Domov / Hlavná strana / Z domova / Slove(a)nské vajatanie

Slove(a)nské vajatanie

europe-slavia„Slovenská republika je zvrchovaný, demokratický a právny štát.“
Ústava Slovenskej republiky, Prvá hlava, Prvý oddiel, Článok 1

Od „zamatovej“ revolúcie uplynulo niekoľko desaťročí. Kŕmili nás vtedy krásnymi rečami o slobode, pravde a láske. O demokracii importovanej z USA a západnej Európy. O ekonomickej reforme, ktorá neprinesie sociálne otrasy, nezamestnanosť a infláciu. O republike, v ktorej sa nebudeme deliť na otrokov a pánov, kde nebude nezamestnanosť, kde sa nebudú zvyšovať ceny, ktorá nebude členom žiadnych vojenských paktov. Po dvadsiatich troch rokoch prichádza kruté vytriezvenie.

O pomeroch na Slovensku nerozhoduje vláda Slovenskej republiky a už vôbec nie jej občania. Je verejným tajomstvom, že naše vlády plnia len to, čo im je nadiktované z Bruselu, prípadne z Washingtonu. V podstate sme iba chudobnou kolóniou západnej Európy, ktorá nemá takmer žiadne rozhodovacie práva o svojom vlastnom osude. Sme v pozícii otrokov pracujúcich na svojich pánov a dnes je takmer nemožné tieto pomery zmeniť. Zbavili sme sa sovietskych okupantov a miesto nich okamžite nastúpili červení socialisti z Bruselu.

V posledných rokoch pozorujem medzi ľuďmi čoraz väčšiu náklonnosť k Rusku. Je im bližšia politika Putina ako Obamu. Existuje tu aj silná náklonnosť vďaka slovanskému pôvodu nášho aj Ruského národa. A naozaj treba povedať, že Putin sa správa ako skutočný prezident zvrchovaného štátu a nie ako bábka v rukách iných. Čo ma ale veľmi udivuje, je nekritická náklonnosť ku všetkému ruskému, ku slovanstvu bez ohľadu na možné dôsledky. Mnohí by dokonca s radosťou prijali návrat Slovenska pod ochranné krídla Ruskej federácie. Vznikajú organizácie a kluby, kryjúce sa slovanstvom a športovými aktivitami, v skutočnosti šíriace nielen myšlienky všeslovanstva, ale, čo je horšie, aj myšlienky boľševické. A tu opäť raz mnoho ľudí nedokáže rozlišovať medzi slovanstvom, Ruskom a medzi boľševizmom.

To sme už naozaj zabudli, ako dlho nám trvalo, kým sme sa zbavili sovietskej „bratskej“ pomoci z roku 1968? Ako dlho nám ešte bude trvať, kým sa zbavíme „mierumilovnej“ ochrany NATO? A prečo sa toľko ľudí ihneď snaží vrhnúť do náručia Ruska? To už je snáď v našej národnej povahe. Cítime potrebu stáť po boku väčšieho brata, schovávať sa za jeho chrbtom a prštekom ukazovať – aha, ten ma chcel zbiť…

Pokiaľ si niekto myslí, že ak by sa zmenilo mocenské rozdelenie Európy a dostali by sme sa pod ruskú „ochranu“, tak že by sa na Slovensku žilo lepšie, je na veľkom omyle. Miesto kolónie západu by sme sa stali kolóniu východu. Nemyslím si, že Rusko by z nás spravilo výkladnú skriňu východu tak, ako to spravili svojho času američania zo Západného Berlína. Podnikateľ z Moskvy nie je o nič milosrdnejší, než podnikateľ z New Yorku. Každý z nich pozerá na jediné – svoj vlastný zisk. Jediné v čom sa možno líšia sú metódy, ktoré používajú na dosiahnutie svojho cieľa – podľa zvyklostí krajiny svojho pôvodu. Vyháňať čerta diablom nie je riešením.

Skúsme sa už konečne postaviť na vlastné nohy. Vyhnať lotrov a banksterov zo západu a tých z východu k nám nepustiť. Neprosíkať sa o ochranu na kolenách, ale zobrať záležitosti Slovenska už konečne pevne do vlastných rúk. Správať sa tak, aby to bolo v prospech všetkých občanov Slovenska a nie iba v prospech niekoľkých vyvolených a zahraničných sponzorov. Zbabelca bez názoru si nikto neváži a každý ho iba využije. A to je presne dnešný obraz Slovenska.

Autor: Andrij Stryj, www.protiprudu.org

O ::prop

107 komentárov

 1. „A tu opäť raz mnoho ľudí nedokáže rozlišovať medzi slovanstvom, Ruskom a medzi boľševizmom.“ Nielen rozlišovať. Novodobí boľševici sa zaštiťujú panslavizmom, je to pre nich nová obdoba hesla „Proletári všetkých krajín, spojte sa“. Len slovo „proletári“ nahradili za „slovania“. Netreba ani chodiť ďaleko, pred pár rokmi bol všeslovanský zjazd v Rusku, a delegáciu zo Slovenska viedla – Dagmar Bollová. Známa to fanatická konzervatívna komunistka Stalinského razenia, bývalá poslankyňa za KSS (2002-2006), ktorá sa aj v parlamente nechala oslovovať ako „súdružka“.

  • Tak ako členovia ruskej dumy zasielali kondolencie Biľakovej rodine. Panslavizmus je len iné označenie pre boľševizmus a rozšírenie ríše tých ušatých aziatov v Európe.

   • Naštuduj si zloženie prominentov ruskej revolúcie /80% židov/ a zisti si kto a ako poslal sifilitika Lenina do Ruska /Nemci schovaného v dobytčiaku/ a ďalšie drobnosti.Potom ,ak chceš, Ti možno zapne kto a prečo to „zariadil“.

    • Nemo, si múdry ako kopa hnoja

     • valo, můdry ako kopa hnoja si iba ty. První vážnější problémy přišly s bolševismem importovaným z USA přes západní Evropu do carského Ruska. Žid L. Bronštejn (přejmenoval se na Lev Trockij) byl vyškolen židovskými bankéři v NY. Otevřeno mu konto a vyslán spolu s Uljanovem do Ruska. Celá ideologie bolševismu a sovětského komunismu byla vytvořena na Západě. S tím je teď konec, tak to nepřišívejte dnešnímu Rusku.

 2. „A tu opäť raz mnoho ľudí nedokáže rozlišovať medzi slovanstvom, Ruskom a medzi boľševizmom.“

  Tu sa nedá iné, len súhlasiť. Nemám nič proti milovníkom slovanstva, dokonca ani panslavistom (no v používaní pojmu by som bol opatrný), ale obhajovať ZSSR? Paradoxom režimu je to, že bol zo všetkých ideológií asi najviac proti slovanstvu v jeho praktickej politike a skutkom minulým (hlavne za uja Stalina) – veci ala Ukrajinský holodomor, alebo kamarátska invázia do Poľska. O akom pro-slovanstve sa tu teda bavíme milí súdruhovia?

  • Nithus v prvom rade by si mal kazdy uvedomit ze komunizmus bol do Ruska importovany zo zapadu zidmi tam nevznikol ,tym padom musel byt protislovansky. Ujo Stalin hmm , no co uz komu sa da vysvetlit v dnesnej dobe o Stalinovi ked pani ucitelka ci pan ucitel uci o stalinovi to co ma v osnovach, ktore pisu ti isti ktorym Stalin lezi v zaludku, preco ti isti nehania Chruscova, Brezneva, Andropova, Cernenka, Gorbacova, Jelcina, Medvedeva? na to nech si odpovie kazdy sam kto triezvo premysla. Preco sa hladomor podsuva Stalinovi? odpoved je jasna pre toho kto ma o tom aspon kusok vedomosti, len podotknem zase pasuje len tym ktori boli importotovani do Ruska pre zosnovanie komunistickej revolucie. Polsko je kapiitola sama o sebe.

   • František: vidím trocha rozpory vo vašich slovách. Na jednej strane zazlievate, že komunizmus bol do Ruska importovaný. Na druhej strane obhajujete jedného z najkrvavejších komunistov Stalina. Vytýkate Stalinovým kritikom, prečo nekritizujú aj Chruščova a ďalších. V tom je trocha pravdy, ale na druhú stranu, nesmie sa vari Stalin kritizovať, ak súčasne nebudeme kritizovať aj ďalšie tisícky boľševických hrdlorezov?

    Hladomor sa Stalinovi nepodsúva. Stalin je v tom namočený až po uši. Je faktom, že hlavnou postavou v tejto tragédii bol Kaganovič. Ale pozrime sa pravde do očí – pokiaľ si niekto myslí, že o smrti miliónov Ukrajincov Stalin nič nevedel, je veľmi naivný. Neverím, že Kaganovič by niečo takéto urobil bez odobrenia dobrotivého (a všemocného) báťušku Stalina. A pokiaľ by o tom skutočne nevedel, je to ešte horšie. Čo to je za vodcu proletariátu, ktorý ani netuší, čo sa deje s jeho milovaným proletariátom?

