Domov / Hlavná strana / Z domova / Slovensko a korupcia

Slovensko a korupcia

korupciaV poslednej dobe sa Slovenskom prehnala vlna protestov proti korupcii. Veľa ľudí, ktorí sa o vývoj v našej krajine zaujímajú, si logicky muselo položiť otázku, či ich podporiť alebo nie. Je nesporné, že na Slovensku vládne korupcia kolosálnych rozmerov. Na druhej strane, v pozadí týchto protestov sú ľudia, ktorých možno sotva označiť – čo sa týka korupcie – za čistých. Máme tu obrovskú dilemu a je treba ju rozlúsknuť.

Aby sa tak stalo, treba si uvedomiť dve základné skutočnosti. Korupcia a zlodejstvo je našim nepriateľom, nech by bola oblečená v akomkoľvek straníckom tričku. Je to hydra, ktorá požiera náš národ. A táto hydra nemá žiadnu ideológiu. Skorumpovaného politika žiadnu ideológia nezaujíma. Ak ho teda pre nejakú tú príčinu podržíme so zdôvodnením, že tí druhí by boli ešte horší, robíme národu medvediu službu. Takýto politik je ochotný predať svoj národ, svoju krajinu komukoľvek. Ide tu jedine o cenu, ktorú sú mu ochotní zaplatiť. Je preto nezmyslom odvolávať sa na nejaké dôsledky protestov proti korupcii, čo sa týka geopolitickej orientácie krajiny.

Druhá skutočnosť je reálna možnosť zneužitia takýchto protestov na vlastné politické ciele. Takáto možnosť vždy existuje. Je našou tragédiou, že medzi našimi politikmi, ktorí kopú prvú ligu, sa nenájde ani jeden, čo by sa z hľadiska morálky približoval k nejakému normálnemu stavu. Teda k niekomu, kto ako skutočný štátnik, uprednostňuje záujmy krajiny a národa pred svojimi vlastnými. Ale to je zase len naša chyba, pretože volíme presne takých ľudí, akí sedia v parlamente.

Ako z toho celého teda nájsť východisko? Pokiaľ ide o protesty proti korupcii, je dobré ich podporiť. Treba mať však na pamäti, že tí, ktorí ich organizujú, nie sú o nič lepší. Treba im dať jasne najavo, že ak sme proti korupcii jedných, budeme aj proti korupcii iných. Teda v prípade, že sa stanú súčasťou tej obludnej hydry aj proti nim samým. To si však vyžaduje stálu pozornosť a občiansku angažovanosť. Tá je dokonca ešte dôležitejšia než samotné protesty. Pretože zmenu môžeme dosiahnuť len vtedy, ak dáme aj prostredníctvom protestov politikom – bez rozdielu politického trička – jasne najavo, že korupciu považujeme za nezlučiteľnú s výkonom verejnej funkcie. A to nekompromisne a natvrdo.

Kým totiž nebude prvý politik sedieť za mrežami, kým sa im nedá najavo, že im kradnutie a korupcia tolerované nebudú, kým ich nenaučíme báť sa kradnúť, dovtedy nemáme ani tú najmenšiu šancu boj s touto hydrou vyhrať.

Autor: Roman RS, www.protiprudu.org

O ::prop

13 komentárov

 1. Presne takéto články veľmi oceňujem, t.j. články reflektujúce problémy našej spoločnosti a články prirodzenou formou nabádajúce ľudí k zjednoteniu sa v prospech spoločne prospešnej veci.

  Osobne by som na stránke najradšej videl tak 90 – 95% článkov s dobre spracovanými „Slovenskými“ témami, ktoré v mainstreame buď neodznievajú, alebo tam neodznievajú v miere, v ktorej by si odznieť zaslúžili..
  Myslím si, že by to využilo veľký potenciál názvu stránky a v diskusiách by ubudlo Milanov a pribudlo podstatne viac Nithusov (Ospravedlňujem sa prípadným nespokojencom za výber, len skrátka osobne považujem Nithusa za suverénne najprenikavejší intelekt na tejto stránke.).

  Nech mi je odpustené, ale ja skrátka nepovažujem teórie o nejakom židovskom sprisahaní a podobne za niečo, čo patrí k problémom ktoré zaťažujú našu spoločnosť, nehovoriac o tom, že vôbec neverím v podobné sprisahanie. Samozrejme rešpektujem, že niekto tomu naozaj verí a že toto je stránka, kde aj sprisahanecké teórie dostávajú priestor. Len si myslím, že podobné témy uberajú priestor témam, ktoré si tu podľa mňa zaslúžia byť prezentované.v ďaleko väčšom rozsahu.

