Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Streľba na úrad gréckeho Zlatého úsvitu, dvaja mŕtvi

Streľba na úrad gréckeho Zlatého úsvitu, dvaja mŕtvi

xrysiavgi600Grécka polícia uviedla, že dvaja ľudia boli zabití pri streľbe na kanceláriu nacionalistickej strany Zlatý úsvit v Aténach 1. novembra.

Oficiálne miesta potvrdili, že ďalší muž bol zranený, keď dve osoby na motocykli spustili paľbu na kanceláriu. Prvé správy hovorili, že jeden zo zavraždených bol tajomníkom Zlatého úsvitu, ale informácie boli kusé.

Streľba prichádza mesiac po tom, ako bol zavraždený antifašistický hip-hoper Pavlos Fyssas. Polícia tvrdí, že vražda Fyssasa má údajne spojitosť so Zlatým úsvitom, ale žiadne ďalšie podrobnosti nie sú známe.

Dnešný útok prišiel niekoľko hodín po tom, ako minister spravodlivosti Haralambos Athanassiou predložil návrh zákona proti rasistickým útokom, ktorý predpokladá ťažké tresty za rasovo motivované trestné činy. Tento zákon je priamo zameraný na Zlatý úsvit. Premiér Antonis Samaras odložil návrh začiatkom roka bokom, pretože nechcel robiť zo strany mučeníkov.

Návrh zákona, ktorý je kombináciou rôznych návrhov predložených Parlamentu rôznymi stranami za posledné mesiace, musí byť dokončený a predložený na schválenie plénu v pravý čas. Predpokladá odňatie slobody až na tri roky a finančné sankcie až 20 tisíc eur za podnecovanie rasistických útokov.

Podobné tresty sa predpokladajú aj pre tých, ktorí chvália nacizmus, popierajú holokaust a ďalšie medzinárodne uznávané genocídy, ktoré sú podľa návrhu zákona kriminalizované.

Preklad: ::prop, www.protiprudu.org
Zdroj: greekreporter

O ::prop

40 komentárov

 1. Vsimli ste si ako sa robi propaganda? Na zaciatku tejto kauzy sa hovorilo o nacionalistickej strane,extremistickej a podobne. Po par dnoch ako na povel sa u nas aj v zahranici naraz hovori o neonacistickej strane. Ukazka vybornej koordinacie zidovskych medii..

 2. Celé dianie v Grécku nám ukázalo, že demokracia je iba obyčajnou fraškou a vláde všetky tieto udalosti pomohli aby sa zbavili Zlatého úsvitu, čo bolo pre nich nevyhnutné. Grécký premiér Antonis Samaras, ktorý sa účastnil v New Yorku na súkromnom jednaní Amerického židovského výboru, zrejme dostal jasné pokyny, ako sa má zbaviť Zlatého úsvitu. Práve toto jednanie sa uskutočnilo tesne po zavraždení feťáka Pavlosa Fyssasa, žeby to malo nejakú spojitosť? Jedno je však jasné, všetko sa to udialo veľmi rýchlo a účelne. Keď Zlatý úsvit bude odpísaný, vláde Židov už nič nehrozí.

  http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/314778-recko-se-zbavi-neonacistickeho-zlateho-usvitu-odrizne-ho-od-penez.html

  • To je presne to, čo málo kto dokáže pochopiť. A to skutočnosť, že tento riadený chaos prospieva len a len chazarskej chamradi. Podľa mňa sú tie svine aj za takmer každou významnejšou akože protisystémovou aktivitou.Od arabskej jari cez occupy wall street až po španielske protesty a pohyby v EÚ. Nevynímajúc ani akciu Gorila. Preto sa treba stále pýtať „komu to prospieva“…

  • rH – čo sem pletieš židov? – pýtam sa v mene Nithusa, šetrím mu čas… Židia s politikou nemajú nič spoločné, a už vôbec nie s tlačením dolára a dlhovou pascou. A Zlatý úsvit sú obyčajní fašisti, čo chcú menšiny hádzať do plynu.

   • Bavíš sa Žukov? Daj mi vedieť keď dostaneš chuť diskutovať ako človek. Ja som tu fašizmus, židov ani plyn nespomenul ani raz.

