Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Ste pripravení na atómovú vojnu?

Ste pripravení na atómovú vojnu?

B-52h_static_display_armsWashington je tej mienky, že je možné atómovú vojnu vyhrať a pripravuje prvý úder na Rusko a možno aj na Čínu, len aby sa svetovláda Ameriky nedostala do nebezpečia. Tieto plány už ďaleko pokročili a ich realizácia je na postupe. Ako som skôr napísal, USA zmenili svoju strategickú doktrínu. Atómové zbrane už nie sú žiadne zbrane odplaty, ale slúžia pre ofenzívny prvý úder. V Poľsku sú v blízkosti ruskej hranice umiestnene americké protiraketové obranné systémy, ďalšie základne sú v príprave. Nakoniec bude Rusko obkolesené americkými raketovými základňami.

Raketový štít slúži na zachytenie interkontinentálnych rakiet a na ich zničenie. Podľa americkej vojnovej doktríny povedú USA proti Rusku prvý úder. Čo potom Rusku ešte zostane k dispozícii na odvetné opatrenie, to by mal neutralizovať raketový štít.

Zmenu doktríny odôvodňuje Washington možnosťou, že teroristi dostanú do rúk atómovú zbraň a chceli by ňou zničiť niektoré americké mesto. Toto vyhlásenie nedáva žiaden zmysel. Teroristi sú jednotlivci, alebo malé skupinky, žiadna krajina s nebezpečnou armádou. Kto nasadí proti teroristom atómové zbrane, zničí podstatne viac, ako tí teroristi – mimo to by to bolo úplne nadbytočné, pretože jeden dron vyzbrojený konvenčnou raketou by stačil.

Umiestnenie rakiet v Poľsku vysvetľuje Washington tým, že chce chrániť Európu pred iránskymi interkontinentálnymi raketami. Washington a všetky vlády Európy vedia, že Irán nedisponuje interkontinetálnymi raketami a že Irán nijako nenaznačil, že by chcel napadnúť Európu.

Žiadna vláda neverí Washingtonským vyhláseniam. Každej vláde je jasné, že Washington zamlčiava skutočný dôvod: chce sa vyzbrojiť na to, aby vyhral atómovú vojnu. Rusko pochopilo, kam cieli zmena americkej doktríny, porozumelo, že americké raketové základne pred dverami cielia na Rusko a porozumelo, že Washington plánuje prvý atómový útok proti Rusku.

Aj Čína pochopila, že Washington vo vzťahu k Pekingu pestuje podobné zámery. Ako som písal pred viacerými mesiacmi, reagovala Čína na Washingtonské hrozby pripomenutím, že je v stave USA zničiť, ak by Washington podnietil nejaký konflikt. Washington je však toho názoru, že atómovú vojnu by mohol vyhrať so žiadnymi, alebo len malými škodami pre USA. Toto hodnotenie zvyšuje pravdepodobnosť atómovej vojny.

Ako pripomína Steven Starr, spočíva toto hodnotenie na ignorancii. Pri atómových vojnách neexistujú žiadni víťazi. Aj ak by raketové štíty ochránili americké mestá pred odvetnými opatreniami, bolo by žiarenie a následky nukleárnej zimy vyvolanej zapálením atómového požiaru v Rusku a Číne zničujúce aj pre USA.

Médiá – ktoré sú od čias korupčného Clintonovho režimu sústredené v niekoľkých málo rukách – sú spoluzodpovedné tým, že o tejto téme mlčia. Vlády amerických vazalských štátov v západnej a východnej Európe, v Kanade, Austrálii a Japonsku sú svojim komplictvom taktiež spoluzodpovedné, pretože akceptujú Washingtonské zámery a dávajú pre to k dispozícii potrebné oporné body. Poľská pomätená vláda pravdepodobne podpísala rozsudok smrti pre ľudstvo. Kongres USA je vinný spolupáchateľstvom, pretože sa neuskutočnilo žiadne vypočúvanie k plánom exekutívy pre atómovú vojnu.

Washington vytvoril nebezpečnú situáciu. Rusko a Čína sa cítia celkom jasne vystavené nebezpečenstvu prvého úderu, čo ich môže viesť k tomu, aby sami viedli prvý úder. Prečo by mali Rusko a Čína sedieť a čakať na neodvratné, zatiaľ čo ich nepriateľ uzaviera kompletný protiraketový štít ? Ak raz bude protiraketový štít dokončený, je útok na Rusko a Čínu istý, pokiaľ ešte predtým nekapitulujú.

Desať minútová správa v Russia Today objasňuje, že tajný plán Washingtonu pre prvý úder nie je žiadnym tajomstvom. Ďalej objasňuje, že Washington je pripravený, odstrániť z cesty všetkých európskych činovníkov, ktorí sa Washingtonu postavia do cesty.

Keď sa ma čitatelia pýtajú: »Čo môžeme urobiť?«, hovorím im, čo môžu urobiť: »Vypnite ministerstvo propagandy. Vypnite Fox News, CNN, aj BBC, ABC, NBC, CBS, prestaňte čítať New York Times, Washington Post, LA Times. Odpojte sa jednoducho od oficiálnych médií. Neverte ani slovo z toho, čo vám hovorí vláda. Nechoďte k voľbám. Uvedomte si, že zlo sedí vo Washingtone.«

V 21. storočí celkom, alebo čiastočne, zničil Washington sedem krajín. Bolo usmrtených, zmrzačených a vyhnaných niekoľko miliónov ľudí. A Washington neukázal žiadnu ľútosť. Tak isto málo ľútosti preukázali aj cirkvi, ktoré sa označujú ako »kresťanské«. Ničenie, ktoré Washington spôsobil, sa vydáva za veľký úspech. Washington sa presadil.