  • citujem:
   Nech mi je odpustené, ale ja skrátka nepovažujem teórie o nejakom KOMUNISTICKOM sprisahaní a podobne za niečo, čo patrí k problémom ktoré zaťažujú našu spoločnosť.

   Tak písali pred dvesto rokmi, tak písali buď naivní, nie „intelektuálne prenikaví“, užitoční idioti a hlavne tak písali aktéri, kolaboranti. Už len keď niekto spomenie termín „sprissahanie“, hneď viem, koľká bije, akm to chce ťahať.
   Nech sa Jozef nehnevá.

   Jasné, bolo by pohodovejšie špárať sa prstíkom v nose alebo rovno v zadku, tliapať donekonečna o „korupcii“ a „kradnutí“ a zhadzovať na také blbosti všetky chyby. Lenže tak sa nič nezmení, to práve je naháňanie fatamorgány. Treba isť za podstatou, za príčinami a nie si fúkať symptómy, následky.

   Proti samému článku ale nemám vážne pripomienky, ten to myslel dobre – i keď veľa toho neobjavil.

   • Aman Againsttime

    Norman, napísal si mu niečo, čo som mu pôvodne chcel napísať ja. Popravde netuším, čo si pán Jozef predstavuje pod pojmom „židovské sprisahanie“. Napr. moje preklady, ktoré tu boli uverejnené nikdy neboli o nejakom „židovskom sprisahaní“. Keď napr. napíšem, že Židia boli disproporčne zastúpení medzi vrchnými boľševikmi, že značná časť Židov pretláča homosexuálnu agendu alebo izraelská lobby vyprovokovala vojnu v Iraku, tak tu nejde o žiadne konšpirácie, ale len popis faktov. A ak si niekto myslí, že Slovensko je nejaký izolovaný kus zeme, na ktorý nemá vplyv to, čo sa deje za jeho hranicami, tak ide o totálnu nevzdelanosť. Popravde, pochybujem, že je možné, aby tu došlo k nejakej skutočne radikálnej zmene bez toho, aby sa veci pohli k lepšiemu i v cudzine. Proti článku tiež nič nemám – je celkom v pohode, hoci sa nedá povedať, že by prišiel s nejakými originálnymi myšlienkami.

   • Hnev ako taký nie je presne tou emóciou, ktorá by sa ma zmocňovala pri čítaní vášho príspevku. Tvrdíte že idete za podstatou, za príčinami. Nuž ja sa teda pýtam, keď za tým tak dlho idete, kam ste teda došli a čo ste teda zmenili??? Práve váš prístup je šprtaním sa v rôznych otvoroch, pretože zatiaľ čo sa slovač šprtá v kadečom, v štátnych štruktúrach si veselo skotačia rôzne kamarátšafty, štát si prestáva plniť svoje sociálne funkcie, reformy súdnictva odznievajú tradične do stratena, vymožiteľnosť práva je ako zlý vtip, morálne hodnoty sa menia na prázdne gestá, ľudia strácajú schopnosť kooperovať, životné prostredie je až na posledných miestach záujmu spoločnosti a ľudia, ktorý to chcú zmeniť sú sediacou a šprtajúcou sa väčšinou znevažovaní a zosmiešňovaní, až sa nakoniec aj mnohí z nich nechajú unášať mohutnými vodami nečinnosti. To si fakt myslíte, že za tieto negatíva našej spoločnosti môžu nejaké sily z vonka? No, tak akurát takú babinu lokšu! To sa to dá krásne ukazovať všetkými smermi dookola a viniť za tento stav kohokoľvek. Za stav našej spoločnosti nie sú zodpovední ani židia, ani američania, ani boľševíci a neviem kto všetko ešte, ale len a len výlučne my sami. Máte pocit, že z vonka na nás číha nepriateľ a že je preto potrebné ho hľadať, identifikovať, sledovať a skúmať? No tak vám prezradím tajomstvo: Nepriateľ je schopný čohokoľvek kedykoľvek a máte to vybavené, môžete sa preto plne venovať tomu, ako sú na túto skutočnosť pripravené vaše vlastné šíky.

    P.S.: Namiesto termínu židovské sprisahanie si tam dodajte hocijaký termín, ktorý vám viac vyhovuje. Ja naozaj nebudem hľadať vám vyhovujúce pomenovanie pre vrece s žido-boľševíkmi, žido-banderovcami, sionistami, protokolmi sionských mudrcov a kadejakými inými žido-sem a žido-tam.

