Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Švajčiarov čaká dôležité referendum o sprísnení zákonov pre cudzincov

Švajčiarov čaká dôležité referendum o sprísnení zákonov pre cudzincov

Dňa 28. februára sa koná vo Švajčiarsku referendum, v ktorom občania budú rozhodovať o sprísnení zákonov pre cudzincov, ktorí spáchajú závažný trestný čin. Ak by táto iniciatíva (Durchsetzung – Initiative) prešla, súdy by mohli ihneď takéhoto cudzinca z krajiny deportovať. Vo Švajčiarsku je táto téma číslom jedna a rôzne strany a ľudskoprávne organizácie upozorňujú na diskrimináciu a ľudské práva. Akosi sa pritom zabúda na hlavné práva domácich obyvateľov, ktorí sa vo vlastnom štáte musia cítiť bezpečne.

Za touto iniciatívou stojí Švajčiarska ľudová strana (SVP). Už 28. novembra v referende obyvatelia odsúhlasili vyhostenie a deportáciu pre cudzincov, ktorí spáchajú závažný trestný čin. Päť rokov trvalo, kým najvyššia inštancia spíše presné znenie zákonov a aké trestné činy budú v nich zaradené.

Tento zákon sa bude podobať na náš 3x a dosť. Ak cudzinec spácha trestný čin ublíženia na zdraví alebo iný násilný čin, dostane takzvanú žltú kartu a už bude vedieť, že pri opätovnom spáchaní bude vyhostený. Za vraždu, znásilnenie a podobné činy bude automaticky z krajiny vyhostený.

Štatistiky, ktoré SVP vo svojich informačných novinách uverejnili, napovedajú, že multi-kulti spolunažívanie nie je možné bez prísnych opatrení zvládnuť.

V roku 1950 žilo vo Švajčiarsku 6,04 % cudzincov, v roku 2014 to už bolo 24,25 %. Trestnú činnosť spomedzi žiadateľov o azyl páchajú najmä žiadatelia z Tuniska, Alžírska a Maroka. Od roku 1984 do roku 2014 bolo obvinených 57 304 cudzincov. V roku 2014 bolo takto obvinených 3127 žiadateľov o azyl za trestné činy ako majetková a násilná trestná činnosť. V danom roku bolo zaznamenaných 125 znásilnení, ktoré spáchali azylanti, to je každý tretí deň znásilnená jedna žena!!! Delikt vraždy spácha 57,7 % cudzincov!

Je dosť pravdepodobné, že od 28. februára bude Švajčiarsko prvou krajinou v Európe, ktorá nebude cudzinecké excesy tolerovať vo svojej krajine.

statistika

letak

Autor: Slobodné médiá, www.protiprudu.org

O Artur

21 komentárov

 1. Skor, ako som zacal pisat komentar, clanok som si precital dvakrat, aby som sa uistil, ze to nie je len nejaka satira.

  „Zlta karta“ za nasilny trestny cin !!??

  Vyhosteny az ked niekoho znasilni alebo zabije !!??

  Do vystavnej krajiny svetoveho Arijstva by ziaden cudzinec nemal mat vobec pravo pristahovat sa na trvaly pobyt; dokonca aj na turistiku len cez extremne prisny screening a vizum.
  A, ked sa tam uz nejakym nedopatrenim niekto nepovolany aj dostane, okamzite vyhostit uz za akykolvek priestupok, a nie cakat, kedy zacne zabijat.
  Svajciarsko malo navzdy zostat majakom civilizacie, skutocnym svetlom narodov.