    • Osmoza: NIE nemôžem sa s Vami baviť o Stalinovi nakoľko mate preukrutne neznalosti o ňom, ba dokonca to môžem nazvať jednoducho NEVIETE O ŇOM TOTALNE NIČ. Skratka len si ďalej čítajte dejiny písané platenými západnými či prozápadnými hisTORikmi tkz. totálnymi odborníkmi na Slovanské či Ruské dejiny. Viac nemám čo dodať .

     • Je pravda, ze nemate co dodat. Toto je jediny fakt vo vasom komentari 🙂

     • Pán františek, ak máte skutočne odborné znalosti o mužovi menom Stalin, rád si Vašu verziu nezaujato vypočujem. Kľudne aj priznám, že som sa v ňom mýlil, ale na to sa musíte vedieť trošku jasnejšie vyjadriť. Kľudne sem dajte konkrétne údaje a Vaše zdroje, rád si Vás vypočujem.

      Zatiaľ jediné čo som z Vašich príspevkov vyrozumel, je evergreen o zlých! zlých! zapredaných západných historikoch. Tento argument sám o sebe neobstojí, obávam sa.

     • na zaciatok vam odporucam pozriet si toto ked viete po rusky
      http://www.ntv.ru/serial/Stalin_s_nami/

     • na citanie ak viete po rusky ked nie tak bohuzial 😀
      http://publ.lib.ru/ARCHIVES/M/MUHIN_Yuriy_Ignat%27evich/_Muhin_Yu.I..html#25

     • To ste mi veľmi nepomohol.

      Môžte mi aspoň dať výcuc?

     • 😀 nemozem je to na dlho strasne dlho a ja fakt nemam cas na vykecavanie. Keby som vam dal nejaky vycuc tak ma poslete na vysetrenie 😀 skuste si dat knihy do translate co s tym urobi neviem, ale ten preklad je dost narocny na citanie a hlavne pochopenie.

     • Nithus, mate smolu, kde maju padat argumenty, padaju iba frazy… „Vy to neviete? Nastudujte si“ Kde som to uz len pocul 🙂 Jaaj, Vasky tak zvykol 🙂

    • Pre OSMOZA ja nemam ziaden zaujem sa s vami o niecom bavit, nieco vysvetlovat, ci vas o niecom presviedcat, ja som vas len upozornil ze nemate ziadne znalosti o Stalinovi o com som totalne presvedceny 😀 pekny den prajem

     • Františku, Nithus a osmoza mají k problematice přístup, který je velmi rozšířený. S takovým přístupem se ale nikdy nic nedozví a skutečnost zůstane pro ně uzamčená na sedm západů. Chápu, že nemáte zájem s nimi debatovat, je to zbytečná námaha. Já Vám rozumím, protože o tom něco vím. Stejně tak se domnívám, že autor článku také nemá zcela jasno. Zdravím, P. J.

    • 2 :osmoza
     Najkrvavejší diktátor Stalin však nezačal 1. ani 2. svetovú vojnu.Rusko sa bránilo a chvála Bohu ubránilo fašistom a ubránilo aj nás. Je jasné, že vo vojne tečie krv, ale Rusko sa bránilo preed imperialistickými snahami Hitlera a ťažko hovoriť o krťvavom Stalinovi, keď mlčíme ku krvavému Clintonovi, Bushovi a Obamovi….
     Tí na rozdiel od Stalina nevedú obranné vojny a ak už nariekame nad okupáciou Slovenska v 1968 r., prečo nám nevadí, že sme sa stali sami okupantami a súčasťou armády, ktorá vedie preventívne vojny, mučí vojnových zajatcov a bez mihnutia oka vraždí civilné obyvateľstvo v obsadených štátoch.

     • Vážená Erika. Nikdy a nikde som netvrdil, že Stalin začal 1. svetovú vojnu. Veď v tej dobe bol Stalin iba bandita prepadávajúci banky a poštové vozy. Taktiež som NIKDY netvrdil, že Stalin začal 2. svetovú vojnu – tá sa totiž nezačala až prepadnutím ZSSR Nemeckom.

      „Rusko sa bránilo fašistom a ubránilo aj nás“ – totálne popletený výklad, tomu ani nemôžem uveriť, že v jednej vete dokáže človek s absolvovaným minimálne základným vzdelaním urobiť toľko chýb. V prvom rade sa nebránilo Rusko, ale ZSSR a to je setsakra rozdiel. V druhom sa nebránilo fašistom, hlavnými útočníkmi boli nacisti. Ďalší sakramentský rozdiel. Za tretie, nebránilo nás (Slovensko), ale násilne nás obsadilo.

      Ku krvavému Clintonovi, Bushovi a Obamovi sa vyjadrujem dosť často, omnoho častejšie ako ku Stalinovi. Všetci si môžu navzájom podať ruky. Jediný rozdiel medzi nimi je ten, že kým Stalin vraždil najmä vlastných občanov, títo súčasní vrahovia vraždia najmä za hranicami.

      Stalin viedol jednu jedinú obrannú vojnu, tak tu nedávajte množné čísla.

      Mne vadí, že sme sa stali okupantami a upozorňujem na to, kde sa dá. Nikdy som nesúhlasil so vstupom do NATO ani do EÚ, plačete na zlom hrobe.

   • Stalin, po počiatočnom oblbnutí marxistickou propagandou, precitol a začal postupne obmedzovať nadvládu Židov. Už roku 1935 spucoval Chruščova keď sa mu tento chválil svojou veľkou akciou proti pravoslávnym duchovným a prikázal mu všetkých prepustiť. Roku 1939 vydal oficiálny zákaz ich prenasledovaniu.
    Vyčíňanie na Ukrajine organizoval a riadil Kaganovič, ale Chruščov mu opäť veľmi pomáhal. Zjavne sa tu Židia mstili za to, že pri začiatku boľševizácie ich Ukrajinci riadne nabili. Chruščov asi nemal „všetkých pokope“, lebo s veľkým elánom všade „bil po kádroch“, čím sa aj chválil.

    Stalin na svoje narodeniny 21.12.1952 sa verejne pokajal pred najvyšším sovietom za zlo, ktoré kedysi napáchal, následne asi v marci 1973 na neho zorganizovala atentát skupina vedená Chruščovom – otrávili ho. Potom Chručšov nahovoril ostatných, aby zlikvidovali aj Beriju ako suverénneho vládcu Moskvy, kde mal asi milióna ozbrojencov, z toho asi polovica tvorila obrnené oddiely (už mi vypršali z hlavy konkrétne údaje – kde sídlili). Preto za tým účelom museli potajomky zorganizovať obsadenie Moskvy tankovou armádou (momentálne meno veliteľa si tiež nespomeniem).
    Potom sa Chruščov začal hrať na veľkého dobráka a v každom svojom prejave nadával na Stalina!
    Momentálne mám veľa povinností, neskôr sa môžem k veci vrátiť a doplniť údaje.

    • Ešte dodávam, čo sa týka obsadenia časti Poľska:
     1. Pred 2SV to bol aj preventívny zákrok, nakoľko Poliaci sa chystali Rusko napadnúť.
     2. Čo sa týka pripojenia časti územia Poľska po 2SV, treba vedieť, že boľševici po svojom prevrate sa vlastne vzdali Nemecku a tým pádom Rusko prišlo o veľkú časť svojich území, vrátane časti pripojenej k Poľsku, takže po 2SV ZSSR si túto časť vzal naspäť.
     3. Ešte upozorujem, že boľševici zvíťazili len vďaka vtedy už prezidentovi Masarykovi, ktorý dal pokyn našim legionárom, aby admirála Kolčaka, s ktorým predtým spolupracovali, vydali boľševikom! Zrejme aj preto, aby mohli bez problémov nakradnuté zlato a poklady vyviezť!
     A tomuto vrahovi, čo tiež ako najvyšší veliteľ armády schváli zostrelenie M.R.Števánika (a následne nechal likvidovať svedkov), postavili v posledných rokoch v Bratislave dva pomníky!!!

     • No zbohom už len ty si tu chýbal. Prop budú znova lemovať geniálne príspevky plné vedomostnej hĺbky a umu. Akoby Nám tu už jeden fanatický Rusofil nestačil.

      No čo už… Vitaj v novom prope Mickey.

    • Meno toho generála bol náš starý známy Generál Georgij Žukov ten zaútočil na Berjove jednotky. A to že či to bol Chruščov čo dal odstráňiť Stalina neviem ja som počul, že to bol samotný Berja. Ktorý chcel ovládnuť ZSSR spojiť sa s USA do veľkého celku a nastoliť NWO. To to sú len kecy Berja bol ale Chazar a chcel prebrať v ZSSR moc čím by opäť nastolil vládu terroru. Stalin Rusko industrializoval napriek tomu, aké zverstvá sa v Rusku diali. Lenin nemecký agent a špión 1/3 žid Rusko deindustrializoval čím sa Rusko malo stať kolóniou Nemecka takže tak. Ku Chruščovovi bola to tiež riadna sviňa kalibru Stalina on tiež podpisoval rozsudky smrti len na základe kvót niekoho museli zabiť zdôvodnenie asi aby Rusi prijali komunistický režim a nebúrili sa ale podľa mňa len bohapustá Chazarská genocída a pomsta za rozprášenie Chazarskej ríše ešte v 10. storočí prečítajte si niečo o Chazošoch.