  • Dobrý deň. Ďakujem za ocenenie a skúsim vecne reagovať. Uvedomujem si, že chýbajú články reflektujúce súčasné dianie na slovenskej politickej scéne. Naráža to však – ako inak – na ľudský faktor. Je ťažké nájsť autorov, ktorí by dokázali písať nezaujato (teda nie v prospech niektorej strany). A ak sa taký nájde, je problém s písaným slovom. Ak textu niečo vytknem, prípadne odmietnem zverejniť v zaslanom tvare a požiadam o úpravu v dobrej viere a s radami, ako text upraviť, odpoveď už nedostanem. Navyše je jednoduchšie (a rýchlejšie) zverejniť preklad, ako pôvodný autorský text.

   Už dlhšie uvažujem o návrate pravidelného týždenného prehľadu udalostí z domova, ktoré sme robili so zosnulým kolegom vo forme videí. Avšak už iba v textovej forme. Je to však časovo náročnejšie, ako pripraviť preklad, aj keď aj tam treba robiť korektúry.

   K „židovskému sprisahaniu“ môžem povedať len toľko. Nie som si vedomý, že by na prop-e vychádzali texty o židovskom sprisahaní. Alebo aspoň nie v prílišnej miere. Snažíme sa len poukázať na dvojtvárnosť určitých skupín obyvateľstva, ktoré jedno hovoria a iné robia. Nazývať to sprisahaním je nepochopením našej snahy. Iste ste si všimli, že zvykneme prekladať aj z Jerusalem Post a podobných webov. Pokiaľ v tých článkoch vidíte sprisahanie, tak istotne nevychádza od nás. 🙂

   Môj názor je, že dnes je veľa vecí poriadne skreslených a treba o nich písať a uvádzať na pravú mieru. Pojmy ako rasizmus, (pozitívna) diskriminácia, nacizmus, fašizmus, boľševizmus, komunizmus, antisemitizmus a mnoho iných úplne stratili svoj pôvodný význam. Preto má svoju cenu upozorňovať na to, že dnes sú to iba ideologické nálepky bez hlbšej hodnoty. A tomu je aj prispôsobený web. O korupcii dnes píše kde kto, na to netreba veľkú odvahu, kto ale nájde odhodlanie písať o rasizme?

   Napriek tomu uznávam vašu pripomienku a pokúsime sa zverejňovať na začiatok aspoň jeden článok týždenne z aktuálneho diania na Slovensku.

   S pozdravom, ::prop

  • Neveríš???!!! Tak si prečítaj a vypočuj najprv toto!!!

   Zaujímavá literatúra!!!

   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/ – Literatúra, knihy!!!

   http://www.vzdelavaci-institut.info/ – Pozor na toto!!!

   Odporúčam:

   Židovská nevyhlášená válka lidstvu – Alexej Fjodorovič Pavlov – Vynikajúce!!!
   —————————————————————————————–
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

   Odkud pochází islám? – P. Curzio Nitoglia
   —————————————————–
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Odkud_pochazi_islam.pdf

   Kdo skutečně řídí islám? – Johannes Rothkranz
   ————————————————————
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Kdo_skutecne_ridi_islam.pdf

   Infiltrácia rímsko katolíckej cirkvi zednármi – Slobodný vysielač
   —————————————————————–
   /www.youtube.com/watch?v=nuosNmSkG_4

  • Alebo toto ty nevedko!!!

   Boľševizmus a židia v Rusku a vo svete…
   —————————————–

   Základné pojmy – Kapitalizmus, socializmus a boľševizmus
   ——————————————————–
   https://www.facebook.com/notes/milan-rusko/z%C3%A1kladn%C3%A9-pojmy-kapitalizmus-socializmus-a-bo%C4%BE%C5%A1evizmus/10150295845331629

   Fašizmus – Vláda monopolov, kartelov, korporácií a bánk – Diktatúra mamonu!!!
   —————————————————————————–

   My všetci sme Ježiš, my všetci sme Hitler! – Rudolf Vaský – Vysvetlenie fašizmu na spodku článku
   ————————————————————————————————
   http://tinyurl.com/q3lgyw3

   Štátny kapitalizmus
   ——————-
   Štátny kapitalizmus je forma bezprostrednej účasti štátu na hospodárskom podnikaní zoštátnených podnikov alebo odvetví, resp. podnikov vybudovaných z prostriedkov štátneho rozpočtu.