  • Článok som síce prečítal len raz, ale súhlasím s Grigoryi-om, ale ja by som bol tvrdší.
   V prvom rade neviem pochopiť, ako sa môže dostať do krajiny, ktorejkoľvek európskej krajiny niekdo bez pozvania a bez potrebného víza.
   Nie je tomu dávno, čo čsl. pohraničná stráž strieľala do ľudí, vlastných ľudí, ktorí chceli a utekali von, za slobodou.
   A dnes nestrieľajú do tých, ktorí sa tam hrnú bez akéhokoľvek povolenia? Načo sú tam tí pohraničníci? Načo majú zbrane a guľomety, ešte k tomu keď už sa vie, že sú to vrahovia, znásilňovači žien, paraziti a vyvrheli?
   Tiež som sa pozastavil nad tým , že (vo Švajčiarsku), za znásilnenie a vraždu – okamžité vyhostenie. To predsa nemôžu myslieť vážne!
   Často pozerám americký program “Forensic Files”, je to len o vraždách tak strašných, že sa človeku až zastaví rozum. A nie sú to vraždy pachané cudzincami, ale domácimi američanmi, tak bielymi ako aj čiernymi.
   Ide mi však o tresty. Žlté karty? Kde sme to? Na futbalovom zápase? Za znásilnenie – doživotie. Tak isto za vraždu, ale za surovú monštróznu vraždu, ako aj za viac vrážd, tzv. ‘serial killer’ – trest smrti.
   Tak isto, väčšinou za znásilnenie a zavraždenie znásilnenej obete – trest smrti.
   Je na čase, že sa organizujú “vigilante” skupiny. Znásilníš – dostaneš potichu strelu do brucha. Na to stačí revolver s tlmičom. Pár prpadov a je po probléme.
   Pokiaľ si krajina nezavedie v tomto smere tvrdé zákony, nikdy nebude bezpečná.
   Už dávno sa v Europe stalo niečo, čo sa nemalo nikdy stať, niečo, na čo upozorňoval B. Franklin, už pred mnohými rokmi:
   “One who trades freedom for security deserves neither”.
   (Ten kdo zamení slobodu za bezpečnosť nezaslúži ani jedno).
   Krajiny Európskej Únie, ako sa zdá, už nemajú ani jedno.

   • Prvý krát s Vami súhlasím skoro vo všetkom. Bohužiaľ, my už žiadnych pohraničníkov nemáme. My už žiadnych vojakov nemáme. My už nemáme žiadnu armádu. Níč. Iba platfusákov v kanceláriach, s výložkami. Máme pár lietadiel a pár tankov. Tankov sme mali tisíce. Nás nemá kto chrániť.

    • Aj keď so samotnou myšlienkou príspevku v podstate súhlasím, musím poznamenať jedno. Tí pohraničníci nás „nechránili“, ale strážili. Asi tak, ako bachar nechráni, ale stráži väzňov.

     • No, bolo to nejak pol napol. Samozrejme strážili, ale aj chránili. Dnes to je zrejmé. Nemôžeme si zakrývať oči a tvrdiť, že sa neplánoval skutočný konflikt. Ja som neslúžil u pohraničiarov, ale moji rovesníci a príbuzní áno. Z ich rozprávania viem, že ich prvá úloha bola do 10 minút byť na čiare, počítalo sa ,že všetci padnú .A pohraničníci v ňom hrali vojenskú úlohu. Pohraničíari tu boli od nepamäti, to nebol komunistický výmysel. Napríklad, SOŠ stráže obrany štátu za1.CSR, Psohlavci-Chodové od 13. Storocia, pandúri,
      v niektorých krajinách sú dodnes pohraničné vojská v tých ktoré nestratili zdravý sedliacky rozum.

 2. Grigorij, dnes som utrpel šok. Už druhý krát v krátkom čase za sebou. Bol som v banke. Za mojím chrbtom bol mladý Vietnamec, vkladal ja neviem koľko, odhadujem 1 000 000 Euro, v hotovosti minimalne. Počítačka peňazí šla v kuse minimálne 5 minút v kuse non stop!! Počitala 100 a 200 Eurovky, pani pri pokladni, neustále vkladala 20 cm stĺpec bankoviek do počítadla za sebou. Tipujem MINIMÁLNE 1 METER 100 A 200 eurovych banoviek na výšku. Keď som odchádzal ešte počítadlo rachotilo. Chlapec mal do 25 rokov. Ja sa pýtam, čo robí náš dáňovy urad, ked 20 ročný sopliak vietnamského pôvodu vkladá 2x za sebou kufor peňazi v hotovosti za sebou. O. K., NÁHODA?

  • Vidíš, Svarga, tento príbeh s vietnamským zákazníkom v banke najlepšie vystihuje ten priepastný rozdiel medzi Tvojim a mojim pohľadom na svet. Oveľa viac, ako si dokážeš predstaviť.
   Keby som ja videl v banke dvadsať dvadsaťročných Vietnamcov, každého s obrovskou kopou peňazí, ani by ma nenapadlo všímať si a odhadovať, koľko asi majú peňazí, a kde ich zobrali.
   Ja, keď už idem do banky, hľadim si svoje. Nanajvýš sa mi často stáva, že vyhreším personál za pomalosť, zbytočnú byrokraciu a pod. Napríklad, keď tam majú tri pokladne, ale funguje len jedna (čo bývalo často), a v šóre stojí pätnásť ľudí, narobím tam krik a dám veci do poriadku. Zrazu sa odkialsi zjavia dve nové zmienky do pokladne. Ja milujem poriadok, vieš ? Raz sa mi dokonca stalo, že jedna bankárka ma zastavila na ulici, o pochválila ma za moju dobrovoľnú neplatenú snahu dávať veci u nich v banke do poriadku. Najviac som sa nasmial, keď mi povedala, že jej kolegyne, keď ma videli prichadzat, robili sa, že sú strašne zaneprázdnené.
   Na vidíš, ja mám ďaleko dôležitejšie veci na práci, ako riešiť nejakých vietnamských zákazníkov.
   A, nech ma Parom hneď na tomto mieste zabije sekerou, ak by mňa niekedy vôbec napadlo dávať takú vec dokopy s nejakým daňovým úradom.
   Keby bol svet podľa môjho gusta, daňové úrady by ani neexistovali.
   Na druhej strane vsak, keby som ja k tomu dostal príležitosť, narobím na Slovensku taký poriadok, že Švajčiari by k nám chodili s prosíkom o povolenie na trvalý pobyt.