    Tvoja pseudoargumentácia
    http://sk.wikipedia.org/wiki/Logick%C3%BD_klam#Podsunut.C3.BD_argument_.28straw_man.29
    Podsunutý argument (straw man)

    Podstatou klamu je nájst veľmi slabý až hlúpy argument, ktorý by mohla zastávať protistrana (ale spravidla ho nezastáva). Následne podsunutý argument poraziť a tváriť sa, že so všetkými argumentami protistrany se dá takto ľahko vysporiadať.

    • maršal Žukov

     Nithus, vidím, že študuješ manipulačné tehniky. Ja nie, ja nepotrebujem manipulovať.
     Zdá sa mi ale, že ty si sem chcel cez falošnú interpretáciu loga Úsvitu prilepiť tejto národnej strane biľag fašizmu – teda fašizmu v zmysle toho, ako je ovečkám už od detstva vštepovaný v školách. Pričom fašisti sú práve nepriatelia Zlatého úsvitu – svetová bankárska oligarchia v spojení s ich sluhovami v EP a v národných vládach.
     Môžeš tu vypisovať o náckoch koľko chceš, ale vzrastajúci nacionalizmus v EU je len prirodzenou reakciou na tento globálny korporátny fašizmus. Druhou možnou príčinou vzrastajúceho nacionalizmu môže byť to, že sa talmudskí fašisti tak rozhodli a rozdúchajú aj v EU nejaké tie vojničky aby si zase prišli na svoje. Podobne ako v Kosove.
     Málokto si uvedomuje, ako málo stačí na vyvolanie Slovensko-Maďarskej vojny. Dúfam, že Orbán len kecá o poľsko-maďarských hraniciach len preto, aby si získal aj hlasy vymletých mozgov, ktorých je medzi Maďarmi (aj mimo Maďarska) bohužiaľ nepomerne viac, ako kdekoľvek inde. Sionistické médiá tento plamienok pravidelne prifukujú, aby náhodou nezhasol.

     • Ja poznám židovskú babičku a tá má obchod s gombíkmi

     • Žukov neštudujem manipulačné techniky (i keď, pravda logické klamy zvyknú byť častým nástrojom manipulátorov a demagógov), ale univerzálnu aplikáciu logiky pri formulácii argumentov práve z dôvodu aby som sa manipulačných techník nedopúšťal. Log. klamy definoval už Aristoteles a pomáhajú mi to identifikovať vlastné aj „protivníkove“ argumenty a dešifrovať ich silu a validitu v konkrétnej téme. Radil by som to isté aj tebe, pretože nevedomosť v tomto smere nie je niečo čím by si sa mal verejne pýšiť, ale skôr niečo čo by si mal v tichosti rýchlo dohnať.

      Zdá sa ti, že ja som chcel hodiť na ZÚ biľag „fašizmu“? Takého aký sa učí na školách? Nuž zdať sa ti to môže, dôležitejšie je čo je napísané čierne na bielom (ergo fakt) a nie tvoje fantazmagórie ala plyn a židia, to z mojich úst nevyšlo, ale z tvojich. Čo som ja naozaj napísal, je, že ich logo mi je aj ako človeku čo nehľadá vo všetkom náckov podozrivé a môže mať korene v tom, že bežnému pepíčkovi na ulici evokuje logo NSDAP. Ja len konštatujem to čo vidím, osobne mám túto stranu vieš kde. Ja nie som grék, ich politická situácia je ich problém, nech si ju riešia domáci s domácimi, mňa do toho nič a myslím, že ani teba.
      No podobnými incidentami kde napr. v máji keď ich hovorca (s tetovaním Sieg Heil na ľavej ruke) s kumpánmi kričia Heil Hitler http://www.euronews.com/2013/05/17/golden-dawn-and-syriza-
      clash-over-heil-hitler-cries-in-greek-parliament/ veľmi nebudia dojem, že sa od Hitlera toľko dištancujú ako sa snažia verejnosť presvedčiť.

 3. niekto – ďakujem za dôkaz. Doteraz som si len domýľľal, že FED a tým pádom celé bankovníctvo a médiá majú v rukách sionisti, ale to s tou babkou ma presvedčilo, že žiadny sionizmus ani neexistuje. A aj Palestínčania sa vraždia sami.

  • Celé nie aj keď veľa z nich ho má 🙂 Tak to je iba dôkazom toho že Židia sú veľmi šikovní ľudia.

