Domov / Hlavná strana / Analýza / Sú manželstvo a deti spotrebným tovarom?

Sú manželstvo a deti spotrebným tovarom?

gay-marriagePôvodne sme si všetci mysleli, že návrh zákona o homosexuálnom manželstve bol len jedným z načasovaných pokusov o odlákanie pozornosti (tvrdšie povedané – jedna z idiotských pascí), ktorým politici „zabávajú“ divákov, pretože sú neschopní riešiť reálne problémy. Ale pomerne rýchlo sme si uvedomili, že nejde len o nejakú zásterku, ale veľmi reálny projekt, ktorého dekonštruujúcim fanatickým želaním je zničiť ďalšie základy, na ktorých sú budované európske spoločnosti.

Áno, sú až tak chorí. Táto otázka nemá čo robiť s toleranciou alebo rešpektom pre neobvyklé túžby, či sexuálne menšiny. Homosexualita nie je historickou novotou. Bolo by celkom ľahké vymenúvať výnimočné osobnosti – kráľov, kráľovné či aristokratov dávnych čias – ktorí preferovali intímnu spoločnosť rovnakého pohlavia a z ktorých si občas dávne kroniky kvôli tomu robili posmech.

Súkromný život je záležitosť jednotlivca a pokiaľ sa špecifické preferencie nezvrhnú do provokujúcich aktov, či flagrantného misionárstva, tak tu nie je dôvod pre námietku. Rešpekt k diskrétnosti súkromia, ako hovoria Angličania, je nevyhnutný. Vo Francúzsku bol paktom solidarity a konkubinátu zavedený legálny rámec pre umožnenie dvom ľuďom rovnakého pohlavia (alebo opačného) žiť spolu a požívať viaceré spoločenské a daňové benefity. Ide o spoločenské posvätenie túžby po láske a pozornosti.

Manželstvo je však iná vec. Nie je o láske, dokonca ak aj je jej dôsledkom. Manželstvo je únia medzi mužom a ženou za účelom splodenia potomstva. Ak odstránime rozdiel v pohlaví a cieľ splodenia, tak nám neostane nič okrem lásky, ktorá však môže vyprchať.

Na rozdiel od paktu solidarity a konkubinátu (registrovaného partnerstva) je manželstvo inštitúciou, ktorá nie je len jednoduchým kontraktom. Inštitúcia manželstva je definovaná radom recipročných práv a povinností nie iba medzi manželmi, ale tiež vo vzťahu k nenarodenému dieťaťu. Napr. mesto (resp. zákon a jeho predstavitelia) intervenuje, aby došlo k verejnému uzatvoreniu manželstva (pred starostom), pretože tu ide o všeobecný záujem. Až doteraz si žiadna spoločnosť nemyslela, že homosexuálne páry môžu splodiť potomstvo.

Musíme zdôrazniť, že manželstvo nie je oslavou lásky. Manželstvo je inštitúcia založená na potomstve a príbuzenstve, dokonca ak aj okolnosti niekedy neumožňujú príchod detí. Predpoklad rodičovstva je fundamentálnym problémom. I dnes môžeme o sebe premýšľať ako o synoch a dcérach tých, ktorí nás splodili, rovnako ako hrdinovia Iliady (Achilles, syn Peleusa, Ulysses, syn Laertesa atď.) spred 3000 rokov. Nezáleží na tom, že sú tu dobré alebo zlé vzťahy medzi generáciami. Odvrátenie sa od potomstva je vždy tragédiou. U detí narodených mimo manželstva sa rodičovský výskum zvyčajne netýka potencionálneho dedičstva ako skôr naliehavej potreby vedieť odkiaľ pochádzajú, koho sú deťmi.

Mali by sme tiež spomenúť, že adopcia je vždy riskantná a bolestivá. Niektoré homosexuálne páry požadujú možnosť adopcie detí akoby to bolo to isté ako kúpiť si psa, mačku alebo sexuálnu hračku. V súčasnosti zákon popiera analógiu medzi adopciou homosexuálnym párom a párom pozostávajúcim z muža a ženy spojených manželstvom. Zdá sa, že tým najlepším pre dieťa je primárna rovnováha, ktorá si vyžaduje otca a matku. Práve tento záujem dieťaťa by mal byť braný na vedomie, nie špecifické chúťky a túžby dospelých, ktorí sledujú ich uspokojenie.