   • Skutočne je medzi nami priepastný rozdiel. V prvom rade sám hovoríš , že Ti ide o podstatné. Ty nezaregistruješ, 20 adolescentných cudzincov z komunistickej krajiny z miliónmi dolárov, ani si nepoložíš otázku, odkiáľ, čo a ako. Skrátka Ty máš rád poriadok. To je zjavné. Urobil by si tu Švajčiarsko, ein, zwei.
    Kdežto ja riešim nepodstatné veci. Pod článkom o referende o sprísnení zákonov pre cudzincov, ma šokovalo, že vietnamský sopliak perie za 10 dní milióny z hazardu a drog, ako som sa dozvedel, kedže Slovensko je malé.
    Myslím, že by si tu urobil poriadok a Švajciarsko na druhú. To je jasné a bez daňového úradu, jasné ani len pomyslieť.
    P.S: Keď bol môj známy, vo Svajci v r.1992, s ďaľšími dvoma známymi,kontrolovali ich dvaja policajti,či majú cestnú (dialničnú) nálepku. Oni im ukázali, ze si zakúpili,… Ale nenalepili. Smiali sa im za chrbtom. O 20 kilometrov, ich zastavili iný, dvaja, že kde majú daň ? On im ukázal. Švajčiar ukázal na sklo a povedal:“ Bistro naglejiť“. A počkal, kým okamžite nesplnili. Ten, čo si myslel , že so Švajcom vydrbe, bol vypráskaný slovenský štbáčik. Ále tam sklapol. Toľko o Švajčiarsku, daniach a poriadku u nás. A podstate.

    • Už to vidím, ako si drogový díler odnáša tržby do banky. To by neurobil ani cigán s IQ hojdacieho koníka. Ale holt – keď niekto v banke na prvý pohľad pozná, z akých kšeftov sú peniaze, tak sa už nebudem diviť ničomu. Takéto myslenie je typické pre duševné maloroľníctvo – má veľa peňazí, iste ich nezarobil poctivo. No, možno naozaj nie, ale pokiaľ si nebudem istý, nebudem šíriť klebety. A ako kresťanovi pripomínam. Pravda je to, čo máme hovoriť. Nemožno o druhých zle hovoriť, osočovať ich, odsudzovať, posudzovať, hovoriť klamstvá a poškodzovať ich dobré meno a česť. To je 8. prikázanie. Nepreriekneš krivého svedectva proti blížnemu svojmu.

     • Každá nelegálna činnosť je prikrytá zdaním legálneho. To čo so napísal viem hravo dokázať. Dnes v dobe elektroniky, elektronických záznamov, to naozaj nie je žiadny problém. Nemusím sa vôbec odvolávať na svedectvo ďaľších troch bezprostredných svedkov, ktorých takisto identitu poznám. Ja nie som ani udavač ani pracovník danej inštitúcie. Nemám na rozdiel od nich, žiadnu zákonnú povinnosť, hlásiť vklady ani výbery nad istý limit.
      Celú záležitosť by som odľahčil vtipom. Čínske veľvyslanectvo vo Vietname robí recepciu. Na nej sa zúčastní aj Slovenský kolega. Číňan sa pýta, a koľko vlastne je Vás Slovákov?? 5 MILIÓNOV. Chvíľa ticha. Hmmmmm, tak to sa všetci musíte skvele poznať.

     • Len dám do pozornosti, prepáč admin, čitateľom spôsob Tvojho uvažovania. Asi takto, keď sa diali v Kolíne pokusy o znásilnenia a obťažovanie, takisto boli hlášky, to nemá s imigráciou a imigrantami nič spoločné. A odkiaľ to viete, a skrátka presne tak ako si predviedol Ty. Dokonca Ty si zašiel ešte ďalej. 8. Prikázanie a duševné maloroľníctvo.
      Tak si pamätaj čo si predviedol. Raz sa možno dozvieme v hlavných správach nejakú malú noticku.