   V čom presne vidíš zlý sionizmus ? A Palestínčania si za svoju situáciu môžu aj sami.

 4. niekto – mozno si aj ty zid, ked mas takto zdeformovany pohlad na sikovnost, pretoze okradat a dohanat cele narody k biede cez uzeru, burzove operacie, rozputavat a financovat vojny a terorizmus nie je sikovnost, ale prejav totalnej zvratenosti a psychopatickej neludskosti, ktora sa s vami nesie odkedy ste zakerne a surovo zavrazdili Jezisa Krista. Pre nas, co si ctime taku sikovnost, akou disponoval Jezis Kristis, je sikovnost, o ktorej ty hovoris, nieco podradne a zavrhnutia hodne – ako to koniec koncov vzdy aj bolo, dokedy sa v Europe za normu postupnym varenim zaby nezacali povazovat talmudske zvratenosti. Ale mozes si byt isty, ze to uz dlho tak nebude.

  • ,,dohanat cele narody k biede cez uzeru´´ azda ti nemusím pripomínať že v stredoveku bolo zakázané požičiavať na úroky, nie som finančný odborník ale taký systém by zrejme dobre nefungoval preto uvalili výnimku že Židia môžu a vplyv toho cítiť aj dnes
   ,,rozputavat a financovat vojny a terorizmus´´ toto nerobia len Židia a proti terorizmu dosť makajú, skoro každý deň im toto hrozí od nejakého Palestínčana alebo moslima
   ,,ste zakerne a surovo zavrazdili Jezisa Krista´´ pravda je že cca trištvrte dnešných Židov má pôvod európsky pretože za tých 2 tisíc rokov čo tuná žili v Európe si neustále brali biele ženy, výskum si môžeš vygoogliť sám tzn. od tej zmesi čo vtedy žila v Palestíne majú dnešný Židia ďaleko
   ,,co si ctime taku sikovnost, akou disponoval Jezis´´ ktorý bol taktiež Žid
   ,,povazovat talmudske zvratenosti´´ milujem keď si niekto berie do úst (prstov) Talmud a pravdepodobne ho ani nečítal :)))

   PS: nie som Žid ale Slovák vierovyznaním katolík ,,ste zakerne…´´

   • Necítim sa byť erudovaný vo všetkom čo si napísal. Ale to, čo viem, opravím.

    – v stredoveku bolo zakázané požičiavať na úroky – a tu chýba dôležité slovíčko – kresťanom. Takže žiadna výnimka nebola „uvalená“, mohli požičiavať na úroky napr. aj moslimovia, ale z nejakého dôvodu to nerobili – alebo si aspoň z toho neurobili hlavnú činnosť.
    – rozpútavať vojny a terorizmus … toto Židia nerobia. V skutočnosti sú zakladateľmi moderného terorizmu práve Židia. Stačí pozrieť životopisy ľudí ako Ben Gurion, Jicchak Samir, Menachem Begin a mnoho ďalších. Pozrieť si činy skupín ako Haganah, Lechi, Irgun a čo robili napríklad s britskými vojakmi v Palestíne.

    • Áno, ďakujem za opravu, samotný moslimovia mali väčšinu svojej populácie v Ázii a Afrike kde si rozvíjali všetky svoje zamestnania, ich menšiny v Európe boli väčšinou malé ale napr. v Španielsku dosiahli vysoké postavenia o tom ako skončili rozprávať myslím nemusím a stále sa ničili, vzťahy medzi islamom a kresťanstvom boli dlho naštrbené a islam mohol vážne kresťanstvo ohroziť. Židia mali väčšinu svojich ľudí práve v Európe a taktiež im bolo zakázané obrábať pôdu (4 lateránsky koncil) a vykonávať remeslá. Samozrejme, väčšina Židov neboli stále ,,bankári´´, ale hlavne lekári, potom možno astrológovia, filozofovia 🙂 (stačí ak si pozrieš povolania Židov v Ruskej ríši)

     ,,toto Židia nerobia´´ nie ja som napísal toto nerobia len Židia, tie organizácie ktoré si tu napísal vznikli hlavne vďaka útokom Palestíncov proti Židom (Jaffa, Hebron, Nebi Musa) a boli inšpirované terorizmom IRA, ak si chceš prečítať o terorizme proti Britom v Egypte Arabmi pozri http://books.google.sk/books/about/The_Society_of_the_Muslim_Brothers_in_Eg.html?id=LJ7cBjyl9AQC&redir_esc=y

     • Prepáčte, ale nechápem, o čom točíte v prvom odstavci. Moslimov som uviedol ako príklad a naviac preto, že nejaké to storočie fungovali aj na našom území. Takže keď hovoríme o úrokoch, nepleťme do toho prosím vzťahy medzi náboženstvami.