Jasne povedané, išlo by o deštruktívnu zmenu v definícií rodičovstva a rodiny, aby bola uspokojená potreba veľmi sebeckej minority homosexuálnych párov. Majú nárok na rešpekt pre svoju odlišnosť, ktorý im bude poskytnutý dokým sa nepokúsia zničiť inštitúciu, ktorá bola navrhnutá tak, aby z nej mali osoh deti. Ak budeme akceptovať manželstvo pre všetkých, prečo ho potom nerozšíriť aj na obľúbeného psa, vlastného brata, či sestru, otca alebo matku? Prečo si nepredstaviť svadbu ženy s dvomi alebo tromi mužmi? Všetky tieto extravagancie môžu byť uspokojené viac alebo menej diskrétne mimo manželstva. Jediné na čo si treba pamätať je, že manželstvo nie je spotrebný tovar otvorený všetkým fantáziám.

Silným faktorom je tu popularita genderu. Genderové štúdia sem prišli z USA a sú teraz súčasťou vyššieho vzdelávania. Táto móda živí tézu, že pohlavná identita je sociálne konštruovaná. Simone de Beauvoir už vo svojej knihe „Druhé pohlavie“ napísala, že „nikto sa nerodí ženou, ale sa ňou stáva.“ Bola inšpirovaná teóriou Sártra, že identita je zredukovateľná na hodnotenie ostatných vo vzťahu k nám. Takéto tézy sú idiotské, ale zároveň neobvyklé, čiže i zaujímavé a „predajné“. Gender teoretici sú feministi a homosexuálni extrémisti, ktorí sa usilujú ospravedlniť svoje zvláštnosti popieraním toho, že sú tu ženy a muži – a nepochybne tu nie sú ani samce a samice, barany a ovce…[1] Vzhľadom k tomu, ako je táto časť populácie oceňovaná, je jej vplyv na verejnosť značný. Obzvlášť keď ich rozmary zverejňované médiami sú propagované ako nekonvenčnosť a módny výstrelok, ktorý kŕmi trhový systém. [2] Je zrejmé, že pre týchto bláznov je rodinný model založený na odlišnosti pohlavia a deťoch iba záležitosť spoločenskej klímy a mal by byť odstránený. Bude to však pre nich ťažšie než si predstavovali.

Poznámky:

1. V „La Nouvelle Revue d’Histoire no. 30 (o ženách a moci), s. 40, som publikoval segment divokých predstáv Francoisea Héritiera, čestného profesora na College de France, podľa ktorého fyzické odlišnosti medzi mužmi a ženami majú svoju príčinu v dominancii mužov nad ženami počas tisícročia trvajúceho praveku, kedy si gentlemani rezervovali pre seba mäsovú diétu, zatiaľ čo nútili ženy k vegetariánstvu… ako Hitler. Je osvietený, však?

2. Myšlienky o komerčnom systéme som rozvinul vo svojej knihe „Le Choc de l’Histoire (Šokujúca História) (Via Romana, 2011).

Autor: Dominique Venner
Preklad: Aman, www.protiprudu.org

O Roland Edvardsen

9 komentárov

 1. „Pôvodne sme si všetci mysleli, že návrh zákona o homosexuálnom manželstve bol len jedným z načasovaných pokusov o odlákanie pozornosti (tvrdšie povedané – jedna z idiotských pascí), ktorým politici „zabávajú“ divákov, pretože sú neschopní riešiť reálne problémy. “

  Ano,všetci,ktorí nechápete,že architekti rozvratu sú satanisti a oddane mu slúžia https://www.youtube.com/watch?v=jNXKDXIPTIY ,ste odkázaní na takéto mýlenie.
  Darmo viete,že sú členmi satanových spolkov od Skull and Bones,masonických loží,Bohemian Growe atď., keď si to neviete dať dokopy!
  Kto sú?
  http://afinabul.blog.cz/1307/dyk-o-29-jul-2013-o-23-03-povedal
  Ale vy budete tápať a mudrovať až do konca,bez toho ,že by ste to pochopili.
  Bez jeho pomoci by nebolo možné oklamať celý svet a viesť ho do záhuby.

  Masonici ovládajúci RKC pracujú systematicky a krok za krokom rozoberú,rozložia a prevrátia všetky hodnoty a Božie prikázania.
  http://www.nasenovinky.sk/papez-frantisek-sokoval-chce-diskusiu-o-homosexualnych-manzelstvach#.VCpUzBAlQRY

 2. Je tu link na to, že Pápež chce diskusiu o homosexuálnych manželstvách – http://www.nasenovinky.sk/papez-frantisek-sokoval-chce-diskusiu-o-homosexualnych-manzelstvach#.VCpUzBAlQRY

  Chápem ho, že to chce, lebo takto sa k nemu dostanú námietky a opačné názory ako má Katolícka Cirkev a takto môže na to reagovať. Taktiež je dobré, keď vyvolá diskusiu o Svätom prijímaní ľudí, ktorí sú rozvedený a znovu zosobášený. Je to dobré, lebo sa o tom bude hovoriť a skôr ľudia sa dopočujú o tom, čo je podstatou toho problému a čo bráni tomu, že nemôžu ísť na Sväté prijímanie.

