Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Strach pred pučom? Väčšia časť Porošenkovej rodiny mimo krajinu

Strach pred pučom? Väčšia časť Porošenkovej rodiny mimo krajinu

poros_familyZatiaľ čo sa zástupcovia Pravého sektora vyjadrujú explicitne pre porušenie Minských dohôd a vytvorili vlastný „Generálny štáb“, pretože “môže byť len vojenské riešenie“, zosilňujú sa indície, že Maryna Porošenková, ukrajinská First Lady, hľadala útočisko vo Veľkej Británii. Tri z jej štyroch detí sú už tam.

21. február, 2015 – Podľa informácií, ktoré má RT Deutsch, sa má manželka ukrajinského prezidenta Petro Porošenka, už viac ako jeden týždeň nachádzať mimo Ukrajinu a len ku veľkým oficiálnym dôvodom, ako 20. februára z príležitosti výročia Majdanu, priletieť do Kyjeva.

Neobyčajné je vycestovanie First Lady do tej miery, lebo Ukrajinská prezidentská kancelária naďalej zverejňuje aktuálne fotografie z jej aktivít zo západnej Ukrajiny, hoci sú tieto dokázateľne nasnímané už týždne predtým. Tak vyšli 16. februára na oficiálnej webovej stránke prezidenta fotografie Maryny Porošenkovej pri odovzdávaní mobilných práčok bojovníkom anti-teroristickej operácie v Ozerne, v Žitomírskej oblasti, západne od Kyjeva. Tam mala Porošenkova manželka prístroje odovzdať pre prezidentom založenú nadáciu „Wings of Phoenix“.

prackyFoto: Maryna Porošenková pri odovzdávaní mobilných práčok v Ozerne, Žitomírska oblasť

Odovzdávanie práčok manželkou prezidenta ukrajinským jednotkám bolo ukazované aj na 5. Kanáli Porošenkovho TV vysielača. V Kyjeve sídliaci zdroj upozornil redaktorku RT Deutsch Annu Šalimovú na tento prenos. Na dopyt RT Deutsch u 5. Kanála dementovala tlačová hovorkyňa prekvapivo, že túto reportáž o Maryne Porošenkovej vysielali a vyhlásila ďalej, že pre ďalšie takéto informácie sa treba obrátiť na oficiálnu domácu stránku prezidenta: “My, ako 5. Kanál nemáme s Porošenkom nič dočinenia, my sme nazávislí”.

To je do tej miery vylúčené, pretože 5. Kanál sa naďalej nachádza vo vlastníctve ukrajinského prezidenta. Na dopyt u tlačovej služby prezidenta nedostali RT Deutsch k tomu žiadne ďalšie informácie.

Deň nato zmizlo spomínané foto z oficiálnej Homepage, objavilo sa potom neskôr opäť, však už nie v angličtine, ale len v ruskej a ukrajinskej verzii.

Ako ďalšiu aktivitu ukázala domáca stránka prezidenta Marynu Porošenkovú pri návšteve Ilaya Kliniky 18. februára v Kyjeve. Na dopyt RT Deutsch na klinike, vysvetlovali spolupracovníci, že oni samotní síce Marynu Porošenkovú nevideli na mieste, odkazovali ale na prenos 5. Kanálu, ktorý návštevu prezidentovej manželky datoval na 18. februára.

Podľa informácií zo zdrojov z Kyjeva a rešeršiach RT Deutsch sú však fotografie, ktoré ju údajne ukazujú na klinike 18.02. urobené už predchádzajúci týždeň. Vo vtedajšom čase mala Porošenkova žena absolvovať tzv. Charité-Marathon (návšteva troch nemocníc).

Podľa politológa a spisovateľa Leva Veršivina, ktorý sa odvoláva na vyjadrenia vysokopostaveného spolupracovníka Kancelárie prezidenta, bola objednaná jedna letenka explicitne pre Marynu Porošenkovú do Londýna, odlet mal byť krátko po jej návštevách nemocníc minulý týždeň.

Tri zo štyroch detí Porošenkovcov sa už nachádzajú celoročne mimo krajinu. Obe dcéry, ako aj mladší syn navštevujú College v anglickom Shrewsbury. Pri 18. februára uskutočnenej Fashionshow tohto Colleges, mala byť podľa vacerých očitých svedkov účastná aj Maryna Porošenková.

Táto informácia, ako taká, by nebola tak relevantná, ak by neexistoval priesek s jej v rovnakom časovom okne 18.02. údajnou návštevou Kyjevskej kliniky.

