Domov / Hlavná strana / Nezaradené / Španielsko požiada o pomoc z eurovalu!

Španielsko požiada o pomoc z eurovalu!

A údajne sa to udeje tento týždeň.

Španielsko sa tak má obrátiť na zahraničie o pomoc po tom, ako mu ratingová agentúra Fitch Ratings znížila vo štvrtok rating o tri stupne na BBB zo stupňa A.

„Španielska vláda si uvedomuje závažnosť svojho problému,“ povedal vyšší vládny predstaviteľ z Nemecka. Zároveň dodal, že na pomoci Španielsku sa musí dohodnúť ešte pred gréckymi voľbami, ktoré sú na pláne 17. júna. Ak by totiž vo voľbách vyhrali strany odmietajúce podmienky úverového programu EÚ a Medzinárodného menového fondu (MMF), Atény by mohli opustiť eurozónu.

Podľa viacerých ekonómov by žiadosť Španielska znamenala koniec eura, ako ho poznáme teraz. Jeho ekonomika je totiž taká veľká, že ju nedokáže zachrániť ani euroval.

A tento poznáte? Ide slepý a poloslepý (má len 1 oko) po lese ku starej mame. Asi po hodine sa poloslepého oko napichne na konár. Tento zvolá: „No už sme došli“ a slepý sa radostne pridá „Bozkávam stará mama“…

Takže už sme došli Robert. Bozkávam stará mama …

zdroj: topky.sk

 

O oliolijanko

2 komentáre

  1. SomTenKtorySom

    To bude nádhera keď sa im to zosype, všetky tie ich megalomanské plány a šialené experimenty na ľuďoch aj planéte. Otázka je koľkých vezmú zo sebou…

    • Krásne domino. Nádherne. Len aby… Už aj mainstream otvorene hovorí o odchode Grécka, preto čuchám nejakú lotrovinu.

Leave a Reply