      Ohľadom obrábania pôdy. Lateránsky koncil síce mohol zakázať židom obrábať pôdu (v skutočnosti to bolo opačne – povolil im vykonávať iba vybrané remeslá, o obrábanie pôdy židia nikdy záujem nemali), ale musím sa pýtať – prečo neobrábali pôdu predtým? A prečo ju neobrábali potom – povedzme v 18-19 storočí v Rusku? A to dostávali zadarmo pôdu, poľnohospodárske zvieratá, náradie, domy.

      O tom terorizme… To sú neuveriteľné tvrdenia. Namiesto pochybných kníh si pozrite tento dokument v slovenčine: http://www.youtube.com/watch?v=3mWA9kb-Kho

     • Chlapi ja ako nič proti nikomu, ale nie sme už tak trochu mimo misu?

     • ,,Takže keď hovoríme o úrokoch´´ ale ono to navzájom súvisí, však si hádam nebudeme usadzovať (vo vlastnom štáte nepriateľov) a požičiavať si od nich peniaze
      ,,obrábanie pôdy židia nikdy´´ ale mali, veď keď mali vlastné kráľovstvo ako sa asi živili ? Deuteronómium 23,26 ,,Keď pôjdeš obilným poľom svojho blížneho, smieš si rukou natrhať klasy, ale kosákom ich zožínať nesmieš. ´´ takže mali záujem a aj obrábali keď mali na to situáciu. Samozrejme, Židia v diaspórach (ktorí žili v mestách) sa asi neživili roľníctvom. ,,A prečo ju neobrábali potom´´ jednoducho, tieto práce sú menej namáhavé, lepšie platené a zvykli si už na ne (taktiež mali v tom prax), len v málo prípadoch sa stanú z detí lekárov (bankárov) poľnohospodári

      Tak dokument dopozeraný a názor vôbec nemením, hovorili tam aj o útokoch Palestínčanov na Židov a následné vytvorenie tých organizácií ako som uviedol vyššie. Židovský terorizmus (v dokumente) sa začína rozbiehavať až vo vojnovom období čo je neskôr ako terorizmus Egypťanov (Arabov) proti Britom (kniha vyššie) a akcií IRA (viac na čítanie tu http://books.google.sk/books/about/The_History_of_Terrorism.html?id=YmpfgNqmVXYC&redir_esc=y samozrejme terorizmus má hlbšie korene ale tieto som uviedol z dôvodu časového a to že sa odohrávali pred udalosťami v dokumente) ďalej o IRA si môžte kľudne vyhľadať, je o tom celkom dosť. Mimochodom sú písané historikmi a odborníkmi na terorizmus http://en.wikipedia.org/wiki/G%C3%A9rard_Chaliand , http://en.wikipedia.org/wiki/Arnaud_Blin , http://en.wikipedia.org/wiki/Brynjar_Lia , vo všeobecnosti uprednostňujem radšej knihy od dokumentov, síce to trvá dlhšie ale je tam omnoho viac informácií a po prečítaní nasleduje dobrý pocit 🙂

     • Áno Nithus trochu je 🙂 ale myslím že to nebude trvať dlho …

 5. Nithus – tomuto sa zrejme budeš čudovať, ale nie to je dôležité, čo je čierne na bielom, ale to, ako text pochopí čitateľ a čo sa dočíta medzi riadkami.
  Ďalší tvoj obrovský omyl je to, že situácia v Grécku sa nás netýka. Ty si spadol z čučoriedky?

  • Nezmysel, ja ako autor príspevku predsa nenesiem zodpovednosť za subjektívnu interpretáciu každého čitateľa. Ak mu niektorý názor nesedí, alebo stanovisko nie je celkom jasné, má stále možnosť sa dodatočne opýtať aký postoj k danej veci zastávam. Ich čítanie medzi riadkami je ich problém, nie môj.

