Domov / Hlavná strana / Spoločnosť / Slovanský národ

Slovanský národ

slovanske-narodyV poslednom čase sa znovu objavuje stará a treba povedať, že zhubná a nebezpečná téza o slovanskom národe. Je to dokola sa opakujúce šialenstvo, ktoré ako droga omamuje mysle velikášstvom a nezdravým vnímaním sveta.

Mnohí sa zamyslia – prečo by to tak malo byť? Odpoveď je jednoduchá – nič ako slovanský národ navzdory prianiu mnohých neexistuje. Neexistuje, pretože existuje národ slovenský, poľský, český, ukrajinský, ruský a mnohé iné, ktoré patria medzi slovanské národy. A ak existujú, nič podobné ako slovanský národ existovať nemôže.

Možno hovoriť o slovanskej skupine národov, o slovanskom etniku či slovanskej kultúrnej skupine. V žiadnom prípade však nemožno hovoriť o slovanskom národe. Pretože ak berieme postupnosť rodina, národ a kultúra, potom v prípade, že prijímame tézu o slovanskom národe vlastne popierame existenciu svojho národa, národa slovenského. A som si istý, že to žiaden slovenský nacionalista nechce.

Pokiaľ áno, tak nemá žiadne právo nazývať sa nacionalistom. Dá sa povedať, že sa stáva zradcom, pretože fakticky popiera existenciu vlastného národa. Rovnako ako ju v mene neexistujúceho československého národa a zhubného čechoslovakizmu popieral Beneš a jeho šakaly.

Musíme si teda uvedomiť, že sme predovšetkým Slováci a máme si vážiť vlastný národ. Národ, ktorý sa svojou rečou a pôvodom radí medzi národy slovanské, ale je národom osobitým, s vlastným jazykom a vlastnou kultúrou. Nedopúšťajme sa toho, aby sme kvôli ilúzii veľkosti a falošnej sily popierali jeho osobitú existenciu.

Ak by sme tak robili – a mnohí pomýlení aj robia – popreli by sme dielo a život Štúra a jeho druhov, ako aj mnohých ďalších našich velikánov, ktorí za to, aby sme sa mohli nazývať slovenským národom, po celý svoj život bojovali. Nepopierajme teda ich dielo a ich úsilie. Bola by to jedine cesta do pekla.

Zdroj: Rodobrana

O ::prop

24 komentárov

 1. maršal Žukov

  načo tento článok? Ja som o slovanskom národe nikde nepočul a nečítal ani muk. O Slovanoch áno, ale to naozaj nemá niekto nič iné na práci?

 2. Takže Rodobrana. Slovíčko Slovansky národ neexistuje. Ak tak ide o Slaviansky národ, ale ani to neexistuje pretože naši predkovia boli Slaviani a boli rozdelený do jednotlivých Slaviaskych kmeňov a to Sloveni, Poľania, Varjagovia, ale aj Árijci. Presne aj Árijci. Stačí si pozrieť Slaviansko Árijskú mytológiu a potom pochopíš. Jedno je iste išlo o najvyspelejší národ na tejto zemi. Už len fakt ostáva veriť že noč Svaroga sa konči, Slaviani sa prebudia a budú osvietení. Konečne si prestanú búšiť do hrude ja som Sloven ja Poľan atd.

 3. Skôr by sa dalo typovať na slovanskú RASU. To síce „istí“ neradi počujú,
  ale
  ten pojem má svoje opodstatnenie.

  Ja osobne typujem, že je to hominidný druh Homo Sapiens t.j.
  ušľachtilejší hominidný druh,
  disponujúci
  EMPATIOU, DOBROSRDEČNOSŤOU, SÚCITOM, MIERUMILOVNOSŤOU,
  teda
  NE-agresivitou, ČESTNOSŤOU a PRACOVITOSŤOU,
  teda
  NE-parazitickým spôsobom života,
  KREATIVITOU,
  ale hlavne ZDRAVÝM sedliackym,t.j. NE-psychopatickým rozumom.