   • frantisek-ja mozem len suhlasit-zaoberala som sa troskuruskom-lenze ste zabudli na degeneratov ak mas co i en 4-tinu modrej krvi musis podporovat kabalu ajej ciernych princov -ja viem ze je to len kusocek no treba si trosku pocitat a vratit sa do minulosti-knihy „besi revolucie ci Kagan a jeho bek“ nalezite vysvetluju situaciu v rusku roky 1914 az 1920-az do 2 vojny

 3. Stale dookola opakujem : Problem je ze slovenske skoly produkuju Humanitnych demagogov(pravo, andragogika, socialna praca). Tento clanok je typickym produktom polovzdelanca z humanitnych fakult.
  takze rozdiely USA-GMO potraviny, Rusko – naturalne potraviny
  USA- Gay pride , rusko – tradicna rodina
  USA- legalizacia drog, rusko- boj proti drogam
  USA- debilizujuci skolsky system zamerany na nanichodne humanitne vedy
  Rusko – progresivny skolsky system zamerany na prirodne a technicke vedy
  Polovzdelanci a demagogovia typu Andrej strij mi mozu vyliest akurat tak na hrb.
  Pozri sa s kym si pribuzny a potom vrieskaj protiruske hesla ty hlupak :
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Haploskupina_R1a_(Y-DNA)
  http://www.eupedia.com/europe/Haplogroup_R1a_Y-DNA.shtml

  Na zaver pre vsetkych : studujte techniku, elektrotechniku, fyziku, matiku aby ste mali slusne zivobytie, zivotne sance a karierne moznosti. Ak budete studovat humanitne demagogie, v zivote nevytvorite nic hodnotnejsie ako tento protirusky shit.

  • Myslím, že ste nepochopila podstatu článku. Nevšimol som si na ňom nič protiruské. Naopak bol proruský/proslovanský tým, že bol antiboľševický. A súhlasím aj stým, že by sa Slovensko malo vedieť postaviť na vlastné nohy.
   Mimochodom nie ste vy náhodou Židovského pôvodu? (inak ja nemám nič proti etnicite samotnej) Prečo akurát Vás má štvať tento článok?

   • Myslim, ze trafena hus (teda uhor) zagagala… 🙂

   • nitus nechcem sa opakovat, klikni na odkazy ktore som zanechala, snad pochopis……..

    • Ďakujem za „novinku v odkazoch“ ale osobne sa problematikou indo-európskej genealógie zaoberám niekoľko rokov a teda viem o genetickej príbuznosti medzi Slovanmi. Inak vy konkrétne tento marker (R1a) ako žena určite nemáte, čiže dupľom nechápem Vaše rozhorčenie.

     • nitus vas prvy argument bola narazka na moj zidovsky povod…..akiste viete ze v staroveku bol na ukraine velky zidovsky statny utvar – chazarska risa. Dnesni ukrainci su v podstate pokrestanceni chazari. Robi ich to z vasho pohladu menej slovanskimi??? Z genetickeho hladiska (pozrite si obrazky v linkoch ktore som poslala) nabozenstvo nema ziadny vplyv. Takze, myslite si ze som menej slovanska ako vy? Pozrite sa percento R1a na ukraine a na slovensku.
      Nithus, vy ste autorom clanku? Ak ano, preco vystupujete pod odlisnym menom? Nech viem ci sa rozpravam s autorom alebo diskutujucim.

     • Neviem odkiaľ máte informácie o pokresťančených chazaroch na ukrajine, takú históriu ja veru nepoznám.
      Akiste viete na judaizmus presedlala iba chazarská šľachta a aj to až krátko pred anihiláciou Slovanskými kmeňmi, väčšina chazarov zostala tengristami (turecké pohanstvo) a nebolo to v staroveku ale v stredoveku. Lenže ja sa nebavím o chazaroch, či judaizme, ale o Vás osobne. Povedala ste, že máte Židovských predkov, čo konkrétne ste tým myslela? Ja neviem ako veľmi Slovanská ste, informácie mám iba od Vás. No opakujem, že vy ako žena haplotyp R1a určite meť nebudete, to môžu iba muži (Y chromozóm nepustí), takže sa tu takýmito linkami veľmi neoháňajte.

      Ja nie som autorom článku. Mám na internete iba jeden pseudonym pod ktorým vystupujem.

     • udeny uhor, myslím že je škoda niečo s diskútérom menom Nithus, vôbec niečo rozoberať. Človek s demagogickými klapkami na očiach nebude vidieľ len smer ktorý mu nastavili. Stačí mu zamávať pred očami červenou vlajkou a nápisom boľševik, komúnista on sa hneď zúrivo rozbehne dotyčného nabrať na rohy. napísal napríklad: „invázia do Poľska“. Prosím nech konkretizuje do ktorého Poľska a nech konkrétne menuje územia. Pokiaľ viem, Jaruzelski sa ujal svojho úradu práve kôli tomu, aby vraj invázii predišiel. No „olala“: „ala Ukrajinský holodomor…“. Nech je rád tomu, že tuná po rozbití poľnohospodárskych družstiev neprepukol „holodomr“ podobný tomu v Bengálsku, ktorý demokrati vyvolali v Indii. Jedno naše šťastie bolo práve v tom, demontáž našej potravinovej sebestačnosti mala zabezpečiť u nás dopyt po odpadkoch, ktoré sem začali dovážať zo zahraničiach, lebo ich tam nikto nekupoval.

     • Stefan vy ste inak OK?
      Inváziou som mal na mysli rok 1939, viete veľmi dobre o ktoré územia sa jednalo.
      K zbytku príspevku sa nebudem vyjadrovať a vlastne ani neviem či budem na vaše príspevky reagovať.

 4. Alan Dalles,
  Kongres Spojených štátov, 1945

  „Končí vojna, (bolo to po II. svetovej vojne), všetko sa dá do poriadku. Dáme všetko čo máme, všetko zlato, všetku materiálnu moc v prospech dobehnutia
  a balamutenia ľudí. Ľudský mozog, vedomie ľudí je prístupné na zmeny. Zasejeme tam chaos, nenápadne zmeníme ich hodnoty na falošné a necháme ich týmto
  falošným hodnotám veriť. Ako? Nájdeme svojich rovnako zmýšľajúcich spojencov, nielen v samotnom Rusku, ale aj v štátoch bývalého východného bloku. No
  pozerám, spojencov je tu dosť.
  Krok za krokom budeme rozohrávať grandióznu tragédiu zániku týchto národov do úplného a nezvratného umlčania ich sebavedomia. Z literatúry a umenia
  napríklad odstránime ich sociálnu podstatu. Literatúra, divadlo, film, všetko bude všemožne podporovať a oslavovať najhanebnejšie ľudské pocity. Budeme
  vyzdvihovať takzvaných umelcov, ktorí budú presadzovať a vtĺkať do hlavy občanom chuť sexu, násilia, sadizmu, zradcovstva a všelijaké iné nemorálnosti.
  Vo vedení hospodárstva vytvoríme chaos a zmätok, budeme postupovať nenápadne, ale aktívne vytvárať despotizmus úradníkov a úplatkárov. Poctivosť a
  slušnosť budú terčom posmechu. Pozrime sa na tú paralelu dnes. Hulvátstvo a narkománia, živočíšny strach druha pred druhom, homosexualita, úchylnosť,
  nehanebnosť a zákernosť,
  nacionalizmus a nepriateľstvo národov, predovšetkým nepriateľstvo, nenávisť k všetkému ruskému a k všetkému slovanskému.
  Všetko toto budeme obratne, nenápadne pestovať a rozvíjať. Len niekoľko málo ľudí si bude domýšľať o čo ide, či snáď tomu aj rozumie, ale takýchto ľudí
  postavíme do bezvýchodiskovej situácie, urobíme z nich terče posmechu, nájdeme spôsob ako ich ohovárať a vyhlásime ich za odpad spoločnosti. Vytrháme
  duchovné korene spoločnosti, znevážime základy morálky národov. Takto budeme narúšať pokolenie za pokolením, zameriame sa na deti a na mládež. Budeme ich
  rozvracať, učiť nerestiam a budú tak mravne upadať. Vytvoríme z nich cynikov, bezduchých ľudí a kozmopolitov. Takto to urobíme.“

  • A práve Nithus patrí medzi úbožiakov, čo sa nechajú manipulovať podľa týchto plánov.
   Niet divu že v reakcii na mňa sa prejavil ako antirus.
   Ale čo sa týka Chazarov, tam má, zdá sa, pravdu. Veď Kijevská Rus (používam ruský pravopis – „i“) bola prvým ruským štátnym útvarom – vtedy ešte neexistovalo štiepenie na Ukrajincov či Bielorusov. To nastalo až dôsledkom stáročnej okupácie Tatarmi Ruska s výnimkou týchto území, ktoré sa takto jazykovo i mentálne trochu vzdialili od pôvodných Rusov.
   Avšak je holým nezmyslom tvrdiť to, že ak ženy nemajú chromozóm R1A z dôvodu svojho pohlavia, nie sú Slovanky! Nakoniec dnes už len okolo 5% Maďarov má svoje pôvodné gény, ináč sú to aspon z polovice Sloveni a potom iné susedné národy hovoriace násilím nanucovanou Maďarčinou!