   A ty nebudeš rodený Američan? Pýtam sa preto, lebo tí sa radi pchajú do politiky cudzích krajín a cítia sa aj privilegovaný o nich rozhodovať keď s niečim nie sú spokojní. Asi som z tej čučoriedky spadol, ale môj názor je taký že doma si je každý vlastným pánom a žiadne nadnárodné organizácie, iné národy, či vyššie inštancie (ako teta z Bruselu čo káže zbúrať múr v Košiciach) im nemajú čo rozkazovať. Slovákov sa vnútropolitická situácia v Grécku netýka, je ich vec koho si tam zvolia. Nás sa týkajú tak maximálne veci ovplyvňujúce EU skrz Grécku situáciu (viz Euroval), vtedy áno, no o tej teraz nie je reč.

   • RE: Nithus 4. november 2013 at 11:53
    ————————————————————

    „1.
    Slovákov sa vnútropolitická situácia v Grécku netýka, je ich vec koho si tam zvolia.
    2.
    Nás sa týkajú tak maximálne veci ovplyvňujúce EU skrz Grécku situáciu (viz Euroval), vtedy áno, no o tej teraz nie je reč.“
    ——————————————————————————————
    Tvojou druhou vetou si si vyvrátil prvú vetu.
    Tvoj pohľad na vec je veľmi plytký, nie je komplexný.
    Vytrhuješ z kontextu veci, ktoré navzájom súvisia.

    Logika tvojho myslenia je veľmi primitívna.

    Ak má Slovensko dávať do Eurovalu peniaze, vraj a akože pre Grécko,
    malo by slovenakých občanov aj nutne zaujímať
    čo sa s ich peniazmi stane.
    Ako a KTO na gréckej strane bude s nimi nakladať,načo a ako ich štát použije,
    KTO, aké politické strany, s akým programom a zameraním tvoria ten
    štát.
    A to sú už vnútroštátne pomery, vnútropolitická situácia,
    za ktorej sa má pomoc z Eurovalu realizovať.

    viď napr. http://www.aktuality.sk/clanok/232292/grecko-sluby-neplni-ale-dostane-dalsie-miliardy/

    • Nie nevyvrátil, ty si ju skôr nepochopil.
     Nič „nevythujem“ (spisovne vytrhávaš), len používam prvé analógie ktoré ma napádajú.
     Jasne som napísal, že by sa nás to v prípade eurovalu týkalo.

     „Ako a KTO na gréckej strane bude s nimi nakladať,načo a ako ich štát použije,
     KTO, aké politické strany, s akým programom a zameraním tvoria ten
     štát.
     A to sú už vnútroštátne pomery, vnútropolitická situácia,
     za ktorej sa má pomoc z Eurovalu realizovať.“

     Toto by bol dobrý protiargument, keby bol pravdivý, čo bohužiaľ nie je. Grécka vláda z tých peňazí vidí de facto veľký prt http://www.keeptalkinggreece.com/2013/07/28/greeks-gets-1-6-of-bailout-loans-98-4-goes-back-to-troika/ + http://www.zerohedge.com/news/where-does-greek-bailout-money-goalebo je tu na prope naozaj niekto taký naivný a domnieva sa, že v EU s bankárskymi parazitmi z Bruselu a ECB ide o „dobro“ či „záchranu“ nejakého národa? Áno, asi tak ako FEDu ide o dobro Američanov, že? Každopádne sme dosť offtopic momentálne.

     • “ Nič “nevythujem” (spisovne vytrhávaš),….

      To čo chce byť, nevidíš dobre ? Pozri si môj príspevok,
      kde stojí:
      „Vytrhuješ z kontextu veci, ktoré navzájom súvisia.“

      To vás tak učili v „antifa -škole“ ako zneistiť protivníka?

      Ostatné tvoje pomatošené tliachaniny- jedna blbosť za druhou- s logikou Neandertálca, nestoja za komentár.

 6. Poznámka sadzača k tomu logu „Zlatého úsvitu“, ktoré je podobné swastike.

  Swastika-hákový kríž- znamená v staroindickej reči Sanskrit स्वस्तिक symbol šťastia.
  Používal sa v rôznych formách v Europe a Ázii už pred ca. 6000 rokmi.

  Národní socialisti v Nemecku ho používali ako symbol rasy ÁRIJCOV.

