Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Švédska televízna spoločnosť zakázala slovo „imigrant“

Švédska televízna spoločnosť zakázala slovo „imigrant“

Švédska štátom financovaná televízna stanica SVT (Švédska televízia) nariadila svojim zamestnancom a novinárom, aby nepoužívali slovo „imigranti“, tvrdí sa v jej novom „jazykovom manuále“. Fráza „imigrantské obyvateľstvo“ musí byť teraz nahradené frázou „sociálne/ekonomicky slabá oblasť.“

Jazykový manuál tiež zamestnancov varuje pred používaním slov „čierny“, „s tmavou kožou“, alebo „afrického pôvodu“ v negatívnom kontexte. Hovorí sa ňom, že by ich mali nazývať „Švédmi“, ak majú švédske občianstvo.

Štábu SVT však zároveň hovorí, že používanie výrazu „biely“ alebo „so svetlou kožou“, v tom istom negatívnom kontexte, je absolútne v poriadku. Jedna časť jazykového manuálu hovorí, že ktokoľvek, kto je obvinený z takzvaného „rasizmu“ alebo „diskriminácie“ by nemal vo vysielaní dostať žiadny čas na vlastnú obranu.

Podľa riaditeľky správ a športu v SVT – Anne Lagercrantz, je dôvodom tohto konania to, že „Jazyk je sila. Jazyk je tiež politika.“

Má absolútnu pravdu a to je dôvod, prečo keď hovoríme „diverzita“, hovoríme že je to „biela genocída“. Odoberá to silu protibielym, ktorí by boli radi, ak by sme verili, že celý svet sa mení na „rôznorodý“.

Ale ak sa pozriete okolo seba, tak si nebudete môcť pomôcť a všimnete si, že jediné krajiny, veľkomestá a mestá, ktoré musia mať vnútenú „diverzitu“ sú plné bielych ľudí.

Japonsko, Saudská Arábia, Dubaj, Južná Kórea, Čína – len pár bohatých krajín, ktoré nie sú nútené „presídliť utečencov“, „podporovať diverzitu“ alebo „miešať rasy“. To preto, lebo nie sú plné bielych ľudí.

Neviem, prečo nás chcú vyššie vrstvy politiky eliminovať z našich krajín, ale viem, že ich agenda bielej genocídy už prebieha niekoľko desaťročí a naberá na rýchlosti.

Preklad: zet, www.protiprudu.org
Zdroj: WGP

O ::prop

7 komentárov

 1. Na jedno- a dvojeurovej minci je znázornená mapa eurozóny. Treba si všimnúť, čo pripomína Škandinávia a zvlášť Švédsko. Myslím, že to je priam znamenie a švédska vláda koná presne tak, ako to vyplýva z mapy na minciach.
  Škoda, že nemám možnosť vložiť sem obrázok.

  • Zaujímalo by ma, koľko ľudí zo sto, neuhádne, že dáma menom Anne Lagercrantz, je podľa tohoto “švédskeho’ mena, židovka.

   Martin,
   vôbec mi nie je jasné, čo chcete Vašim komentárom povedať. Ak chcete vložiť ku svojmu komentáru obrázok, pošlite ho do Propu s požiadavkou, aby ho do Vášho komentáru vložili. Admin to urobí. Mne vyhovel už pár krát.

