Domov / Hlavná strana / Zahraničie / Staré železo strieľa dobre…

Staré železo strieľa dobre…

schojguEšte včera sa po prvý raz po všetkých diplomatických vystúpeniach prihlásil o slovo minister obrany RF, Sergej Šojgu a oznámil manévre jednotiek v blízkosti hraníc s Ukrajinou. Takto je to známe. Avšak na tomto vystúpení je ešte niečo, čo môže poukázať na vážnosť situácie.

Presne vzaté, ide tu o skoro 80-ročného muža na tomto snímku, ktorý sa vo vojenskej uniforme zúčastnil na včerajšej porade špičiek ministerstva obrany a generálneho štábu:

lobov

Tento muž je Vladimir Lobov, ktorý sa v ranku generála vrátil do aktívnej služby.

Lobov bol v neskorých Sovietskych dobách šéfom generálneho štábu ozbrojených síl ZSSR a zastupujúcim ministrom obrany. Známy je viacerými reformami armády, veľkoplošne uskutočnenými vojenskými manévrami na západe Sovietskeho zväzu a Poľska “Zapad-81” (jeho „dieťa“) a tiež svojho času obávanej vojensko-teoretickej koncepcie sovietskeho výpadu až k Atlantiku, ktorý mal tento cieľ dosiahnuť v lehote dvoch týždňov.

Lobov je vojenským stratégom a vojenským ideológom prvého stupňa, ktorý disponuje tiež veľmi veľa praktickými skúsenosťami – napr. v centrálnej Ázii. Od r. 1994 je na dôchodku. Ak sa teraz jedna takáto „ťažká váha“ vráti do aktívnej služby – ako poradca v generálnom štábe ruských ozbrojených síl – tak je nutné zamyslieť sa. Šojgove včerajšie varovanie je týmto ešte o niečo dôležitejšie, pretože sa za týchto okolností dá čítať tak, že vo vážnom prípade by mohlo dôjsť nielen k rozdeleniu Ukrajiny pozdĺž brehov Dnepra, ale k rozdeleniu Európy pozdĺž Lamanšského kanála.

Poprípade, vážnejšie povedané, značí to, že Ruská federácia aktivuje jeden “Think-Tank”, do ktorého majú vtiecť vojenské expertízy všetkých dostupných generácií.

schojgu

Kolégium ministra obrany RF, 24.04.2014

Preklad: Juraj Borský, www.protiprudu.org
Zdroj: apxwn

O ::prop

39 komentárov

 1. Netreba tu navodzovať atmosféru, že sa Rusi chystajú dobyť Európu. Putin by bol blázon, keby to chcel a to on nie je. Že taký plán existoval z čias ZSSR je logické ale tiež to nebol plán útočný ale len vynútený situáciou. Putin jednoducho potrebuje podhadzovať hovná z okolia svojho pozemku čo mu tam smrdia a podonášali kowboji z NATO. Eto vsjo.

 2. Ďakujem za tento článok. Vidím, že Prop sa snaží byť objektívny a zachoval si trochu zdravého rozumu a neprepukla uňho, ako následok dlhodobého kritického postoja k USA (Izraelu?) a západu, rusofília, čo sa o niektorých čitateľoch alternatívnych médií nedá povedať.

  • Tieto nalepkovacie vyrazy (rusofil,rusofob,homofob…) mi uz lezu krkom. Kedy uz konecne ludia pochopia ze spajat zamery konkretnych jednotlivcov s narodnou identitou je uplne od veci. Za sucasny stav v spolocnosti predsa nie su zodpovedni zidia, americania, rusi a pod., ale konkretni zidia, americania, rusi… Nie kazdy zid je sionista, a nie kazdy sionista je zid. Spajaju ich akurat tak tuzby po moci, kapitale, kontrole, nadvlade… Bozsky komplex.

   • Hmmmm ? A ktože sa nám to tam na východe Ukrajiny, Luhansku, Slavjansku atď., rozťahuje a uzurpuje si vládne budovu ? Žeby ruskí oligarchovia, práve tí oní konkrétni Rusi ? Alebo žeby to separatisti tam robili na ich pokyn a oni nič, oni len muzikanti ?

    • Tými Rusmi myslíš obyvateľov Ukrajiny, ktorí nesúhlasia s pro-západným prevratom?