  Význam slova ÁRIJEC (Sanskrit आर्य, v straoperzijskej rečii „aryā“;
  v stariondickej „ar-yo“, znamená asi toľko, ako „vydarená konštrukcia“,
  resp. resp.“ dobre konštruovaný „,
  teda UŠĽACHTILÝ typ hominidného druhu,resp. ľudskej rasy.

  Ja to chápem tak, že človek takéhoto typu je ušľachtilý v tom smere,
  že
  NEKLAME, NEKRADNE, NEPODVÁDZA, NEZABÍJA, atď., má súcit, svedomie, je schopný EMPATIE a pod.

  Skrátka presný opak PSYCHOPATOV, ktorých mozog je biologicky konštruovaný jednoduchšie, a síce tak, že vyššie uvedených vlastností nie je jednoducho schopný.
  Preto sa v tomto prípade jedná o menej ušľachtilý, resp.menej cenný typ človeka.
  A……
  tento typ človeka jednoducho existuje, to je vedecky dokázaná realita, ktorá sa nedá poprieť.
  Viď napr.:
  http://elyna.wz.cz/jak_rozeznat_psychopata.htm

  No a ak si dá nejaká strana logo so symbolom staroindickej swastiky,
  symbolom ušľachtilej árijskej rasy,
  asi chce tým povedať,
  že
  sa dištancuje od psychopatických KLAMÁROV, ZLODEJOV, PODVODNÍKOV a zákerných VRAHOV.
  Aspoň ja to tak chápem a nechápem, čo je na tom zlé.

  • A všetky morálne úbohé a špinavé triky tzv.“antifašistov“ ,
   ktorými chcú vyradiť z obehu občanmi riadne zvolenú parlamentnú stranu „Zlatý úsvit“ ,
   hovoria jasnou rečou PSYCHOPATOV,
   ktorí
   chcú Grécko okradnúť o ich zdroje strategických surovín-plynu a ropy, nachádzajúcich sa v gigantických množstvách v okolitých moriach Grécka a Cypru.

   • maršal Žukov

    Ugloo – podpisujem tvoje slová. A skúmal si, či sa v chazarskej populácii vyskytuje percentuálne nepomerne viac takýchto primitívnych psychopatov, ako v ostatných etnikách?
    Registrujem aj názor, že túto vlastnosť (po česky příšernou dovednost) má na svedomí obriezka a šok, ktorý tento zákrok spôsobuje malým židkom. Tento šok má spôsobovať aj poškodenie orbitofrontálneho kortexu, v ktorom je sústredený práve súcit, empatia a podobné vyššie vlastnosti u árijcov bežné.
    Preto sa židovsko-anglosaská kultúra dokáže presadzovať len násilím, preto chazari poskupovali médiá, hudobné a filmové štúdiá, aby mohli toto násilie neustálym opakovaním páchať na kultúrne vyspelejších árijcoch. Tí zatiaľ bohužiaľ podliehajú ako žaba, ktorú varia. Ale podľa mňa neuvaria.

    • Tak to teda s tou obriezkou nepoznám. Hoď link kde si to čítal.
     Ovšem…..
     tá krutosť a bezcitnosť je historicky podložená napr. zverskými rabovacími nájazdmi tatarsko-tureckých IDIOTOV,
     napr.na Rakúsko-Uhorskú monarchiu, čo trvalo 300 rokov.
     To by hovorilo niečo
     o Chazaroch, ktorých pôvod je v tatarsko-turecko-mongolských kmeňoch.
     Tých tiež obrezávali ? To neviem.Ak nie, potom je to biologicky daná
     stavba mozgu PSYCHOPATOV, podľa mňa nižšieho hominidného druhu-Neandertálcov.
     O Židoch história nič podobné neuvádza, tí skôr mierumilovne vandrovali,
     ale netvorili žiadne krvilačné, primitívne, sadistické rabovacie hordy.
     Podľa histórie
     je Žid rafinovaný, prešibaný, múdry. Ten keď ťa orabuje, tak rozumom, intelektom,
     nie primitívne, so šabľou v ruke. Keď ťa Žid dobehol, čo tiež nie je pekné,
     v tom prípade si môžeš ale sám sebe nadávať, že si blb, lebo si mu naletel.
     Načo si sprostý, máš rozmýšľať :-))