   • Neviem síce prečo odpovedáš údenému úhorovi, ale budiš aspoň si sa trafil do tej istej témy, už to je veľký úspech pri tvojom mentálnom zdraví.
    Keď som ja antirus, tak ty si antivírus, ale zdá sa že neaktualizovaný. Tresnúť takú sprostosť, že Slovanky a ženy majú R1a (Y chromozóm) môže len veľký znalec biológie a genetiky tvojho kalibru. Že sa vyznáš je hneď každému jasné. Tie reči o tom ako Y-chromozóm môžu mať iba muži si nevšímaj to je vedecké sprisahanie proti tvojej osobe.

    Som rád že si sa vrátil, klaun nám tu už chýbal. Darius nebol celkom tým pravým orechovým.

    • Nithus ty blbec korunovaný sprostý! Chýba ti nie len mentálne zdravie, ale i rozum!
     Odcituj mi, kde som ja napísal:
     „Slovanky a ženy majú R1a (Y chromozóm)“?!
     Ty si sa ešte ani čítať nenaučil!

     • Ospravedlňujem sa to slovo „ak“ mi nejak vypadlo a celá veta tým pádom dávala diametrálne iný význam.

  • toto je tiez urvok z knihy „komunisticke zlocin +Cia“Vela zaujimaveho sa dozviete aj o politickych procesochv 50 rokov -o prevratoch od roku 1945-bulharsko r.1945,rumunsko rok 1947, polsko rok 1952 madarsko rok 1956 Ceskoslovensko rok 1968 Plosko rok 1976 a soôidarita -vsetko pekne so spinavymi paprcami zapadu- britanie a usa

  • Alan Dalles,-neviem presne no on sa bojom proti rusku zacal zaoberat este v roku 1943 kedy este zurila 2 svetova -bol na vrchole cia do 60.70rokov po nom myslim prisiel busch starsi- (Operace CIA Splinter Factor)po tomto vybuchu ho odvolali

  • na jedno ste zabudli-boli sme spojencom Hitlera preto slovensko neoslobodzovali rusi ale dobýjali pre na s to bola vojna dobývačna .rok 1968 vôbec to nebolo tak ako nám to média ohlasovali-v rokoch 1949-1950 prevrat v Bulharsku-r.1953prevrat v rumunsku-r1956 prevrat madarsko-r1958 prevrat polsko-r1963 druhy prevrat Polsko-r1968 prevrat vCeskoslovensku- Stále si myslite ze ze to nie je práca americkej cia ? k r.1968 si precitajte knihu byv pracovnika na min zahranicia -V nemecku sa blizko ceskych hranic natacal film kde sa zucastnilo 2000 komparzistov z prahy medzi nimi ale to uz v knihe-

  • udeny uhor-
   je to aj v Sionskych mudrcoch

 5. Nitus, ty slachta….:) aj na slovensku prijala krestanstvo najskor slachta, V rusku takisto, V irsku takisto…….vsade.A za slachtou prijimali nabozenstvo ostatni…..neviem kde si nabral ze len slachta. Skratka ked je nejake nabozenstvo statne tak sa udeje to co sa stalo ked prisiel na velku moravu cyril a metod. (podla tvojej logiky krestanstvo prijala len slovenska slachta) To s tymi tengristami si si vymyslel vsak? poprosim link….dakujem
  S linkami sa budem ohanat napriek tomu ze R1A ako zena nemam, dokazuje moju verziu.
  A pripominam ze napr. aj Kiev bolo mesto chazarske, postavene chazarmi a obyvane chazarmi. To ze dnesni obyvatelia kieva su pravoslavny a rozpravaju slovanskym jazykom je prirodzeny vyvoj ked zoberieme do uvahy dobytie chazarskej rise ruskym kniezatom sviatoslavom.

  • Chazari nepostavili nikdy nic. Nie je po nich ani stopy, ziadne sochy, ziadne umenie, ziadne stavby ani mesta. To o tom Kijeve je len zbozne prianie bez dokazov…

  • Samozrejme máš pravdu s konverziou bežného obyvateľstva po prijatí panovníckou šľachtou. A to bolo mimochodom presne to na čo som chcel poukázať. Táto konverzia sa udeje potom čo ideológiu prijme šľachta, no trvá to roky, v niektorých prípadoch dokonca až storočia, kým sa odstane „do krvi“ sedliaka (viz. Škandinávia) a nie je to okamžitý proces. Vieš teda kedy sa konvertovali chazari na judaizmus a koľko času ostávalo k ich zničeniu? Link nepotrebujem stačí sedliacky rozum a bežná znalosť histórie pohanstva.
   Mimochodom poviem ti pikošku Cyril a Metod neboli prví kresťania na Našom území. Prvé kostoly staval už Pribina, napriek tomu sme vtedy ešte neboli kresťanmi. Takže ako vravím, konverzia je dlhý proces a nie okamžitý.

   To, že bol Kiev chazarský je však už blud o ktorom existujú tak maximálne hypotézy. Nikto v skutočnosti úplne presne nevie kedy bol Kiev postavený ani kým. No väčšina vedcov a archeológov sa zhoduje na 5tom storočí a na slovanských osídleniach http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Kiev

   Čo máš na mysli s R1a a tvojou verziou? Povedal som, že viem o vzájomnej genetickej príbuznosti medzi Slovanmi, tak o akej verzii to básniš?

   • Nithus rada by som ti oponovala v tom ci kiev vznikol na slovanskych alebo chazarskych osidleniach ale sucasna genetika zotiera jazykove bariery medzi narodmi a ponechava len tie geneticke. A ako vyzera geneticka mapa vychodnej europy kazdy na tomto fore vie.
    Pred par storociami prislo na velku moravu par tisic madarov, rozdrvili silny stat a pomadarcili povodne obyvatelstvo. Ak by si hladal podstatny geneticky rozdiel medzi madarmi a okolitym obyvatelstvom, nenajdes ho. Jednoducho dobyvatelia vtlacaju svoju pecat podrobenemu narodu vo forme jazyka, pripadne nabozenstva. To iste sa udialo po dobyti chazarskej rise, tatarskej rise a dalsich statnych utvaroch.
    Osmoza, o tom ze Kazan je tatarske mesto, nikto nepocuybuje, ziju tam tatari, je sucastou historickeho tatarstanu. Kyjev bol castou chazarskej rise a mal to stastie ze nebol zniceny tak ako itil alebo sarkel. A ukrainci o tom vedia svoje. Nie je moj problem, ze vyucba historie na slovenskych skolach je selektivna a orientovana na zapad. Ja s tym nic nespravim. Ale aspon sa snazim hladat zdroje v ruskych a dalsich mediach aby som dohnala to co nase nefunkcne skolstvo zrejme umyselne zanedbava.

    • Nie som si istý, čo máš na mysli tou genetikou. Mohla by si byť konkrétnejšia? R1a nie je turecká haploskupina (už vôbec nie semitská). Tou je hlavne J2. V minulosti tomu bolo trocha inak (no bavíme sa o tisíckach rokov pred našim letopočtom kedy „turci“ neexistovali). Ale to tu už rozoberal aj Klyosov.
     Čo sa týka Maďarov ktorí dobili Veľkú Moravu, táto problematika je trochu komplikovanejšia. Máš pravdu, ale len distribučne v súčasnosti. Našťastie takto laicky vedecká genealógia nefunguje.
     Do úvahy prichádza viac faktorov ako napr. genetický drift po repopulácií (mongolská invázia/osmanská ríša/čierny mor). Nevidel som zatiaľ dobré peer review články zaoberajúce sa čisto Maďarmi, takže sa mi je ťažko k tomuto vyjadrovať. Z doterajších poznatkov viem akurát toľko, že sa špekuluje s haploskypinou G1, ktorá a inde v Európe nenachádza, iba v Ázií. A tiež dobové kostrové pozostatky v Maďarsku z 10 storočia tuším ukázali v 50% N1tku čo korešponduje s ugrofínskou teóriou (tí patria tiež do Nka).

