Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Sýria: Údery proti ISIL-u nič nezmenili

Sýria: Údery proti ISIL-u nič nezmenili

assadSýrsky prezident Bašár al-Assad hovorí, že nálety vedené USA proti teroristickej skupine ISIL Takfiri nedokázali nič zmeniť vo vojnou zmietanej krajine.

„Tvrdenia, že koaličné [anti ISIL] nálety nám pomáhajú, sú nesprávne,“ povedal Bašár al-Assad v rozhovore pre časopis Paris Match, ktorý má byť zverejnený vo štvrtok.

„Ak by tieto útoky boli mienené vážne a boli účinné, povedal by som bez váhania, že sú užitočné, ale sme to my, ktorí bojujeme proti ISIS (ISIL) na zemi,“ sťažoval sa Assad.

Teroristi z ISIL-u ovládajú niektoré časti Sýrie a Iraku. Sú zapletení do zločinov proti ľudskosti v oblastiach pod ich kontrolou.

Od konca septembra vedú USA a ich spojenci nálety proti ISIL-u na území Sýrie bez akéhokoľvek povolenia od Damasku a bez mandátu OSN.

Washington od augusta taktiež vykonáva podobné nálety proti pozíciám ISIL-u v Iraku. Avšak napriek ich úsiliu sa doteraz nepodarilo ISIL vytlačiť.

Sýrsky prezident poznamenal, že „sme ani nepocítili žiadnu zmenu, najmä preto, že Turecko stále poskytuje priamu podporu ISIS v týchto oblastiach.“

Okrem Turecka aj niekoľko ďalších krajín – ako je Saudská Arábia a Katar, ktoré vstúpili do koalície vedenej USA – podporuje militantné skupiny bojujúce proti sýrskym vládnym silám.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: PressTV

O ::prop

Jeden komentár

  1. No jasné Bašáre!!! Cieľom si ty!!! ussácke kurvy to hrajú iba tak na oko, že niečo robia!!! Snáď si nebudú bombardovať vlastné dieťa, nie???!!!

Leave a Reply