     • Neviem, čo má Kolín spoločné s tvojim Vietnamcom, ale budiž. V Kolíne bolo preukázateľne páchané násilie. Ty sa len domnievaš a nevieš preukázať, skade ten Vietnamec peniaze mal. Ako kresťan by si mal ísť ihneď na spoveď, pretože si bezdôvodne obvinil blížneho. Alebo aspoň si umyť ústa mydlom. Klebety sú odporné.

     • A zase si aj vymýšľaš. Nie je tam napísané. Holt, že na prvý pohľad ktosi spozná, že z akých kšeftov sú peniaze, to tam naozaj nie je. Ani priamo ani nepriamo. Tam je čosi úplne iné. Sķús čítať ,čo je napísané. Na jednej strane, tu dáš referendum o sprísneni zákonov pre cudzincov a na strane druhej, keď v diskusii príde hláška o miliónoch eur vkladaných v hotovosti na účet v rozmedzí pár dní, tak moralizuješ. V Nemecku, by bola v tom momente finančná polícia, to som si istý. Nehrali by sa ani sekundu, zvlášt, ked sa jedná o kasíno. A keď sa divíš prečo, nepíš prosím články o cudzineckej zločinosti, lebo to naozaj svedčí.

     • Ale viem. Sú z hazardu. Oficiálne. Ale ani toto neobstojí. Do banky chodím 25 rokov, ale niečo také som nie, že nezažil, ale nepočul. A počul som veľa. Choď na spoveď sám, aj si hlavu umy aj čo len chceš. Ja som na hlavu nepadol. Nikde v kasíne v žiadnom kasíne ani v Las Vegas nemá tržbu v čistých nových bankovkách 100 +. Je to presne naopak. A vieš čo, mne je to jedno, ja to tomu chlapcovi prajem. Nech si užije. Žijeme len raz.

    • Drahy Svarga,

     teraz, ked som Ta uz presvedcil o tom, ako ja milujem poriadok, poviem Ti este jednu neuveritelnu vec, moje strazene tajomstvo: naozaj milujem dobry humor, a kedze zasadne nepouzivam smajliky, len bystry vie, kedy som vazny, a kedy len zartujem.
     (Hoci je tomu uz snad viac ako pol roka, doteraz si pamatam, ako si zartoval o tom zazracnom artefakte, ktory na Slovensku nikto nedocenil, ale Ty si len z fotografie vedel, ze ide o predmet mimoriadnej ceny, vyrobeny z mimozemskeho materialu. Najlepsie na celej prihode bol epilog, kde dana vec skutocne od nejakeho bohaca na Zapade vyniesla miliony dolarov. Keby si tu prihodu nemal patentovanu, pouzijem to ako motiv k nejakemu filmu. Konecne by som sa aj ja dostal k nejakemu vacsiemu baliku. To „z“ tym Vietnamcom mas tiez patentovane?)
     Rad si sTebou vymienam nazory, lebo si jeden z najlepsich humoristov na internere. Nikdy som ani na chvilu neuveril, ze to, co pises, myslis vazne.

     Volakedy som aj ja bol „cudzincom „s“ komunistickej krajiny“, a mal som na haku, co si o mne mysli nejaky posuk-luzer, ktoreho som nahodne stretol v banke.

     • Tvoj problém je, že si rád vymýšľaš a klameš. Napríklad Tvoja lož o mimozemskom materiále. Znova a znova Ťa upozorňujem, že som nič, také nepovedal a že si si to vymyslel. Tvoje hyperboli a iné rozprávky.
      Aj ja si s Tebou rád vymieňam názory, lebo máš občas dobré príspevky, ale veľmi, veľmi zriedka, konkrétne je to 4 krát. Neviem kto je ten pošuk-lúzer, asi si myslel mňa, no Tvoj problém je ten, že nepočúvaš ľudí, ja by som Ťa nikdy neoznačil za pošuk-lúzra, keby si ma však dobre počúval, vedel by si logickou analýzou dedukovať, aspoň približne, že ním nie som. Keby si bol naozaj bystrý, vedel by si určiť, kto je dôveryhodný a kto nie.

     • Predmetná diskusia je tu: http://www.protiprudu.org/walden-aneb-zivot-v-lesich/

      Tí, čo to čítali, si môžu osviežiť pamäť a tí čo nie, tak tí sa dozvedia niečo nové… Ja som si to prečítal s gustom.