     • pozri sa R1A sa v tureckej populacii nachadza, nachadza sa aj v populacii ugrofinskej a aj v iranskej. Mozme spekulovat o tom kde geograficky vznikla ale fakt je ze sa nachadza v rôznych jazykovych skupinach.
      A preto verim ze lingvisticke rozdelenie narodov z tohto dovodu uz nie je smerodajne, dolezitejsia podla mojho nazoru je geneticka pribuznost narodov. Semitska haploskupina ma nezaujima a zrejme ani teba.

     • Nemáš pravdu, mňa zaujímajú všetky haploskupiny.
      Samozrejme že sa nachádza aj R1a v tureckej populácií. Ty snáď poznáš nejakú populáciu pozostávajúcu z čisto jednej haploskupiny? Ľudské národy sa v minulosti predsa mixovali. Otázka nie je či sa tam distribučne nachádza, ale či
      a) tvorí podstatnú % časť v súčasnosti
      b) tomu tak bolo aj v minulosti (dobové pozostatky)

      Keď už sme pritom žiadna Y DNA haploskupina nedefinuje etnicitu, tá je daná jazykovo a kultúrne. Y DNA vkladá len zaujímavý doplnok sledovania otcovskej línie v rámci národov/etník.

  • Nerád používam oslovenie „údený uhor“, lepšie by bolo nejaké dievčenské meno. Tu je kúsok histórie o Chazaroch:

   . „Nakoľko Chazari občas robili nájazdy na ruské dediny a odvláčali ľudí napredaj do otroctva, Rusi pod velením chrabrého KYJEVSKÉHO kniežaťa Svjatoslava r. 965 vypálili a vyplienili chazarské hlavné mesto Itiľ (Iteľ) a pevnosť Sarkeľ (chazarsky biela pevnosť, Rusmi premenovaná na Beluju Vežu) a Semender, a časť Chazarov vzali do zajatia. Ostávajúci Chazari potom ustupovali pod tlakom kočovníkov z východu do Kyjevskej Rusi a ostatnej Európy. Chazarský jazyk, ktorý od doby likvidácie kaganátu bol označovaný ako Yidiš, pribral mnoho cudzích, najmä slovanských, baltických a nemeckých slov, s Hebrejčinou nemá však žiaden prienik. Podľa svojho jazyka sa Chazari všade predstavovali ako Yidiš. Bádatelia potvrdzujú chazarský pôvod „judaistického živlu“ v Kyjeve v 11. storočí. Neskôr (okolo roku 1240) boli Chazari dobytí Džingischánom a pod tlakom jeho hord sa rozpŕchli do Európy.“

   Teda vidíš, že ruský Kijev existoval predtým, než knieža Svjatoslav ich potrestal za lúpeživé výpady do Kijevskej Rusi a až vtedy sa prvá časť Chazarov dostala do Kijeva ako zajatci. Neskôr prišli nielen do Kijeva, ale prakticky do celej Európy po rozohnaní Džingischánom.

 6. osmoze, chazarsky kaganat bol svojho casu najsilnejsi statny utvar euroazie. Obavali sa ho iranci aj arabi. V iranskych a arabskych kronikach su zapisane boje s chazarmi. Kaspicke more je v iranskom jazyku(farsi) zname ako Chazarske more. Azerbadzanci volaju kaspicke more tiez chazarske more. Rovnako turci. Chazarskeho umenia je dost. Len treba ist do ruskych a ukrainskych muzei. Bolo odkrytych mnoho ruin chazarskych miest, vcitane Itilu a Sarkelu. Na miestach sa naslo velke mnozstvo umenia, sperkov, zbrani, kostrovych pozostatkov. To ze si sa to z nasich medii nedozvedel nie je moja chyba. V izraeli tieto veci su vseobecne zname, najma medzi rusky hovoriacou komunitou. Mozno je cas zacat hovorit o tom aj u nas.
  Rovnaky proces asimilacie napriklad prebehol u volzskych tatarov. Po dobyti tatarskej rise rusmi, boli moslimski tatari rusifikovani a pokrestanceni. Cele povolzie je etnicky tatarske napriek tomu ze hovoria po rusky. A dnesni rusi o tom vedia a neboja ani nehambia sa o tom nahlas hovorit.

  osmoza ty si asi chazarov ale celkovo turkicke narody predstavujes asi ako ufonov z azerbajdzanu alebo neviem co. Odporucam pozriet :http://www.youtube.com/watch?v=7dLRQ6v4xa8

 7. preco nie je v tvojom linku ani zmienka o chazaroch???? No preto, lebo nikto nechce drazdit palestincov tym ze im da do ruky ideologicku zbran vo forme povodnej vlasti vychodoeuropskych zidov. Preto sionisti robia vsetko mozne aby zakryli, zosmiesnili, zatajili akukolvek zmienku o chazarskom kaganate v mediach, ucebniciach….skratka vsade. Ale v dnesnej dobe internetu to uz nie je take jednoduche.

 8. 1) Chazari – Chazaraská vrchnosť prestúpila na judaizmus, z nich neskôr vznikli ruský židia. Áno, bolo ich dosť aj na Ukraine ale vôbec nie väčšina http://en.wikipedia.org/wiki/File:Chasaren.jpg ako vidíš na obrázku, jadro ich Kaganátu bolo niekde na juhu Ruska kde Rusi vo veľkých počtoch prišli až neskôr výbojmi s cárskeho Ruska, a neskôr tak prevýšili pôvodné obyvateľstvo ktoré sa dosť početne oslabilo rôznymi vojnami. Áno, niektorí sa aj asimilovali ale tích ľudí bola menšina.
  2) Tatári – väčšina Tatárov vyznáva islam takže o pokresťančení neni reči. Taktiež sa za Rusov nehlásia, stačí si pozreť sčítania v Tatarstane, Baškirstane a pod. Celé povolžie je nimi obývané – za Sovietskeho zväzu tam mali prevahu Rusi ale po jeho páde sa kôli chudobe vysťahovali. V súčasnosti ich počty znova narastajú. A medzi Rusmi a Tatármi je rozdiel, tak sa schválne choď tam poprecházať či tam budú mať prevahu turkické prvky.
  Krym – Tí Tatári sú tam stále, ale majú tam prevahu Rusi ktorý tam boli podobne presídlený ako kedysi do Lotyška, Kazachstanu … V súčasnosti je Tatárov na Kryme okolo 200 000. Taktiež sa tam choď poprechádzať či väčšina očí bude ázijských (myslím takých s mongoloidnými znakmi).
  3) Ukraina – to čo si napísal že Ukrainci sú Chazari je neuveriteľný blud. Stačí si pozreť aj tie tvoje obrázky Haloskupín a uvidíš že väčšina Ukrainy ho má ,,slovanský´´. Východný slovania aj niečo asimilizovali, ale boli väčšinové obyvateľstvo, ináč by iné národy asimilizovali ich.

  Pokiaľ ide o Rusov komunistov – aj keď komunisti boli v Rusku aj predtým, k moci ho tam dostal západ (je známe že sa Lenin dostal do Ruska nemeckými vozmi) a v dnešných dobách sa aj zverejnili dobovú správu v ktorej bolo ,,Lenin pracuje dobre´´. Prvé roky ruského komunizmu mali moc v rukách židia (aj sám Lenin mal židovské korene) ako Trocký, Kaganovský, Jurovský neskôr sa berly chytili Gruzínci – Stalin, Beríja a potom Ukrainci – Chruščov. Áno, bolo tam aj hodne Rusov ale všetky výčiny by sme na nich hádzať nemali.

 9. Tak tvrdiť, že Chazari nepostavili nič, je samozrejme somarina, rovnako ako to, že na judaizmus konvertovala iba chazarská šľachta…konvertovali všetci, lebo taký bol zvyk a pravidlo. Po rozbití chazarskej ríše väčšina emigrovala do Poľska, kam ich pozval, tuším Ján I. Sobieski. Inak – http://www.khazaria.info (ak sa nemýlim). Pekný deň, kolegovia diskutéri.

  • Iste, pravdaze nieco Chazari postavili. Nieco postavili aj briti, ked behali pred rimanmi s modrymi zadkami. Aj indiani nieco postavili a je neuveritelne, kolko indianskych stavieb sa dochovalo az dodnes. Dokonca aj male decko dokaze z blata nieco postavit. Otazka je, co z tych chazarskych krasnych budov, pevnosti, kniznic, soch dnes mozeme obdivovat…

   • Sprostá otázka osmoza. Ty nevieš o tých neskutočných historicko-kultúrnych pamiatkach čo tu zanechalo chazarské megaimpérium? Pamiatky ako napr…. moment ako sa to volalo…… ten kameň tam v Ukrajine a potom tam bol ten…. hlinený džbán. A tiež tretí kameň, trochu nižšie. Všetko kultúrne pamiatky UNESCO. Egypťania si z nich môžu brať príklad.

  • Ale ba, tak ono všetci konvertovali naraz? Rovnako ako Škandinávci na kresťanstvo?http://en.wikipedia.org/wiki/Christianization_of_Scandinavia

   Alebo Slovania? Kult Svantevíta v 12. storočí bol kreťanský? Dobre vedieť.