  Na rozdiel od rás, t.j. hominidných druhov, ktoré majú presne opačné vlastnosti,
  čím
  sa radia medzi nižšie hominidné druhy typu „Neandertálec“,
  medzičlánok medzi Primátmi a Homo Sapiensom,
  ktorí
  majú bližšie k džungli, než Homo Sapiens a riadia sa jej zákonmi:
  t.j.
  ich mozgy nie sú stavané na česť, morálku, svedomie, atď…..
  ale o to viac
  na džunglový boj , t. j. PREĽSTIEVANIE (KLAMANIE), boj o KORISŤ, atď….
  pretože,
  sami si tvorčou duševnou, ako aj telesnou prácou nevedia zaopatriť veci
  pre život potrebné.
  Stručne
  sa to dá vyjadriť ako : „Na učenie sú blbí a na robotu leniví“!!!
  UKRADNÚŤ druhým ,
  alebo žiť na ich trovy, to je predsa jednoduchšie !

  Viď napr. stredoveké rabovacie nájazdy tatarsko-tureckých kmeňov,
  na národy stredoeuropskej civilizačnej kultúry,
  do ktorej
  patria aj SLOVANIA !!! Na rozdiel od rôznych AZIATOV a pod.,
  ktorí
  sa do štátov tejto kultúry NATLAČILI a sústavne ju NIČIA !!!

 4. Sme Slovaci a Slovania zaroven. Stur mal vynimocny vztah k Slovanstvu, o com svedci jeho dielo a pocetne citaty. Kvoli jeho myslienke zjednotenia Slovanov, ktora sa ujala u Srbov aj v Rusku, to vo Viedni vnimali ako velmi nebezpecne, podla toho urobili aj rozlicne kroky, prenasledovanie, zakazy vydavania casopisov , vyhadzovanie z prace a pod…zjednotenie Slovanov je neziaduce, preto boli a su vzdy snahy a intrigy sko ich postvat proti sebe. Genocida bola pachana aj a Slovanoch. Aj Hitler chcel drvivu vacsinu Slovanov vyvrazdit a ten zvysok ako menejcennu rasu zotrocit-jediny zakon, ktory sme mali ovladat bol posluchat Nemca a vzdelanie len 4 rocne… Stur: „Myšlienka Slovanská bola mi od prvej mladosti hviezdou, ona ma zahrievala, obživovala a na veky živiť bude…“
  .“V kmeni našom musíme byť Slovania, v národe našom ľudia: to je slávne, požehnané, to je vysoké určenie naše slovanské!“
  „Preto nech neprejde jediný deň bez toho, aby ste vy, Slovania a synovia týchto kmeňov nevykonali jediný dobrý skutok pre svoj kmeň, obraňujte jeho právo, vzdelávajte ho a nestaňte sa nikdy služobníkmi jeho cudzích vládcov.“
  (Slovanstvo a svet budúcnosti. Bratislava 1993, s. 140)

  .. I na základe Štúrových vízií poslania Ruska pre Slovanov sa veľká časť slovenskej národnej inteligencie 2. polovice 19. storočia zameriava na problematiku Ruska ako najväčšieho a najsilnejšieho slovanského štátu, schopného zabezpečiť slobodu malých slovanských národov…Idea slovanskej tradície a spolupatričnosti sa u štúrovcov prejavuje ako v rannom štádiu ich účinkovania (výlet na Devín, prijatie slovanských mien), tak hlavne vo vrcholnom období ich pôsobenia v roku 1848, kedy sa Ľudovít Štúr a jeho najbližší spolupracovníci stávajú iniciátormi a aktívnymi účastníkmi Slovanského zjazdu v Prahe.
  „Od Západu sme sa naučili veľa, veľmi veľa, ale nemôžeme začať tým, čím sa sám privádza k úpadku, ale tým, čím sa stal veľkým a mocným.“

  • Veľmi pekne napísané, až na jedno :

   “ . Aj Hitler chcel drvivu vacsinu Slovanov vyvrazdit a ten zvysok ako menejcennu rasu zotrocit “

   Toto nejako odporuje logike Homo Sapiensa.

   Ak totiž Hitler považoval Slovanov za menejcennú rasu,
   ktorú chcel zotročiť ,
   aby
   pod vedením Nemcov pre nich pracovala, NAČO by bol chcel väčšinu tejto
   hlúpej, teda lacnej pracovnej sily vyvraždiť ????