     Ja skôr ale typujem , že svet ovládli primitívni idioti, s tatarsko-turecko-mongolskou, biologicky a geneticky danou stavbou mozgu,
     ktorí
     fungujú pod firemnou tabuľou „Židia“, ale Židia to podľa mňa nie sú.
     Ani etnicky,
     ani geneticky, či s obriezkou, alebo bez.
     Viď tie naivno-priehľadné krimi-scenáriá blbcov, ako napr.9/11,
     a pod.,
     ktoré majú takú logiku, ako by ich boli vymýšľali deti z pomocnej školy.
     Alebo taký trestno-právny zákaz pochybovať o oficiálnej verzii Holokaustu,
     bez domyslenia, čo to implicitne normálne mysliacim ľuďom hovorí.
     Taká „logika“
     mi nejako nejde dokopy so židovským inteligenčno-intelektuálnym potenciálom,
     ktorým boli už aj v histórii Židia známi.
     Skrátka, atribúty, ako napr.primitívny blb, ktorý si nevidí od nosa ďalej
     nie je schopný kauzálneho myslenia
     a preto si nevie domyslieť
     následky svojho konania, to mi nejako spolu so slovom Žid nepasuje.
     Katastrofa
     spočíva asi v tom, že sa Židia v 8.storočí nábožensky pomiešali s Chazarmi,
     ktorí síce napodobňujú židovskú múdrosť, ale na svoj tatarsko-turecko-mongolský spôsob.
     Genetika nepustí. Treba si len predstaviť každý tento národ dnes.
     Kde sú Tatári dnes,
     čo dokázali okrem rabovačiek so šabľou v ruke ? Kde sú Turci,
     kde sú Mongoli , v porovnaní s árijskou rasou, napr. Nemcami ?
     Treba
     porovnať kultúru vyššie uvedených Aziatov, so stredoeuropskou civilizačnou kultúrou všeobecne,
     ktorú ale
     po stáročia vytvárali a boli jej súčasťou aj Židia.
     A,
     ktorú ničili a ničia naďalej tzv.“židia“. Stále mi nejde z hlavy veta,
     ktorú
     povedal istého času na pôde EU parlamentu Václav Klaus:
     „Vy ničíte našu stredoeurópsku civilizačnú kultúru“.
     Koho tým „Vy“
     asi myslel, keď hovoril na pôde európskej inštitúcie ?
     Alebo, že by to bola len „európska“ inštitúcia?

     Ale môžem sa aj mýliť, možno je to všetko celkom inak, toto je len môj subjektívny dojem a osobný názor, na ktorý má každý občan právo, že :-))

     • máš na mysli takú židovskú múdrosť a šikovnosť, o akej sa píše v talmude, alebo starom zákone? A tí, čo sa múdro a šikovne vysporiadali s filištíncami za jednu noc? To bolo veľmi šikovné, to asi boli židia.

 7. Juraj Mesik a Olga Pietruchova su typicka ukazka manzelskeho paru,
  ktory reprezentuje celu zidochazarsku filozofiu,Ti dvaja sa dlho hladali.

 8. RE: maršal Žukov 4. november 2013 at 21:06
  ————————————————————————————

  Nuž, pravdu povediac, nepoznám ani Talmud, ani Starý a ani Nový zákon,
  pretože
  ma to nezaujíma. Pozorujem svet a ľudí okolo seba a snažím sa ich chápať
  objektívne, z akéhosi antroplogicky-antroposofického, ako aj neurobiologického „point of view“.
  Ale,možno by sa to všetko dalo lepšie chápať, keby človek poznal tie rôzne
  talmudy, biblie a pod.
  Ibaže, nechce sa mi to čítať. Dokonca sa mi nechce čítať ani to, čo povedal
  Sokrates a ostatní filozofovia v minulosti.
  Ja si myslím, že oni videli svet tak, ako bol vtedy, my tak, aký je dnes.
  Ktosi múdry raz povedal, ale nevierm už kto to bol, že vraj
  „Jediná konštata je, že nič nie je konštantné“.
  A
  myslím si, že sa mýlil. Ja som toho názoru, že ľudská hlúposť, tak ako aj ľudská
  múdrosť sú nemenné konštanty, len ich nositelia sa striedajú.

Leave a Reply