     • Milý admin, sú dve veci. Čítať z gustom a čítať presne. To sú dve veci rozdielne veci. Zaiste poznáš hru Oscara Wildea, „Ako je dôležité mať Filipa“. V originále je to trošku inak. Slovo Filip, ci Philipe sa tam vôbec nevyskytuje. Po anglicky to má podstatne iný zmysel, pretože sa hrá so zámenou dvoch anglických slov, ktoré znejú SÍCE ROVNAKO ALE MAJÚ INÝ VÝZNAM. Ale tak ďaleko by som ani nešiel. Zastavil by som sa pri úvode hry, keď sa pýta teta, hlavného hrdinu: Či sa choval slušne? On odpoveda: Cítim sa skvele. Ona: To som sa nepýtala, cítiť sa skvele a byť skvelý, sú dve rozdielne veci.
      Takže to to hovoril Grigoriy a čo ja sú úplne iné veci, podobne ako v tejto záležitosti.

 3. Zásadný problém v zločinnosti alebo ako niekto môže povedať v kriminalite je ten, že každý jedinec, dokonca aj ten mdlého rozumu vie čo je vražda, čo je znásilnenie. Jednoduché. Smrť, neprirodzenú smrť chápe malé dieťa. Dokonca aj sexuálne násilie.
  Ale ekonomické zločiny sú také abstraktné. Dokonca niekto, kto si myslí, že je skutočne ale skutočne bystrý, dokonca, neváha vyhlásiť, že on by urobil na Slovensku taký poriadok, že by Švajciari prosili o trvalý pobyt. Zároveň by zrušil daňové úrady. Skvelý počin, ja by som to nedokázal. Jednoducho na to nemám. Jedným dychom, povie, že nevidí nič zlé na miliónoch v hotovosti, keďže on nesleduje rachot peňazí v banke, ani ho to nezaujíma, on sleduje svoje, lebo má rád poriadok. A keď nie je, tak ho rýchlo zjedná. Iný ide ešte ďalej, tvrdí, že je duševné maloroľníctvo, že keď ktosí tvrdí ,má veĺa peňazi, isto ich zarobil nepoctivo. S tým sa dá suhlasiť. S čím sa však nedá súhlasiť, že situáciu mení, keď je dotyčný cudzinec, veĺmi mladý cudzinec, navyše ked nosí peniaze pravidelné z maličkého kasína, skôr herne ako kasína, sumy sú to obrovské a velkých nomináloch, navyše v nových bankovkách.
  A ja sa pýtam, kde je zdravý, sedliacky rozum. V roku 2015 hovorit podobné vety je komické. Slušne povedané.
  Pýtam sa, keď takéto vety myslia vážne, môžeme sa diviť, že celá infraštruktúra na Slovensku je vlastnená cudzincami?? A mnoho iných ekonomických zločinov nie nepotrestaných ale vôbec neregistrovaných? Čomu sa vlastne divíme? Veď mi považujeme každú nenormálnosť za prirodzenú. Aj to, že malá herňa je vlastne perpetum mobile, šialeného výkonu! Aj že ju spravujú mladý cudzinci z Ázie, neovládajúci jazyk! Aj to, že porušovanié našich zakonov je správne
  Kto odmieta tieto veci by mal íst na spoveď, umyt si ústa mydlom a prestať šíriť klebety.
  Myslim, že začínam rozumiét prečo sa u nás diali veci ako kupónova privatizácia. Skôr by bol div keby nie.

 4. “Prvý krát s Vami súhlasím skoro vo všetkom”.
  …to sa divím, lebo ja som nenapísal nič takého ako “ proti zlu bojovať dobrom”. Takéto zásady sú mi, ako ne-kresťanovi neznáme. Ja sa riadim podľa zásady, ako to napísala aj Savitri Devi v jej
  “The Lightning and the Sun”, kde odsudzuje absurdné satanovisko M. Gandhiho o ktorom tvrdí, že Gandhi pre Indiu nič neurobil

  Jeho teória “nenásilného odporu” sa rovná zbabelosti.
  O tom som už dávno presvedčený a história nám to denno-denne dokazuje.

  “….len bystry vie, kedy som vazny, a kedy len zartujem”.

  ….Grigoryi, dúfam že nebudete mať námietky, keď sa budem považovať za “bystrého”, lebo som hneď vedel, že žartujete, keď ste napísal, že neviete ako sa povie po anglicky ‘trestné oznámenie’…..samozrejme že neviete, lebo viete, že taký termín v angličtine ani meexistuje a ako sa to v anglitine povie, necháme ich (tých poniektorých múdrych), rozmyšľať…..
  Ja tiež obľubujem dobré žartovanie.

Leave a Reply