Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Sýrske vojská zabili desiatky ozbrojencov na predmestí Damasku

Sýrske vojská zabili desiatky ozbrojencov na predmestí Damasku

Vojaci sýrskej armády zabili desiatky zo zahraničia platených ozbrojencov pri vyčisťovacej operácií na okraji Damasku.

Niekoľko ozbrojencov patriacich k Jabhat al-Nusra (Víťazný Front) napojenému na al-Kaidu bolo zabitých počas nedeľných intenzívnych zrážok so sýrskymi vojakmi v meste Shebaa Farms. Okrem toho sýrske jednotky zaútočili na niekoľko teroristických úkrytov nachádzajúcich sa v oblasti. Vládnym jednotkám sa pri stretoch podarilo zaistiť rôzne druhy zbraní a streliva. Zastrelení ozbrojenci údajne terorizovali občanov a páchali rôzne trestné činy, ako je vražda, lúpež a drancovanie v regióne.

K stretom medzi vojakmi sýrskej armády a protivládnymi ozbrojencami došlo aj v meste al-Ziyabiyeh, pričom zahynuli desiatky ozbrojencov. Jednotky vládnych síl zabili aj niekoľko zahraničím podporovaných militantov v meste Darayom, ktoré sa nachádza 8 km juhozápadne od Damasku. Taktiež bol zničený sklad obsahujúci veľké množstvo zbraní používaných protivládnymi bojovníkmi.

Sýria zažíva nepokoje od marca 2011. Veľa ľudí, vrátane veľkého počtu bezpečnostných síl, bolo počas nepokojov zabitých. Sýrska vláda tvrdí, že chaos je riadený zo zahraničia. Správy naznačujú, že veľký počet týchto militantov sú cudzí štátni príslušníci.

preklad ::prop

Zdroj: www.presstv.ir

Poznámka redakcie: Po dlhšom období, kedy bolo nejasné na ktorú stranu sa preváži miska váh, sa zdá, že z vojenského hľadiska sa situácia v Sýrii stabilizovala a vládne sily začínajú pomaly preberať iniciatívu do vlastných rúk. Zrejme tomu napomohla aj otvorená podpora Ruska, ktoré práve minulý týždeň dodalo Sýrii najmodernejšie rakety Iskander po tom, čo NATO dodalo Turecku rakety Patriot.

O ::prop

Leave a Reply