  Neverím, žeby Pápež schválil manželstvá homosexuálov alebo povolil ísť na Sv. prijímanie rozvedeným, ale bude sa diskutovať. Skôr by som exkomunikoval kňazov, ktorí len naznačia, žeby sa to mohlo povoliť, napr. náš slávny kňaz salezián Srholec – bol alebo aj stále je? -zastancom svätenia žien!!! Už to, že to kňaza vôbec napadne je OHAVNOSŤ do neba volajúca!!!!!!!!!!!!

  A čo povedať o kňazovi, ktorí podporuje manželstvá homosexuálov a Sväté prijímanie rozvedených !? Toto predsa musí byť ohavnosť pred Bohom ako hrom!!!!! Veď je to dokonaný odpad od Viery!!!

  Nevyvolávajme senzácie z toho, čo povie Pápež, ale skôr sa ho snažme pochopiť a modliť sa zaňho, lebo je osamotený v boji so zlom. Je to Pápež, ktorí „bol legálne zvolený“ a tak je to Pravý Pápež aj s PUNCOM NEOMYLNOSTI !!! A toto musíme pochopiť a držať sa toho. Nenechajme sa vyviesť z rovnováhy tými, ktorí vlastnia média a manipulujú mienkou ľudí. Tak, ako to napísal dyk – http://afinabul.blog.cz/1307/dyk-o-29-jul-2013-o-23-03-povedal – aj keď s chybami, ale sú to tí, ktorí vyvolávajú senzácie a snažia sa o to, aby sa mienka obrátila v Katolíckej cirkvi proti Pápežovi a toto nedopusťme. Tu je snaha o to, vyvolať pochybnosti o regulárne zvolenom Pápežovi vo vnútri Katolíckej Cirkvi !!! Toto je účel všetkých tých článkov o Pápežovi, ktorí sa snaží zmeniť Katolícku Cirkev a jej učenie v oblasti Viery a Morálky.

 3. O pápežskej neomylnosti treba hovoriť opatrne a v súvislostiach. Je neomylný len v určitých, veľmi špecifických prípadoch, keď vyučuje ex cathedra v oblasti viery a mravov. To sa však deje skutočne výnimočne a neznamená to, že všetko čo pápež povie a vypustí do sveta, všetko, čo urobí, je tiež neomylné atď. To je skutočný hrubý omyl poznania. Nedávno vyšiel celkom zaujímavý članok:
  http://dielnasj.blogspot.sk/2014/09/omyly-neokatolicizmus-chris-jackson.html
  Čo sa týka tej zmeny v prípade podávania eucharistie rozvedeným a znovu sobášeným, tak pápežov obľúbený teológ je práve Walter Kasper. A prečo je vlastne vôbec možné, aby nejakí kardináli či biskupi, teológia môžu na synode prezentovať slobodne svoje názory, ktoré boli vždy u katolíkov bludné??? Žeby Hegelova téza+antitéza=syntéza??? V minulosti by boli dávno exkomunikovaní ale v súčasnosti majú rovnaké práva ako pravoverní teológovia…

  • Pápežská neomylnosť je integrálnou súčasťou postavenia Pápeža a netreba sa jej báť!!!

   Tento Pápež, ktorí je regulérne zvolený, ju použije keď to bude treba a hotovo a nikto mu v tom nebude môcť brániť. On rozhoduje o tom, ako a kde ju použije. Kto je nad pápeža? Prečo sa bojíš jeho neomylnosti? Netreba vyvolávať strach pred Pápežskou neomylnosťou neodbornými reakciami!!!

 4. Manzelstvo nikdy nebolo uniou medzi zenou a muzom za ucelom splodit deti.
  Je to o peniazoch, majetkoch,rodoch, vemysleny princip ktory v dnesnej dobe moze mat uplne inu podobu. Proste iba laska, ziadna unia, ziadne majetky a ziadne deti.
  Treba sa zbavit tychto prastarych bezhodnotnych principov ktore boli mnohokrat o nenavysti, nasily, majetkovych intrig a degeneracii.

 5. satanisti su krestania, znicili za poslednych 2000 rokov vsetky prave hodnoty cloveka, znicili vsetko co sa znicit dalo len preto aby moc a vlada nestratila na sile. Bohovia sme my ludia a cirkevny hodnostary a cela cirkev je len saskaren ktora ublizuju tym ze existuje.
  Jej Existenciu ospravedlnuje iba to ze proti zlu ide zlo takze sa stala opoziciou islamu, to je vsetko. zanikne islam zanikne krestanstvo … ale to si este pockame

Leave a Reply