   To ako keby USA, ktorí si dávali lacno vyrábať v Japonsku, teraz v Číne, atď,,
   chceli väčšinu týchto národov vyvraždiť ?!

   To má logiku NEANDERTÁLCA !!! Asi ako scenário na 9/11 a pod. :-))

   To, že Hitler mal výborný vzťah napr. s Dr.Jozefom Tisom, našim prvým prezidentom,
   že s ním jednal ako s rovnocenným partnerom,
   a že Slovensko bolo jeho spojencom,
   to veru
   nenasvedčuje tomu, čo notorickí skreslovači dejín o Hitlerovom vzťahu voči Slovanom rozširujú.

   Mali by radšej povedať o ňom pravdu, a síce, že Hitler bol agentom
   Sionistov a dopomohol im k založeniu štátu Izrael.

   Viď:
   http://pravdatvcom.wordpress.com/2013/01/27/agent-hitler-im-auftrag-der-national-zionisten-grundung-israels-videos/

   A logika Homo Sapiensa to vidí potvrdené týmito faktami :
   a)
   Hitlerova mŕtvola sa nikdy nenašla
   b)
   keď začínali v dobe internetu rôzne nezávislé portále rýpať do dejín,
   odrazu bolo pochybovanie o Holokauste trestným činom.
   A
   logika Homo Sapiensa sa pýta, prečo teda nie už skôr, ak jmá byť
   pochybovanie o čom koľvek trestné ?

   Prečo až v čase vyspelej vedy a techniky, ktorá dokáže rôzne fámy vedecky
   vyvrátiť ???

 5. Tento článok je úplne bezvýznamný drist… pretože slovanske krajiny sa dajú nazvať regiónmi ako je na slovensku Záhorie, Spiš . Liptov… a to ma akože znamenať že niesu slováci ??? neviem ktorý génius písal toto ale je to obyčajný rozvratitel slovanov.

 6. Kamarát so štátnicou z nemčiny mi pred pár rokmi povedal, že nemecké nárečia sú navzájom horšie zrozumiteľné ako slovanské jazyky. Ako ne-nemčinár to samozrejme nemôžem posúdiť, ale to tvrdil, zrejme n to mal nejako podložené.

 7. Jeden Bača zo sme.sk /nechcel sochu Svätopluka/ a tak použil Českú vlajku ako rohožku, proste nejaký „Slovenský pravý sektor“ mentalita …

 8. Narod znamena nas rod. Ked to znamena nas rod tak sme zo spolocneho Slovanskeho rodu. To znamena ze Slovansky NaRod nieje utopia. A presne ako napisal Nordes jeho priklad na regiony to ze mame v roznych zemiach ktore su nazvane statmi ine narecie nemusi hned zmanenat ze sme nieco ine. Rozdeluj a panuj je paradna vec vymyslena ako ich nazval Ugolo neandrtalci :-). Paraziti maju prepracovanu technologiu ako ich neodhalit lebo pracuju iba nato-m.

  Zdravim Slovanov.

 9. Vacsiu hlupost som na nete nenasiel ako je tento clanok, uplna priehladna ucelova sprostost.

  • Zrejme po internete veľa nechodíte, ak je toto pre vás najväčšia sprostosť. 🙂 Ale zaujíma ma, čo konkrétne považujete za sprostosť a prečo.

 10. Podľa môjho názoru Slovania sú etnickou skupinou, ktorých členov spájal iba jazyk a určitá spolupatričnosť, až knieža Pribina zjednotil slovanské kmene tým, že založil Nitrianske kniežatstvo a tým sa vyformoval vlastný jazyk a ďalšie znaky národa. Národom sú tí, ktorí majú spoločné znaky, ako sú : 1.Trvalé bývanie na určitom území. 2. Historicky vymedzené územie na ktoré prišli. 3. Kultúrny spôsob života. 4. Jazykovo – etnické vymedzenie. 5. Genetické hľadisko. 6. Reč. 7. Písmo. 8. Jazyk.

 11. …. stop Slovanské genocidě …

Leave a Reply