     • maršal Žukov

      hej, myslí práve tých občanov, len nedokáže potlačiť svoju rosofóbiu získanú v roku 1968 a kvalitne vypestovanú „našimi“ médiami

     • Tak odrazu sú to len „občania“, a nie Rusi he he he. Nesúhlasiť môžu, na to majú právo, ale nemajú právo porcovať krajinu a robiť si čo chcú, keď sú tam ešte k tomu de facto MENŠINA.

 3. Ten plan nielen ze existoval, ale sa aj realizoval a nebol vynuteny, bol sucastou „Noveho sveta“ z dielne politbyra. Ci okupacia krajin byvaleho Vychodneho bloku nie je toho jasnym dokazom? Tym netvrdim, ze Putin chce teraz dobyt celu Europu. Ale suhlasim s nazorom, ze stastie praje pripravenym. Vsetci dobre vieme, ako sme „pripraveni“ na vojnu, ako su pripraveni Cesi, Poliaci volaju o pomoc do zahranicia, a co taki Rumuni a Bulhari? Je velmi realne sa domnivat, ze „keby“ bolo keby, tak by po hranice Nemecka Rusi opat raz nemali prilis velke problemy..

  • volchvmag

   „Ci okupacia krajin byvaleho Vychodneho bloku nie je toho jasnym dokazom?“ no neviem čo je jasnejší dôkaz o úmysloch ktorejkoľvek zo strán ako okupácia —– rusi a bývalé ZSSR svoju „okupáciu“ dávno ukončili ….. ale čo také USA cez svoj nastroj NATO??? tí okupáciu rozširujú!!
   a NATO, ako protiváha VZ už dávno malo zaniknúť.

   • Veď sa spamätaj. Nikto neobhajuje agresie NATO a USA. Práve naopak! Ale na rozdiel od teba odsudzujem KAŽDÚ okupáciu – nech ju robí ktorákoľvek veľmoc. Nebudem nadávať na NATO a zároveň tlieskať Rusku za rovnaké chovanie! To je dvojité posudzovanie rovnakých činov. A presne toto robíš. Máš dva rôzne morálne metre. A to, že to robí NATO, to vôbec nedáva právo Rusku robiť to tiež. Aj keď veľmi dobre chápem, že USA si zaslúži poriadne po palcoch, ale nie takýmto spôsobom. Hovorí ti niečo príslovie „Nerob druhým to, čo nechceš aby robili tebe“? A nemienim sa baviť o tom, kto sa mal prvý riadiť tým heslom.

    • maršal Žukov

     treba si uvedomiť jeden rozdiel: čo robí NATO na Slovensku? V Kosove? V pobaltí??? Na Ukrajine???
     Na územie Ukrajiny má Rusko právo a bol by som zaozaj zvedavý, ako by dopadlo celoukrajinské referendum… To hovorím o celej Ukrajine, ktorú nedávno Rusko formálne darovalo bratovi, ktorému dôverovalo…A ty tu spochybňuješ presadenie vôle občanov východných regiónov Ukrajiny a Krymu. Bež do pi…

    • peter liptak

     Prečo si vzali Rusi svoj Krym? Pozri Protiproud- Námořnictvo USA plánovalo v Sevastopolu základnu. Na Krymu udělalo Rusko Američanům čáru přes rozpočet. Západ porušil všechny sliby a smlouvy. Mlčí se o tom.
     Nová fakta: Námořnictvo USA plánovalo v Sevastopolu základnu. Na Krymu udělalo Rusko Američanům…
     Neviem, či ste ľudia takí sprostí, že nevidíte o čo ide špinavej USA a NATO.
     Včera večer som trochu pozeral nemecký dokument na Prima-zoom: Nacisté ve službách CIA, o oslobodení-ukrytí fašistov úžasnou CIA do Južnej Ameriky, dvíhal sa mi z toho žalúdok, radšej som nedopozeral. Politika USA bola a je to najodpornejšie svinstvo na Zemi.

 4. Cesi, Slovaci, Poliaci, Bulhari, Ukrajinci, Bielorusi, Rusi atd. sú Slovania a tak by mali držať spolu, čoho sa západ panický boji. Už to tu raz bolo, architektom bol J.V. Stalin, nech je mu zem lachka. Bol to velký človek.Trvalo to do roko 1989 a mal sa pred nami na pozore celý svet. Okrem Ruska sme malé šiáty a vždy budeme vo sfere vplivu nejakej velmoci, či sa nam to pači, alebo nie. Tak nech to bude velmoc slovanská a nie nejake anglosaské kurvi.
  Tak pod Vladimire.