   Boľševizmus je židovský a nie je to socializmus ani komunizmus!!!
   —————————————————————–
   https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/02/bolsevizmus-je-zidovsky-i-a-s-leese/

   https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/03/bolsevizmus-je-zidovsky-ii-a-s-leese/

   Židovská nevyhlášená válka lidstvu – Alexej Fjodorovič Pavlov – Vynikajúce!!!
   —————————————————————————–
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

   Komunizmus má 3 fázy – 1. Diktatúra proletariátu, 2. Socializmus a 3. Komunizmus – Platí iba v rámci Marxizmu, čo je židovský nástroj na zotročenie gojímov!!!
   ————————————————————————————————————————————————————–
   http://sk.wikipedia.org/wiki/Diktat%C3%BAra_proletari%C3%A1tu

   http://forum.gitaristi.sk/index.php?topic=91293.1200;wap2

   http://referaty.aktuality.sk/socializmus/referat-24673

   Kapitalizmus a socializmus – Vysvetlenie pojmov
   ———————————————–
   http://hladanie.wz.cz/skola/kapsoc2.htm

   Kapitalizmus a socializmus – Pyramída a kruh
   ——————————————–
   http://www.cepta.sk/index.php/sk/duchovny-rozvoj/univerzita-zivota-mimograntmenu-317/spolonost-mimograntmenu-320/221-kapitalizmus-a-socializmus-pyramida-a-kruh

   Václav Havel sloužil lži a nenávisti. Sametová revoluce byla podvod – Vysvetlené pojmy od Petra Hájeka, ako neocon, lavičiar…
   ——————————————————————————————————————————-
   http://www.knihy-a.cz/21528/vaclav-havel-slouzil-lzi-a-nenavisti-sametova-revoluce-byla-podvod-rozhovor-s-petrem-hajkem

   Židovská nevyhlášená válka lidstvu – Alexej Fjodorovič Pavlov – Vynikajúce!!!
   —————————————————————————–
   http://www.spiknuti-proti-cirkvi-a-lidstvu.com/literatura/Zidovska_nevyhlasena_valka_lidstvu.pdf

   Boľševizmus je židovský a nie je to socializmus ani komunizmus!!!
   —————————————————————–
   https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/02/bolsevizmus-je-zidovsky-i-a-s-leese/

   https://hlavuhore.wordpress.com/2007/07/03/bolsevizmus-je-zidovsky-ii-a-s-leese/

   Prof. Antony C. Sutton DrSc.- Peníze koupí i toho největšího nepřítele CZ titulky – Vynikajúce!!!
   ————————————————————————————————-
   https://www.youtube.com/watch?v=cvEBsOnhSHE

   Prof. Antony C. Sutton – Wall Street a Bolševická revoluce 1917 – CZ titulky
   —————————————————————————-
   https://www.youtube.com/watch?v=9Ui6AJO_9ME

   http://www.vidqt.com/id/9Ui6AJO_9ME?lang=cs – Text videa, ako článok

   Čo sa na dejepise neučí – Kto stál za boľševickou revolúciou?
   ————————————————————-
   http://dolezite.sk/old/Co_sa_na_dejepise_neuci_Kto_stal_za_bolsevickou_revoluc_25.html

   Podiel Židov v boľševickej revolúcii a ranom sovietskom režime v Rusku
   ———————————————————————-
   http://beo.sk/historia/1702-podiel-zidov-v-bolsevickej-revolucii-a-ranom-sovietskom-rezime-v-rusku

   Komunizmus
   ———-
   http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1156:o-je-komunismus&catid=57:spiknuti&Itemid=81 – Toto je ten dobrý článok, kde ten pán vypráva, ako najprv neveril, že za bolševizmom stoja židia.

   Etnická vojna – O tom, ako chcú židia zničiť bielu rasu
   ——————————————————-
   http://www.matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1136:etnicka-vojna&catid=57:spiknuti&Itemid=81

   Židé a genocida bílých křesťanů (Hladomor na Ukrajine za Stalina) – Zatejená HRôZA!!!
   ————————————————————————————-
   https://www.youtube.com/watch?v=M_2dgaIksCU

   Konspirace Kapitalistů – G.Edward Griffin 1969
   ———————————————-
   https://www.youtube.com/watch?v=1ZXT4UTsJh8

   JACK BERNSTEIN – Život Amerického Žida v Marxisticko Rasistickém Izraeli
   ————————————————————————
   http://uloz.to/hledej?q=zivot+%C5%BEida