  • Freeman,
   Chazari boli polokočovným národom a mali len tri aké – také mestá, ktoré som vymenoval vyššie, ktoré boli zničené ruským kniežaťom Svjatoslavom, keď ich vytrestal za nájazdy na ruské dediny. Teda skutočne „stavebná pamiatka“ po nichnemohla ostať žiadna.

 10. Niekto, mozme sa tu na tomto fore dohadovat kolko chceme nic nevyriesime. Rusi vedia, ze cele povolzie bolo tatarske v casoch dobytia. Tatarov bolo priblizne 10 mil a rusov aez pribl 10 mi. Cize o asimilacii a pokrestancovani povolzia MOZE byt reci a je to tak a rusi to vedia. Vedia to presne tak, ako ty vies ze Blatnicke jazero bolo povodne slovenske a bolo pomadarcene. Snazis sa spochybnit to co sami rusi priznavaju a vedia.
  A tych mongoloidnych typov o ktorych tak rad hovoris najdes dostatok aj na slovensku. Nezabudaj ze aj tu bol turkicky statny utvar, Avarsky kaganat ktory tu tiez zanechal geneticku stopu.
  Zacni cerpat aj z inych zdrojov nez len David Duke, od neho sa toho moc nedozvies.

  • ,, Cele povolzie je etnicky tatarske napriek tomu ze hovoria po rusky. ´´ Ja nevravím že aj nesasimilozovali niektorých (,,Áno, niektorí sa aj asimilovali ale tích ľudí bola menšina.´´) ale vravieť že celé povolžie je etnicky tatárske je neuveriteľná blbosť kým teraz z toho kľučkuješ používaním slova bolo ,,Rusi vedia, ze cele povolzie bolo tatarske v casoch dobytia. ´´ Rusi majú väčšinu a tú získali aj prisťahovaním na tie územia. A pokiaľ ide o to či vidím nejaké rozdiely tak áno, vidím sú jasné.

   • niekto, slovo tatar nie je rasova kategoria ale lingvisticka a kulturna. Pozri si este raz videa ktore som zverejnila. Rovnako nie je rasova kategoria slovo chazar, slovak, rus.
    Narody sa medzi sebou miesaju uz desiatky tisicov rokov. Su to prave ludia ako si ty ktori robia z tatarov a madarov mongoloidov len pretoze rozpravaju azijskym jazykom. Sucasna genetika hovori uplne nieco ine. Rovnako ako aj letmy pohlad na tichto ludi.

    Este raz ti odporucam pozorne prezriet videa ktore som uz zverejnila a potom pouzit google a hladat co najviac informacii o ruskej historii.

    • Pozrel som si tie videá tam je jasný rozdiel ako medzi slovákom a grékom a to že majú mongoloidné znaky je pravda (to neznamená že sú to úplný šikmáči) vidno to na nich. Ruskú históriu by si si mohla naštudovať tiež pretože veci typu Ukrainci sú pokresťančený chazari a povolžie sú samí etnický tatári sú na smiech 🙂

     • Rozpravam sa s hotentotom? O AKYCH GREKOCH TO TOCIS?

      prid na liptov do ktorejkolvek dediny a uvidis kolko ludi ma mongoloidne znaky. Na nerozoznanie od tatarov na tych videach.

      A s tym guglom som to myslela vazne.

     • súhlasím. tiež pochybujem, že by Ukrajinci boli pokresťančení Chazari..tí putovali do vtedajšieho poľského kráľovstva (preto ich tam bolo toľko).

     • EŠTE SI NIKDY V ŽIVOTE NEPOČULA PRIROVNANIA ?

      Liptov – zhodou náhod som z kraja Liptovu blízkemu, ešte raz opakujem že nevravím že všetci sme čisto slovania, asimilizovali sa rumuni, nemci, pečeňehovia kumáni aj tatári dačo poznásilňovali ale je tu aj veľká časť obyvateľstva ktorá asimilizovaná nie je !!! A ak sa niečo niečím vtedy asimilizovalo, nebolo to možné bez toho aby národ (etnikum) ktorý etnikum (národ) pohlcoval netvoril väčšinu. A opakujem vravieť bludy typu ukrainci sú chazari je smiešne ! Pokiaľ ide o ten gúgl – sú tam aj dobré veci ale nie všetky ako histórie slovansko-árijských vied typu filištínci sú slovania a teórie typu JeRUSsalem svedčí o tom že ho založili rusi takže neviem z akých zdrojov čítaš ale niektoré veci by som si viac overoval 😉

  • Údený Uhor:
   „Rusi vedia, ze cele povolzie bolo tatarske v casoch dobytia.“
   Rusi povolžie vôbec nedobýjali, oni sa tam usadili. Tatári pochádzajú zo strednej Ázie.

 11. Niekto, a este k tym tvojim Mongoloidnym typom, budem sa opakovat, ale pre teba to urobim, tu mas tatarov. Vidis nejake podstatne rozdiely medzi nimi a slovakmi????

  http://www.youtube.com/watch?v=T2lnzZisKwU
  http://www.youtube.com/watch?v=pyH1d8K9X8Q
  http://www.youtube.com/watch?v=ZJS0MzhZAGk

  nenajdes……..

  • niekto, ty mas stale problem pochopit, ze sme niekedy zili v gigantickej euroazijskej risi kde sa mohol pohybovat kto chcel kde chcel a narody sa miesali. A bolo to prave vtedy ked rimska risa sa rozpadala na marne kusky a slovania dobyli nove kraje na zapade a na balkane. Ludia ako ty to mozno volaju cierny mor, azijska horda alebo podobny vyraz, faktom vsak je ze tato risa bola risou nositelov znaku R1a – bez ohladu na to ci rozpravali jazykom slovanskym,ugrofinskym, turkickym alebo iranskym.
   A toto je to co by sme si mali vsetci uvedomit.

   • Prosím nevyjadruj sa k niečomu čomu očividne nerozumieš.
    Haploskupina R1a (a jej rozšíreenie do východnej európy) nemá nič spoločné s mongolmi, rímskou ríšou, chazarmi ani inou sociálnou štruktúrou v antike či stredoveku. Odporúčam si niečo prečítať najprv od Klysovoa, ktorý je na R1a jeden z najväčších expertov súčasnosti.

   • R1a – táto haploskupina by sa dala nazvať slovanskou keďže sa vyskytuje na území slovanských štátov a štátov s ich menšinami v minulosti ale aj teraz, v turkických národoch sa veľmi nevyskytuje a taktiež ani v ugrofínskych (viď jej rozšírenie vo Fínsku), ďalej sa vyskytuje aj v Tadžikistane, Afganistane a Indii – indoeurópske národy takže nevylučujem že sme s nimi mali spoločných predkov ale všeobecne o histórii slovanov sa vie strašne málo.

 12. Tak keď niekto ide prirovnávať opevnené mesto k džbánu či nejakej kamennej mohyle…

  http://www.khazaria.com/atil.html

  Zase klasický neduh – niečo vieme, ale nie dosť. Netreba popierať, že Chazari boli významnou ríšou. Na strane druhej, tuná kolegyňa žiovského pôvodu by najradšej z nás všetkých Židov urobila, ale sorry…
  Nithus – nie je také zložité, ak sa ideš o nejakej téme baviť, použiť minimálne Google…nebudeš potom za hlupáka 😀

  • Pán Freeman má úplnú pravdu, ja som už dávno popri tebe hlupák, to tu už dávno všetci vedia. O tvojej genialite sa bude ešte dlho písať na prope.

   Opevnené mesto Atil je samozrejme celosvetovo vynikajúco známe, hneď po pyramídach v Gíze. Spýtajte sa bežného človeka na ulici, 10/10 opýtaných Vám povie presnú lokáciu aj bez googlu a bude vedieť priradiť aj národ ktorý ho postavil, som o tom presvedčený.

 13. diky christian za doplnenie.
  Nesnazim sa spravit zo vsetkych zidov …snazim sa len doplnit to co v skolskych osnovach chyba. Tak ako aj ty 🙂

 14. Nithus: Ty máš zrejme strašný problém priznať si, že niečo nevieš, alebo že si niekde trepol somarinu. Čo má spoločné existencia khazarských miest () a jeho popularita s pyramídami v Gize? Plno ľudí nevie ani o bosnianskych pyramídach, a existujú. Poukazoval som iba na fakt, že ak už niečo ideš tvrdiť, skús si to najprv overiť. Inými slovami – Tvoje tvrdenie bolo vyvrátené. S tým sa zmier, nikto z nás nie je neomylný a vševedúci. Otázke Chazarov som sa zbežne venoval, koniec koncov asi polovicu knihy „Trinásty kmeň“ od Koestlera som kedysi aj preložil (nanešťastie, budem to asi musieť spraviť znova), a keďže otázka Chazarov je v istom ohľade kľúčová aj pre pochopenie Písma, tak nejakú tú vedomosť o tom mám.

  údený úhor: OK. to bola len taká uštipačná poznámka, priznávam bez mučenia.