  • Stalin skutočne nebol len tak hocijaký architekt. On bol z tých architektov, ktorí za svoje predstavy neváhali v ktorejkoľvek chvíli bez zaváhania obetovať životy! Samozrejme že cudzie, nie svoje…
   No, neviem či bol Stalin aj veľký človek, ale hovado to bolo teda riadne!

   • Ktorý z „veľkých vodcov“ taký nebol? Zvlášť ak riadil boj o samotné prežitie svojej krajiny?

    • Stalin neriadil „boj o samotné prežitie krajiny“. Rusko bolo ako pred Stalinom, tak aj po Stalinovi. Jediný boj čo riadil, bol boj o prežitie od začiatku chorého a šialeného systému.

     • osmoza 1. máj 2014 at 20:00 Odpovedať

      Tak tu si treskol vedla. To ze Rusko bolo neznamena ze musi byt. Cele toto svinstvo je robene iba koli zniceniu Ruska. Nebit Stalina neviem ci by bolo este Rusko.

     • Tak veru. Plný súhlas. Nebit Stalina, neviem ako to dopadne… 🙂

   • Preštuduj si dejiny ZSSR, hlavne kto tam vladol po roku 1917, preklepni si najme pána Kaganoviča, budeš hovoriť inak. Stalin v rokoch 1917 až 1941 bol obyčajná babka. Opraty do rúk zobral v rokoch 2. sv vojny ahlavne po jej skončeni. Ja netvrdim, že sa neurobili chýby, ale ZSSR išlo o holu existenciu, preto sa aj tak na to treba pozerať. Zo ZSSR sa stala svetová velmoc s ktorou bolo treba počitať. Po skončeni 2.sv. vojny sa otvorene postavil vtedy všemocným sionistom a to sa mu stalo osudným. Odvtedy je zaradený medzi najväčšich zloduchov ludstva, no nepravom.
    Cesť jeho pamiatke!

    • Čo konkrétne máš na mysli vetou „ZSSR išlo o holu existenciu“? Druhú svetovú vojnu? Alebo VOSR? Čo vlastne?

     • No mam na mysli 2.sv.vojnu. Ved nemecké predsunute hliadky operovali už pri autobusových zastávkach na predmesti Moskvi. Hitler si naplanoval, že Vianoce oslavi už v Moskve. Za tejto situácie sa da povedať, že Sovietskemu zväzu išlo o holú exitenciu.Stalin v tejto situácii neutiekol aj s vádou do exilu a nenechal národ napospas agresorovi, tak ako to urobil holandský krelovský par, alebo naš skurvysyn Beneš. To sa potom riadi z bezpečia Londyna. Co sa tyka Gottwalda, ja mam informacie a hovoril mi to aj mňj otec,ktorý si už rok 1953 dobre pamäta, že stalin bol otravený a na jeho pohrebe otravili aj Gottwalda a ešte nejakeho výsokého politika, myslim Poliaka, ale to už len hadam. Gottwald patril k tvrdemu jadru tzv. stalinistov a čistil stranu od sionistov, vid. pripad Slansky / Salzmann / a spol. Tak musel s kola von.

     • Áno, pri tejto konkrétnej historickej udalosti (2. svetová) môžem čiastočne súhlasiť, že sa zdalo, že „ZSSR išlo o holú existenciu“. Píšem zdanlivo, pretože v realite Hitler nemal absolútne žiadnu šancu. Navyše, ZSSR bol zlepenec podobný EÚ, ktorý nemal žiaden predobraz (možno Rímska ríša) a ktorý si nezaslúžil nič iné iba rozpad, resp. zničenie. ZSSR nemal nič spoločného s Rusmi a slovanstvom, bol to umelý židovský výtvor na zotročenie celého ľudstva pod falošnými ideami.

      To zdanie, že „ZSSR išlo o holú existenciu“ trvalo koľko? Rok? A čo robil Stalin po zvyšok času, čo bol pri moci? Staral sa snáď o úbohého proletára či roľníka? Nie. Zaujímalo ho iba jediné, ako zostať pri moci a to za každú cenu. A to, že sa mu to aj podarilo, to svedčí dostatočne o jeho povahe, morálke a prešibanosti. Veď mal dobrú prípravku v seminári a medzi banditmi.