 2. Vazeny pan Sitra Ahra

  Kedze clanok v ktorom ste mi odpovedali na moj email je uz mimo obrazu. Odpisujem vam teraz v cerstvejsom clanku ma to co do suvisu aj zo Svedskom; Ja som po vas nechcel vysledky zo statistickych materialov, ale vase osobne pozorovanie vo stvrti alebo meste kde zijete. Napriklad v stvrti a meste kde zijem ja. Obchodna ulica pozostavala prevazne z europskych obchodikov. Francuzske, spanielske, grecke,talianske, juhoslovanske, nemecke a podobne. Ked Australia ako aj ine zpadne staty boli nutene prijmat utecencov z juhovychodnej Azie, zacala sa tato obchodna ulica menit, zacali tu prevladat vietnamske, cinske a kambodzske obchodiky a restauracie. Blizsky luteransky kostol ktory patril nemcom vymenil majitela a stal sa vietnamskym luteranskym kostolom. Po tom naseldovali utecenci z afghanistanu a medzi nimi Pakistanci, iranci a iracania. A dnes je ten kostol prerobeny na mesitu a v danej obchodnej stvrti pribudli moslimske obchody, halaly. Ale aby vas netrapilo z Encyclopedie Columbia som zistil ze v roku 1971 Kanada mala 21,5 million obyvatelov z toho 40% britskeho povodu, 30% francuzskeho povodu a zvysok tvorili europania z roznych statov Europy v takomto poradi; Nemci, Skandinavci, Taliani, Portugalci, Ukrajinci, Rusi, Poliaci a ini, ludi azijskeho povodu bolo len 1,5%! Cernochov Kanada vobec nemala. Pozrite si dnesnu statistiku Kanady na pripojenom linku: https://en.wikipedia.org/wiki/Canada

  A zistite ako sa pomery zmenili ked bielych vsetkych bielych je dnes ked Kanada ma 35 million obyvatelov zhruba 76% a obyvatelov z Azie az 14% a cernochov skoro 3%! Neni mozne ze by ste tuto zmenu nespozoroval v stvrti kde zijete?

 3. https://en.wikipedia.org/wiki/Sweden

  Tu je zaujimavy udaj o Svedsku v roku 1973 malo svedsko 8,2 million obyvatelov, z toho 96% Svedi, zvysok Fini a Laponci, a emigrant z inych casti Europy. Pozrite si dnesny stav pod hlavickou Immigracia.

 4. https://en.wikipedia.org/wiki/Germany

  a pozrite si to v Nemcku v roku 1970 zacali dovazat pristahovalcov s Turecka a dnes tam maju 2 miliony moslimov.

  • p.Kazok,
   v meste v ktorom žijem ja (viac ako 1 nilión), mnoho čiernych tvárí nebolo vidno, ale zdá sa že pribúdajú… Je dosť Číňanov a vcelku európanov. Samozrejme je tu mešita, dosť moslimov, môj ‘family physisian’ je Pakistáni, chirurg čo mi operoval oči, vynikajúci expert (vraj jediný v meste na “Cornea replacement), je z Palestíny, ale vychovaný v Kuwajte, iní dvaja moji oční doktori sú z Indie. Taxikári (používam často, lebo už nemôžem riadiť auto ja sám), z celého stredného východu a Afriky, Morocco, Algeria, Etiópia….teda všetko muslimi…..všetci tu žijú v p[okoji a mieri…a môem Vám prezradiť, že sa mi nikdy ešte nestalo, aby ma nejaký nahováral dať sa na Islam…ani mi nikdy neprišli ku dverám ponúkať ich vieru, ako to robia kresťania, Jehovisti, taltiež stojaci na rohoch ulíc, v rukách ich “Watch Tower”, predávajúc ich náboženstvo…..
   Ale mňa zaujímali iné veci, než Islam, ako toho času zaujímajú eorópanov….ja keď som kedysi vošiel do obchodu, tak prvé čo som sa opýtal zamestnanca, kdo je majiteľ obchodu, či je to žid…ak áno, obrátili sme sa (ja a moja žena) a odišli….raz sa nám stalo, že zamestnankyňa (zo zlatníctva) za nami vybehla zo smiechom a k ričí, nie, nie, ja som maďarka a majitelia sú Juhoslovania, ja som len žartovala….a dodnes tam chodíme…
   Viac to už však nerobím, z jednoduchej príčiny…svet došiel konečne tak ďaleko, že oni vlastnia už všetko…už ani nemá smysel sa pýtať…..výrobky z celého sveta, predvajúci židia…..už to nie sú len banky….
   Na Vašu otázku ohľadne manipulácie cien a cien akcií na burzách odpoviem…..

Leave a Reply