  • Freeman: keďže ste nepochopil podstatu (cca. už asi 10ty krát čo spolu diskutujeme) predchádzajúceho príspevku na osmozu a moju pointu ste si (znova) vyfabrikoval vo svojej bohatej fantázií v domnení, že ja určite nič neviem o chazarských stavbách/mestách/archeológií (lebo nedostatočne googlim, škoda len že sme o nich písali samostatné témy už na starom prope) ste napísal svoj intelektuálny skvost o mne hlupákovi, neprišlo mi dôležité Vám tu niečo vysvetľovať, vzhľadom k tomu, že moje stanovisko znova aj tak nepochopíte. Naopak Vaša snaha hrať sa tu na vševedka a „dávať ma dole“ pri každej možnej príležitosti, spolu s vyjadrovaním sa k mojim znalostiam (nevedel som, že viete čítať myšlienky) začína byť naozaj úsmevná. Ja Vám radšej uznám Vašu genialitu. V otázke neomylnosti a vševedomosti si dovolím s Vami nesúhlasiť. Vy ste ukážkovým príkladom toho, že takí ľudia skutočne existujú.

   Pre čitateľov. Príspevok bol zameraný na kultúrne dedičstvo zanechané týmto národom, nie na absenciu ich stavieb (osobne nepoznám národ ktorý nič nepostavil). Preto som to dal do kontrastu s pyramídami v Gíze a UNESCOM. Bola to sarkastická poznámka, ktorú načal už osmoza (bolo by pre pochopenie dobré najskôr prečítať jeho reakciu aby človek pochopil tú moju). Prípad o hlupákovi Nithusovi a géniovi Freemanovi vyhlasujem za uzavretý.

 15. jaaaj..takže to bolo treba ruským nájazdníkom povedať, že – chlapi, toto nebúrajte a nepáľte, nech v 21. storočí majú Chazari nejaké stavby v UNESCO :-)) Kultúrne dedičstvo? Nech sa na to pozeráme akokoľvek – to kultúrne dedičstvo tu je. je to východoeurópsky judaizmus (nie, že by mi bol po chuti, ale bolo by absurdné to popierať).
  Osmoza si pletie Piktov (modré zadky) so starými Britmi a prirovnáva staroveké stavby k detským stavbám z blata..sorry, To tiež o znalosti témy čosi vypovedá.
  Ale máš pravdu – ono je asi najlepšie byť židobijec a oháňať sa židovskými argumentami a logikou. Po vzore svojho veľkého učiteľa vytiahni Freuda a Sitchina a budeme komplet :-))))

 16. Aby som sa nedostal zasa s niekým do … Tak skrátená verzia pre istých neomylných ako ľahké čítanie by som odporučil A Horáka O SLOVANECH UPLNE JINAK tak na začiatok a občas si prečitajte aj z webu tajnedejiny kde na ľahké strávenie o i je aj článok Rekordéri etnickej dlhovekosti kde je zdroj magazín Kultura a cez menovaný magazín sa dostanete k celemu članku . Nemôžem ho zverejniť ani dávať link lebo…
  Ale môžem priložiť „polienko do ohňa“ a na margo vašej diskusie chcem podotknúť že na svete pôvodne boli 4 rasy. Všetko ostatné je už miešanie rás a jednoduchý dôkaz je ak si pozriete koľko svetového územia majú len slovanské národy, ázijské, černošské a indiáni pôvodnej ameriky.
  Nejaká história národov atď to sú už len zavádzania niekoho proti niečomu a niekomu.

 17. Už teraz sa tesim na dalsie duchaplne články „vajataja“ Strija.

  • Čo je na článku duchaplného? Ak teda nemáte (ohľadom duchaplnosti) na mysli svoje komentáre, z ktorých ani jeden nesúvisel s článkom. Samé haplotypy, chazari, tatári, riaditelia CIA, ale k téme článku, ktorou ako som pochopil, je nepchať sa nikomu do análu, ani jediný… Alebo sa nedokážete zrozumiteľne vyjadriť ani k tak jednoduchej téme?

 18. Ved to, ze na tomto clanku nie je duchaplne nic. Falosna pseudovedeckost, dristy a humanoidne zvasty na objednavku.

  • No, vaše komentáre zato majú šťavu 🙂 Vždy sa teším, čím zaperlíte. Ako som čakal, komentár síce absolútne nesúvisí s článkom, zato ale presne ukazuje vašu „humanoidnú“ (aj keď občas mám teda poriadne pochybnosti) úroveň. 😀

 19. Osmoza nerozculuj sa. A nevykaj mi. Nie som ziadna stara baba.

  • Ja viem, stará baba nie, možno mladý chlap… 🙂 Mimochodom, vedľa komentára je taký odkaz s textom „Odpovedať“. A keď sa naň klikne, tak sa odpoveď zaradí ku komentáru, na ktorý chcete odpovedať. Pretože takto vôbec netuším, na ktorý komentár som sa údajne tak „rozčúlil“… 🙂

 20. osmoza ja viem ze uhor je muzskeho rodu, ale uhorka neznie az tak dobre. ten odkaz nie vzdy funguje, od urcitej urovne je zablokovany ale to je vec administratorov a nadstavenia.

 21. Zdravím diskutujúcich, hlavne „emigranta“ z „vše-history“ blogu ramiannka.jecool.net “ Nithusa ! 🙂

  Nithusi, pozerám, že Ti popri štúdiu psychológie neostal čas na štúdium jazykovedy 😀 ,
  asi to bude tým, že tu na Prope si najagilnejší diskutér 😀 😀 😀

  Ospravedlňujem sa krajanke z Liptova za to, že ju pozdravujem až po pánovi, aj keď ako dámu
  by som ju mal pozdraviť prvú. 🙂 Ale chcem ju pochváliť, tak sa mi, dúfam, moje „faux pas“ u nej
  prepečie. 😀

  Takže, pani „udeny uhor“-ka :), chválim Vás, ako trefne a zdarne argumentujete. Ale mám jednu
  výhradu voči Vášmu tvrdeniu o „hemžení sa Liptova mongoloidmi“ 😀 – asi žijete dakde pri
  Bešeňovej, ktorá je známa tým, že meno zdedila po stredovekej vojenskej posádke z Pečenehov.

  Ináč, ak chcete na tému „história Slovanov a genetika haplogrupy R1a“ diskutovať dlhšie ako tých
  pár týždňov tu, tak „migrujte“ na ramiannka.jecool.net, odkiaľ Nithus „emigroval“ 🙂

  • Len tak zo srandy, skuste napisat, ktory z prispevkov pod aliasom „udeny uhor“ povazujete za trefny a „zdarne argumentujuci“… Naozaj ma zaujima, ci su to tie prispevky, kde utoci ad hominem, nadava alebo odvadza od temy. Ine tu snad ani nie su. Teda okrem tych, kde zjavne nepochopila zmysel clanku.

  • Čauko Metod.
   Reaguješ trochu po funuse. Diskutovalo sa tu pred 2 mesiacmi, ale nevadí. O akné bolo medzi časom postarané (uhor bol vytlačený).
   Ja nie som emigrant z ramiannky mimochodom, až tak dlho ma zrejme nepoznáš. V skutočnosti je to naopak. Ja som dočasný emigrant z propu na ramiannku.

 22. Prosím nepoužívajte trápny český výraz ,,trefné,,.Použite slovenské ,,priliehavé,náležité,cielené, atď.,,

 23. Prosím vážených diskutérov rusofilov-rusofobov, aby si stiahli z dole uvedenej adresy prácu profesora Grigoria Klimova ktorý pracoval na Harwardskom projekte v USA 50 rokov.Jeho práce sú na uvedenej adrese v češtine ako texty, ale aj ako zvuk vo formáte WMA. Môj mail je autorovi známy spred pár dní. Stačí ak si prečítate PDF 1.2Mb “ Boží národ“ alebo „Červenú kabalu“. Potom by sa dalo na uvedenú tému diskutovať odbornejšie. Možno že aj autor tohoto článku si prehodí poradovník čítania.
  link :Google/ Grigoryj Klimov uložto.cz

  • URL jak hovado, odborník sa hneď spozná.
   Keď už, tak sem pripnite aspoň niečo takéto http://uloz.to/hledej?q=Grigory+Klimov

   Klimov sa na prope preberá cca od čias jeho vzniku. Červenú Inkvizíciu a Boží Národ tu prečítal hádam každý. Príspevkom ste objavil Ameriku, okrem toho že jeho práce sú irelevantné vo vzťahu k tomuto článku (pochopil ste ho vôbec?). Osobne neviem čo je na tomto človeku (resp. jeho teóriách o degenerátoch) také výnimočné.

 24. Pán Nithus ,ja som sa nepasoval za odborníka. Odborníkom na Prope ste ako vidím z príspevkov len vy. Nemienil som objavovať Ameriku. Pochopil som čo je to pýcha, panovačnosť a pocit moci.Tiež som pochopil, že pre čítanie nestačí rozlišovať písmenká. „Jeho práce sú irelevantné“ pre degenerátov? Máte PROP sprivatizovaný? Končím!