      Ku Gottwaldovi. Tieto reči o otrave šírila jeho nevyrovnaná manželka, ktorej skončili zlaté časy. Príležitostná prostitútka a panská slúžka, ktorá odrazu začala žiť v prepychu, mala vlastných sluhov a nechala sa oslovovať madam, ktorá aj v najväčších horúčavách chodila v kožuchoch, aby každý videl, že na to má a ktorá sa ani nedokázala podpísať – to je ozaj dôveryhodný zdroj informácií… 🙂

      Citujem napríklad:

      Podle profesora Nálevky se podobná tvrzení nezakládala na pravdě a poměrně často provázela úmrtí politických představitelů komunistických zemí:
      „Vždycky je pochopitelné, že v té vypjaté atmosféře obdobné fámy vznikají. Vzpomeňme fámy, které se vyrojily kolem smrti Jiřího Dimitrova, který se prostě upil k smrti, nebo kolem smrti Boleslawa Bieruta, krátce po XX. sjezdu KSSS v roce 1956. Tam šlo rovněž o srdeční mrtvici. Ty fámy vždy vznikají, vznikaly v minulosti a budou zřejmě vznikat i v budoucnosti.“
      Příčiny Gottwaldovy smrti byly tedy vcelku prosté. Podle doktora Pernese se mu stala osudnou právě zmíněná výduť na aortě:
      „Lékaři mu zakázali, aby se vystavoval prudkým změnám atmosférického tlaku. Z toho také vyplývalo, že neměl létat letadlem. On je neposlechl a jak do Moskvy, tak zpátky letěl letadlem. A zřejmě při té zpáteční cestě mu výduť na aortě praskla. Nebylo to zranění nebo změna, která by vyvolala okamžitou smrt, ale on několik dní umíral, až nakonec právě na toto onemocnění zemřel. A to ostatně potvrdili i lékaři, kteří se účastnili pitvy, kterou prováděli sovětští odborníci, ale naši lékaři u toho byli přítomni. Ti potvrdili, že nešlo ani o otravu ani o nic senzačního, ale prostě o normální smrt.“

    • Nebudem hovoriť inak. Prečítal som si o tom viac ako dosť a už nemám absolútne žiadny dôvod sa k tomu vracať. Pre mňa je celá tá vtedajšia odporná čvarga chyť ako pusť a nikto to už nezmení, nech už vyvoláva starých duchov pri sviečkach alebo pod červenou hviezdou.

     • Co ty vlastne predstavujes. Alebo co hajis. demokraciu kde nemas kolonku pri volbach nesuhlasim ani zjednym koho ste mi podhodili. Alebo z cim si stotozneny.

     • Stotožňujem sa s tým, že štát by mal byť „user friendly“, teda užívateľský priateľský, verím v nevyhnutnosť potreby zachovania a reálneho zabezpečenia zabezpečenia ľudských potrieb, práv a slobôd v spoločnosti, no neverím v snahy o čo najväčšiu demokraciu. Uprednostnil by som vedecký princíp riadenia štátu s apelom na rešpektovanie ľudských potrieb (ktoré ale pravda nie sú vždy práve v zhode s vedeckým či logickým prístupom k veciam). Uprednostnenie ochrany životného prostredia ale považujem v dnešnej dobe za nevyhnutnosť, dokonca aj za cenu radikálnejšieho oklieštenia niektorých ľudských práv. Forma demokracie ktorú si opísal teda nevyhovuje ani mne.

    • maršal Žukov

     pripájam sa k jvs1878, kult jeho osobnosti vznikol v časoch, keď žil a pôsobil. A nevznikol určite preto, že škodil svojmu národu tak, ako škodia dnešné európske bábky. Za Stalina sa žilo Rusom najlepšie, teraz sa to pomaly vracia zásluhou Putina a jeho svorky. mne príde Putin ešte o stupeň, alebo dva prefíkanejší a trpezlivejší. To, čo robil Stalin krvou, robí Putin inak. Platí to vo všeobecnosti – prostreidky politiky sa menia.
     Ozaj, a taká náhodička – Klement Gottwald bol otrávený 9 dní po Stalinovi. Takisto čistil stranu od sionistickej kliky… opäť náhodička, že?

     • Ach jaj. Mýliš si pojmy a dojmy. Opäť. Tie všeobecné kydy o tom, ako sa rusi mali za Stalina dobre – na to reagovať ani nebudem, pretože bez uvedenia konkrétnych vecí to je len také kecanie. A o „otrave“ Klementa Gotwalda – to je naozaj gól. Očividne vôbec nevieš, o čom hovoríš. Klement Gotwald mal výduť na srdci a mal zakázané lietať. Avšak na Stalinov pohreb musel letieť, aby ho stihol. To malo za následok, že mu srdce zlyhalo. Zhodujú sa na tom historici zo všetkých strán. Aký by to malo dnes význam zatajovať, že Gotwald bol „otrávený“?