   Miroslav Dolejší: Analýza událostí 17. listopadu 1989
   —————————————————–
   http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/67-miroslav-dolejsi-analyza-udalosti-17-listopadu-1989

  • Ak si si ty slepúch nevšimol, tak globálna politika dnes ovplyvňuje všetko aj domácu politiku!!! Vedel si že beží príprava na NWO, ktorý má za úlohu odstrániť národné štáty???!!! Si počul o transatlantickej zmluve TTIP, ktorá má dať do rúk globálnych korporácií obrovské nadnárodné nástroje???!!! Kde ty kurva žiješ chlapec???!!! Dôkazov je všade až až a už sa s tým netaja ani elity, lebo vidia že takých zadubených hlipákov je všade habadej a ľudia sú už totálne demoralizovaní a apatickí!!!

   TTIP
   —-
   http://www.novarepublika.cz/2014/12/rozhovor-s-petrem-schnurem-evropa-jako.html?showComment=1418663488355#c7832939022920597182

 2. Aman Againsttime

  K tej korupcii sa už popísali mraky textu. Skutočne zaujímavý mi príde pohľad českého novinára Adama B. Bartoša: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/politika/71-muze-byt-korupce-prospesna-urcite-ano.htm

 3. To nie je sprisahanie, to je národná životná stratégia, skupinová stratégia, to je niečo, čo nám, vychovávaným a postrkovaným k individualizmu, chýba. Čo sa musíme naučiť, ak chceme prežiť ako národ, a nie ako tlupa vykorenených svetoobčanov a otrokov bez minulosti a bez budúcnosti.
  Namiesto podpory svojich si navzájom podrážame nohy, aby sme sa zapáčili cudzím. Príliš ľahko uveríme cudzím, príliš ľahko naletíme, príliš ľahko sa necháme rozoštvať.

 4. Ze je obrovska korupcia sucastou nasich kazdodennych zivotov /a to vsade vo svete , nie len na Slovensku /, vieme . Otazne je , ci je este v ludskych silach , nieco s tym ukonat ?…Moj nazor je , ze pri sucastnom totalnom bezvedomi ludstva ako takeho ,, je to nemozne . Ved politicke dianie ako take vo svete sleduje tak maximalne 2-3 % dosplelej populacie . To ostatne, absol. nezaujem. . A ja sa pytam ,, co s tym chcete robit?…verim v male zazraky ale toto by musel byt ,,MEGAZAZRAK ,, …a take nie su. Okrem toho, da sa pozorovat s dejin samotnych , ze ludstvo je v totalnej duchovnej koume uz najmenej dvetisic rokov.
  Ale koniec je stanoveny , budte si isty. Celkom urcite to vsak nebude podla ludskych predstav. Bude to teraz zufalstva a zialu v Sude Svetom…

 5. ussa embassy si robí zase mejdán???!!!

 6. no pokial na slovensku budu vladnut zlocinci a pokial sa budu v justicii v talaroch premavat necestny sudcovia schopny akej kolvek spinavosti tak budeme MAFIANSKY STAT KTORY OVLADA KORUPCIA !!!!
  toto je take demokraticke nezavisle a take typicke sudcovske !!!!!
  https://www.youtube.com/watch?v=cxkVqwlbjyY
  http://otvorenesudy.sk/decrees/1016164?q=1t+166+2009

  A MUSIM PODOTKNUT ZE POD UZNANIE TEJTO HOVADINY KTORU TVRDI DOTICNA SA NEHANBILI PODPISAT DVAJA SUDECOVIA JA BYCH SA V ZIVOTO POD UZNANIE NIECO TAKEHOTO PRIPECENUHO NEPODPISAL HANBIL BY SOM SA !!!
  http://www.necenzurovane.net/13/nihilizmus.html – Slovenská banánová justícia -odporucam pozriet videa aby ste pochopili ake RETARDOVANE KRIVE OBVINENIE SA DA uznat mozne na slovenskom sude !!! aj takto uboho az primitivne hlupo na urovni 5 rocneho decka pripravene krive obvinenie Vam slovenska bananova justicia uzna za mozne !!!! sudil sud v NMnV a sudca ivan pavlovic. Stara Tura !!!
  pozrite si toto to nie je RUZOVUCKA JOJKACKA sudna sien kde sa ma vykreslit skorumpovana justicia ako slusna a cestna najme sudcovia ako spravodlivy !! toto je realita slovenskej bananovej justicie !!!!

Leave a Reply