  • Prop sprivatizovaný? Nie, len som tu dlho. Dúfam, že mi dovolíte sem písať reakcie bez toho aby som ho musel vlastniť.

   Neviem kto tu z nás dvoch vytiahol odbornosť ako prvý, no nakoniec zistím, že ja.

   Nemienil ste objavovať Ameriku? Ale mienil, neklamte. Celý Váš príspevok je iba o tom, prečítajte si ho po sebe ešte raz. Prídete ako veľká voda označíte ostatných sa ruso-niečo zvestovať dobré správy o autorovi o ktorom sa domnievate, že o ňom nikto nepočul a teda poskytnete link na jeho práce, aby si ostatní doplnili vzdelanie a mohli následne (citujem):“na uvedenú tému diskutovať odbornejšie“.
   Neexistuje viac evidentný spôsob ako zreferovať „objav nového kontinentu“ aký ste práve predviedol.

   Jeho práce sú irelevantné vo vzťahu k tomuto článku (ku ktorému ste sa prišiel vyjadriť). Osobne netuším čo s ním majú náuky o degenerátoch spoločné.

   Keď končíte, tak teda zbohom.

 25. Nedelil by som svet na Putina a Obamu. My sme sucast niecoho uplne ineho, sucast EU. Ja osobne som s tym velmi spokojny. Europa je krasna. Casto po nej cestujem.

  • Naozaj zaujímavý pohľad. Takže ak nie som členom EÚ, keďže som občan napr. Švajčiarska alebo USA, tak po Európe cestovať nemôžem? Pravdupovediac, mne sa páčia aj Himaláje, Skalisté hory, Havaj. Celá tá krása je mi však na dve veci (na ho.no a na nič), keď tam nemám za čo ísť. Pravdupovediac, aj na Slovensku je veľa krásnych miest, kde som ešte nebol.

 26. Otazka na autora clanku s ktorym suhlasim: A ktore su to tie nase nohy?Podme ich spolu hladat.
  Diskusia je uzasnaale plna nezrelej hasterivosti. Ako ked sa zmotaju vlasi na hlave deda Vseveda.
  Dakujem Niekomu za pokazanie na hypotezu JeRUS al HOM a Filis Wilusa Veles-tinsku teoriu prribuznosti Levantu a Karpatskeho regionu. Hlasim sa ku tymto svojim nawjmladsim dietkam asom rad ze uz vykrocilina svoju put.

 27. chazari – ukrajina – halic – amerika – hole baby :o)))

 28. Dodal by som, že nehádžme Chazarov do jedného vreca so Židmi. Velesova kniha hovorí že Kisek bol synom Venda teda Kisek-Kozak bol potomkov Venedov teda slovanských predkov, ktorí okrem iného založili Veneziu-Benátky. Kozak je Kazak a teda Chazar a príbuzný Kazacha. Ak ma niečo spoločné so Židom, tak proto-židovských mágov – Volchvov a meno svojho boha ELi – VELes (Velké Eso – As). El=Al=Ul(Ol)=Il (Ten-Jeden-Odin, neskôr gramatický člen – niekto). Kozaci v pričiernomorí (Cherson, Krym, Zaporožie, Don, Volga) ako synovia Velesa (Volosa) sú Volosi (Volch-Valach) inde nazývaný aj Bolo(v)si – Polovci a v karpatskom regióne Valasi (P(a)lavsi). Dnešná Ukrajina bola kedysi poľsko-moldavskou krajinou. Moldavci hovoria valaským, teda rumunským jazykom. Valasi sú potomkovia tých istých praotcov ako my Slováci (viď Marauo Orbin).

 29. Rad by som sa pripojil k tymto clankom miesanie obyvatelov roznych ras existovalo. Zoberte si Adolfa Hitlera, prve co padne do oci na jeho starsich fotografiach su jeho vystupujuce licne kosti a zosikmene oci. Vobec nie europsky typ. Aspon nie cisty europsky typ z okruhlymi ocami! Podobne je to z byvalov premierkov Velkej Britanie. Jej oci su priam trojuholnikove. Okruhle smerom k nosu ale potom sa zahybajy smerom k usiam, co dava tomuto typu trojuholnikovy vyraz. A co ludia co maju usne bolce zrastene k licam? Vlastne usne bolce vobec nemaju. Tychto defektov je plno medzi americanmi a a anglicanmi. U Francuzov takychto defektov je menej. Je teda mozne ze doslo dost k premiesaniu germanskych skupin s Hunmi. Treba si zapamatat ze anglovia a sasi sa prestahovali na Britske ostrovy az o 200 rokov po tom co celu Germaniu ovladali Huni, az po francuzske hranice. Cize najmenej cistou rasou su prave germani.

 30. http://www.adelaidenow.com.au/news/opinion/peter-goers-scotland-consigned-to-a-future-of-fawning-to-its-english-masters-after-no-to-independence/story-fni6unxq-1227072379633

  Pridavam zaujimavy clanok o Skotsku

  Co sa tyka Chazarov Encyclopedia Columbia s r.1971, c.12, str 3652 uvadza ze Chazari sa usadili v 2 storoci Ad pod Kaukazom. V case ich najvacsieho rozmachu, ich risa siahala od severnych brehov Cierneho mora a Kaspickeho mora az po Ural a na zapade az po Kiev. Ale ako dalej pisu, tato risa zanikla ked ich vojensky porazil Kievske knieza Sviatoslav v roku 965. Cize Tolko V case najvacsieho rozsahu aj Egypt bol sucastou Rimskej rise a predsa nikto netvrdi ze Egyptania su Taliani. Este sa aj pise ze vacsina vychodoeuropskych zidov je chazarskeho povodu.

 31. Ke všem těm chytrolínským pisálkům s přemoudrymi vypady vůči dnešnímu Rusku a vlezdoprdelismem Zapadu,potažmo USA.,,,,, mate na hlavě máslo a jste fakt nepoučitelní!
  Každy Slovak by si měl uvědomit a stydět se za vlastní narodni kolaboraci s Hitlerem a pošlapani hodnot slovanske vzajemnosti za existence tzv.Slovenskeho fašistickeho statu v letech 2.WW a citit tak hluboky moralni stud .Zaroveň by měl poniženě a v hlubokem předklonu děkovat tomu tzv .zlemu ruskemu bolševikovi za odpuštěni placeni valečnych reparaci a vybudovani noveho povalečneho Slovenskav letech nasledujících. Zbytek je jen logickým následkem nepoučení se z vlastní historie.Nakonec proto nikdy nebudete moci mít vlastní statnost, což jste dokázali servilním strčením hlavy do oprátky EU

  • Vôbec sa nehanbím za tzv. kolaboráciu s Hitlerom. My nie sme povinní sa obetovať kvôli iným národom. Ani iné národy sa kvôli nám neobetujú. Hitlerova ponuka znela:Buď samostatný štát alebo rozdelenie medzi Poľsko a Maďarsko. Výber je jasný, každému komu chce byť jasný. Zaujímavé, že aj medzi Poľsko, to je tá tvoja slovanská vzájomnosť všakže? Alebo napadnutie Slovenska Poľskom v roku 1938 a odtrhnutie časti územia, to je tvoja slovanská vzájomnosť. Alebo nanútenie bolševizmu napriek tomu, že voľby v roku 1946 na Slovensku vyhrala demokratická strana. Také slovanské hodnoty a vzájomnosť si môžeš strčiť . Ponížene a v hlbokom predklone ruskému bolševikovi môžeš ďakovať ty zato, že umožnil prebrať čš. komunistom moc v 3 ČSR. Hlboký morálny stud si pociťuj sám zato, že po 85 rokoch presviedčaš Slovákov, že si mali vybrať 2 možnosť údajne z „morálnych dôvodov“, ibaže v takom prípade by si svoje „perly“ nemal komu vypisovať. A vôbec zato, že niekto ma za niečo ďakovať bolševizmu, ktorý má na svedomí mnoho miliónov obetí z radov Rusov, Ukrajincov a štátov, ktoré boli násilím zatiahnuté do Sovietského zväzu. Taktiež obete sovietsko – fínskej vojny v 1939 – 1940, ktorú začal Sovietský zväz. My nemáme vlastnú štátnosť lebo sme strčili hlavu do slučky EU a čo potom vy, keď ste tiež členmi EU? Čo to splietaš o proti ruských výpadoch a vlezprdelizme? Veď ČR je viac proti ruská ako Slovensko a takisto na Slovensku je viac ľudí, ktorí majú romantické predstavy o Rusku a ruskom národe. ČR sa stala členom NATO v 1999, Slovensko v 2004, kto je viac v prdeli západu a USA je zrejmé z dátumu. Takisto si pamätám, že ČR nám bola dávaná za priklad zo strany EU ešte keď sme neboli členom EU. Bez vlezprdelizmu zo strany ČR asi ťažko.

Pridaj komentár