Dôvodom pre zrejme dlhšiu cestu do Londýna môže mať súvislosť s vyjadreniami veliteľov Pravého sektora Dmitrija Jaroša a Semena Semenčenka. Pri tlačovej konferencii v piatok mal vzniknúť v Dnepropetrovsku od vlády nezávislý vojenský hlavný stan nacionalistických organizácií s 13 národnými dobrovoľníckymi bataliónmi. Celkove má byť nasadených sedem veliteľov, medzi nimi samotní Jaroš a Semenčenko

Podľa Semenčenkových údajov, neexistuje pre konflikt „žiadne mierové riešenie“. Obaja velitelia nástoja na vojenskom vyriešení krízy a zabráneniu „odovzdania Donbasu“. Cieľom vojenského hlavného stanu je „ochrana národných záujmov“. Proti tomu stojí, podľa interpretácie Pravého sektora, Petro Porošenko so svojím pozitívnym postojom k Minským dohodám.

Podľa doteraz nepotvrdených fám plánuje Pravý sektor prevziať moc na Ukrajine v dvoch „vlnách puču“ medzi 22. februárom a 1. marcom.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: RT

O ::prop

4 komentáre

 1. Typický článok ruskej propagandy posúvajúcich význam vecí.

  Predovšetkým snaha o vytvorenie vlastného „generálneho štábu“ dobrovoľníckych bataliónov nevznikla z nejakého popudu porušovať dohody z Minska, ale ako následok toho, že tieto „dohody“ neboli zo strany separatistov nikdy dodržované a akurát opakovane zhoršili bezpečnostnú situáciu v Ukrajine. Taktiež sú tieto snahy ako následok toho, že ukrajinské velenie je prešpikované naskrz ľuďmi neschopnými zabezpečiť zmysluplnú obranu štátu. Iba komentujem ich snahy – myslím že už môžem po vzdaní Debaľceva bez strachu z toho, žeby som akokoľvek slovom ublížil situácii v Ukrajine konštatovať, že ani ich snahy o dobré velenie a ani neskutočné hrdinstvo ukrajinských vojakov nedokáže samo osebe zabrániť postupu separatistov podporovaných Moskvou.

  Rovnako článok budí zdanie, že by mal vzniknúť akýsi hlavný stan „nacionalistických“ organizácií, čo je taktiež nie je pravda a nacionalisti tvoria iba časť tohoto zoskúpenia. Semenčenko taktiež nepatrí k Pravému sektoru a to ani k organizácii a ani k bataliónu PS. Dobrovoľnícka organizácia na pomoc armáde Wing of Phoenix nebola v žiadnom prípade založená Petrom Porošenkom, jej zakladateľ je Jurij Birjukov.

  Na druhej strane, 5.kanál patrí Porošenkovej rodine, jeho vlastník je on, nie je to absolútne nestranný kanál a dokonca zrušil priame prenosy z Majdanu, akonáhle sa tento odklonil od prezidenta. Stačí si overiť pre koho bolo vytvorené „ministerstvo pravdy“ a aký má tento minister rodinný vzťah k prezidentovi aj jeho vzťah k Piatemu kanálu a je jasné, že o nejakej nestrannosti nemôže byť pri tomto kanále ani reči.

 2. Mam pocit že Porošenko už nie je len politická mŕtvola. Kto s čim zaobchádza ten s tým schádza. Takže drahý priatelia na PROP podporujte kľudne tu Banderovsku Nacisticku háveď pokiaľ nie si boh vie ako vyzerajúci nie si ich. O tom kto je ich rozhoduje par s fetovaných a prepitých Nackov v Kyjeve s menom Jaroš, Semenčenko a im podobný.

  • Tak to máš nesprávny pocit, pán provokatér. Porošenko nie je v žiadnom veľkom ohrození a nebol ani len politickou mŕtvolou. Vďaka rečiam, pri ktorých ešte aj prehru obhovorí ako víťazstvo mu síce klesá podpora, ale na medzinárodnej scéne si drží miesto veľmi dobre a to mu zaisťuje slušne stabilnú platformu podporovateľov. Pokiaľ nespraví nejakú fatálnu chybu, tak by mala byť jeho pozícia pomerne istá až do skončenia vojny, no a keby rusi prišli hoci až do Kyjeva, on má na rozdiel od obyčajných Ukrajincov kam zdrhnúť.

   P.S.: Nacistická háveď ti behá akurát tak v hlave a vykonáva tam holokaust mozgových buniek. Ale nie, len žartujem. Iba tak tam sedia v prázdnej kemeni a z nudy hrajú karty 🙂

 3. Jozef,

  že ty si platený bloger nejakou židovskou organizáciu alebo tzv.“ nezávislým “ sektorom, ktorý je tiež platený a podporovaný obrezancami, tu nikto nepochybuje …

Leave a Reply