Washington je rozhodnutý sa presadzovať aj naďalej. Zlo, ktoré Washington reprezentuje, vedie svet do záhuby.

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: Dr. Paul Craig Roberts

O ::prop

13 komentárov

 1. Posledné kŕče Židofašistickej tlupy – dúfam, že zdraví ľudia z celého sveta sa spoja proti tomuto zlu !

 2. Ak už tento článok niekoho nepresvedčí, že svet ovládli PSYCHOPATI, tak je idiot,
  alebo sám je psychopat.

  Otázka znie: Kto zastaví PSYCHOPATOV pred zničením civilizačnej kultúry
  na tejto planéte ZBABELCOV ?

  Možno ale, že
  obete statočných východných Ukrajincov,
  ktorí
  položili vlastné životy v boji proti psychopatom, neboli márne.

  To, že neustúpili a nechali tak vyhrotiť situáciu,
  aby
  globalizovaná Mafia PSYCHOPATOV siahla otvorene k zverstvám,
  nad ktorými
  sa zastaví normálnemu človeku rozum, to bol zjavne ich vlastný gól , tým jasne odkryli
  nie len pozadie tzv.“Majdanu“ , ale hlavne svoju psychopatickú tvár !!!

  To otvorilo oči svetovej verejnosti, ktorá je tým pobúrená a zhrozená.

  Možno sa situácia teraz obráti k lepšiemu.

  Ako hovorí český „protiproud“, ktorý informuje o aktuálnych udalostiach.

  Viď: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/

  „Ukrajina: Dočasné příměří a vražda ruských novinářů spolu souvisí. Kolomojskyj a Avakov obviněni z válečných zločinů. V Praze bude demonstrace na podporu Donbasu “

  VÁCLAV DANDA komentuje poslední vývoj na východě Ukrajiny s opatrným optimismem a nadějí, že se situace snad začíná mírně obracet k lepšímu .

 3. Důkazem solidarity s těžce zkoušeným Novoruskem je i demonstrace na podporu samostatnosti Doněcké a Luhanské republiky, která proběhne tuto neděli od 16 hodin na Hradčanském náměstí v Praze.

  http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1073-ukrajina
  —————————————————————————————————

  A kto zorganizuje takúto demonštráciu na Slovensku ?

  Že by slovenský „protiprúd“? :-))

 4. Ugoloo

  jedine tak slovenský Protiprd :-)))))

 5. najmenej pripravené na atómovú vojnu sú USA a v prípade napadnutia Ruska musia počítať s asymetrickými opatreniami …… Rusi nebudú s nimi bojovať v Európe – tú budú potrebovať … zničia USA samotné.

 6. Je otázne, ako by to s tou protiraketovou obranou bolo, keďže Rusko má rakety schopné prekonať systémy protiraketovej obrany a Čína sa v tomto smere tiež snaží robiť pokroky
  http://rt.com/news/supersonic-china-delivery-vehicle-554/
  http://missilethreat.com/us-nervous-about-russian-latest-icbm-mobile-systems/
  Viac ma ale desí Samsonova voľba, izraelský plán na zničenie sveta. Je jedna taká teória, neviem koľko je na nej pravdy, že Izrael vraj uchováva na svojich ambasádach vo svete jadrové zbrane. V každej minimálne jednu. A pokiaľ bude hroziť zničenie Izraela, tak to Izrael odpáli a stiahne so sebou celý svet.

  Ugoloo, klifton – a vám dvom kto bráni, aby ste takú demonštráciu zorganizovali? Čakáte že druhí to urobia za vás? Vidno že ste Slováci.

 7. Jasné, sme pripravení, ideme na Piavu, krásne taliánky, víno a pizza

 8. Uz chapete preco ludia v Donbase bojuju a zomieraju ?….http://www.youtube.com/watch?v=mrG_UZibwbU

  • A vieš ty čo človeče? Keď sa už nechávaš takto dobrovoľne živiť bludmi ruskej propagandy a ešte ju aj iniciatívne rozširuješ, tak ti tu aj ja pridám extra výživný extrakt priamo z pŕs Rossia1 pre rýchlejšiu a kvalitnejšiu degeneráciu mozgových buniek. V relácii tejto významnej ruskej TV sa rovno tvrdilo, že majú dôkazy o kanibalizme, ktorý prebiehal vo vnútri domu odborov v Odese! Áno! Takže vďaka Rossia1 už poznáme príčinu, prečo tam uhoreli ľudia – Pravý sektor bol skrátka hladný!!!

   P.S.: Pod videom niekto zanechal veľmi trefnú poznámku o tom, prečo je len tak málo tiel, hoci ruské média tvrdia, že tam zomrelo ďaleko viac ľudí. No, tiel nie je viac preto, lebo ich skrátka banderovci zjedli, no!

 9. Ste pripraveni na atomovu vojnu ?…to radsej spytajte tych ktori ziju na zapadnom Bandero -stane ))

 10. Mozu stavat proti raketove stity, ked rusko disponuje nuklearnymi ponorkami, ktore zrejme mozu strielat aj z pod polarneho ľadu 🙂

 11. Aby sme boli v rovnovahe aj v Rusku su fasisti je ich tam viac druhov a organizacii.Vacsinou su hlavne proti cudzincom so vsetkych nacionalistov vraj podla starych ruskych proroctiev vyhraju pravoslavni ( ortodoxni ).Ked Rusko sa raz zbavi zahranicneho nepriatela nastane posledny vnutorny boj medzi komunistami a pravoposlavnymi.Komunisti ich budu masovo likvidovat ale na konci vraj zvitazia tito…..http://www.youtube.com/watch?v=wgLNakOzlCk

Pridaj komentár