 5. volchvmag mal by si si nastudovat dejiny aj z nejakych inych zdrojov a nevychadzat len zo sucasnej kapitalistickej propagandy.To , ze sme sa stali sucastou vychodneho bloku, bol vysledok ukoncenia II.svetovej vojny, Sovietsky zvaz , ktory bol napadnuty nemeckom vtejto vojne vyhral a ako hnal nemcov az do berlina, tak po ceste tieto staty oslobodzoval. Po skonceni tejto vojny sa svet rozdelil na vychodny pod kontrolou ZSSR a zapadny blok. Po vzniku NATO 4. 4. 1949 ako odpoveď vznikla Varsavska zmluva .Bola podpísana 14. mája 1955 vo Varsave. Staty vychodneho bloku neboli okupovane, ziadne cudzie vojska sa na ich uzemi nenachadzali.

 6. Jozef tak ty si orginalný icik podľa tvojich splodených vyjadrení dokonalé vyformovaný v La mafia juive, ktorá plodi satanové zlo na celom svete už dve tisícročia. Vaša cenzúra pracuje tu už dokonale..

  • archeolog 1. máj 2014 at 17:12 Odpovedať Presne tak. Okupacia prisla az po Stalinovy.
   Aj mur prisiel po Stalinovy. Ale Jozef to ma nastudovane az do morku kosti.

 7. Zabudol som dodat ze v ich chapani az po Stalinovi. Pritom je fakt ze okupacia nebola lebo bola varsavska zmluva. Tak ako je dnes nato kde su americky vojaci rozlezeny po celom svete. To ale uz okupacia nieje.

 8. maršal Žukov

  sedmóza – aký má dnes význam nadhodnocovať počet zholokaustovaných židov a týždenne to pripomínať? Ja som sa dočítal aj takú info, že Gottwaldova manželka vybehla na ulicu a kričala, že jej komunisti zabili manžela… ani ja po tebe nechcem dôkazy o tom, že nebol zavraždený, lebo ich nemáš.

  • Celá historická obec sa zhoduje na úmrtí Gotwalda, sú o tom lekárske správy, ale maršál Dementjev má svoje zaručené informácie… 🙂

   • maršal Žukov

    a kde je tá obec, niekde pri Margecanoch? A na čom sa tá obec zhoduje ohľadom zodpovednosti za vyprobokovanie 2. sv. vojny?
    A na čom sa tá obec zhoduje ohľadom boľševickej revolúcie v 1917 a jej financovania?
    Dalo by sa takto pokračovať do ďalšieho rána.
    A čo taká novinárska obec? A obec čítačov TV novín?

 9. Cela historicka obec sa zhoduje v tom ze tu bolo pred prvou svetovou velke madarsko.
  Bolo tu uhorsko . Madarsko vzniklo az 20 storoci tak ako Ceskoslovensko.
  Ziadne madarsko nikdy predtym neexistovalo. Preto aj tie pripomienky ze madari
  si mozu pitat nejake Slovenske uzemie je blbost. Ked to niekto porovnava s Krimom.
  Co sa napriklad o Rusku povedat neda to sa uz vola hodne dlho Rusko.

 10. maršal Žukov

  Jozef, pekné grafy, kto ich kreslil a na čiu objednávku? Viem aj ja také. Aj krajšie.
  Vidíš, a napríklad Maďari u nás majú pocit, že sú pod tlakom, zároveň Slováci žijúci na tom istom území majú pocit diskrimnácie, lebo sú vo svojom meste menšinou. A teraz čo?
  A pošli aj nejaké grafy o náladách obyvateľov Ukrajiny ohľadom integrácie do EU oproti Eurázijskej únii.

  • Ale prosím ťa, pozri si kto robil prieskum, ukrajinská agentúra soc. group Rating robila prieskumy už dávno za Janukovyča a patrí medzi renomované agentúry. Na nejaký nehodnoverný prieskum by som sa neodvolával. Okrem toho podobne dopadajú prieskumy aj u ostatných ukrajinských agentúr.

   Grafy ohľadom integrácie do EU aj Eurázijskej únie tam predsa máš, lepšie sa pozri …

Leave a Reply