.

Sýrska vláda tvrdí, že chaos je riadený zo zahraničia a mnoho správ hovorí, že veľký počet „povstalcov“ sú cudzí štátni príslušníci.

V nedávnom rozhovore pre Tureckú televíziu sýrsky prezident Bašár al-Assad povedal, že ak by žoldnieri platení zo zahraničia a bojujúci proti legitímnej sýrskej vláde prevzali moc v Sýrii, mohli by destabilizovať celý Stredný východ na celé desaťročia.

„Ak nepokoje v Sýrii povedú k rozdeleniu krajiny, prípadne ak prevezmú teroristi vládu … nepokoje sa nevyhnutne prelejú do susedných krajín a vytvoria dominový efekt na celom Blízkom východe a jeho okolí,“ dodal Bašár al-Assad.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Jeden komentár

  1. Izrael s tesi ako sa ten arabsky svet rozpada.
    To je smutne konstatovanie zial.

Leave a Reply